Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  49 członków

Verictum Klub

Gość NEWNEW
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 23.07.2020 o 18:04, naczesany napisał:

Cześć

także posiadam CD Lector i zastanawiam się nad wymianą bezpiecznika, jednak w moim CD jest oryginalnie bezpiecznik typu F - szybki, a widzę że te X FUSE XC z linka są dostępne wyłącznie w wersji T, czyli wolne. Nie chcę straszyć, ale przy przepięciu nie będzie problemu? To zupełnie inne typy bezpieczników.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, PatiJ napisał:

 Nie mogę się zgodzić, bo mnie tam nie było ?

Nie znam płyt, których użyto do testu, no i nie mam bezpiecznika Verictum X Fuse XC.

To pytanie nie do mnie chyba.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...
4 godziny temu, Ministerolnictwa napisał:

Czyli twierdzisz że "L" mało ważne? A o czym ono mówi w ogóle?

Nie doszukałem się, a jest kilka ciekawych artykułów o bezpiecznikach.

Ważne by charakterystyka była taka sama, żeby szybkiego nie zastępować zwłocznym lub odwrotnie. 
Przewymiarowanie o jeden stopień nie jest tak złe, gorzej jeśli zwloczny zastąpisz szybkim, wtedy może zdarzyć się, ze jego żywotność będzie krótsza.

A wpływa na nią każde włącznie lub wyłączenie sprzętu głównym włącznikiem przy gnieździe IEC.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
W dniu 12.06.2022 o 14:40, jozwa maryn napisał:

Wydaje mi się, ze w źródłach cyfrowych generalnie są wkładane bezpieczniki szybkie, a we wzmacniaczach zwłoczne, ale nie pamiętam, jakie było uzasadnienie. Kiedyś o tym dyskutowano.

Nie  to nie jest tak.

Mam też wzmacniacz z bezpiecznikiem głównym o charakterystyce szybki.

Zwłoczne są przy gniazdach IEC, o szybkiej charakterystyce mogą występować na płytkach PCB np. we wzmacniaczach dla zabezpieczenia tranzystorów/końcówek mocy dla obu kanałów. 

Mam kilka DACów i siedzą w nich bezpieczniki zwłoczne w źródłach cyfrowych, czy streamerze też były zwłoczne jako główne zabezpieczenie, to zazwyczaj te przy gniazdach IEC.

 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.