Skocz do zawartości
IGNORED

Windows 7 i wieczne aktualizacje


neomammut

Rekomendowane odpowiedzi

Problem pojawia sie zawsze kiedy stare Pryki chca byc na czasie ...czyz to nie jest uniwersalna prawda zyciowa ;?)

Slabe sprzetowo maszyny maja klopoty z aktualizacja czyli Windows Update . Program pochlania sporo pamieci operacyjnej i czasami w ekstremalnych przypadkach 90% mozliwosci procesora zwalniajac maszyne niemilosiernie . Rozwiazaniem jest wylaczenie automatycznej aktualizacji i aktualizowanie raz na jakis czas manualnie.. Microsoft jest na rynku od zawsze i jeszcze sie nie zdarzylo zeby nowy produkt pracowal optymalnie od czasu zwyczajowo pospiesznej premiery a panowie wciaz naiwni dajacy sie nabrac na darmowe upgrade. Wciaz wiara w garbate aniolki ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego garbate? Po za tym w10 działa bez zastrzeżeń.

Naprawde? Moj kolega (pryk) nie moze dojsc do ladu ze swoimi komputerami po tzw upgrade . Mnostwo ludzi ma problemy z driverami i nie dzialajacymi programami po przejsciu na 10. Wystarczy poczytac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co Twój kolega pryk, u mnie oprócz tego jednego przykładu reszta funkcjonuje normalnie. To zrozumiałe, że nowy system posiada niedociągnięcia, z w7 było podobnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Panowie znający się na rzeczy, napiszcie proszę cy warto już zaktualizować w 8.1 na w10? Jak z intuicyjnością w10 w porównaniu do w8.1, długo się trzeba przyzwyczajać? Chciałbym zaktualizować żonie w laptopie ale jeśli w10 jest mniej intuicyjny od w8.1 to będę miał suszenie głowy. Ja na swoim mam w7 i na pewno się nie przesiądę ale z 8.1 chętnie bym próbował (jak dla mnie 8.1 to porażka).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim to zrobisz, przeczytaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie znający się na rzeczy, napiszcie proszę cy warto już zaktualizować w 8.1 na w10? Jak z intuicyjnością w10 w porównaniu do w8.1, długo się trzeba przyzwyczajać? Chciałbym zaktualizować żonie w laptopie ale jeśli w10 jest mniej intuicyjny od w8.1 to będę miał suszenie głowy. Ja na swoim mam w7 i na pewno się nie przesiądę ale z 8.1 chętnie bym próbował (jak dla mnie 8.1 to porażka).

 

Nigdy nie spieszyłem się ze zminami systemu, na służbowymdo tej pory mam Windows 7, ale jak kupiłem żonie laptopa to zainstalowałem W10. Nie ma znim żadnych problemów a przesiadła się praktycznie z XP. Windows 8 i 8.1 można sobie darować, ziesiątkajest zdecydowanie lepsza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nigdy nie spieszyłem się ze zminami systemu, na służbowymdo tej pory mam Windows 7, ale jak kupiłem żonie laptopa to zainstalowałem W10. Nie ma znim żadnych problemów a przesiadła się praktycznie z XP. Windows 8 i 8.1 można sobie darować, ziesiątkajest zdecydowanie lepsza.

Masakra.

Co za bełkot.

Jak jesteś tylko europejczykiem, to nie pisz po polsku skoro nie potrafisz, tylko po europejsku.

Może lepiej ci wyjdzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumieliście o co chodzi? Trudno, wasz problem. Całuski w niskie czółka.

 

Dla osób które z różnych powodów potrzebują Windows 7 - na dziesiątce można odpalić Hyper-V i maszynę wirtualną z W7.

Przeniosłem swój system z maszyny fizycznej na wirtualną bez większych problemów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się dziwie że ktoś mający dostęp do 10 jeszcze siedzi na 7.. czy nawet 8.

Jeżeli dokonaliśmy darmowego upgrade do Windows 10 to macie wersję darmową do dnia 29 lipca 2016 roku. Nazwijmy je tak, że są takim długim trialem. Co się w takim razie stanie dzień później?

Od 30 lipca 2016 roku trzeba będzie za licencję do Windows 10 zapłacić.

 

Użytkownicy oczywiście mieli nadzieję, że okres na darmową licencję zostanie wydłużony, ale niestety tak się nie stanie. Oczywiście znamy też ceny poszczególnych systemów. Po 29 lipca Windows 10 w wersji Home będzie kosztował 579,99 zł.

Cena za Windows USB Pro to aż 1199 PLN.

