Skocz do zawartości
IGNORED

Luźne spotkanie audiofilsko-towarzystkie w Krzyżu Wielkopolskim


BeatX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

 

Chciałbym zorganizować spotkanie audiofilskie u kolegi Lutek mieście Krzyż Wielkopolski, który dzięki swojej uprzejmości zaproponował gościnę u siebie w domu (ten sam lokal gdzie odbył się Wielkopolski test ABX)

Tylko, że tym razem spotkanie ma mieć luźny towarzyski charakter - z akcentem na odsłuch i porównanie przetworników DAC.

Chociaż fajnie gdyby była możliwość odsłuchać różnej klasy wzmacniacze, odtwarzacze CD czy kable.

Chcę tym samym rozwiać swoje wątpliwości krążące wokół możliwości rozróżnienia urządzeń wyłącznie po dźwięku.

Mam w zamiarze poddać się ślepemu testowi ABX, czy usłyszę zmiany w dźwięku pomiędzy moją najzwyklejszą kartą muzyczną AIM SC808 (cena karty: 440 pln) w zestawieniu do DAC z o wiele wyższej półki cenowej, najlepiej z high-end.

Także super, gdyby znalazł się ktoś chętny przyjechać na spotkanie i zabrać ze sobą przetwornik DAC o wartości rynkowej co najmniej 10.000 pln :) Im drożej tym lepiej.

Aczkolwiek fajnie gdyby udało się odsłuchać jakiekolwiek inne urządzenia audio, także co kto ma najlepszego może zabrać ze sobą i porównać do innych sprzętów.

Lutek ma dobrze zaadaptowaną akustykę, bdb kolumny i posiada co nie co fajnych klocków więc jest z czym porównać :)

Ja przyjadę na pewno, jak również kolega Bogdan aka "fan64".

Znajdą się jeszcze jacyś chętni?

Wstępnie planujemy spotkanie na okres po Świętach Wielkanocnych, ostateczny termin póki co nie ustalony :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm , nie wiem czy na Tannoyach da się cokolwiek uslyszeć , ani przewódów ani DAC, będzie tak sam taki sobie dźwięk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam to rozumieć?

Dźwięk z karty muzycznej za 440 pln będzie odróżnialny od DAC w cenie powiedzmy za 100.000 pln na wybranych kolumnach? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm , nie wiem czy na Tannoyach da się cokolwiek uslyszeć , ani przewódów ani DAC, będzie tak sam taki sobie dźwięk

Moze jeszcze raz napisz to zdanie, ale tak aby sie dalo zrozumiec.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jedna uwaga natury organizacyjnej.

Z uwagi na fakt, że pomieszczenie odsłuchowe u Lutka ma powierzchnię 22m2, do jednoczesnego odsłuchu w pomieszczeniu zmieszczą się max 4 osoby, także aby nie robić kolejki do odsłuchów najbardziej optymalnie byłoby, gdyby znalazł się jeszcze jeden chętny i spotkać się w takim cztero osobowym składzie.

Bardzo mile widziana osoba, posiadająca wysokiej klasy DAC, wzmacniacz bądź odtwarzacz CD - żeby mieć urządzenie z możliwie najlepszej klasy do porównania z resztą sprzętu :)

Także jedno miejsce wolne (klasy biznes, dla posiadacza wysokiej klasy sprzętu :D )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

hmm , nie wiem czy na Tannoyach da się cokolwiek uslyszeć , ani przewódów ani DAC, będzie tak sam taki sobie dźwięk

 

Dokładnie. Dlaczego tak się dzieje opisywał kiedyś divaldi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda zachodu porównywać cokolwiek na kolumnach Lutka.

Mają swój charakter. I to je głównie słyszymy.

Nie mówię, że grają źle. Ale do testowania sprzętu zdecydowanie się nie nadają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oho, zaczęło się :-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Kolega Lutek wie o zaproszeniu? ;)

Pani Merkel zaprosiła nam "gości" i "dobra zmiana" się nam rozgościła.

 

A na poważnie: co na wpisowe? Wiesz, że ja lubię alkohol - zabrać coś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, Sławek Ty co nie weźmiesz ze sobą z alkoholi - będzie na pewno high-end'owym DIY :D

Nie założyłbym tego wątku, bez ówczesnej konsultacji z Lutkiem.

