Skocz do zawartości
IGNORED

Zakłócenia sygnału audio przy ruchu podczas używania mikroportu


Tito21

Rekomendowane odpowiedzi

Borykam się ostatnio z problemem, gdzie wykonanie jakiegokolwiek ruchu z Sennheiser EW 122P G3 powoduje wprowadzenie od razu niemiłosiernych zakłóceń. Gdy stoję nieruchomo, przesyłany jest czysty sygnał, słychać tylko szum na poziomie -52 do -48dB. Wystarczy, że wykonam ruch ręką i od razu pojawiają się zakłócenia, których poziom potrafi sięgać nawet do -24dB. Kurka wodna, irytuje mnie to strasznie i nie wiem co zrobić. Próbka do pobrania z kawałkami gdy stoję statycznie i ruszam się:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pokazałem również jak zapinam mikrofon. Przeplatam kabelek przez klips, aby on nie ruszał się prawo-lewo i nie dotykał koszuli. Więc mikrofon zamontowany mam na sztywno na koszuli, że nawet nie drgnie. A słychać to tak, jakby przenosił dosłownie każdy ruch. Nie po to kupiłem mikroport, aby być kurcze uwiązanym jak statyczna lalka, chciałbym się z nim poruszać i nie mieć zakłóceń, tylko taki sygnał jak podczas statycznego stania.

 

Przykładowo taki tutaj gość, korzysta z tego mikroportu i on robi różne rzeczy, chodząc z nim, skacząc, wieszając się i wiele, wiele innych, a sygnał ma czysty:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ba, podejrzałem jakiś serial w TV (o tych ludziach co im żony szukają czy jakoś tak, albo o rolnikach, mniejsza z tym) i oni tam również jadą na tych mikroportach. Zaczepiają na tylną kieszeń nadajnik i nagrywane osoby robią różne rzeczy tam, począwszy od wygibasów nad studnią, aż po sprzątanie w domu i również nie ma tam zakłóceń.

 

Mikroport mam bezpośrednio wpięty w Panasonic HC-X920. Ustawienia:

1. Tor audio w kamerze na -15dB.

2. Odbiornik podbija na +12dB.

3. Mikrofon ustawiony na -48/-51dB, w zależności od sytuacji.

 

Nie wiem co zrobić, aby wyeliminować zakłócenia. Inni nie mają takiego problemu, pojawia się on tylko u mnie. Nie wiem czego to jest wina. Mikrofon przez klips mi zbiera ruch ręką z koszuli? Czy to nie byłoby idiotyczne dołączać taki mikrofon do zestawu? Proszę o pomoc, bo chciałbym móc się z tym normalnie poruszać i nie myśleć, że każdy ruch zaraz wprowadzi mi dziwne zakłócenia. Cały ambaras zaczyna się oczywiście podczas obrabiania audio, gdzie te zakłócenia słychać na takim poziomie, że głuchy by je usłyszał. Dam próbki:

 

Filmik:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

1. Surowa ścieżka audio (ostatnie 3 sekundy około stoję w bezruchu i sygnał od razu jest inny):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

2. Odszumiona ścieżka, na której już słychać wszystkie niedoskonałości spowodowane ruchem (oczywiście sama końcówka gdzie stałem w bezruchu jest niezła):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

3. Nałożyłem efekty na tą ścieżkę audio:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Naprawdę nie wiem czym to jest spowodowane lub co źle robię. Czy ten mikrofon (Sennheiser ME-4) jest do niczego i przez klips zbiera dosłownie wszystko, czy jego kabel który wkładam do kiszeni aby mi nie wisiał w ten sposób dodaje zakłóceń, czy jest błąd podczas przesyłu jakiś? Kupiłem wcale nie najtańszy sprzęcik i od dawna się z tym borykam, pomysłu już nie mam co tu zrobić, aby to wyeliminować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.