Skocz do zawartości
IGNORED

Coaxial w odtwarzaczu blu-ray - jaki tam jest sygnał?


adamgdansk

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki sygnał pojawia się na wyjściu coax w odtwarzaczu blu-ray? jak puszczę do DACa to po prostu zdekoduje ten sygnał jako czyste stereo 2.0? a w tym sygnale cyfrowym zakodowane są jakies informacje o dźwuięku przestrzennym czy też coax w odtwarzaczach dvd/bluray słuzy do przekazu cyfrowego sygnału 2.0?

 

Gdzie następuje dekodowanie informacji o dźwieku Dolby, DTS itd - w części cyfrowej czy na etapie digital-to-analog odpowiednio zaprogramowanych w dekodery DD/DTS urządzeń?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coaxial i optyczny maksymalnie przeniosą dts 5.1 i dd 5.1... dźwieku hd niestety nie... a czy zdekodujesz ten dżwiek na pokładzie odtwarzacza czy na pokładzie ampli to już zalezy od tego co wybierzesz w ustawieniach odtwarzacza i od mozliwosci tego odtwarzacza... mam nadzieję że dobrze zrozumiałem Twoje pytania, chociaż część :)...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc, dzięki.

 

Z amplim to jasne dla mnie. Ale moje pytanie dotyczy wykorzystania DACa stereo, bez dekodera DD/DTS czy też HD... on odczyta cyfrowy sygnał z BluRaya i co po prostu przetworzy sygnał Lewy/Prawy kanał na 2.0 stereo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w opcjach dźwięku odtwarzacza ustawisz dekodowanie do 2.0, to DAC zagra dźwiękiem. Jeśli ustawisz bitstream, to DAC zapoda niezły hałas, uważaj z głośnością bo gwizdki wystrzelą. ;)

 

Coaxial i optyczny maksymalnie przeniosą dts 5.1 i dd 5.1... dźwieku hd niestety nie...

Ale i tak będzie lepiej niż z DVD, bo core DD z BD ma 640 kbps a core DTS ma 1,5Mps; na DVD typowo 384 i 754.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klucz leży w możliwościach odtwarzacza.

 

Sukcesem byłoby, gdyby potrafił wszystko wypluć w formacie PCM 2.0, który będzie użyteczny dla Twojego DAC-a.

Aby tak było, to player powinien umieć wszystkie formaty zdekodować (DTS, DD, Flac) i downmixować do takiej postaci.

Niestety, takich playerów jest jak na lekarstwo (pełne cyfrowe dekodowanie na pokładzie )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podłączę się do tematu pytanie do Was jak się ma sytuacja komputer jako odtwarzacz blu ray , gry , 3d oraz równocześnie główne źródło stereo , obecnie DAC przez usb a co do reszty w planach jest amplituner arcam z HDMI i 3D

jak byście to rozwiązali ? w dobrą stronę idę z tym amplitunerem czy olać temat i po prostu generować dźwięk 5.1 przez dźwiękówkę a stereo przez DAC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwiek HD mozesz puscic przez karte graficzna po HDMI razem z obrazem. Po spdif pojdzie tylko kompresja jak wyzej. Stereo moze isc do daca po USB z tym ze w zaleznosci czy bedziesz ogladal filmy czy sluchal muzyki, konieczny bedzie wybor wyjscia z ktorego chcesz korzystac.

Z komputerem jest ten plus ze jest nieskonczona wrecz ilosc opcji ktorymi mozesz manipulowac, w zaleznosci od rodzaju softu jakiego uzywasz (VLC, MPC-HC, MPC-BE, Kodi, WMP itd).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki nookie za szybką odpowiedz

czytałem między czasie i wszyscy piszą że gry w sporej większości nie są dekodowane tylko po prostu wychodzą przez dźwiękówkę analogiem jeżeli podłączę do amplitunera ją za pomocą opyka to czy jakość zmieni się wraz z lepszą kartą dźwiękowa ?

Jeszcze taki problem mam iż dac po usb nie działa na 24bit i też pasuje po optyku go z dźwiękówka połączyć a z reguły na rynku są kiepskie pod względem jakości do 5.1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chcesz wypuszczac dzwiek po analogu to lepsza karta oczywiscie bedzie brzmiala lepiej niz slaba. Osobiscie unikal bym tego jak ognia i ZAWSZE podlaczal komputer do amplitunera cyfrowo, jezeli masz w ampli wejscie HDMI to po nim automatycznie pojda formaty o najwyzszej rozdzielczosci (nie wiem czy gry sa w DTS-MA ale pewnie tak). Drugim najlepszym rozwiazaniem jest wyjscie SPDIF coaxial, potem optyk i na szarym koncu analog.

Co do dzwieku cyfrowego i jego jakosci to w teorii oczywiscie nie powinno miec znaczenia jaka karta bo wowczas jest to tzw. bypass czyli sygnall wychodzi w postaci bit perfect bez ingerencji zrodla. To tak w teorii.. :) w praktyce bywa roznie.

Osobiscie na Twoim miejscu kupil bym jakis dobry krotki kabel HDMI od komputera do Arcama, np.Wireworld lub Qed Performance i po sprawie. Nie kombinuj z optykiem ani analogiem bo to nic nie da tylko pogorszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak najlepiej opcja dopiero za kilka miesięcy jak się odkuję coś i dokończę bardziej istotne rzeczy ale wiem już na czym stoję przynajmniej dzięki i pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A co myslicie o tym jak by polaczyl Dekoder Cyfrowy do kina przez HDMI IN a Telewizor polaczyl do Kina i wpial do zlacza HDMI out. Nie traci sie na jakosci dzwieku przez te kable HDMi w porownaniu do SPDiF optical pzd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o tym jak by polaczyl Dekoder Cyfrowy do kina przez HDMI IN a Telewizor polaczyl do Kina i wpial do zlacza HDMI out. Nie traci sie na jakosci dzwieku przez te kable HDMi w porownaniu do SPDiF optical pzd

 

Nie tracisz nic na jakości tym bardziej że to cyfrowe połączenia a więc sygnał albo jest albo go nie ma... ja mam tak podłączone tzn.wszystko wpięte(dekoder , odtwarzacz blu-ray, PS4) hdmi w ampli a z ampli jeden przewód hdmi do proja...

 

Tylko u mnie ampli nie przyjmował dźwięku 5.1DD z dekodera po hdmi nie mam pojęcia dlaczego więc podłączyłem coaxialem i teraz ampli podświetla mi na panelu wszystkie głośniki 5.1...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.