Opłaca się upgrejdować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się upgrejdować?

w takiej sytuacji się nie opłaca, ceny oficjalne MS są dużo wyższe niż te sklepowe więc faktycznie może być nie wesoło.

 

Nigdy nie byłem zwolennikiem aktualizacji systemów, zawsze preferowałem "czystą instalacje", MI w10 przypadł do gustu, jest odczuwalnie szybszy, pewne elementy są lepiej rozwiązane, pracuje się przyjemniej. W stosunku do 8.1 system jest bardziej elastyczny... do w7 nie ma co porównywać.

 

Dla osób które z różnych powodów potrzebują Windows 7 - na dziesiątce można odpalić Hyper-V i maszynę wirtualną z W7.

Przeniosłem swój system z maszyny fizycznej na wirtualną bez większych problemów.

jeśli używasz programatorów lub kluczy sprzętowych to takie rozwiązanie nie zatrybi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli używasz programatorów lub kluczy sprzętowych to takie rozwiązanie nie zatrybi.

 

Wiem, z tym zawsze był problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do darmowej aktualizacji do Windows 10 - Ci co dokonali/dokonają aktualizacji do 29 lipca 2016 roku nadal będą mogli używać Windows 10 bez dodatkowych opłat. Niżej artykuł na ten temat:

 

Windows 10 NIE jest darmowy

 

Darmowa jest wyłącznie aktualizacja do tego systemu i to też w dość ograniczonej formie. Darmowa aktualizacja dostępna jest wyłącznie dla klientów firmowych posiadających wykupioną usługę Software Assurance oraz dla wszystkich użytkowników indywidualnych. Darmowa aktualizacja dotyczy wyłącznie dwóch wersji Windows: są to Windows 7 oraz Windows 8.1 (użytkownicy Windows 8 mogą i będą mogli bezpłatnie zaktualizować się do Windows 8.1). Aktualizacja będzie też możliwa z Windows 10 Technical Preview, choć w tym przypadku będziemy poproszeni o zapewnienie licencji z Windows 7 lub Windows 8.1.

Promocja potrwa przez rok, a więc do 29 lipca 2016 roku. Po tym terminie użytkownicy Windows 7 oraz Windows 8.1, jeżeli nie zdecydowali się dokonać aktualizacji, będą musieli za nią zapłacić (mają obowiązywać „promocyjne ceny”, choć tych jeszcze nie poznaliśmy). To jednak nie oznacza, że użytkownicy, którzy w przeciągu roku dokonali aktualizacji, będą musieli po roku dokonać jakichkolwiek dodatkowych opłat, jednorazowych czy abonamentowych. Przyszłe aktualizacje, w tym rozwojowe, będą również darmowe.

Osoby nieposiadające Windows 7 lub Windows 8.1 mogą go zdobyć albo kupując nowy sprzęt z preinstalowanym Windows, albo poprzez kupno Windows 10 (ceny zbliżone do poprzednich wersji Windows, choć tych, w złotówkach, jeszcze nie poznaliśmy).

Czy mój Windows 10 jest już mój na zawsze?

 

Tak, ale… no właśnie. Jest tu jakieś „ale”. Użytkownicy Windows 8.x nie zauważą jakiejkolwiek różnicy, zaś użytkownicy Windows 7 jak najbardziej (choć różnica jest głównie formalna i w praktyce wychodzi na to samo). Jakiś czas temu obowiązywały licencje BOX i OEM. Ta pierwsza uprawniała do przeniesienia systemu na inną maszynę, ta druga była ściśle przywiązana do sprzętu. Microsoft to uprościł i zarazem pogmatwał.

W dość dużym uproszczeniu: zniesiono przywileje BOX-ów i zwiększono przywileje OEM-ów. To oznacza, że każdy posiadacz Windows 10 posiada licencję przypisaną do siebie oraz do urządzenia, na którym jest zainstalowana. Jednak zniesiono ograniczenie OEM przywiązujące licencję na Windows do danego sprzętu są zniesione. Można przenieść Windows 10 na inny komputer pod warunkiem deaktywacji systemu na poprzednim urządzeniu. Możemy więc:

 

- zainstalować taki system na jednej maszynie (fizycznej lub wirtualnej)

- po jego odinstalowaniu, można go zainstalować na innej maszynie tego samego właściciela

- można go odsprzedać innej osobie (o ile jesteśmy pierwszym właścicielem tak kupionego systemu, bo w wypadku systemu kupionego razem z nowym komputerem to nie my jesteśmy pierwszym właścicielem, więc nie możemy go odsprzedać, chyba że razem z tymże komputerem)

- zainstalować zarówno wersję 32-bitową, jak i 64-bitową (ale tylko jedną na raz)

 

Źródło:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, z tym zawsze był problem.

i tak jest dobrze, jeszcze kilka lat temu było trzeba siedzieć na xp...

