Skocz do zawartości
IGNORED

Lampy do projektorów z Ebay - czy ktoś zamawiał ?


Excalibue

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Myślę nad zamówieniem lampy do projektora z ebaya, mam jednak pewne wątpliwości jako, że będą to moje pierwsze zakupy tego typu za granicą.

 

Przykład :

1.

Lampa z Chin. Cena ok 200zł z wysyłką kurierską. Jeśli dobrze rozumiem, celnicy mogą przechwycić paczkę ( choć nie muszą ) i doliczyć dodatkowe opłaty ( Vat, cło ) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Lampa z Niemiec. Jesteśmy w UE, więc dodatkowe opłaty mnie nie interesują, cenowo z wysyłką kurierską wychodzi ok 260zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 

Ogólnie lampy z Chin zawszę będą korzystniejsze cenowo niż odpowiedniki z UE, jednak jest ryzyko dodatkowych opłat więc suma sumarum bardziej bezpieczną opcją jest zakup z UE ?

 

Druga sprawa, gwarancja.. Jeśli lampa mi strzeli w czasie krótszym niż deklarowane 6msc gwarancji, muszę na własny koszt odsyłać lampę w 1 przypadku do Chin, w drugim do Niemiec, tak ?

Nie wiem jakie stawki są dla zwykłej osoby, jednak tanio raczej takiej przesyłki nie nadam.

 

No i ostatnia wątpliwość.. Jak sprawują sie takie lampy. Może ma ktoś doświadczenie w tej kwestii.

 

Pozdrawiam.

 

PS : Nie wiem czy temat nie jest bardziej na bocznice, choć jakby nie patrzeć porusza tematy Kina domowego :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem na ebay już 3 lampy do tej pory. Opłat nie doliczyli, z lampami było wszystko ok, chociaż w jednym przypadku mocowanie było delikatnie inne niż oryginalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja z Chin? :-))) zycze powodzenia w egzekucji. O ile sprzedajacy sie nie poczuje to gwarancji brak. Jedyne co to przy platnosci Paypalem mozna probowac ale z tego co pamietam przez pierwsze 3 mce.

Ja bym bral te z Niemiec, masz na nia pelna gwarancje, w Niemczech nikt Ci nie bedzie robil problemow w wypadku uszkodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego własnie kupilem projektor acer firma chinska .jakosc wykonania i jakosc obrazy b.b.b dobra do tego cena. A o cenie orginalnej lampy na alliexpress to 35$.

Jak najbardziej polecam

 

nazywasz się kiler, masz ksywe kiler i jesteś kiler !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dwie tanie lampy do Sony z ebay. Obydwie okazały się tak tandetną podróbą, że nowa owa lampa świeciła tak jak lampa Sony po 2tyś godzin. I wyszło na to, że tanio czyli drogo, bo trzeba było zamówić w Sony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No nic, spróbuje zamówić tą lampę z Niemiec, może nie będzie tak źle.

 

Znalazłem jeszcze taką stronę, tylko pytanie czy nie jest to jakaś firma krzak ?

Dziwnie ta strona wygląda, ciężko coś znaleźć o nich.. może ktoś miał z nimi styczność lub mógłby się chociaż przyjrzeć tej firmie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.