Skocz do zawartości
IGNORED

Sonda - audiofilski odcinek hi-end'owego programu ;-)


barmanekm

Rekomendowane odpowiedzi

No może bardziej Hi-Fi patrząc na zawartość. Jednak formuła programu to ścisły hi-end. Słyszałem, że reanimowana wersja tego programu nie jest już tak fajna.

Jak moderacja uważa za stosowne to proszę przenieść posta do działu hi-fi lub analog ;-)

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebrnalem przez calosc.Lza w oku mi sie zakrecila.Bardzo sonde lubilem.No i trzeba przyznac,ze nawet dzisiaj,po tylu latach widac jak przyzwoicie ten program byl przygotowywany .Mysle ze dzisiejsi tworcy programow edukacyjnych sporo mogliby sie nauczyc.Ucieszyl mnie tez widok Adama z silnikiem krokowym - moj pierwszy gramofon,Altony tez byly.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło się to ogląda, jednak broniłbym się przed cofnięciem w czasie, mój obecny system gra wielokroć lepiej niż ten z tamtych czasów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps39

a to bardzo ciekawe jest...

 

A gdyby tak nie bronic sie prze cofnieciem w czasie to i muzyka byla by znacznie lepszej jakosci jednak w pewnych zakatkach audiofilskich..., bo przyznam ze winyle z 83' wolalbym miec nowe ze sklepu niz dzis je kupowac po przejsciach w 2016.

 

Dodatkowo jakosc materialu kiedys rosla wraz z rozwiazaniami technicznymi...

 

Znalezc jestem w stanie wiele wiele wiecej powodow aby sie az tak bardzo nie bronic przed cofnieciem w czasie ale natym poprzestane ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc jak miałem 11 lat tego typu programy szału w śród moich rówieśników nie robiły. Mieliśmy ważniejsze rzeczy na głowie :) Wiec teraz żadna łezka mi się w oku nie zakręciła, a tak prawdę mówiąc to cały ten program jest zbyt skomplikowany dla ludzi , którzy nie mieli styczności z gramofonem i zbyt laicki dla kogoś kto trochę w tym siedział. Czyli konkretnie dla nikogo i do niczego.

 

Jest teraz w TV mnóstwo takich programów lepiej zrobionych typu np "Jak to jest zrobione" i "Polak potrafi"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i stwierdzenie, że dźwięk z płyty CD jest za czysty dla słuchaczy.

W innym programie Sondy gdy wprowadzono pierwsze odtwarzacze CD p. Kurek powiedział, że teraz mamy dźwięk lepszy niż na koncercie. Może od rockowego koncertu to i prawda ale od symfonicznego to nigdy nie będzie w domu lepszy ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innym programie Sondy gdy wprowadzono pierwsze odtwarzacze CD p. Kurek powiedział, że teraz mamy dźwięk lepszy niż na koncercie.

W tamtych czasach wielu tak uwazalo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtedy we wzmacniaczach królowały niepodzielnie regulatory niskich i wysokich (na full), że o przycisku kontur nie wspomnę a muzykę nagrywało się na kasecie z audycji radiowych takich jak Studio Stereo czy niedzielny Wieczór Płytowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtedy we wzmacniaczach królowały niepodzielnie regulatory niskich i wysokich (na full), że o przycisku kontur nie wspomnę a muzykę nagrywało się na kasecie z audycji radiowych takich jak Studio Stereo czy niedzielny Wieczór Płytowy.

potem był wieczór z płytą kompaktowa-chyba w 2-ce.Cała płyta leciała w jednym kawałku a wszyscy przy kaseciakach i nagrywanie na chromowym TDK-u czy Maxwellu.jakość audycji jak na tamte czasy była premium.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt nijak się ma obecny cyfrowy system do tamtej transmisji, nieźle mi się wtedy nagrało kilka płyt. Magnetofon Technics 767 trzygłowicowy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonda jak najbardziej kultowy program wybiegajacy w tamtych czasach bardzo do przodu, obecny taki sobie co do audycji dodam od siebie romantykow muzyki rockowej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

-=SLAYER RUL3Z =-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt nijak się ma obecny cyfrowy system do tamtej transmisji, nieźle mi się wtedy nagrało kilka płyt. Magnetofon Technics 767 trzygłowicowy

