Skocz do zawartości
IGNORED

Tanie DACi i drogie kolumny - czy to zagra? Zagra!


oskar20051

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekaw jestem, czy mam przewidzenia (przesłyszenia), ale DAC FiiO E10E Olympus kupiony na próbę dla Tidala HIFI, gra z dość drogimi zestawami Audio Note J (okablowanie srebrne AN) naprawdę bardzo dobrze.

 

Nigdy nie miałem DACa usb i jestem bardzo zdziwiony, że zagrał doskonale. To i owo bym zmienił (głównie bas), ale z kolumnami AN i wzmakiem JJ323 (seniora rodu) jest świetny. Na poziomie starych CD za 3-4-5 kPLN.

 

Czy wg. opinii innych warto w ogóle kupić coś ponad 1000PLN z DACów (z USB)?

 

Po kilku godzinach słuchania nie chce mi się wcale a w cale niczego zmieniać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku godzinach słuchania nie chce mi się wcale a w cale niczego zmieniać.

:) miałem tak z FiiO Alpen E17 USB DAC plus FiiO QOGIR.

Kupiłem już i sprzedałem kilka innych , a tego zestawu nie mam serca sprzedać.To jak ten zestaw napędza SE-A1000........ warto posłuchać.

Czy wg. opinii innych warto w ogóle kupić coś ponad 1000PLN z DACów (z USB)?

np. Aune X1S warto posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem, czy mam przewidzenia (przesłyszenia), ale DAC FiiO E10E Olympus kupiony na próbę dla Tidala HIFI, gra z dość drogimi zestawami Audio Note J (okablowanie srebrne AN) naprawdę bardzo dobrze.

 

Nigdy nie miałem DACa usb i jestem bardzo zdziwiony, że zagrał doskonale. To i owo bym zmienił (głównie bas), ale z kolumnami AN i wzmakiem JJ323 (seniora rodu) jest świetny. Na poziomie starych CD za 3-4-5 kPLN.

 

Czy wg. opinii innych warto w ogóle kupić coś ponad 1000PLN z DACów (z USB)?

 

Po kilku godzinach słuchania nie chce mi się wcale a w cale niczego zmieniać.

 

Masz identyczne odczucia jak ja :)

Dopłata do lepszego DAC nic Ci nie da w poprawie dźwięku, co najwyżej w wygodzie użytkowania, obsłudze, stabilności itp.

Same walory natury ergonomicznej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Jako że jestem osobą ograniczoną ruchowo (według znajomych umysłowo zapewne nie mniej) chciałem koniecznie kupić DAC, który akceptuje 24 bitowe pliki, ponieważ przetwornik zintegrowany z moim wzmacniaczem przyjmuje jedynie 16 bit i ściszając dźwięk z poziomu odtwarzacza rzekomo zmniejszam rozdzielczość tychże plików. Jako, że jednym z rozwiązań jest ( niemożliwe w moim zestawie) ustawienie w playerze rozdzielczości 24 bity, ściszając dźwięk obcinane są te dopisane zera i podobno po problemie. Drugi wariant, to ustawienie w odtwarzaczu poziom głosu na maksa i ściszanie analogowe gałą od wzmacniacza. Dla moich kulejących funkcji motorycznych też był to problem, bo o ile radzę sobie z pilotem (do pokrętła mam ograniczony dostęp) to jednak naciśnięcie guzika na pilocie powodowało zbyt duży skok głośności. Jeden z kolegów na tym forum zna mój problem, więc śpieszę z informacją, że rozwiązałem ten dylemat. Okazało się, że pilot uniwersalny, którego używam wysyłał, nie wiem jak to określić, zbyt długie komendy. Zmieniłem ustawienie na minimalny czas reakcji (100ms) i teraz mogę regulować poziom natężenia dźwięku bardziej precyzyjnie.Teraz do rzeczy. Z wiadomych już powodów wtykanie jack'a do gniazda słuchawkowego jest dla mnie niewykonalne i tu pojawiło się rozwiązanie. Kupił bym np. taki FiiO E10 Olympus, podpiął na stałe słuchawki i po problemie. Mam tylko takie pytanie. Moje słuchawki to Audio Technica ATH-AD700, model już nie produkowany ale jak na moje niezbyt wygórowane wymagania chyba nie najgorszy. Pamiętam, jak po zakupie podłączyłem je do jakiegoś taniego amplitunera Yamaha i byłem zadowolony z jakości dźwięku. Teraz posiadam wzmacniacz CA Azur 651a, z którego jestem bardzo zadowolony. Razem z PA RTi A5 tworzą świetny duet. Jednak dźwięk przez słuchawki podłączone do tego wzmacniacza jest "przybrudzony". Czy to może być wina kiepskiego źródła dla słuchawek, który do wzmacniacza dołożony jest tylko jako dodatek, czy słuchawki szrot? Czy FiiO E10 Olympus mógłby rozwiązać ten problem. Piszecie, że to świetne urządzonko. Jakie jest Wasze zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakosci FiiO sie nie wypowiem bo nie znam. Jedna kwestia,. jak rozumiem chcesz DAC podpiac rowniez pod wzmacniacz. Pytanie czy na stale wpiete sluchawki nie odetną wyjsc RCA.

