Skocz do zawartości
IGNORED

CD ma się dobrze…a jednak umiera. Co w przyszłości? Pliki.


arkadowski

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież to, że trend sprzedaży kompaktów jest spadkowy to nie oznacza, że ostateczną prognozą na przyszłość jest sprzedaż na poziomie ułamka procenta. Spada, spada i na pewnym poziomie ten spadek wyhamuje. Winyli sprzedaje się dużo mniej, a mimo to można kupić różne wydania na winylach, a gramofonów też jest pełno w salonach audio.

A możesz przypomnieć jaki był w sklepach wybór winyli i gramofonów kiedy to cd zdobyło rynek ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję następnym razem dla utrzymania poziomu - atakować z głową, bo atak dla samego faktu ataku i zarzucanie dla zarzucania - wychodząc z przedszkola zostawiamy za soba takie zachowania.

Za stary jestem na tego typu bzdury jak zarzucanie innym rzeczy, które niue mają racji bytu. Proponuje to samo. Lepiej się żyje, uwierz mi.

A kto kogo atakuje?!

Kolego nie wiem, czy zauważyłeś, ale na końcu każdego z moich zdań jest znak zapytania, nie wykrzyknik, więc nie jest to atak, a postawione pytania na które miałem nadzieję usłyszeć logiczną odpowiedź.

To po pierwsze.

Po drugie:

Póki co, to twój ślinotok i ponowna edycja już raz wyrażonego zdania świadczy, że pomimo wieku wiele zachowań z wieku przedszkolnego jeszcze z ciebie nie wylazło, a zarzucasz je innym.

Widać masz jakieś problemy emocjonalne na swym punkcie boś się nakręcił jak mało kto w tym wątku, próbując nieudolnie zresztą przypisać i wytknąć komuś coś co nie było jego zamiarem.

Więc nie okręcaj kota ogonem, bo nie masz smarkaczy przed sobą!

Pozdrawiam serdecznie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Prawdopodobnie zaprzestaną produkcji napędów

 

Już jest z tym problem. Zobacz jak trudno zdobyć i jaką cenę ma bardzo często używany w sprzęcie klasy hi-end napęd Philipsa CDM-2 Pro. Używa go m.in. Audio Aero, ARC i wielu innych. Jeszcze trudniej kupić porządny laser (bez reszty napędu). Na rynku mnóstwo chińczyków, z których jeden na pięć nadaje się do czegokolwiek. A ceny porządnych laserów to około 100$ za sztukę. Niestety widać że rynek CD i segment części drastycznie się kurczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko na czym odtworzysz tę kasetę magnetofonową ?

To był żart, a rzeczywistość będzie wyglądała w następujący sposob (Nostradamus mode on):

 

1. Pliki będą głównym źródłem muzyki

2. Wydawane będą płyty winylowe dla audiofili i hipsterów

3. CD będą bardziej niszowe niż winyl, kleintem będą również powyżsi (często kupujący sprzęt z drugiej ręki - ceny nawet high-endowych odtwarzaczy spadną i to znacznie).

4. Dopracowane zostaną streamery (różnicy w technologii od momentu interface'u i2s nie widzę, także niewiele jest do zrobienia).

 

(Nostradamus mode off)

 

Jeśli zaś chodzi o wyższość plików nad CD (lub odwrotnie) chętnie zobaczyłbym porównanie odtwarzaczy obu typów na poziomie doprowadzenia do interface'u i2s, czy pojawiają się różnice i jakie. Zna ktoś może odtwarzacz (CD lub plikowy) nie używający i2s?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

CD wypadnie z rynku dopiero wtedy gdy technologia plikowa zostanie dopracowana do tego stopnia, że będzie oferować lepszy dźwięk. To z teoretycznego punktu widzenia jest możliwe i kiedyś zapewne tak się stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga! Mam wrażenie, że na forum krąży facet, który najpierw udaje mało rozgarniętego, a potem ni z gruszki, ni z pietruszki stawia zarzut niezrozumiania transformacji Fouriera. Trudno go ropzpoznać bo często przebiera się, ale schemat działania jest podobny:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD wypadnie z rynku dopiero wtedy gdy technologia plikowa zostanie dopracowana do tego stopnia, że będzie oferować lepszy dźwięk. To z teoretycznego punktu widzenia jest możliwe i kiedyś zapewne tak się stanie.

 

Myślę problem leży w urządzeniach a nie w plikach,

urządzenie kosztujące "dużo" w środku ma "powietrze" a po zmianie firmware zmienia brzmienie,

po zmianie oprogramowania spodziewać się powinno dodatkowych funkcji, szybszego działania czy usunięcia jakiegoś błędu, tylko błędem nie może być dźwięk bo to znaczy ze sprzedali bubel.

Byłoby uczciwe gdyby producenci w końcu przyznali ze płaci się za oprogramowanie które nie mia znaczenia w jakim "opakowaniu" będzie odtwarzane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli trzeba czekac na vinyl hd...