Marzyłem o tym Technicsie wtedy.Niestety starczyło na najtańszy model - chyba205,ale już nie pamiętam,więc mogę się mylić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem RSB-605 !! kosztował 219$ w peweksie :D a ten DBX to było mistrzostwo świata w porównaniu do Dolby B czy C, ale tylko na tym magnetofonie mogły być odtwarzane kasety. Potem miałem RSB-965 - to była maszyna !!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cenę swego pamiętam 475$ w Peweksie na ul. Kalwaryjskiej w Krakowie, Sprzęt był do firmy otwierałem wypożyczalnie CD i nagrywanie na kasety. To było 26 lat temu. Krótki epizod, ale może ktoś jeszcze pamięta ABCDisc Kraków, Dietla 37/1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świat audio wtedy był dużo prostszy. O jakości decydowała ilość wysokich tonów a średnica praktycznie nie istniała. Nikt na nią nie zwracał w ogóle uwagi. Tak brzmiały wyroby Tonsilu uznawane za szczyt osiągnięć na rynku i o dziwo nikomu to nie przeszkadzało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie RSB-505 z Dolby C? Miałem taki i do dziś mam swój RSB-605 z DBX. To były czasy.

Nie,ten moj kosztowal 120 baksow w Pewexie ,ale tez dolby C posiadal.

 

Potem miałem RSB-965 - to była maszyna !!

Ty burzuju!!! - o tym modelu,to nawet balem sie marzyc.W chyba 1989 widzialem go na wystawie w sklepie w Lozannie - balem sie ogladac dluzej,zeby w gacie nie narobic.

 

O jakości decydowała ilość wysokich tonów a średnica praktycznie nie istniała.

No nie calkiem, jeszcze musialo byc atomowe walniecie dolem - pamietasz membrany z Altonow?No i nie dziwota,ze Diether Bohlen tyle kasy na tych swoich rombankach zarobil - Cheri Cheri Lady jeszcze pamietacie?

P.S. - nie mam a z ogonkiem na klawiaturze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potem wszedłem w Akai GX-6 i GX-75.

 

Ja zaczynałem od JVC kupionego w Pewexie ( modelu nie pamiętam ) - miał taki dziwny patent ,że nie miał w ogóle kieszeni na kasetę tylko kaseta była wciskana pod kątem na przodzie obudowy.

Potem były jakieś Technicsy itd.itp ale do dziś pamiętam jaki to był szok jak znajomy przywiózł mi z przemytu Akai GX9 z elektrycznie otwieraną kieszenią na kasetę.

Ten Akai jak na tamte czasy grał rewelacyjnie na kasetach TDK (chromowych) ale na metalowych to było prawdziwa uczta dla uszu.

Jednak największe wrażenie zrobił na mnie szpulak Akai , który miał mój znajomy - to było dopiero cacko ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A firme Sankei ktos poznal?-moj kumpel mial taki kaseciak.Sprawial wrazenie Bentleya wsrod deckow.Podswietlane przyciski pod kieszenia na kasety,a diodowy wyswietlacz poziomu wysterowania,to bylo dla mnie wtedy arcydzielo.Jak sluchalismy Perfektu na Altusach zreszta,to nie moglem od tego wyswietlacza oczu oderwac.Nigdy sie nie dowiedzialem ile kosztowal.Za wzmocnienie mielismy Elizabeth - zacne radio,chyba glownie na japonskich podzespolach - jedna z pierwszych wersji.Ech dlugo by wspominac.Potem byla przesiadka na wzmak unitry na licencji Thomsona - WS-cos tam,z przelacznikami w formie takich - nie smiac sie! - dzwigienek,patyczkow,czy cholera wie jak to nazwac.Sam taki potem mialem.Mam wrazenie,ze byl to wtedy najlepszy polski wzmak.Radmor,tez byl po drodze i pozostawil niezapomniane wrazenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty burzuju!!! - o tym modelu,to nawet balem sie marzyc.

Ty wiesz ile Lucky Strke'ów musiałem w Berlinie opylić żeby zarobić na niego ??!! miałem wtedy 23 albo 22 lata

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robili ludzi w balona w tym Pewexie ,nie gorzej, niż dzisiaj.Ceny były z reguły dwa razy zawyżone.Np; kasetowy Tandberg TCD-330 kosztował 700 $.Szpulowy widziałem, tylko raz.Najtańszy model Akai 4000D,kosztował prawie 850$.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.