Skocz do zawartości
IGNORED

Audiolab wzmacniacz do kina domowego


gregor1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam mały dylemat?

Posiadam zestaw kina domowego marantz sr 7500, dvd marantz i zestaw głośników front kef seri c7 plus resztę z seri c i subofer aktywny.

W związku z tym że coraz wiecej słucham muzyki (ampituner posiada pure direct ale gdy to uruchamiam to dla mnie dzwiek jest kiepski i wolę słuchać normalnie na ustawieniach stereo) chciałem zapytać czy gdybym do tego systemu dokupił np wzmacniacz audiolab 8000s i połączył do tego systemu odczuł bym różnice w odsłuchu? Chcialbym troszkę takiego ożywienia w muzyce wsłuchać sie w instrumenty z nagrania itp.

A dlaczego właśnie audiolab 8000s bo ma wejście na końcówkę mocy a ja mam w ampitunerze wyjście na kazdy kanał glosnikowy czyli oglądając w systemie kina głośność obsługiwał bym jednym pilotem.

Muzuki słucham różnej pop,rock,troche elektroniki, clasyki.

Pokój ok 20 m2.

Wzmacniacz może audiolab, creek, roksan kandy k2 ale to już jest po za moimi możliwościami finansowymi może wasza jakaś podpowiedź też chętnie rozważę?

Pytanie kluczowe czy taka kombinacja ma sens.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lista innych wzmacniaczy nadających się do takiego podłączenia .

Ją osobiście mam takiego audiolaba spiętego z yamahą dsp a5 w konfiguracji jako końcówka mocy do przednich głośników , a do stereo używam samego 8000s , wygodne rozwiązanie , co do dźwięku to audiolaba gra jak gra , na forum jest cwiele opisów , ja jestem zadowolony .

Pozdrawiam

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeszcze trochę teorii

 

Gdzieś jeszcze widziałem bardziej obszerną listę takich wzmacniaczy ale teraz jakoś nie mogę odnaleźć , może ktoś pomoże .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

Witam mam mały dylemat?

Posiadam zestaw kina domowego marantz sr 7500, dvd marantz i zestaw głośników front kef seri c7 plus resztę z seri c i subofer aktywny.

W związku z tym że coraz wiecej słucham muzyki (ampituner posiada pure direct ale gdy to uruchamiam to dla mnie dzwiek jest kiepski i wolę słuchać normalnie na ustawieniach stereo) chciałem zapytać czy gdybym do tego systemu dokupił np wzmacniacz audiolab 8000s i połączył do tego systemu odczuł bym różnice w odsłuchu? Chcialbym troszkę takiego ożywienia w muzyce wsłuchać sie w instrumenty z nagrania itp.

A dlaczego właśnie audiolab 8000s bo ma wejście na końcówkę mocy a ja mam w ampitunerze wyjście na kazdy kanał glosnikowy czyli oglądając w systemie kina głośność obsługiwał bym jednym pilotem.

Muzuki słucham różnej pop,rock,troche elektroniki, clasyki.

Pokój ok 20 m2.

Wzmacniacz może audiolab, creek, roksan kandy k2 ale to już jest po za moimi możliwościami finansowymi może wasza jakaś podpowiedź też chętnie rozważę?

Pytanie kluczowe czy taka kombinacja ma sens.

to świetny pomysł i jako audiolabowiec polecam to rozwiązanie, ale najlepiej dołączyć do tego jakieś znośne cd za 300 zł i grać bezpośrednio z cd, a z front pre-out korzystać do filmów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część,

 

Pomysł bardzo dobry ale nie wiem czy akurat audiolab. Z tego względu że gra on zupełnie dźwiękiem przeciwnym do marantz. Sprawdź przed zakupem jaki kolwiek klocek audiolaba. Uważam że to ciekawe urządzenia tylko po prostu żebyś nie był bardzo zdziwiony.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za zainteresowanie się moim tematem i za swoje opinie catdragon ale audiolab zagrał lepiej w stereo niż ampituner yamaha?

numik dzieki za podpowiedz z cd a może w przyszłości zamiast napedu cd jakiś używany DAC?

 

 

Część,

 

Pomysł bardzo dobry ale nie wiem czy akurat audiolab. Z tego względu że gra on zupełnie dźwiękiem przeciwnym do marantz. Sprawdź przed zakupem jaki kolwiek klocek audiolaba. Uważam że to ciekawe urządzenia tylko po prostu żebyś nie był bardzo zdziwiony.

 

Pozdrawiam

 

S4Home audiolaba co prawda nie słyszałem tylko z opini innych że to żywy wzmacniacz który nie zamula muzyki. Wcześniej posiadalem wzmacniacz onkyo do tego miałem podpięty korektor graficzny onkyo powiem szczerze że ten zestaw mi sie podobał miał kopa był bas i ciekawa góra grało tak jak sobie ustawiłem dla siebie.

Niestety na wielkie przesterowania korektora nie dało się słuchać tego głośniej. A co Wy polecacie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak gra lepiej w stereo niz yamaha .Jak by nie grał lepiej to bezsensu było by w domu piętrzyć wzmacniacze .