Druga sprawa. Jesli piszesz ze sluchawki z Yamahą były O.K. a z Azurem dźwiek jest brudny odpowiedź nasuwa sie sama, chyba ze słuchawki w miedzy czasie ulegly uszkodzeniu. No i co to znaczy przybrudzony?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopłata do lepszego DAC nic Ci nie da w poprawie dźwięku, co najwyżej w wygodzie użytkowania, obsłudze, stabilności itp.

 

Warto dopisać "IMHO" by nie wprowadzać ludzi w błąd.

Ja mam zupełnie odmienne zdanie do twojego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakosci FiiO sie nie wypowiem bo nie znam. Jedna kwestia,. jak rozumiem chcesz DAC podpiac rowniez pod wzmacniacz. Pytanie czy na stale wpiete sluchawki nie odetną wyjsc RCA.

Druga sprawa. Jesli piszesz ze sluchawki z Yamahą były O.K. a z Azurem dźwiek jest brudny odpowiedź nasuwa sie sama, chyba ze słuchawki w miedzy czasie ulegly uszkodzeniu. No i co to znaczy przybrudzony?

Nie, nie. Teraz kiedy już nie mam problemu z precyzyjnym regulowaniem głośności z pilota, zostawił bym połączenie takie jak mam, czyli komputer-zintegowany DAC we wzmacniczu a pod drugie USB w komputerze, FiiO ze słuchawkami i zmieniam bym tylko rodzaj urządzenia w playerze. Sprawa brudnego dźwięku, wygląda tak, że jest on gorszej jakości niż dźwięk z kolumn. Użyłem określenia "przybrudzony", bo nie wiem jak ubrać to w słowa i zapożyczłem to słowo z terminologii recenzentów sprzętu audio. Jakość jest taka jak przy przesterowaniu wzmacniacza, kiedy to głośniki zaczynają wydobywać z siebie zniekształcony, charczący dźwięk. Słuchawki używane są już kilka lat ale bardzo sporadycznie. Z resztą kit z nimi. Jeśli to niedrogie urządzenie FiiO naprawdę dobrze się spisuje, kupię sobie nowe słuchawki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto dopisać "IMHO" by nie wprowadzać ludzi w błąd.

Ja mam zupełnie odmienne zdanie do twojego.

 

No racja.

Imho :)

Ale właśnie jestem na etapie rzucenia propozycji zorganizowania ogólnopolskiego testu ABX, coś na wzór:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W razie czego byłbyś zainteresowany przyjazdem i sprawdzeniem na własne uszy czy idzie odróżnić po dźwięku w teście ABX najzwyklejszą kartę muzyczną AIM SC808 w zestawieniu do jakiegoś mega drogiego high-end DAC? (powiedzmy za 100.000 pln i więcej)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to strata czasu..

W moim systemie każdy DAC, kabel głośnikowy, sygnałowy, źródło, preamp, końcówka gra inaczej.

 

Dlaczego korzystasz z najzwyklejszej karty muzycznej AIM SC808. Przecież jak wszystko u Ciebie gra i tak tak samo, to można grać z Realteka z PC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, od tych recenzji tylko głowa boli. Czytasz jedną, jakąś polską- super 5 gwiazdek. Czytasz na whathifi.com 3 gwiazdki, lub na odwrót. Krew zalewa!

 

W moim systemie każdy DAC, kabel głośnikowy, sygnałowy, źródło, preamp, końcówka gra inaczej.

