Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw słuchawkowy


tommmx

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się jednocześnie nad ewentualnością wyboru zestawu słuchawkowego. Słucham rocka, w szczególności klasykę. Moi ulubieni wykonawcy to Pink Floyd, Genesis, u2, The Beatles, R.E.M., Rush... i tą listę można by wydłużyć.W szczególności ważna jest dla mnie dynamika! Ważna jest też muzykalność, i barwa różnicująca brzmienie instrumentów, w tym wokale, które dla mnie powinny być "naturalnie", ale ciepłe. Na pewno nie zależy mi na ostrości w brzmieniu.

Zestaw w kwocie do 20tys.zł. Ciekawi mnie, co jest najważniejsze w zbudowaniu dobrego zestawu słuchawkowego? Słuchawki, wzmacniacz czy źródło? I jak można sensownie rozłożyć te pieniądze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektronika Audio gd Master 11 plus PC pod audio, lub modyfikowany cd pod transport, do tego wysokie modele słuchawek, tutaj trzeba coś posłuchać. Ja mam troche tańszą elektronike audio gd nfb 27, transport cd cambridge cxc i senncheiser hd650 z kablem xlr od earstream i jest szybko, mocno, przestrzennie i gęsto. Ale do 20 000 można mieć dużo lepsze słuchawki. Ten audio gd jest dużym klockiem, zawsze może grać jako przedwzmacniacz w pełnym systemie z końcówką i głośnikami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie najważniejsze są słuchawki, ponieważ aktualny rozrzut na rynku jest olbrzymi. Mamy klasyczne konstrukcje dynamiczne, mamy planary, mamy elektrostaty. Każdy typ to zupełnie inna szkoła grania.

Trudno mi nie polecić Tobie słuchawek HiFiMAN HE-1000 - w ostatnim pół roku to bodaj najlepiej sprzedający się w Polsce hi-end. Kto miał okazję posłuchać na Audioshow, wie dlaczego.

 

HE-1000 łączyliśmy z firmowym wzmacniaczem EF6 oraz źródłem w postaci Musical Fidelity M6sCD

http://sklep.rms.pl/hifiman-he-1000-he1000-referencyjne-audiofilskie-sluchawki-planarne-ortodynamiczne

http://sklep.rms.pl/hifiman-ef6-ef-6-audiofilski-wzmacniacz-sluchawkowy-w-klasie-a

http://sklep.rms.pl/musical-fidelity-m6scd-m6-scd-audiofilski-odtwarzacz-cd-z-przetwornikiem-dac

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie najważniejsze są słuchawki, ponieważ aktualny rozrzut na rynku jest olbrzymi. Mamy klasyczne konstrukcje dynamiczne, mamy planary, mamy elektrostaty. Każdy typ to zupełnie inna szkoła grania.

Trudno mi nie polecić Tobie słuchawek HiFiMAN HE-1000 - w ostatnim pół roku to bodaj najlepiej sprzedający się w Polsce hi-end. Kto miał okazję posłuchać na Audioshow, wie dlaczego.

 

HE-1000 łączyliśmy z firmowym wzmacniaczem EF6 oraz źródłem w postaci Musical Fidelity M6sCD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Rozumiem, że to ciekawe opcje, jednak sumując kwotę przekracza ona znacząco moje plany wydatków. A czy można znaleźć dobre źródło z dobrym wbudowanym wzmacniaczem słuchawkowym np. do 15tys.zł. Do tego dobór słuchawek 5tys. czyli razem 20tys.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupił jednak te HiFiMany... He-1000 słuchałem i wiem jedno... Kiedyś będą moje. Te lub Edition X.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie postaw na HE-1000 z tańszym wzmacniaczem i słuchawkami. HiFiMAN ma jeszcze w ofercie dużo tańszy i też dobry wzmacniacz EF100

http://sklep.rms.pl/hifiman-ef100-ef-100-hybrydowy-wzmacniacz-sluchawkowy-stereo

 

Powinieneś odwrócić proporcje, a zmiana zdania najłatwiej przyjdzie Ci, gdy posłuchasz HE-1000.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie postaw na HE-1000 z tańszym wzmacniaczem i słuchawkami. HiFiMAN ma jeszcze w ofercie dużo tańszy i też dobry wzmacniacz EF100

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Powinieneś odwrócić proporcje, a zmiana zdania najłatwiej przyjdzie Ci, gdy posłuchasz HE-1000.

 

Jak się maja Edition X do he-1000 Waszym zdaniem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki Sennheiser HD800 + wzmacniacza słuchawkowy Bakoon HPA-21 i ..... tu już skończył się budżet.

Do tego drugie tyle na żródło i masz zestaw ,który ogranie ten rozrzut repertuarowy ,który podałeś .

Większość hi-endowych zestawów słuchawkowych (elektrostaty ,magnetostaty,planarne) ma swoją

specyfikę i nie gra wszystkiego dobrze .Wiem bo mam .

Ograniczanie się kwotowo gdy ma się możliwości świadczy o ograniczeniu ograniczającego .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się maja Edition X do he-1000 Waszym zdaniem?

 

Najkrócej - cena oddaje różnice. Edition X to niesamowite słuchawki, które dla wielu osób mają lepszy design niż HE-1000.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najkrócej - cena oddaje różnice. Edition X to niesamowite słuchawki, które dla wielu osób mają lepszy design niż HE-1000.

 

Czyli Edition X grają nie gorzej od he-1000 a różnica w cenie jest podyktowana rodzajem wykończenia i lokowaniem produktu. Po co tak owijać w bawełnę? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się. Grają gorzej i cena oddaje różnicę. Myślałem, że napisałem to wystarczająco wyraźnie.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może głupie pytanie, ale czy da się porównać budowę zestawu słuchawkowego z np. HiFiMAN HM-650 (lub innym) przenośnym odtwarzaczem? Chodzi o jakość brzmienia? Czy to jak porównanie Fiata 126p z Mercedesem...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncepcja bardzo słuszna. HM901 w topowej wersji z kartą balanced to bardzo, bardzo dobre i mocne źródło dźwięku. Absoluty hi-end. Dwa lata temu graliśmy z tego playera jako źródła dla systemu stereo za 30.000zł. Sprawił się dużo lepiej od CD w tej samej cenie. A słuchawki wysteruje praktycznie każde.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się. Grają gorzej i cena oddaje różnicę. Myślałem, że napisałem to wystarczająco wyraźnie.

 

Wszystko jasne. "Edition X to niesamowyte słuchawki" a he-1000 sa jeszcze bardziej niesamowite :) Coz trzeba bedzie wlasnousznie sprawdzic czy setki wpisow na headfi.org sie myli...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś zdecydowany na Edition X to najlepiej je po prostu kupić. Ale różnice w stosunku do HE-1000 są i każde wprawne ucho na dobrym wzmacniaczu i źródle je wychwyci. Wiem, że chciałbyś usłyszeć że różnicy nie ma i problem z głowy, ale tak nie jest. Widać to chociażby po parametrach takich jak impedancja. Co ciekawe, słuchawki objechały kilka salonów w Polsce i zdania są zgodne - kogo stać, ten wybiera HE-1000.

 

Nie rozumiem też od kiedy napisanie, że jakieś słuchawki są niesamowite oznacza, że grają lepiej wszystkich innych na świecie.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 30

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.