Skocz do zawartości
IGNORED

Luźne spotkanie audiofilsko-towarzystkie w Krzyżu Wielkopolskim


BeatX

Rekomendowane odpowiedzi

Lutek, nie jestem ekspertem od budowy przetworników czy kolumn głośnikowych ale już na logikę wydaje mi się, że im mniejszy size membrany głośnika niskotonowego - tym mniejsze ciśnienie wytworzy dla niskich częstotliwości.

Czyli bas będzie odtwarzany ciszej (czyt. słabiej), a gdy będziesz chciał posłuchać głośniej muzyki sporo operującej na niskich częstotliwościach na takim małym przetworniku, to szybko powstaną zniekształcenia własnie w wyniku tego latania membrany w tę i we wtę.

 

Fajnie że będzie spotkanie ze względu na ludzi. Natomiast osłuchanie to są lata i sprzęty u siebie. Taki odsłuch 4h na wyjeździe u kogoś nie da postępu w tej kwestii. Ale może być miło.

 

Nie zapominaj, że jeszcze odwiedzę discomaniac w Krakowie.

Jak u disco zmiany w dźwięku wzmacniaczy i DAC'ów będą tak spektakularne jak sugerujesz, to bez problemu je usłyszę - zapewniam ;)

Jak będą to niuansy, to może usłyszę - może nie.

Test ABX to zweryfikuje ;)

Zarówno mnie, jak i gospodarza eventu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zauwazylem ze w moim wpisie dotyczacym odpowiedzi kol. discomaniacowi zakradl sie maly blad w ponizszym zadaniu:

 

Jest: " Wiadomym jest - co powyzej wyjasnil bacek, ze jesli membrana jest na zawieszeniu sztywnym i ma krotki skok (krotki Xmax), a ta na zawieszeniu miekkim, duzy Xmax, to ktora bedzie miala wieksze predkosci co... ? "

 

A ma byc: "...to ktora bedzie miala mniejsza predkosci co... ? "

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lutek, nie jestem ekspertem od budowy przetworników czy kolumn głośnikowych ale już na logikę wydaje mi się, że im mniejszy size membrany głośnika niskotonowego - tym mniejsze ciśnienie wytworzy dla niskich częstotliwości.

Czyli bas będzie odtwarzany ciszej (czyt. słabiej), a gdy będziesz chciał posłuchać głośniej muzyki sporo operującej na niskich częstotliwościach na takim małym przetworniku, to szybko powstaną zniekształcenia własnie w wyniku tego latania membrany w tę i we wtę.

 

Tu nie chodzi o cisnienie akustyczne na basie, ale o precyzyjniejsze oddanie szczegolow przez membrane. Rowniez nie jestem zadnym ekspertem czy znawca glosnikow, ale tu chodzi tylko raczej o podstawy dzialania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zapowiada się wielki test....kolumny Tannoy, karta komputerowa, DAC Fiio i Benchmark, CD Rotel, wzmacniacz Rotel i Denon....wynik już teraz jest wiadomy. Weźcie Panowe napitki, będzie miło. Zawsze fajnie pogadać. Podłączanie sprzętów można sobie podarować.

 

Tyle, ze to BeatX decyduje, co chce sobie potestowac, a ja napisalem tylko jakie posiadam kolumny, wzmacniacze i odtwarzacze i ze mu to moge umozliwic u siebie, Jeli on chce porownac cos z drastycznie roznych polek cenowych, to juz musi sobie takie urzadzenie zalatwic.

W sumie mi juz takie rozne testy nie sa specjalnie potrzebne, ale jak mozna komus pomoc i umozliwic...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

 

Lutku drogi, cenię Cię za kulturę wypowiedzi ale obawiam się że dajesz się porządnie wkręcać. Podawany jesteś jako przykład nawróconego audiofila. Powiem szczerze że czasem po prostu mi Ciebie żal. Co do divaldiego wpisz sobie w Google jego nazwisko: Waldemar Łuczkoś (nie jest to żadną tajemnicą). Może wtedy nabierzesz choć odrobinę pokory wraz ze swoimi kolegami. Kim jest kolega bacek? Ma jakiś dorobek? Jest rozpoznawalny? Nie sądzę. Oczywiście każdy może się mylić ale nie wierzę aby pomylił się divaldi w tematach które ma w jednym palcu. Ponadto, z mojego własnego doświadczenia, wiem że efekty odsłuchów u Ciebie nie są efektami wiarygodnymi ani nawet "normalnymi". Coś musi być nie tak. Być może jesteś pod zbyt dużym wpływem XYZeta a on potrafi znakomicie manewrować ludźmi.