Rozumiem, że przejechałbyś się z nami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że przejechałbyś się z nami?

Tak! TY- jako spec od słuchania, ja - najwyżej jako podczaszy.

Ponieważ już sam sobie (w audio) nie do końca wierzę, jako że wiek nie stosowny do odpowiedzialnej oceny audio.

Dla mnie było by to bardziej wydarzenie towarzyskie, ale zbędnego tłumu nie chciałbym robić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja spec od słuchania? :D

Daj spokój, ja właśnie jadę po to żeby w końcu posłuchać dobrego hi-fi.

Daleko mi do bycia specjalistą w odsłuchach systemów audio.

Jeżeli jesteś zdecydowany pojechać, to tym samym można przyjąć że mamy komplet czterech osób na spotkaniu.

Pozostaje tylko doprecyzować datę, i sprzęt jaki można ze sobą zabrać, celem porównania z Lutkowymi zabawkami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etam, nie będzie tak źle.

Jak można wyczytać z lektury 99% wątków w dziale "start" i "stereo", wedle baaardzo wielu wpisów, zmiany pokroju niebo a ziemia są słyszalne już na budżetowych kolumnach.

Wklejać linków do tego typu wątków chyba nie ma sensu, bo co drugi o tym mówi.

Myślę, że Lutka kolumny dadzą radę te zmiany w dźwięku usłyszeć :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, myślę że warto zrobić listę sprzętu, jaki będzie można porównać i odsłuchać na spotkaniu.

Ze swojej strony mogę zaproponować zabranie ze sobą wszystkich moich audio zabawek, czyli:

- kolumny ADAM A7X

- słuchawki HiFiMAN HE-500, Brainwavz HM5, AKG K240DF

- karta muzyczna AIM SC808 (ale całego peceta nie będę ze sobą wiózł) :)

 

fan64, piramidon - jest możliwość, żebyście i wy zabrali któryś ze swoich gratów?

Lutek, jakie urządzenia będą możliwe do odsłuchania u Ciebie na spotkaniu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, myślę że warto zrobić listę sprzętu, jaki będzie można porównać i odsłuchać na spotkaniu.

Lutek, jakie urządzenia będą możliwe do odsłuchania u Ciebie na spotkaniu?

 

Kolumny:

1 Oryginalne Tannoye Super Red Monitor SRM 12X - 68 litrow

2 DIY na glosnikach 12-to calowych Tannoya - 107 litrow

3 Oryginalne Rehdeko RK 125 5S

Wzmacniacze:

1 Cayin A88T na lampach 6550EH w PP 40W

2 Rotel RA 985BX 100W

Odtwarzacze:

1 Rotel RCD 971

Tylko ten, bo RCD 991AE nie bedzie sie nadawal do porownan z 971 bo gra ciszej. Posiadam jeszcze odtwarzacz Cayin CDT 15A, ale ten jest odpowiednio spakowany, bo przygotowany do wysylki w zwiazku z zamiarem sprzedazy.

 

Kolega w Poznaniu ma przetwornik Benchmark DAC-1, ale nie pytalem go czy bylby chetny z nim przyjechac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super :)

Będzie co z czym porównać ;)

Masz może w domu peceta? Tak, żeby było jak podłączyć moją kartę muzyczną?

Karta jest na złącze PCI-e.

 

Fajnie, gdyby udało się załatwić na odsłuchy tego DAC-1..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> BeatX

Ja podalem co posiadam, ale gdybys Ty chcial porownac kilka grup roznych urzadzen w jednym wyjezdzie, to by dnia nie starczylo. To jest praco i bardzo czasochlonne. Proponuje wiec Ci najpierw spokojnie porownac sobie te Twoja karte z jakim dobrym DAC-iem. Kolumny mozna by u mnie porownac, ale pewnie nie ma sensu, bo co do slyszalnych roznic w ich brzmieniu - nierzadko bardzo sporych - nie masz zapewne watpliwosci.

Peseta mam w innym pokoju i raczej nie chcialbym wszystkiego demontowac, przenosic i pozniej z powrotem. Poza tym nie wiem czy w nim jest gniazdo PCI-e, bo aby to stwierdzic trzebaby otworzyc. Jesli w swoim pececie masz to gniazdo, wiesz co i jak, to najlepiej jesli jednak go przywieziesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71

Napisano 20.03.2016 - 23:08

Użytkownik bogdan_ dnia 20.03.2016 - 21:04 napisał

hmm , nie wiem czy na Tannoyach da się cokolwiek uslyszeć , ani przewódów ani DAC, będzie tak sam taki sobie dźwięk

 

 

Dokładnie. Dlaczego tak się dzieje opisywał kiedyś divaldi.

