Skocz do zawartości
IGNORED

Kable mikrofonowe do amatorskiego zestawu


Tito21

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem

 

Niedawno zacząłem się bawić w amatorskie filmowanie i tworzenie filmików. Niektóre tworzę dla siebie, inne na YouTube, czasem coś dla znajomych (montaże z wyjazdów, pamiątki z wakacji itd.), a w przyszłym roku mam zamiar nagrania dość zaawansowanej serii związanej z pewnym tematem (nie zdradzę szczegółów teraz). Także filmowanie traktuję jako hobby, jako zabawę w wolnym czasie i to nie jest moja praca, nie zarabiam na tym. Jednak lubię jak nawet nic nie znaczący filmik jakiś tam amatorski poziom pod względem jakości sobą reprezentuje. Dlatego zdecydowałem rozszerzyć swój system audio. Zdecydowałem się dokupić sobie mikrofonik Audio-Technica 897 i do tego Tascama DR-60. Aktualnie posiadam mikroport Sennheiser EW 122P G3. Tak wygląda to czym będę się bawić i do czego potrzebuję dobrać kabelki. Piszę ten temat dlatego, że nie chciałbym kupić chińskiego badziewia, które wprowadzałoby zakłócenia w postaci np. szumów, a z kablami audio do czynienia nie miałem jeszcze. Generalnie potrzebnych będzie mi kilka kabli:

1. AT 897 - Tascam (XLR - XLR) 3m

2. AT 897 - Tascam (XLR - XLR) 0.3-0.5m

3. AT 897 - nadajnik mikroportu (XLR - mini TRS) 1.5m

4. Tascam - kamera (mini jack - min jack) 0.3m

 

Dużo czytałem o kablach i często widzę "kup byle co, byle nie było chińskie". Dobre opinie zbierają w sieci kable firmy Klotz i wtyki firmy Neutrik. Jednak do rzeczy. Odnośnie:

 

1. Kabel ma służyć do podpięcia mikrofonu AT 897 w sytuacji gdy będę stał przed kamerą i po prostu będę chciał podpiąć mikrofon do Tascama.

2. Krótki kabel do podpięcia mikrofonu do Tascama gdy będzie zamocowany na kamerze. Nie chciałbym, aby mi 3m kabla wisiało. Wystarczy chyba kabelek 0.3m?

3. Wiem, że tutaj następuje desymetryzacja sygnału, że AT 897 daje sygnał symetryczny, a na jack 3.5mm jest niesymetryczny, aczkolwiek inaczej się nie da. A fajnie jest mieć możliwość wpięcia się w nadajnik mikroportu, podpiąć sobie mikrofon i zasuwać z pałką w ręce nie będąc uwiązanym do kamery.

4. Krótki kabelek do połączenia Tascama z kamerą. Kamera zamontowana będzie na Tascamie bezpośrednio, więc tutaj chcę coś krótkiego, aby też nie wisiało.

 

Na budżet generalnie ciśnienia nie mam. Po prostu chciałbym coś porządnego, bo lubię kupić raz i mieć na lata, niż wymieniać co chwila i zawracać sobie głowę. Nie jestem zwolennikiem teorii, że powinno zaczynać się od byle czego i stopniowo wymieniać sprzęt, bo nie lubię bawić się w bazar, czyli sprzedawania, kupowania itd. Czy jest ktoś w stanie polecić dobre kabelki, które spełnią swoją funkcję i nie wprowadzą dużych zakłóceń sygnału?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z tego co pamiętam, dość dobry kabel mikrofonowy ma Supra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jest jeszcze jeden, ale w wersji mono.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie chodzi o kable na szpulkach i oddzielnie dokupowanie wtyków i lutowanie, tylko o gotowe kable. Czy jest jakiś sklep, który będzie posiadał wszystkie kable które potrzebuję?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.