 

PS. Jak dobrze że ja nie jestem audiofilem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lutku drogi, cenię Cię za kulturę wypowiedzi ale obawiam się że dajesz się porządnie wkręcać. Podawany jesteś jako przykład nawróconego audiofila. Powiem szczerze że czasem po prostu mi Ciebie żal. Co do divaldiego wpisz sobie w Google jego nazwisko: Waldemar Łuczkoś (nie jest to żadną tajemnicą). Może wtedy nabierzesz choć odrobinę pokory wraz ze swoimi kolegami. Kim jest kolega bacek? Ma jakiś dorobek? Jest rozpoznawalny? Nie sądzę. Oczywiście każdy może się mylić ale nie wierzę aby pomylił się divaldi w tematach które ma w jednym palcu. Ponadto, z mojego własnego doświadczenia, wiem że efekty odsłuchów u Ciebie nie są efektami wiarygodnymi ani nawet "normalnymi". Coś musi być nie tak. Być może jesteś pod zbyt dużym wpływem XYZeta a on potrafi znakomicie manewrować ludźmi.

 

PS. Jak dobrze że ja nie jestem audiofilem ;-)

 

Kolego discomaniak71 !

 

"Satanas apage" - to często słyszało się w kulturze chrześcijańskiej, gdy występowało coś nietypowego, poza kanonami wiary.

W moim odczuciu Twoja wypowiedź zawiera się w tym zawołaniu.

To może być kolejna próba sprawdzenia kanonu wiary- proszę- nie deprecjonuj jej na samym wstępie.

 

Na pewno niczego na żadnych drzwiach nie powiesimy (patrz:wittenberga) :)

 

 

Fajnie że będzie spotkanie ze względu na ludzi. Natomiast osłuchanie to są lata i sprzęty u siebie. Taki odsłuch 4h na wyjeździe u kogoś nie da postępu w tej kwestii. Ale może być miło.

 

Że będzie miło-jestem o tym przekonany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Kolego discomaniak71 !

 

"Satanas apage" - to często słyszało się w kulturze chrześcijańskiej, gdy występowało coś nietypowego, poza kanonami wiary.

W moim odczuciu Twoja wypowiedź zawiera się w tym zawołaniu.

To może być kolejna próba sprawdzenia kanonu wiary- proszę- nie deprecjonuj jej na samym wstępie.

 

Na pewno niczego na żadnych drzwiach nie powiesimy (patrz:wittenberga) :)

 

Moja wypowiedź nie ma nic wspólnego z wiarą. To są fakty. Zgrabnie wykorzystywane przez niektórych do szerzenia swojej religii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do divaldiego wpisz sobie w Google jego nazwisko: Waldemar Łuczkoś (nie jest to żadną tajemnicą). Może wtedy nabierzesz choć odrobinę pokory wraz ze swoimi kolegami.

 

Absolutnie nie podwazam wiedzy jaka ma divaldi. Pewne nieporozumienia wynikaja z tego, co kto ma na mysli pod pojeciem szybkosci glosnika, membrany itp. Divaldi pisal o roznicach w szybkosci mechanicznej membrany z zawieszeniem sztywnym i tej z zawieszeniem miekkim. Powolal sie i krytycznie sie odniosl do ogolnie 30-to centymetrowego z zawieszeniem sztywnym, a nie konkretnie do koaksjalnego - szczegolnie Tannoy-a i stwierdzil, ze glosniki z zawieszeniem miekkim sa szybsze mechanicznie. Przez te szybkosc zapewne nalezy rozumiec predkosc liniowa membramy - czyli np. predkosc w metrach na sekunde (m/s), natomiast Bacek wyjasniajac roznice w szybkosciach miedzy membranami na zawieszeniu sztywnym i miekkim slusznie stwierdzil, ze szybsza jest ta na sztywnym, majac oczywiscie na mysli szybkosc dzwieku, a wiec zarazem jego jakosc z takiej membrany, bo dalej - miedzy innymi - napisal:

 

" Tannoy zdecydowanie nie ma konstrukcji typowej dla współczesnych estradowców. A jeżeli chodzi o szybkość to przy porównaniu z nowoczesnymi scanspeakami wyszło to tak że scanspeak brzmiał jak byś puścił muzykę w zwolnionym tempie. "

Poza tym dodal:

" A jeżeli chodzi o mikro sygnały i wyższe pasmo to oczywiście nie robi ich ten wielki woofer tylko malutki horn z leciutką membraną ",

o czym divaldi juz nie wspomnial, a co jest bardzo istotne w kwestii precyzji, szczegolowosci glosnika. Dlatego mozna wyciagnac wniosek, ze divaldi nie zna koncentrykow Tannoya. Dalej ja wyjasnilem, ze z membrany o mniejszej szybkosci mechanicznej dzwiek bedzie bardziej szczegolowy, szybszy, czyli wyzszej, lepszej jakosci. Chyba sam to rozumiesz, ze jesli membrana ma odtworzyc tak wiele jednoczesnie roznych czestotliwosci podstawowych i harmonicznych, to ta, ktora przesuwa sie wolniej zrobi to precyzyjniej.

 

Kim jest kolega bacek? Ma jakiś dorobek? Jest rozpoznawalny? Nie sądzę.

 

Bacek zarejestrowany jest na AS od 03.10.2005r, a ostatni jego wpis pochodzi z 26.02.2016r. Od 12.03.2008r. pisze rowniez na AH. Ale eby wyciagnac jakies wnioski co do jego wiedzy na temat glosnikow, to musialbys poczytac jego wpisy - ja wiem, ze ja ma. Kilkakrotnie byl u mnie z lancasterem i sluchal Tannoy-i, a podejrzewam, ze divaldi nie, bo zapewne inaczej by wtedy napisal

 

Ponadto, z mojego własnego doświadczenia, wiem że efekty odsłuchów u Ciebie nie są efektami wiarygodnymi ani nawet "normalnymi". Coś musi być nie tak. Być może jesteś pod zbyt dużym wpływem XYZeta...

 

Pod niczyim wplywem nie jestem, lecz samodzielnie wyciagam wnioski z odsluchow u siebie i dokladnych testow juz nieco ponad 20-tu roznych wzmacniaczy i 8-miu odtwarzaczy, oraz z roznych odsluchow u kolegow. I rzeczywiscie u mnie sa problemy z rozroznieniem elektroniki, ale ja wciaz prosze o merytoryczne wyjasnienie tego zjawiska - szczegolnie dotyczacego cd-kow - jesli Tannoy-e graja tak jak to opisalem tutaj, odpowiadajac piopio na zarzuty:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wypowiedź nie ma nic wspólnego z wiarą. To są fakty. Zgrabnie wykorzystywane przez niektórych do szerzenia swojej religii.

 

O to tylko takie złudzenie. Większość audiofilskich przekonań (np. wpływ kabli i sieciówek) opiera się wyłącznie na wierze. W nieomylność słuchu między innymi.

 

Coś musi być nie tak. Być może jesteś pod zbyt dużym wpływem XYZeta a on potrafi znakomicie manewrować ludźmi.

Nie sądzę by Lutek był pod czyimkolwiek, natomiast nie wiem pod jakim wpływem kolega się znajduje. Bo, że się znajduje to pewnik

 

 

PS. Jak dobrze że ja nie jestem audiofilem ;-)

 

Kolega wyznaje prawdy audiofilskie i w nie wierzy, więc kolega jest audiofilem, niezależnie jak bardzo by się tego wypierał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę by Lutek był pod czyimkolwiek, natomiast nie wiem pod jakim wpływem kolega się znajduje. Bo, że się znajduje to pewnik

X już Kolega w nicku ma, brakuje Y i Z:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Dlatego mozna wyciagnac wniosek, ze divaldi nie zna koncentrykow Tannoya.

 

Lutku drogi, jest mi przykro że tak bardzo dajesz sobą manipulować. Nie zakładaj że divaldi nie zna bo zna je lepiej niż Ty i wszyscy koledzy razem wzięci. Kolega bacek mógł być, mógł słyszeć i co z tego wynika? Nic. Brak mu dorobku forumowego a co dopiero mówić o merytorycznym. Ja wiem jedno, czytając opisy odsłuchów teoria divaldiego znakomicie uzasadnia ich efekty a panowie od ABXa zręcznie Cię wykorzystują. Żaden z nich nie chciał przyjechać do Krakowa - wysyłali Ciebie jako rzekomo nawróconego audiofila. Jesteś elementem ich marnej propagandy. Przemyśl to proszę.

 

Kolega wyznaje prawdy audiofilskie i w nie wierzy, więc kolega jest audiofilem, niezależnie jak bardzo by się tego wypierał.