Chociaż zapewne wisi Ci to ale daję wiarę, że wszystko gra dla Ciebie inaczej (no może poza kablami) ale to tak z czystej logiki, bo to nie jest aktywny element audio. Według mnie to tak jak by żarówka podłączona do prądu innym przewodnikiem, zaczęła świecić na zielono. Mam tylko pytanie, jak myślisz albo jesteś tego pewien, czy sprzęt za 100kzł. gra o 100kzł lepiej niż 10 razy tańszy, bo że inaczej to nie zaprzeczę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to strata czasu..

W moim systemie każdy DAC, kabel głośnikowy, sygnałowy, źródło, preamp, końcówka gra inaczej.

 

Na wiedzę, poznawanie siebie nigdy nie jest strata czasu :)

Nie chcesz tak naprawdę się przekonać ile słyszysz i ile jesteś w stanie usłyszeć różnic pomiędzy urządzeniami?

Test będzie banalny z założenia: odsłuchanie i wyłapanie różnic pomiędzy najtańszą budżetówką spełniającą normy hi-fi, a totalnie drogimi hajendami.

Idziesz, słuchasz i jak rozróżnisz w ślepym teście co grało - przyznaję Ci rację i ogłaszam że masz super możliwości słuchowe :D

Póki co pozostanę przy swoim, że padasz ofiarą iluzji.

 

Dlaczego korzystasz z najzwyklejszej karty muzycznej AIM SC808. Przecież jak wszystko u Ciebie gra i tak tak samo, to można grać z Realteka z PC.

 

To proste, bo łatwiej jest podłączyć jednocześnie słuchawki i moje A7X przy złączach jakie ma AIM SC808, niż w gniazdach płyty głównej z wyprowadzeniami sygnału z integry realteka :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny to dla mnie moment, kiedy moi koledzy z forum. którzy mieli w życiu jedne kolumny i dwie pary słuchawek piszą że jestem ofiarą iluzji..

Piszą co powinienem słyszeć a co nie, a nigdy nie słuchali sprzętu dla audiofila melomana..

Mam sprzęt klasy hifi od 20 lat i 20 razy system przeszedł modernizację, bo coś zagrało lepiej z czymś ale Ty tego nie pojmiesz BeatX.

Piszesz dalej w tonie jakby twój system był wykładnią a jesteś bardzo bardzo daleko. Takie lizanie lizaka przez papierek.

Jest tu w PC Audio czy w zakładce hajend wiele twoich postów, który są tylko twoimi wymyślonymi wyobrażeniami o hifi.

 

Na wiedzę, poznawanie siebie nigdy nie jest strata czasu :)

Nie chcesz tak naprawdę się przekonać ile słyszysz i ile jesteś w stanie usłyszeć różnic pomiędzy urządzeniami?

 

Tak na prawdę to życzę Tobie, usłysz na własne uszy co to jest Hifi i Hajend, bo póki co nigdy nie miałeś z tymi dziedzinami nic wspólnego.

Słuchawki i monitory Adam to nie Hi-fi.

 

Jak jeszcze nie wiedziałeś co to jest PC Audio, to robiłem takie testy ze znajomymi.

W towarzystwie ludzi osłuchanych z HI-fi w zasadzie zawsze wskazania były 100% celne.

 

Prośba, byś świadomie nie wprowadzał dalej w błąd ludzi pisząc że wszystko gra tak samo, że wszystko marketing.

To jest kłamstwo, które w kółko powtarzasz.

 

Chociaż zapewne wisi Ci to ale daję wiarę, że wszystko gra dla Ciebie inaczej (no może poza kablami) ale to tak z czystej logiki, bo to nie jest aktywny element audio

 

Takie sama prośba co do Beatx..

Lepiej, by nie wprowadzać innych w błąd, co robicie nagminnie, napisać : "wydaje mi się że kable nie są aktywnym elementem audio"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, jestem zdeterminowany pojechać do discomaniac i posłuchać jego sprzętu, oraz poddać się ślepemu testowi ABX czy wyłapię te różnice w dźwięku, oraz czy zrobią to inni.

Możliwe też, że przyjadę do Lutka (w miejscu, gdzie odbył się wielkopolski test ABX) aby powtórzyć doświadczenie u niego.

Po tych dwóch eventach moje doświadczenie będzie dla Ciebie wystarczające?

 

Słuchawki i monitory Adam to nie Hi-fi.

 

Słuchawki HiFiMAN HE-500 i monitory ADAM A7X to nie hi-fi?

To jaka to jest klasa sprzętu Twoim zdaniem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dialog który prowadzicie to tak jak pisać, że każdy samochód ma kierownicę i jeździ do przodu i do tyłu.

