Jump to content
IGNORED

Kable mikrofonowe do amatorskiego zestawu


Tito21

Recommended Posts

Czołem

 

Niedawno zacząłem się bawić w amatorskie filmowanie i tworzenie filmików. Niektóre tworzę dla siebie, inne na YouTube, czasem coś dla znajomych (montaże z wyjazdów, pamiątki z wakacji itd.), a w przyszłym roku mam zamiar nagrania dość zaawansowanej serii związanej z pewnym tematem (nie zdradzę szczegółów teraz). Także filmowanie traktuję jako hobby, jako zabawę w wolnym czasie i to nie jest moja praca, nie zarabiam na tym. Jednak lubię jak nawet nic nie znaczący filmik jakiś tam amatorski poziom pod względem jakości sobą reprezentuje. Dlatego zdecydowałem rozszerzyć swój system audio. Zdecydowałem się dokupić sobie mikrofonik Audio-Technica 897 i do tego Tascama DR-60. Aktualnie posiadam mikroport Sennheiser EW 122P G3. Tak wygląda to czym będę się bawić i do czego potrzebuję dobrać kabelki. Piszę ten temat dlatego, że nie chciałbym kupić chińskiego badziewia, które wprowadzałoby zakłócenia w postaci np. szumów, a z kablami audio do czynienia nie miałem jeszcze. Generalnie potrzebnych będzie mi kilka kabli:

1. AT 897 - Tascam (XLR - XLR) 3m

2. AT 897 - Tascam (XLR - XLR) 0.3-0.5m

3. AT 897 - nadajnik mikroportu (XLR - mini TRS) 1.5m

4. Tascam - kamera (mini jack - min jack) 0.3m

 

Dużo czytałem o kablach i często widzę "kup byle co, byle nie było chińskie". Dobre opinie zbierają w sieci kable firmy Klotz i wtyki firmy Neutrik. Jednak do rzeczy. Odnośnie:

 

1. Kabel ma służyć do podpięcia mikrofonu AT 897 w sytuacji gdy będę stał przed kamerą i po prostu będę chciał podpiąć mikrofon do Tascama.

2. Krótki kabel do podpięcia mikrofonu do Tascama gdy będzie zamocowany na kamerze. Nie chciałbym, aby mi 3m kabla wisiało. Wystarczy chyba kabelek 0.3m?

3. Wiem, że tutaj następuje desymetryzacja sygnału, że AT 897 daje sygnał symetryczny, a na jack 3.5mm jest niesymetryczny, aczkolwiek inaczej się nie da. A fajnie jest mieć możliwość wpięcia się w nadajnik mikroportu, podpiąć sobie mikrofon i zasuwać z pałką w ręce nie będąc uwiązanym do kamery.

4. Krótki kabelek do połączenia Tascama z kamerą. Kamera zamontowana będzie na Tascamie bezpośrednio, więc tutaj chcę coś krótkiego, aby też nie wisiało.

 

Na budżet generalnie ciśnienia nie mam. Po prostu chciałbym coś porządnego, bo lubię kupić raz i mieć na lata, niż wymieniać co chwila i zawracać sobie głowę. Nie jestem zwolennikiem teorii, że powinno zaczynać się od byle czego i stopniowo wymieniać sprzęt, bo nie lubię bawić się w bazar, czyli sprzedawania, kupowania itd. Czy jest ktoś w stanie polecić dobre kabelki, które spełnią swoją funkcję i nie wprowadzą dużych zakłóceń sygnału?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.