Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  49 członków

Verictum Klub

Gość NEWNEW

Rekomendowane odpowiedzi

Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Jako szczęśliwy posiadacz pasywnych filtrów X-Block zakładam klub dla osób chętnych do wymiany informacji na temat produktów tej marki. Oprócz X-Blocków moją szczerą rekomendację uzyskały bezpieczniki, zwłaszcza topowy model X-Fuse. Przeciwnikom wszelkich ustrojów tego typu z góry dziękuję za udział w wątku klubowym.

Edytowane przez tomkly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że na razie kupno używanego X-Blocka będzie graniczyć z cudem.

Tomku, dziękuję za założenie i zgłaszam akces do Klubu Verictum. Chętnie popiszę o moich doświadczeniach z tymi produktami.

„Pomnij, że sąd laika, gdy mówi o dziele

O dziele mówi mało; o laiku – wiele!”

— Henryk Elzenberg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że na razie kupno używanego X-Blocka będzie graniczyć z cudem.

 

Pewnie masz rację, ale obecna cena katalogowa jest trochę za duża (moim zdaniem), na to co X-block daje, więc będę czekał na okazję.

Ale tak czy tak, fajny efekt dają i chciał bym takie 2 szt. mieć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację, ale obecna cena katalogowa jest trochę za duża (moim zdaniem), na to co X-block daje, więc będę czekał na okazję.

Ale tak czy tak, fajny efekt dają i chciał bym takie 2 szt. mieć ;)

Tybero pomęcz ich, to może dadzą dobrą ofertę :)

„Pomnij, że sąd laika, gdy mówi o dziele

O dziele mówi mało; o laiku – wiele!”

— Henryk Elzenberg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja sie wpisuje z dwoma bezpiecznikami X-Fuse (cd i wzmacniacz).

Jeden z lepszych zakupów audio z serii za tak malo, tak wiele.

Zmiany z X-Fuse poszły w dobrym kierunku i pozwoliły dopieścić system.

 

Nie wypożyczam reszty akcesoriów Verictum, ponieważ boje sie drenażu portfela.... ;)

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy przyjmijcie także mnie do klubu Verictum :)

Posiadam bezpiecznik w CD X Fuse , X Block i X Bulk Gold .

W skrócie gra wszystko miodzio :)

Tomku super że otwożyłeś ten klubik :)

Musisz pilnować by trolle tu się nie zadomowiły , ciąży na tobie ta odpowiedzialność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Musisz pilnować by trolle tu się nie zadomowiły , ciąży na tobie ta odpowiedzialność :)

 

Postaram się. Na razie piszą sami moi przyjaciele, więc jest spoko;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Jakiś czas temu miałem straszliwą zajawkę na "audiofilskie" bezpieczniki. Naczytalem się o tym aż myślałem że łeb mi pęknie z tego wszystkiego i ... zarzuciłem temat.

Ale, po dogłębnej i wnikliwej analizie wszystkich znalezionych informacji moim faworytem były właśnie bezpieczniki Verictum ze słowem FUSE w nazwie. Możecie opisać jakie zmiany wprowadza wykorzystanie tych zabaweczek? Gdzie lepiej je wpinać? Do wzmacniacza czy cd? No i gdzie dokladnie? Czy tylko przy gnieździe zasilania czy wszystkie w urządzeniu powinno się wymienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Możecie opisać jakie zmiany wprowadza wykorzystanie tych zabaweczek? Gdzie lepiej je wpinać? Do wzmacniacza czy cd? No i gdzie dokladnie? Czy tylko przy gnieździe zasilania czy wszystkie w urządzeniu powinno się wymienić?

 

X-Fuse ociepla brzmienie, dodaje mu nasycenia barwy i takiej większej szlachetności. Niektórzy nazywają to łagodnością. Jak chodzi o aplikacje to teoretycznie tak jak w przypadku sieciówek największe zmiany powinny być słyszalne na źródle cyfrowym. Co do wymiany bezpieczników to ja bym zaczął od tego głównego. U mnie w CD ARC jest problem, bo są dwa takie bezpieczniki, jeden o dużym amperażu a drugi minimalny. U Ciebie w sprzęcie może być inaczej. Jak chodzi o resztę toru to trzeba sprawdzić co się w dźwięku zmienia. Jeśli brzmienie robi się zbyt ciepłe, to w którymś z urządzeń można dać tańszą wersję X-2, która jest bardziej neutralna i przezroczysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo dobre brzmieniowo bezpieczniki, zapewniające większą przyjemność z odsłuchów. Dobrze podkreślają organiczność, gęstość średnicy, soczystość i różnicowanie barw. W całkiem neutralnym systemie 2 bezpieczniki x-fuse mogą już okazać się nadmiarem, co na początku objawi się lekkim ograniczeniem przejrzystości na wokalach i/lub pogrubieniem niższej średnicy.

Moim zdaniem jedyną i dużą wadą tych bezpieczników jest gruba, gumowata koszulka wokół ceramicznej tulejki. W przypadku niektórych gniazd np. w Naimie bardzo trudno je włożyć i ta wydawałoby się prosta operacja może być niestety powodem uszkodzenia bezpiecznika.

Edytowane przez skyrobin

minidsp SHD Studio; Nordost Thor; DAC Musetec MH-DA005; Octave V80; Dynaudio C1; 2xREL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tomek u nas najwięcej do powiedzenia mają Ci którzy najmniej wiedzą ale muszą się jakoś realizować. Do głowy nie przyjdzie im spróbować lepiej pisać bzdury o czymś nie mając o tym pojęcia. W wątkach klubowych jest więcej miejsca na merytoryczne wpisy.