Jeździjmy wszyscy Lanosami, a wszystko co używane powyżej 5000zł i nowe to iluzja.

 

No ok, jestem zdeterminowany pojechać do discomaniac i posłuchać jego sprzętu, oraz poddać się ślepemu testowi ABX czy wyłapię te różnice w dźwięku, oraz czy zrobią to inni.

Możliwe też, że przyjadę do Lutka (w miejscu, gdzie odbył się wielkopolski test ABX) aby powtórzyć doświadczenie u niego.

Po tych dwóch eventach moje doświadczenie będzie dla Ciebie wystarczające?

 

 

 

Słuchawki HiFiMAN HE-500 i monitory ADAM A7X to nie hi-fi?

To jaka to jest klasa sprzętu Twoim zdaniem :)

 

Pojedź, warto się w końcu obudzić.

Wiesz że piszę do Ciebie z sympatii, a nie ze złośliwości czy złej woli.

Uważam że wielu osobom pomogłeś w wielu kwestiach natury hardwerowej i softwerowej ale masz też dużą pracę domową do odrobienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luz, przy dobrych wiatrach za niebawem posłucham jak gra u Lutka dobrej klasy hi-fi, a jak się uda ustawka u discomaniac to posłucham sobie hajendu.

Oczywiście i tu i tu zabiorę swoją kartę muzyczną SC808, żeby zestawić jej dźwięk do tego, co oferują najdroższe high-end DAC za tysiące złotych :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poddać się ślepemu testowi ABX czy wyłapię te różnice w dźwięku

 

Ja nie wątpie czy wyłapiesz.

Ja mam w zasadzie pewność że usłyszysz coś zupełnie nowego, czego nie zaznasz na słuchawkach czy monitorach Adam.

 

Maciek, ja miałem kilka, czy moze nawet kilkanaście kart do PC.

Pod Pci i Pcie. Każda grała inaczej.

 

Dalej uważam że nie ma dwóch takich samych aut.

Nawet dla niewidomego czy głuchoniemego, wystarczy tylko się przejechać autami z różnych segmentów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w zasadzie pewność że usłyszysz coś zupełnie nowego, czego nie zaznasz na słuchawkach czy monitorach Adam.

 

No to na pewno.

Może się uda, że posłucham porządnego hi-fi i jakiś system high-end.

A przy okazji tych odsłuchów, porównam sobie sound z mojej SC808 i mega drogich DAC.

Jak będzie możliwość, to odsłucham też różne odtwarzacze CD z różnego przedziału cenowego i wzmacniacze audio.

Na 100% opiszę swoje wrażenia odsłuchowe :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie sama prośba co do Beatx..

Lepiej, by nie wprowadzać innych w błąd, co robicie nagminnie, napisać : "wydaje mi się że kable nie są aktywnym elementem audio"