 

Nie wyznaję żadnych prawd. Na półce mam ponad 6000 tytułów. Na płytach CD, w formie plików, na kasetach DAT, na kasetach CC i na płytach winylowych. Nie jestem, nie byłem i nie będę audiofilem. Lubię jak ulubiona muzyka o której lata temu opowiadałem przed mikrofonem brzmi dobrze. To wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyznaję żadnych prawd. Na półce mam ponad 6000 tytułów. Na płytach CD, w formie plików, na kasetach DAT, na kasetach CC i na płytach winylowych. Nie jestem, nie byłem i nie będę audiofilem. Lubię jak ulubiona muzyka o której lata temu opowiadałem przed mikrofonem brzmi dobrze. To wszystko.

 

Dużo osób korzysta z różnych formatów. Audiofile też. Więc nie wiem po co to napisałeś, bo niczego to nie dowodzi.

 

A prawdy wyznajesz. Np. gra cały system (ograne i powtarzane do znudzenia) albo liczy sie aplikacja - oczywistość, pod warunkiem, że umie sie czytać schematy, inaczej sa to puste słowa. Są też inne prawdy np. "nie masz doświadczenia" i inne. Typowy audiofil ;)

 

Brak mu dorobku forumowego a co dopiero mówić o merytorycznym.

 

Tzw. "dorobek forumowy" o niczym nie świadczy. Czy uważasz, że to forum jest jedynym zbiorem ludzi, którzy coś wiedzą na temat audio?

 

Inaczej mówiac, czy dorobek na forum jest warunkiem koniecznym posiadania takiej wiedzy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są kolumny które nie nadają się do odsłuchów porównawczych. Ich organizacja pachnie świadomą manipulacją. Nie zmienią tego Twoje pobożne życzenia.

 

Jakie Lutek głośniki ma na stanie takie ma, wedle Twojej teorii pewnie sam jest zmanipulowany. Jak ktoś zorganizuje inne to pewnie też nie będzie się wzbraniał. Swojego czasu te same Tannoye stały u Lutka obok nietanich Audio Physic oraz czegoś na wysokich Scan Speakach i Dynaudio (o ile dobrze pamiętam) czyli współczesnych konstrukcji i po reszcie przejechały jak walec. Jasne w zejściu w dół przegrywały ale to co z nich się wydobywało było bardziej podobne do żywej muzyki a nie do silikonowej lali.

 

A tak ogólnie to nie rozumiem tej akcji o mnie kontra divaldi. Obaj poprzekręcaliście trochę nasze słowa i w dodatkowo zrobiła się z tego dyskusja w stylu "a bo mój tata to by Twojego .....".

 

Nie wątpię że divaldi ma większe doświadczenie i wiedzę ode mnie. A co do tego co napisałem nadal nie mam wątpliwości ale to raczej temat na dyskusję w innym wątku.

 

A co do mojej bytności na forum to od czasu zmian własnościowych prawie w ogóle się tu nie udzielam. Co najwyżej z rzadka zaglądam do sekcji gramofonowej ale to i tak nijak nie nawiązuje do tematu tego wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny będzie pomiar głośności. Dwie godziny temu na ZDF oglądałem jak policjant przy pomocy smartfona z apką mierzył natężenie dźwięku z rury wydechowej u ulicznego "ścigacza".

 

Ktoś zna miarodajną apkę na iPhone?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładniejszy pomiar zapewni multimetr.

Niestety nie posiadam takowego..

Lutek, może masz na stanie multimetr? :)

 

Zresztą.. ja bym aż tak się nie wczuwał w idealne ustawienie głośności.

Pamiętajcie, że przyjeżdżamy aby się spotkać, poznać, pogawędzić i przy okazji posłuchać i porównać.

Idę o zakład, że jak już to w zupełności wystarczy ustawienie głośności "na ucho".

U discomaniac71 warto będzie pomierzyć napięcia na wyjściu urządzeń multimetrem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokonywałem kiedyś pomiaru częstotliwości pośredniej miernikiem Kikusui, za circa about 500 tyś złotych, więc od tego czasu sprzęta za kilka tysięcy złotych nie robią na mnie wrażenia :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem.

 

Pomiar smartfonem nie będzie dokładny niestety,

Chyba, ze użyje się np nokii 808 Pure View, Lumii 1020 u kilku innych - które posiadają mikrofony HAAC.

 

Ja używam właśnie 808 i pomiar jest b,. dokładny, decybelomierz pokazuje minimalne różnice.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakie kable był ów miernik wyposażony?

Pomiarowe :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.