 

To co wtedy w 2009r. napisal divaldi zaraz zostalo zakwestionowane. To byla jedynie jego teoria nie majaca pokrycia z rzeczywistoscia.

 

Szkoda zachodu porównywać cokolwiek na kolumnach Lutka (...)

Nie mówię, że grają źle. Ale do testowania sprzętu zdecydowanie się nie nadają.

 

Wg mojej, a przede wszystkim opinii dziesiatkow sluchaczy

po pierwsze: sa bardzo szczegolowe,

po drugie: charakteryzuja sie precyzyjna lokalizacja,

po trzecie: stereofonia - usytuowanie pozornych zrodel dzwieku - bez zarzutu,

po czwarte: przestrzen i plany - bez zarzutu,

po piate: bas, srednica i wysokie bardzo dobre ( bas niepoluzowany, niedudniacy, szybki, srednica dzwieczna o ladnej barwie),

po szuste: dzwiek energetyczny, dynamiczny z ladnym wypelnieniem

itp.

 

Zapytaje kolegow - ktorzy tak twierdza - w takim razie..., dlaczego niby do testowania roznych elementow audio te kolumny niby sie nie nadaja ?

Czy tylko dlatego, ze na testach w 2009r. nie dalo sie wylapac roznic miedzy wzmacniaczami, odtwarzaczami i kablami ?

Chyba jeszcze niektorzy pamietaja, ze po kilku dniach od wizyty piopio i Pawla XYZ na testy przyjechal rowniez palton i to ze swoimi dwoma wzmacniaczami i kolumnami podstawkowymi B&W,

wyjasniajac jednoczesnie przed testami, czym w brzmieniu roznia sie te jego wzmacniacze. No i znow nie dalo sie odroznic brzmienia ani moich ani jego wzmacniaczy - na jego kolumienkach rowniez - pewnie tez nie nadawaly sie do porownywania sprzetu :-) Jesli problemy z odroznieniem wzmakow na Tannoyach mozna jakos wyjasnic wysoka ich skutecznoscia, a przede wszystkim bardzo niewielkim spadkiem impedacji, co powoduje, ze zarowno slabe wzmaki nie maja problemu z ich napedzeniem jak i oczywiscie tym bardziej te mocniejsze, to jak wyjasnic brak roznic miedzy odtwarzaczami... ? A jak wypadly niedawne porownania

cd-ka Rotela z Audio Research CD-8 opisalem tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Prosze kolegow o wyjasnienia z dokladnym umotywowaniem swojego stanowiska

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

To co wtedy w 2009r. napisal divaldi zaraz zostalo zakwestionowane. To byla jedynie jego teoria nie majaca pokrycia z rzeczywistoscia.

 

divaldi mało udziela się na forum. Dysponuje wiedzą o jakiej Ty i Twoi koledzy możecie jedynie pomarzyć. Do tego ponad 30-sto letnim zawodowym doświadczeniem jako akustyk i elektronik. Stawiał poważne systemy nagłośnieniowe, zajmuje się serwisem sprzętu studyjnego, projektuje własne wzmacniacze i kolumny. Jak nikt zna się na gramofonach. Kopalnia wiedzy i umiejętności. Prywatnie człowiek z klasą i dystansem do siebie.

 

To są kolumny które nie nadają się do odsłuchów porównawczych. Ich organizacja pachnie świadomą manipulacją. Nie zmienią tego Twoje pobożne życzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

divaldi mało udziela się na forum. Dysponuje wiedzą o jakiej Ty i Twoi koledzy możecie jedynie pomarzyć. Do tego ponad 30-sto letnim zawodowym doświadczeniem jako akustyk i elektronik. Stawiał poważne systemy nagłośnieniowe, zajmuje się serwisem sprzętu studyjnego, projektuje własne wzmacniacze i kolumny. Jak nikt zna się na gramofonach. Kopalnia wiedzy i umiejętności. Prywatnie człowiek z klasą i dystansem do siebie.