Przyznaje, "wydaje mi się, czy też IMO" i nie jest moim celem wprowadzanie ludzi w błąd, tym bardziej, że na tym forum zapewne bawię się jeszcze w piaskownicy i narzędzie którym pracuje to plastikowa łopatka za 5zł. a nie koparka firmy CAT. Nie upieram się przecież, że wszystko gra tak samo. Mogę nawet potwierdzić, że np. wymiana kolumn której dokonałem zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Nie wiem jak to możliwe ale pierwsze co usłyszałem to świetna stereofonia. Nie wiem jak to możliwe ale jak to opisują recenzenci "szersza scena czy jakoś tam", więc nie neguję, że zmiana różnych elementów wpływa na jakość dźwięku. Właśnie dlatego zastanawia mnie gdzie jest granica, bo skoro wymiana kolumn wartości 1800zł. na takie za 4 tys z haczykiem zagrały dużo lepiej, to co potrafią takie za 500kzł.? Jednego tylko z czym na pewno się nie zgodzę (IMO), to leczenie np. braku basu kablami a takich lekarzy na tym forum jest wielu. Druga sprawa, wpisy typu "teoretykom mówimy nie"! Zamawia taki delikwent kolumny z 13cm przetwornikami a potem lamentuje, że brak mu basu i prosi kolegów z forum, jakie kable ma kupić, żeby poprawić bas. Żeby liznął przed zakupem trochę teorii, to wiedział by, że membrana o małej średnicy nie potrafi wytworzyć wystarczającego SPL, żeby wystarczająco głośno, bez zniekształceń przyłożyć basem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rambo54. Ponieważ zarzucasz mi nagminne wprowadzenie ludzi w błąd, postanowiłem się bronić. Wcześniejszy post powinien być już wystarczającą obroną. Dopiszę jeszcze, że jeśli gdzieś udzielałem się w temacie audiovoodoo, to tylko w temacie kabli, jakichś podstawowych pierdziawek i szukania w nich extra basu, i w temacie hamskiego szydzenia z osób, którzy nie są Bralczyko-Miodkami i czasami nie postawią tu i ówdzie kropki czy przecinka. Odnośnie kabli to będę obstawał przy swoim. Dla mnie to tylko przewodnik, w którym zachodzi uporządkowany ruch ładunków elektrycznych. Jeśli jest to solidny kabel, nie drucik od lampek choinkowych, to nie sądzę, że jeśli kupił bym taki po kilkaset złotych za metr, to nagle usłyszał bym takie subtelne niuanse dźwiękowe, jak niektórzy na tym forum. Jeden z forumowiczów prosił o poradę, jaki kabel kupić, żeby poprawić bas. Chciał przeznaczyć na to 1600zł. 1000 na głośnikowy i 600 na interkonekt. Oczywiście sklepy takowe mu zaproponowali. Im się nie dziwię, bo po to mają sklep, żeby sprzedawać. Chcesz to masz. Teraz pytanie do Ciebie jako osłuchanego melomana. Czy są takie kable, które naprawią bas w kolumnach które nie schodzą zbyt nisko. Czy jeśli mu to odradzałem, to wprowadziłem go w błąd, czy raczej uratowałem go od wyrzucenia kasy w błoto? Powiesz, że mało wiem, bo słyszałem w swoim życiu niewiele zestawów. Może i nie jestem osłuchany ale i nie głupi, dlatego nie wchodzę na HI-End, bo jak usłyszałem o grających stolikach czy bezpiecznikach, to nie wiem czy śmiać się czy płakać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są takie kable, które naprawią bas w kolumnach które nie schodzą zbyt nisko

 

Tak, są kable z cieżkim wolnym basem i kable z krótkim szybkim.

Kable marki Oyaide poprawiły ostatnio dźwięk mojego systemu w każdym aspekcie, w tym przenoszenia basu, o klasę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, są kable z cieżkim wolnym basem i kable z krótkim szybkim.

Kable marki Oyaide poprawiły ostatnio dźwięk mojego systemu w każdym aspekcie, w tym przenoszenia basu, o klasę.

 

Gdybyś jednak zmienił zdanie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

Jest fajna okazja, żeby wszystko to zweryfikować.

Póki co tylko dwóch chętnych na spotkanie, ale ufam że słyszący podniosą rękawicę i przyjadą ze swoim sprzętem, żebym w ślepym teście ABX rozróżnił który jest który ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy się dowiem czegoś innego niż charakterystyka uczestników forum. Np. Coś na temat wątku. Np. Porównanie bardzo tanich i znacznie droższych DACów, do 2k. Cokolwiek, co mnie starszego już czegoś nauczy i pomoże skrócić drogę.

Mam bardzo wymagający tor i tani Fiio gra bardzo dobrze. Czy to nie fajniejszy temat niż to co wyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tani Fio gra jak cd za kilka tys zł. To jest taki dalej entry level ale wielu przy czymś takim pozostaje i gra to pewnie dobrze, ale że można 2x 3x 4x itd lepiej...

Można tylko zawsze trzeba dołożyć sumę do potęgi drugiej a potem to i trzeciej..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

litości, nie wiem, co te zdania kolegi mówią w wywołanej sprawie. Owszem, gra równie dobrze jak leciwy cd sonic frontier, który był w domu przez rok czy dwa. Kolega nie wierzy, niech kolega kupi i sprawdzi. Co ma tu kolegi wiara do rzeczy. Napisałem wyraźnie, ze starej daty cd porównywałem do tego chińskiego maleństwa. I nadal jestem ciekawy, czy i jakie zmiany wprowadzi Dac za 2k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci wysłać moje Hajendowe kable głośnikowe. Doznasz szoku odeślesz + fant za otworzenie umysłu

 

Ja mam aktywne kolumny, więc nie będę miał do czego ich podłączyć.

Najwyżej mogę zabrać ze sobą na spotkanie u Lutka i tam porównać Twoje kable głośnikowe do Lutkowych - łącznie z trzema innymi osobami które będą na meetingu :)

 

Ciekawe, czy się dowiem czegoś innego niż charakterystyka uczestników forum. Np. Coś na temat wątku. Np. Porównanie bardzo tanich i znacznie droższych DACów, do 2k. Cokolwiek, co mnie starszego już czegoś nauczy i pomoże skrócić drogę.