A w wątku o bezpiecznikach w zakładce Hi-End trwa nieustająca rozpierducha. Jak zwykle głos zabierają tam ci, którzy nie mają nic do powiedzenia w temacie.

„Pomnij, że sąd laika, gdy mówi o dziele

O dziele mówi mało; o laiku – wiele!”

— Henryk Elzenberg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek tylko uważaj jak tutaj zajrzy pewien pożal sie boże audio fan :), a zanim guru od desek parantulla bedziesz miał temat pozamiatany.

Jeśli o mnie chodzi i byłbym autorem wątku "audiofilskie bezpieczniki" już by go tam nie było i tyle.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Tak, przy czym ja mam skrętkę z najlepszego srebra Kimbera czyli drucików "Black Pearl", drugą srebrną skrętkę ze starego srebra Kimbera które aplikowano w kablach typu KCAG, KCTG czy 8 Ag oraz miedzianą belkę z Furukawy. U mnie srebro się w systemie nie sprawdza, lepiej wypada miedź. Natomiast w innych systemach, tych bardziej okrągłych i ciemnych będzie na odwrót, srebro ożywi brzmienie. Belka, którą używa Rafaell jest bardzo dobrym rozwiązaniem do tych ostatnich systemów, oczywiście jeśli się akceptuje zagrożenie zwarciem, wynikające z braku bezpiecznika. Jest to ryzyko, które trzeba uwzględniać w swoich decyzjach.

Edytowane przez tomkly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TESTY X-block i nowsza wersja lub całkiem inna :)

 

jak w tytule x-block czarny porównywałem z nowym X-blockiem Marbau czy jakoś tak :)

ogólnie u mnie w systemie najlepiej sprawdza się x-block na CD .

Czarny wpływał korzystnie na dźwięk całościowo bardziej go gładził by nie były słyszalne jakiekolwiek wyostrzenia i to było bardzo fajne przy zachowaniu spójności i harmoni :)

natomiast Marbau to była moim zdaniem wyższa jazda tzn:

przede wszystkim wokal przesunięty został bardziej w głąb sceny , oczywiście ze sceną ale bardziej widoczny był jego warkot -tempr naturalność i swoboda przekazu,

żródła pozorne , okazało się że wcześniej one oczywiście były ale jednak trochę rozjechane lub jak kto woli rozmyte, merbau spowodował że scena jest bardziej zwarta przy zachowaniu przestrzeni i oddechu scenicznego , i oczywiście zachowując mikro detaliczność i cały charakter 1 wersji x-Blocka.

wiadomo spostrzeżenia są tylko moje i testowane na moim sprzęcie , przepraszam z góry za dość oględną wypowiedż ale nie jestem profesjonalistą jeśli chodzi o pisownie iście HighEndową :)

Merbau został :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TESTY X-block i nowsza wersja lub całkiem inna :)

 

jak w tytule x-block czarny porównywałem z nowym X-blockiem Marbau czy jakoś tak :)

ogólnie u mnie w systemie najlepiej sprawdza się x-block na CD .

Czarny wpływał korzystnie na dźwięk całościowo bardziej go gładził by nie były słyszalne jakiekolwiek wyostrzenia i to było bardzo fajne przy zachowaniu spójności i harmoni :)

natomiast Marbau to była moim zdaniem wyższa jazda tzn:

przede wszystkim wokal przesunięty został bardziej w głąb sceny , oczywiście ze sceną ale bardziej widoczny był jego warkot -tempr naturalność i swoboda przekazu,

żródła pozorne , okazało się że wcześniej one oczywiście były ale jednak trochę rozjechane lub jak kto woli rozmyte, merbau spowodował że scena jest bardziej zwarta przy zachowaniu przestrzeni i oddechu scenicznego , i oczywiście zachowując mikro detaliczność i cały charakter 1 wersji x-Blocka.

wiadomo spostrzeżenia są tylko moje i testowane na moim sprzęcie , przepraszam z góry za dość oględną wypowiedż ale nie jestem profesjonalistą jeśli chodzi o pisownie iście HighEndową :)

Merbau został :)

 

Robo, a czy testowałeś X Blocki Verictum na innych elementach systemu niż cd i jakie zmiany tam uzyskałeś?

„Pomnij, że sąd laika, gdy mówi o dziele

O dziele mówi mało; o laiku – wiele!”

— Henryk Elzenberg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem u siebie także na Wzmaku ale nic nie zauważyłem , może to przez to że gra w klasie D impulsowy , najbardziej u mnie tylko CD , z resztą posiadam też X- Bulka filtr sieciowy i może a raczej na pewno działa na wzmak i cd .

Na razie tyle ale jak to bywa nigdy nie mów nigdy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem u siebie także na Wzmaku ale nic nie zauważyłem , może to przez to że gra w klasie D impulsowy , najbardziej u mnie tylko CD , z resztą posiadam też X- Bulka filtr sieciowy i może a raczej na pewno działa na wzmak i cd .

Na razie tyle ale jak to bywa nigdy nie mów nigdy ;)

 

To ciekawe ja niestety nie miałem okazji testować X Blocka na wzmacniaczu implulsowym.

Natomiast na klasycznych konstrukcjach wzmacniaczy m.in. Audio Research czy McIntosh (pre i końcówki) efekt był pozytywny i dobrze słyszalny.

Edytowane przez mark11

„Pomnij, że sąd laika, gdy mówi o dziele

O dziele mówi mało; o laiku – wiele!”

— Henryk Elzenberg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.