 

Co do darmowej aktualizacji do Windows 10 - Ci co dokonali/dokonają aktualizacji do 29 lipca 2016 roku nadal będą mogli używać Windows 10 bez dodatkowych opłat. Niżej artykuł na ten temat:

też tak myślałem.... Less jakie jest Twoje źródło informacji ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inne media (np komputer świat, antyweb, spidersweb) podają te same dane (daty, ceny) i żaden z nich nie pisze że obecna aktualizacja to długodystansowe demo za które należy zapłacić. Wszyscy zgodnie powtarzają to co było wiadomo od samego początku. Do końca lipca w10 możesz nabyć za friko, po tym terminie jeśli przespałeś musisz kupić (chyba że jesteś użytkownikiem technologii wspomagających, - niepełnosprawnym, to masz jeszcze czas).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że "moje" źródło się myli. Tylko dziwna byłaby to pomyłka...

Tak jak dziwne wydawało się to, że Microsoft chce usilnie coś wcisnąć za darmo.

Nie mieliśmy jakiegoś pracownika Microsoftu na forum? Mógłby się wypowiedzieć.

 

Z kolei to zdanie ze strony Microsoftu wskazuje, że żadnego haczyka nie ma

 

Tak, bezpłatnie! To oferta uaktualnienia do pełnej wersji systemu Windows 10, a nie wersji próbnej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest dosyć prosta. Microsoft chce zostać z jedną platformą do wspierania i dlatego chce pozbyć się zaszłości związnych z poprzednimi systemami. A jeżeli ktoś będzie chciał zostać przy np. Windows 7 będzie za wsparcie musiał płacić, i to słono.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zona z lekkomyslnosci wgrała na W8 bo wgrało sie samo mimo trzech odmow zniechecajacych..Straciła dzwiek wiec odinstalowała.I jest dobrze.

 

ale zastanawia ta presja na instalacje dziesiatki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest dosyć prosta. Microsoft chce zostać z jedną platformą do wspierania i dlatego chce pozbyć się zaszłości związnych z poprzednimi systemami.

dokładnie, po za tym jeden system wiele platform.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie, nie zdziwiłbym się, gdyby Microsoft odnotował zwiększoną sprzedaż systemu Windows 7 - szczególnie, że można go kupić teraz za grosze.

 

Można też dokonać aktualizacji z Windows 8 - choć podobno nie ma szans. Ale jeśli jest darmowa aktualizacja do Windows 8.1, to zainstalowaniu i tak pokazuje się monit, że możesz system zaktualizować za darmo do Windows 10. Microsoft faktycznie chce się koniecznie pozbyć jak największej liczby platform i zostać przy jednej. Jest to plus nie tylko dla końcowego użytkownika, ale i dla samego M$. A firma i tak sporo zarobi, bo prócz sprzedaży desktopowych wersji ma jeszcze rynek serwerów, a tam za podstawowy Windows Server trza zabulić za parę takich 10`tek :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie, nie zdziwiłbym się, gdyby Microsoft odnotował zwiększoną sprzedaż systemu Windows 7 - szczególnie, że można go kupić teraz za grosze.

w7 o ile dostępny to jest droższy od w10.

 

Można też dokonać aktualizacji z Windows 8 - choć podobno nie ma szans

przechodzi bez problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w7 o ile dostępny to jest droższy od w10.

Bzdura - zobacz sobie allegro.

 

przechodzi bez problemu.

Nie przechodzi, bo sprawdzałem, dopiero po darmowej aktualizacji do Win 8.1 przechodzi aktualizacja do Win 10.

 

zarabia się głównie na rynku serwerów.

Głównie to się zarabia na licencjach - w czym Microsoft jest mistrzem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura - zobacz sobie allegro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 365 zł z wersji home jedyny pewniak. W7 za 50 zł było można kupić zawsze.. pytanie czy ktoś ma dostatecznie duże jaja by ryzować.

 

Nie przechodzi, bo sprawdzałem, dopiero po darmowej aktualizacji do Win 8.1 przechodzi aktualizacja do Win 10.

ściągnij instalator ze strony MS

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Po ostatniej dużej aktualizacji W10 internet drastycznie zwolnił, a właściwie stanął. Ładowanie internetowej strony to teraz katastrofa. Czy jest na to jakiś sposób?

Coraz poważniej się zastanawiam nad migracją do iOS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.