Mam bardzo wymagający tor i tani Fiio gra bardzo dobrze. Czy to nie fajniejszy temat niż to co wyżej.

 

Ja chcę pójść o krok dalej i porównać budżetową kartę muzyczną do możliwie najdroższego dostępnego DAC'a, np. za 100.000 pln i więcej ;)

To z definicji już samej ceny musi być słyszalne nawet dla osób z małym doświadczeniem - jak ja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adal jestem ciekawy, czy i jakie zmiany wprowadzi Dac za 2k.

Uważam, nie wierze, że właśnie między sprzętem za kilkaset złotych a takim za 2000~4000zł słuchać największe zmiany jeśli chodzi o DAC.

Dalsze nakłady kosztów już sa zupełnie nie współmierne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wg. opinii innych warto w ogóle kupić coś ponad 1000PLN z DACów (z USB)?

Witaj @oskar20051. Może ja postaram się wrócić do tematu. Przez ostatnie miesiące też poszykiwałem jakiegoś DAC-a, ale tylko dlatego że mój wybudowany we wzmacniaczu akceptuje pliki jedynie 16 bitowe i cyfrowe ściszanie z poziomu playera bodobno zmniejsza ich rozdzielczość. Obczytałem się wielu recenzji różnych przetworników. Wnioski jakie wyciągnołem są takie, że różne DAC-i z przedziału ~2000 tysięcy grają inaczej, pod względem barwy dźwięku ale to i tak o kant kuli rozbić, bo skąd wiadomo czy recenzja nie jest sponsorowana. Po za tym recenzje są opisywane przez każdego z różną konfiguracją a i subiektywna ocena każdego recenzenta może być inna. Poszedłem więc w innym kierunku. Przede wszystkim kwestia zasilania. To chyba jest dość istotne w każdym urządzeniu elektryczno-elektronicznym. Jeśli DAC zasilany jest jakimś zasilaczem impulsowym to podobno najlepiej wymienić go na jakiś liniowy np. Tomanek ale to dodatkowo 600 zł. Druga sprawa, nie wiem czy przydatna to obsługa plików DSD. Trzecia to rodzaj pracy przetwornika. Podobno najlepszy jest tryb asynchroniczny, bo DAC nie jest uzależniony od zegara w komputerze i taki też tryb jest zastosowany w większości przetworników, niby mniejszy jitter i coś tam. Z kolei Hegel twierdzi że lepszy jest tryb adaptacyjny. Może coś jest na rzeczy, bo DAC w moim wzmacniaczu właśnie w takim trybie pracuje i nie usłyszałam do tej pory żadnych problemów z dźwiękiem nawet przy maksymalnie obciążonym procesorze. Taraz na nowo poszukuję DAC-a, bo chcę go wykorzystać osobno do napędzenia słuchawek. Jeden kolega wspomniał coś o Aune X1S. Zainteresowałem się nim, bo obsługuje pliki DSD, więc mógł bym posłuchać czy to kolejny hit czy kit, no i potrafi napędzić słuchawki o wysokiej impedancji. To by też mi leżało, bo gdybym kupił sobie takie chwalone przez wielu Sennheiser HD600 czy 650, to ten wzmacniacz byłby w stanie je napędzić. Co do jakości droższych przetworników jak widzisz nie mam zdania ale łatwo można się o tym przekonać wypożyczając sprzęt do odsłuchu ale tu też przydał by się ślepy test, bo sama cena zapewne wykreuje nam w mózgu lepszy dźwięk. Jesteśmy podatni na takie rzeczy. Wystarczy zwrócic uwagę co kupujemy np. w aptece. Choć jest tyle dobrych leków to przeważnie kupujemy te z telewizyjnych reklam. Są podobno dobre maści o takich dziwnych nazwach jak Czarci pazur czy końska maść ale kupujemy Voltaren czy inne bo na reklamie stłuczone kolano pięknej pani szybciutko się goi. Co do high-end'u to gdybym leżał na forsie to kupił bym takie klocki dla samej satysfakcji nawet gdyby grały nie wiele lepiej od dobrego Hi-Fi. Teraz mam zestaw za trochę ponad siedem tysi i póki co jestem happy. Wszystko zależy od jakości nagrań, ulubionych wykonawców i dobrego samopoczucia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.