 

To są kolumny które nie nadają się do odsłuchów porównawczych. Ich organizacja pachnie świadomą manipulacją. Nie zmienią tego Twoje pobożne życzenia.

 

.. no ok, a jak w streszczeniu wyglądał argument kolegi "divaldi" odnośnie Lutkowych kolumn, że na nich nie da się usłyszeć różnić pomiędzy wzmacniaczami, odtwarzaczami itp? :)

 

Ja podalem co posiadam, ale gdybys Ty chcial porownac kilka grup roznych urzadzen w jednym wyjezdzie, to by dnia nie starczylo. To jest praco i bardzo czasochlonne. Proponuje wiec Ci najpierw spokojnie porownac sobie te Twoja karte z jakim dobrym DAC-iem. Kolumny mozna by u mnie porownac, ale pewnie nie ma sensu, bo co do slyszalnych roznic w ich brzmieniu - nierzadko bardzo sporych - nie masz zapewne watpliwosci.

Peseta mam w innym pokoju i raczej nie chcialbym wszystkiego demontowac, przenosic i pozniej z powrotem. Poza tym nie wiem czy w nim jest gniazdo PCI-e, bo aby to stwierdzic trzebaby otworzyc. Jesli w swoim pececie masz to gniazdo, wiesz co i jak, to najlepiej jesli jednak go przywieziesz.

 

Dobra, to zróbmy tak: ja porozłączam swojego peceta, zabezpieczę go jakoś na podróż i przyjadę z nim do Ciebie, ale żeby te całe wożenie moich klamotów (trochę ich jednak zabiorę) miało sens, to chciałbym żeby na miejscu był możliwy do posłuchania jakiejś dobrej klasy DAC.

Mam na myśli coś klasy DAC-1 albo i lepiej :)

Im lepszy /droższy/ tym ciekawsze będzie porównanie.

Tylko, że monitora, klawiatury i myszki nie będę ze sobą wiózł :)

Umowa stoi?

 

Swoje A7X chcę zabrać nie tyle, żeby zestawiać je broń boże z Twoimi kolumnami - ale żeby mieć wstępne odniesienie, jak zagrają w pomieszczeniu o powierzchni około 22m2 z dobrze zaadaptowaną akustyką.

Przy okazji też, spróbujemy i na nich wyłapać jakieś różnice w brzmieniu odtwarzaczy CD, czy DAC'ów :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fan64, piramidon - jest możliwość, żebyście i wy zabrali któryś ze swoich gratów?

Lepszy sprzęt sprzedałem, nowo kupiony wzmacniacz właśnie odesłałem (o czym pisałem na Forum)

Mamy do dyspozycji mój dwudziestoletni wzmacniacz Denona i DAC Fiio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie, będzie możliwość bezpośredniego porównania dźwięku 20-to letniego wzmacniacza tranzystorowego, do nowoczesnych konstrukcji.

Jak również dwa urządzenia typu DAC w podobnej cenie, tyle że o kompletnie innej budowie (AIM SC808 vs DAC Fiio olympus) :)

 

Oficjalnie potwierdzam swój udział w tym spotkaniu,kto jeszcze chętny?

 

Bogdan, jest opcja żebyś zabrał ze sobą na spotkanie jakiś odtwarzacz CD, bądź DAC?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lutek to jest porządny chłop, kiedyś mnie zapraszał i oferował obiad przy okazji, nie ma już wielu takich ludzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

 

divaldi mało udziela się na forum. Dysponuje wiedzą o jakiej Ty i Twoi koledzy możecie jedynie pomarzyć. Do tego ponad 30-sto letnim zawodowym doświadczeniem jako akustyk i elektronik. Stawiał poważne systemy nagłośnieniowe, zajmuje się serwisem sprzętu studyjnego, projektuje własne wzmacniacze i kolumny. Jak nikt zna się na gramofonach. Kopalnia wiedzy i umiejętności. Prywatnie człowiek z klasą i dystansem do siebie.

To są kolumny które nie nadają się do odsłuchów porównawczych. Ich organizacja pachnie świadomą manipulacją. Nie zmienią tego Twoje pobożne życzenia.