 

Plyta cd nie umrze tak dlugo dopoki nie bedzie lepszego nosnika. Pliki na pewno nim nie sa (przynajmniej poki co).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jeden juz tak pisał i myślał nie ma go już, a cd nadal produkują i będą produkować. Plik jest gów...wart tak jak ten powtarzany w kółko temat.

 

Plik niczym nie ustępuje zapisowi na cd. Co to za gadanie , że gowno warty?

 

 

 

Myślę problem leży w urządzeniach a nie w plikach,

urządzenie kosztujące "dużo" w środku ma "powietrze" a po zmianie firmware zmienia brzmienie,

po zmianie oprogramowania spodziewać się powinno dodatkowych funkcji, szybszego działania czy usunięcia jakiegoś błędu, tylko błędem nie może być dźwięk bo to znaczy ze sprzedali bubel.

Byłoby uczciwe gdyby producenci w końcu przyznali ze płaci się za oprogramowanie które nie mia znaczenia w jakim "opakowaniu" będzie odtwarzane.

 

Opakowanie tez ma znaczenie. Zasilanie , zegary , sposób przesyłania / wprowadzania sygnału cyfrowego itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Opakowanie tez ma znaczenie. Zasilanie , zegary , sposób przesyłania / wprowadzania sygnału cyfrowego itd.

 

W Google można zobaczy zdjęcia środków większości drogich streamerów i na pewno nie ma tam nic dobrego z w/w przez Ciebie rzeczy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plik niczym nie ustępuje zapisowi na cd. Co to za gadanie , że gowno warty?

Efekt końcowy jednak może być dużo słabszy -> tor plikowy wymaga sporych nakładów finansowych jeśli chcemy uzyskać podobna jakość do CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Od paru lat można kupić świetne cedeki za śmieszne pieniądze biorąc pod uwagę jakość dzwięku jaką dają i kupic cd można też za grosze obecnie pliki mają tylko jedną przewagę i zarazem minus nie mają postaci fizycznej i przez to zajmują mniej miejsca .

A które cedeki są dobre, podziel się wiedzą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W Google można zobaczy zdjęcia środków większości drogich streamerów i na pewno nie ma tam nic dobrego z w/w przez Ciebie rzeczy

 

Wydawało mi się ze twierdzisz ze nie ma znaczenia hardware tylko software. O to Ci chodziło?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moda na hipsterów też kiedyś minie

Zamien hipsterów na modnisiów. Moda na winyle też będzie przychodziła i odchodziła. Po takiej fali zawsze zostanie jakaś ilość osób, która zainteresowała się ze względu na modę, a została ze względu na korzyści jakie ten format daje, godząc się, lub radząc sobie z minusami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wydawało mi się ze twierdzisz ze nie ma znaczenia hardware tylko software. O to Ci chodziło?

 

Mialem na myli ze jedno i drugie jest wazne a wcoskaja w wiekszosci jedno w cenie dwoch

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

1. Pliki będą głównym źródłem muzyki

2. Wydawane będą płyty winylowe dla audiofili i hipsterów

3. CD będą bardziej niszowe niż winyl, kleintem będą również powyżsi (często kupujący sprzęt z drugiej ręki - ceny nawet high-endowych odtwarzaczy spadną i to znacznie).

4. Dopracowane zostaną streamery (różnicy w technologii od momentu interface'u i2s nie widzę, także niewiele jest do zrobienia).

 

1. Pliki już są ważnym źródłem muzyki - głównie dla młodzieży albo dla wygody lub też dla tych których kuszą tysiące darmowych tytułów na torrentach.

2. Modę na płyty winylowe wylansowano po to aby po raz kolejny wziąć kasę za to samo (kolejne wydania płyt na "nowym" nośniku. Winyl jako taki nigdy nie umarł.

3. Raczej im to nie grozi bo tytułów póki co jest x razy więcej niż na winylach i plikach razem wziętych. Ceny owszem spadną i bardzo dobrze ale wysokiej klasy odtwarzacze będą zawsze w cenie.

4. Dopracowanie powinno głównie dotyczyć jakości dźwięku. Póki co strumień nie daje wystarczającej. Sam chętnie korzystam ze strumienia w przypadku muzyki i filmów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był żart, a rzeczywistość będzie wyglądała w następujący sposob (Nostradamus mode on):

 

1. Pliki będą głównym źródłem muzyki

2. Wydawane będą płyty winylowe dla audiofili i hipsterów

3. CD będą bardziej niszowe niż winyl, kleintem będą również powyżsi (często kupujący sprzęt z drugiej ręki - ceny nawet high-endowych odtwarzaczy spadną i to znacznie).

4. Dopracowane zostaną streamery (różnicy w technologii od momentu interface'u i2s nie widzę, także niewiele jest do zrobienia).

