Skocz do zawartości
IGNORED

Coaxial w odtwarzaczu blu-ray - jaki tam jest sygnał?


adamgdansk

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki sygnał pojawia się na wyjściu coax w odtwarzaczu blu-ray? jak puszczę do DACa to po prostu zdekoduje ten sygnał jako czyste stereo 2.0? a w tym sygnale cyfrowym zakodowane są jakies informacje o dźwuięku przestrzennym czy też coax w odtwarzaczach dvd/bluray słuzy do przekazu cyfrowego sygnału 2.0?

 

Gdzie następuje dekodowanie informacji o dźwieku Dolby, DTS itd - w części cyfrowej czy na etapie digital-to-analog odpowiednio zaprogramowanych w dekodery DD/DTS urządzeń?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coaxial i optyczny maksymalnie przeniosą dts 5.1 i dd 5.1... dźwieku hd niestety nie... a czy zdekodujesz ten dżwiek na pokładzie odtwarzacza czy na pokładzie ampli to już zalezy od tego co wybierzesz w ustawieniach odtwarzacza i od mozliwosci tego odtwarzacza... mam nadzieję że dobrze zrozumiałem Twoje pytania, chociaż część :)...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc, dzięki.

 

Z amplim to jasne dla mnie. Ale moje pytanie dotyczy wykorzystania DACa stereo, bez dekodera DD/DTS czy też HD... on odczyta cyfrowy sygnał z BluRaya i co po prostu przetworzy sygnał Lewy/Prawy kanał na 2.0 stereo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w opcjach dźwięku odtwarzacza ustawisz dekodowanie do 2.0, to DAC zagra dźwiękiem. Jeśli ustawisz bitstream, to DAC zapoda niezły hałas, uważaj z głośnością bo gwizdki wystrzelą. ;)

 

Coaxial i optyczny maksymalnie przeniosą dts 5.1 i dd 5.1... dźwieku hd niestety nie...

Ale i tak będzie lepiej niż z DVD, bo core DD z BD ma 640 kbps a core DTS ma 1,5Mps; na DVD typowo 384 i 754.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klucz leży w możliwościach odtwarzacza.

 

Sukcesem byłoby, gdyby potrafił wszystko wypluć w formacie PCM 2.0, który będzie użyteczny dla Twojego DAC-a.

Aby tak było, to player powinien umieć wszystkie formaty zdekodować (DTS, DD, Flac) i downmixować do takiej postaci.

Niestety, takich playerów jest jak na lekarstwo (pełne cyfrowe dekodowanie na pokładzie )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podłączę się do tematu pytanie do Was jak się ma sytuacja komputer jako odtwarzacz blu ray , gry , 3d oraz równocześnie główne źródło stereo , obecnie DAC przez usb a co do reszty w planach jest amplituner arcam z HDMI i 3D

jak byście to rozwiązali ? w dobrą stronę idę z tym amplitunerem czy olać temat i po prostu generować dźwięk 5.1 przez dźwiękówkę a stereo przez DAC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwiek HD mozesz puscic przez karte graficzna po HDMI razem z obrazem. Po spdif pojdzie tylko kompresja jak wyzej. Stereo moze isc do daca po USB z tym ze w zaleznosci czy bedziesz ogladal filmy czy sluchal muzyki, konieczny bedzie wybor wyjscia z ktorego chcesz korzystac.

Z komputerem jest ten plus ze jest nieskonczona wrecz ilosc opcji ktorymi mozesz manipulowac, w zaleznosci od rodzaju softu jakiego uzywasz (VLC, MPC-HC, MPC-BE, Kodi, WMP itd).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki nookie za szybką odpowiedz

czytałem między czasie i wszyscy piszą że gry w sporej większości nie są dekodowane tylko po prostu wychodzą przez dźwiękówkę analogiem jeżeli podłączę do amplitunera ją za pomocą opyka to czy jakość zmieni się wraz z lepszą kartą dźwiękowa ?

Jeszcze taki problem mam iż dac po usb nie działa na 24bit i też pasuje po optyku go z dźwiękówka połączyć a z reguły na rynku są kiepskie pod względem jakości do 5.1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chcesz wypuszczac dzwiek po analogu to lepsza karta oczywiscie bedzie brzmiala lepiej niz slaba. Osobiscie unikal bym tego jak ognia i ZAWSZE podlaczal komputer do amplitunera cyfrowo, jezeli masz w ampli wejscie HDMI to po nim automatycznie pojda formaty o najwyzszej rozdzielczosci (nie wiem czy gry sa w DTS-MA ale pewnie tak). Drugim najlepszym rozwiazaniem jest wyjscie SPDIF coaxial, potem optyk i na szarym koncu analog.

Co do dzwieku cyfrowego i jego jakosci to w teorii oczywiscie nie powinno miec znaczenia jaka karta bo wowczas jest to tzw. bypass czyli sygnall wychodzi w postaci bit perfect bez ingerencji zrodla. To tak w teorii.. :) w praktyce bywa roznie.

Osobiscie na Twoim miejscu kupil bym jakis dobry krotki kabel HDMI od komputera do Arcama, np.Wireworld lub Qed Performance i po sprawie. Nie kombinuj z optykiem ani analogiem bo to nic nie da tylko pogorszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak najlepiej opcja dopiero za kilka miesięcy jak się odkuję coś i dokończę bardziej istotne rzeczy ale wiem już na czym stoję przynajmniej dzięki i pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

A co myslicie o tym jak by polaczyl Dekoder Cyfrowy do kina przez HDMI IN a Telewizor polaczyl do Kina i wpial do zlacza HDMI out. Nie traci sie na jakosci dzwieku przez te kable HDMi w porownaniu do SPDiF optical pzd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A co myslicie o tym jak by polaczyl Dekoder Cyfrowy do kina przez HDMI IN a Telewizor polaczyl do Kina i wpial do zlacza HDMI out. Nie traci sie na jakosci dzwieku przez te kable HDMi w porownaniu do SPDiF optical pzd

 

Nie tracisz nic na jakości tym bardziej że to cyfrowe połączenia a więc sygnał albo jest albo go nie ma... ja mam tak podłączone tzn.wszystko wpięte(dekoder , odtwarzacz blu-ray, PS4) hdmi w ampli a z ampli jeden przewód hdmi do proja...

 

Tylko u mnie ampli nie przyjmował dźwięku 5.1DD z dekodera po hdmi nie mam pojęcia dlaczego więc podłączyłem coaxialem i teraz ampli podświetla mi na panelu wszystkie głośniki 5.1...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.