 

Bacek

Napisano 15.10.2009 - 11:32

>divaldi

>Głośnik 12" - czyli ok. 30 cm (!!!), to nie Jakiś "przezroczysty " przetwornik nisko-średniotonowy >o dużych prędkościach mechanicznych typowych >dla głośników 11 , 13, 16 cm - co w małej obudowie ma >inne >pzrełożenie dla masy i Czułość(!) dla mikrosygnałów ,tylko TYPOWY celulozowy >przetwornik z >twardym zawieszeniem rodem z układów estradowych

 

" Pytanie co będzie szybsze mały głośnik na gumowych zawieszeniach który potrzebuje łącznie pokonać centymetr albo i więcej wychyleń czy wielki głośnik na który nawet nie bardzo widać że się wychyla. Jeżeli przyjąć że dla w miarę wiernego oddania sygnału każdy z nich musi pokonać drogę od maksymalnego wychylenia do neutralnego to uwzględniając że droga jest kilkukrotnie krótsza odpowiedź nasuwa się sama.

Tannoy zdecydowanie nie ma konstrukcji typowej dla współczesnych estradowców. A jeżeli chodzi o szybkość to przy porównaniu z nowoczesnymi scanspeakami wyszło to tak że scanspeak brzmiał jak byś puścił muzykę w zwolnionym tempie. A jeżeli chodzi o mikro sygnały i wyższe pasmo to oczywiście nie robi ich ten wielki woofer tylko malutki horn z leciutką membraną "

 

To, ze divaldi ma zawodowe doświadczenie jako akustyk i elektronik, stawiał poważne systemy nagłośnieniowe, zajmuje się serwisem sprzętu studyjnego... itp. wcale nie oznacza, ze zna sie na roznych niuansach dzialania przeroznych modeli glosnikow, bo w jego pracy nie jest to mu specjalnie potrzebne Z jego wypowiedzi od razu wiadomo, ze raczej niewiele i niewiele wie o glosnikach koncentrycznych Tannoy-a. Bo jesli ktos pisze:

 

" Głośnik 12" - czyli ok. 30 cm (!!!), to nie Jakiś "przezroczysty " przetwornik nisko-średniotonowy >o dużych prędkościach mechanicznych typowych dla głośników 11 , 13, 16 cm ",

to o czym to swiadczy ? O jakiej wiedzy na temat glosnikow ?

 

 

Wiadomym jest - co powyzej wyjasnil bacek, ze jesli membrana jest na zawieszeniu sztywnym i ma krotki skok (krotki Xmax), a ta na zawieszeniu miekkim, duzy Xmax, to ktora bedzie miala wieksze predkosci co... ? Wiadomo, ze ta na zawieszeniu sztywnym, co wyjasnil divaldiemu bacek. I tak np. jesli na miekkim zawieszeniu membrana bedzie miala Xmax przykladowo 9mm, a Tannoy-a 2,6mm, to membrana Tannoy-a bedzie miala az ponad 3 x mniejsza predkosc - prosta zasada fizyki, pretkosc a pokonana droga. To ja sie pytam: Ktora membrana w takim razie precycyjniej odda wszelkie szczegoly ? Odpowiedz jest jednoznaczna. Poza tym - jak napisal bacek - jeżeli chodzi o mikro sygnały i wyższe pasmo to oczywiście nie robi ich ten wielki woofer tylko malutki horn z leciutką membraną . I taka jest wiedza divaldiego na temat glosnikow koaksjalnych, a zwlaszcza dual concentrica Tannoy-a

 

discomaniac71

>divaldi dysponuje wiedzą o jakiej Ty i Twoi koledzy możecie jedynie pomarzyć.

Rozumiem, ze Ty ja juz posiadasz i nie musisz o niej marzyc jak ja i moi koledzy :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zapowiada się wielki test....kolumny Tannoy, karta komputerowa, DAC Fiio i Benchmark, CD Rotel, wzmacniacz Rotel i Denon....wynik już teraz jest wiadomy. Weźcie Panowe napitki, będzie miło. Zawsze fajnie pogadać. Podłączanie sprzętów można sobie podarować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej będziemy nieco bardziej doświadczeni/osłuchani ;)

Czy nie to mi zarzucasz? Brak doświadczenia i osłuchania?

Kiedy staram się nabrać doświadczenie to źle, nie warto.

I weź tu człowieku dogodź :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że będzie spotkanie ze względu na ludzi. Natomiast osłuchanie to są lata i sprzęty u siebie. Taki odsłuch 4h na wyjeździe u kogoś nie da postępu w tej kwestii. Ale może być miło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.