Pozdrawiam

Polecam ten wzmacniacz jako upgrade do kina , ale również proponuje żebyś posłuchał wcześniej , po pierwsze czy usłyszysz różnice a po drugie czy usłyszana różnica będzie dla Ciebie satysfakcjonująca.

 

Jeszcze jedno zwróć uwagę na to czy audiolaba uciagnie twoje kolumny ja mam o dość wysokiej skuteczności 92db i normalne słuchanie w 30 m pokoju to godzina 9 nigdy też nie rozkrecilem bardziej niż na 11:30 bo nie da się wytrzymać , jeżeli jesteś fanem głośnego słuchania to audiolaba może być nie dla Ciebie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak gra lepiej w stereo niz yamaha .Jak by nie grał lepiej to bezsensu było by w domu piętrzyć wzmacniacze .

Pozdrawiam

 

Polecam ten wzmacniacz jako upgrade do kina , ale również proponuje żebyś posłuchał wcześniej , po pierwsze czy usłyszysz różnice a po drugie czy usłyszana różnica będzie dla Ciebie satysfakcjonująca.

 

Jeszcze jedno zwróć uwagę na to czy audiolaba uciagnie twoje kolumny ja mam o dość wysokiej skuteczności 92db i normalne słuchanie w 30 m pokoju to godzina 9 nigdy też nie rozkrecilem bardziej niż na 11:30 bo nie da się wytrzymać , jeżeli jesteś fanem głośnego słuchania to audiolaba może być nie dla Ciebie .

 

Z napędzeniem moich kolumn nie będzie problemu gdyż front to kef c7 co prawda kolumny niskobudżetowe ale również o wysokiej skuteczności i latwe do wysterowania więc nie potrzebuje jakiegoś mocnego wzmaka.

A po drugie czy ma jakiś sens kupowanie drogiego wzmacniacza np roksan do takich niskobudżetowych kolumn? Myślę że nie i chyba każdy się ze mną zgodzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko moje też są budżetowe , a co do drogich wzmacniaczy to uważam że audiolab jest bardzo dobry na poczatek , a co do droższych to musisz sam ocenić .

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

Dzięki wszystkim za zainteresowanie się moim tematem i za swoje opinie catdragon ale audiolab zagrał lepiej w stereo niż ampituner yamaha?

numik dzieki za podpowiedz z cd a może w przyszłości zamiast napedu cd jakiś używany DAC?

 

 

 

 

S4Home audiolaba co prawda nie słyszałem tylko z opini innych że to żywy wzmacniacz który nie zamula muzyki. Wcześniej posiadalem wzmacniacz onkyo do tego miałem podpięty korektor graficzny onkyo powiem szczerze że ten zestaw mi sie podobał miał kopa był bas i ciekawa góra grało tak jak sobie ustawiłem dla siebie.

Niestety na wielkie przesterowania korektora nie dało się słuchać tego głośniej. A co Wy polecacie?

DAC to optymalne rozwiązanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za swoje sugestie które dały mi wiele do zrozumienia otóż jak wszyscy piszą opinia opinią. najlepszy jest odsluch?

Tylko jak kupuje sie sprzęt używany i z druguego końca polski to ciężko o ten odsłuch wiec dobrze jest się kogoś doradzić?

Akurat wzmaka potrzebuje do kolumn kef c7. ( moi faboryci- audiolab 8000s lub CA 740a to dobry wybór dla tych kolumn)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wybrać wypożyczyć nowy sprzęt danej formy z podobnego budżetu. Różnica w brzmieniu będzie nie Wielka a da ci możliwość sprawdzenia czym się je. Audiolab jest bardzo szczegółowy, momentami suchy, jeśli lubisz detalicznisc wszystko poukładane to ten klocek będzie dla ciebie. Ale gra on zupełnie inaczej od marantz dlatego proponuję sprawdzić jakiego kolwiek audiolaba przed zakupem.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wybrać wypożyczyć nowy sprzęt danej formy z podobnego budżetu. Różnica w brzmieniu będzie nie Wielka a da ci możliwość sprawdzenia czym się je. Audiolab jest bardzo szczegółowy, momentami suchy, jeśli lubisz detalicznisc wszystko poukładane to ten klocek będzie dla ciebie. Ale gra on zupełnie inaczej od marantz dlatego proponuję sprawdzić jakiego kolwiek audiolaba przed zakupem.

 

Pozdrawiam

 

Szacunek, bo kupić można raz dwa ale jeśli nie wpadnie w ucho to trzeba będzie się go pozbyć?

Wypożyczenie wzmacniacza jest bardzo ciekawą propozycją gdyż miał bym swój punkt odniesienia a może by już został na stałe?

W każdym razie Dziękuję i Pozdrawiam bo wasze sugestie dały mi wiele do myślenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz wypozyczyc i sprawdzić.

Tak jak mówie Audiolab to dobra firma ale trzeba szukac i lubic takie brzmienie, a takich osob jest wiele.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 31

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.