 

(Nostradamus mode off)

 

Jeśli zaś chodzi o wyższość plików nad CD (lub odwrotnie) chętnie zobaczyłbym porównanie odtwarzaczy obu typów na poziomie doprowadzenia do interface'u i2s, czy pojawiają się różnice i jakie. Zna ktoś może odtwarzacz (CD lub plikowy) nie używający i2s?

 

Załapałeś. Dokładnie tak będzie. Z tym że vinyl będzie bardziej niszowy niż cd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

 

 

Byłoby uczciwe gdyby producenci w końcu przyznali ze płaci się za oprogramowanie które nie mia znaczenia w jakim "opakowaniu" będzie odtwarzane.

 

Dokładnie...

 

 

Efekt końcowy jednak może być dużo słabszy -> tor plikowy wymaga sporych nakładów finansowych jeśli chcemy uzyskać podobna jakość do CD.

 

Odwiedź mnie to zmienisz zdanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz przypomnieć jaki był w sklepach wybór winyli i gramofonów kiedy to cd zdobyło rynek ?

Tu by trzeba było użyć przykładu z jakiegoś zachodniego kraju. Polski rynek z przełomu socjalizmu i kapitalizmu jest kiepskim punktem odniesienia, ale załamanie sprzedaży winyli na świecie to druga połowa lat osiemdziesiątych. Stało się to dość szybko gdyż pierwszy album, który wydany na kompakcie przekroczył ilość miliona sprzedanych sztuk to słynne Brothers in Arms - Dire Straits w 1985 roku. Tym bardziej że pierwszy, w ogóle wydany album na kompakcie to The Visitors Abby z 1982. W roku 1990 sprzedaż winyli była już marginalna w porównaniu do CD. Można stwierdzić, że zagłada winyli trwała około 8 lat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie zapach książeczki z płyty cd w plikach...

 

O to dbaja tylko kolekcjonerzy. Gorzej jak jestes audiofilem/kolekcjonerem (tak jak ja)...Jak juz napisalem wczesniej...streamer nie odda tego co plyta, bo kazda plyta jest inaczej nagrana. Myslicie, ze wrzuca original Thrillera na jakis portal I bedzie gral tak jak powinien...bez szans. Wiekszosc to remastery I jakas tandeta...chocby wezmy Bowiego na tidalu...sam badziew...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem jakiś czas Tidala i zrezygnowałem totalnie nie pasuje mi balans tonalny ,coś jest w nim mało wciągającego,to lepiej się słucha spotify choć nie ma jakości cd,ale cd i tak gra lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z serwisami niestety będzie i jest tak - że rezygnując ze wszystkiego na ich rzecz - pozbawia się tak naprawdę wpływu na wszystko - co będzie słuchane, w jakiej wersji, kiedy (sieć), za jaką cenę, na jakim sprzęcie itd.

Powiedzmy, że ktoś ustawia sobie wszystko np pod spotify. Za jakiś czas przestaje mu to pasować, albo serwis się psuje, cena rośnie, jakość czy oferta spada - i co wtedy? Ma się przestawiać do czegoś nowego - co jak wygra rynkową konkurencję - w ogóle nie będzie się musiało liczyć z opinią wymagającego odbiorcy? Z badań i statystyk wyjdzie im, że 320 to max jakości i o co chodzi? Większość zadowolona i płaci - nawet nie wie za co - co będzie za pół roku :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja przepowiednia jest niepełna ;) - zapomniałem o Tidal i Spotify.

 

Wynajem muzyki - subskrypcja będzie podstawowym dostępem dla ogółu.

Sprzedaż plików przejmie część rynku CD, część odejdzie na subskrypcje.

iTunes całkowicie zmieni model na subskrypcję. Nadal pliki będą ściągane na urządzenia, ale po zakończeniu subskrypcji przestaną działać, lub usuną się z urządzeń.

 

Wracając do jakości z plików. Oczywiście, że jeśli nie będą dostępne dobre wydania to CD nie zginie. Mam jednak wrażenie, że rynek znajdzie i na to odpowiedź. Odniosłem wrażenie, że w dyskusji o "wyższości jednego nad drugim" mówiono o sprzęcie, a nie odtwarzanym materiale. Warto to rozróżniać, a fakt, że w CD jest większy i pewniejszy wybór jest niezaprzeczalny. Myślę, że w formacie plików pojawi się możliwość podpisania wydania. Nie wiem, czy DRM to zapewnia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja diagnoza jest taka: popularność plików rośnie i ten wzrost jest skorelowany ze wzrostem liczby trolli w internecie.

 

W dalszej kolejności zakróluje streaming i powszechna inwigilacja, aż wreszcie społeczeństwo będzie miało dość i za sto lat dojdzie do rewolucji pod hasłem odzyskania prywatności i wolności wyboru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powszechna inwigilacja

Moja praca polega m.in. na tym, by do tego nie doszło (a przynajmniej motto całej organizacji - Mozilla)

A na pisanie tego komentarza Włączyłem sobie Ministry - NWO, z winyla

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.