Skocz do zawartości
IGNORED

Okulary VR ktoś testował ?


fetek

Rekomendowane odpowiedzi

Jasne, miałem takie przez kilka dni. Jakość porównywalna prawie jak w kinie, ale oczywiście wszystko zależy od smartphona.

 

Tapatalknięte z Siemensa S6

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie wiem czy gra warta swieczki cena zaporowa a bum sie skonczy no i sa dedykowane tylko do konkretnych modeli na rynku sa juz gogle z kartonu wystarczy program z play i masz to samo za smieszne pieniądze no i pasują do wszystkich modeli chyba tylko wymagany jest duzy ekran i tyle czy ktos testował te pudełka może kupie w przyszłym miesiącu to dam opinie o kartonie bede sprawdzał na note3 i 4.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wysłane z mojego commodore 64 przy użyciu Joysticka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to jestem po zabawie z Gear VR z S7 Edge (podejrzewam że Vive lub Oculus są lepsze)

 

- Oglądanie filmu jest fajne, duży ekran (nie wiem jak zmierzyć wielkość, ale ekran obejmuje cały kąt widzenia).

- Trójwymiar jest bardzo dobry bo każde oko dostaje swoją część obrazu niezależnie (żadnych problemów które dają okulary aktywne czy pasywne)

- Świetne zanurzenie się w świat (filmy 360 stopni) oglądany

- Fantastyczny headtracking.

- Oczywiście widać pixele (soczewki powiększają obraz, może dopiero jakieś smartfony 4k to zmienią, nie wiem)

- Trudno ustawić idealną ostrość (właściwie to się nie da. Tu podejrzewam kwestia soczewek w Gear VR)

 

Generalnie efekt wow dużo lepszy niż w przypadku zwykłego 3D. Myślę że sprzęt ma się szansę przyjąć choć jako uzupełnienie kina, a nie jako podstawa. No i oczywiście do gier (zwłaszcza symulatory) będzie bez konkurencyjne. Ale zobaczymy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten kartonowy i miałem taki lepszy z soczewkami asferycznymi i pilotem nawet i powiem że jakość tego drugiego to przypaść w porównaniu z tym z kartonu. Obraz bajka, ale sprzedałem bo jakoś nie lubię oglądać filmów samemu a po drugie jednak 3D męczy wzrok.

 

Tapatalknięte z Siemensa S6

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc karton odpada chyba nie będę na to kasy wydawał.

Czy meczy to tak jak typowy ekran 3d z aktywnymi okularami?

Mnie boli głowa po 1h oglądania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wysłane z mojego commodore 64 przy użyciu Joysticka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powrócił ten koszmar z lat 90 w nowej, niby bardziej ergonomicznej odsłonie:) Ciekawe ilu frajerów znajdą na kupno tego "wynalazku". I kiedy ogłoszą ostateczny zgon kolejnej super-technologii :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powrócił ten koszmar z lat 90 w nowej, niby bardziej ergonomicznej odsłonie:) Ciekawe ilu frajerów znajdą na kupno tego "wynalazku". I kiedy ogłoszą ostateczny zgon kolejnej super-technologii :)

 

w całkiem nowej odsłonie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wysłane z mojego commodore 64 przy użyciu Joysticka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w tym nowego? To wygląda gorzej niż myślałem. Ciekawe jaki sprzęt uciągnąłby tą zabawę w grafice dostosowanej do dzisiejszych standardów.

 

Jak dla ta sama błazenada co kiedyś :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy Playstation też nie był tym co dzisiaj jest już nikt sie z tego nie smieje i zarabia dla korporacji miliardy dolarów.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wysłane z mojego commodore 64 przy użyciu Joysticka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie fajnie, ale podobno to nie grywalne jednak. Tak jak niektóre "rewolucyjne" kontrolery, o których już nikt nie chce pamiętać. 290x z filmiku do komfortowego grania w rozsądnej jakości za nic nie wystarczy. Podobno konsole nowej generacji mają ulepszać, żeby dały radę. Powodzenia :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha kolega powyżej tylko marudzi że źle i nie dobrze :) Bo tak (jak ja lubię takich ludzi).

 

Akurat ta technologia ma dużo większe szanse się sprawdzić niż 3d w TV. 3D w goglach jest lepsze niż z TV bo nie ma problemów generowanych przez korzystanie z okularów.

 

To że obraz nawet po ustawieniu wszystkiego na max nie będzie tak dobry jak z monitora to prawda (musiałaby być wyższa rozdzielczość). Tylko że mówimy tak naprawdę o pierwszej generacji. Czy zastąpi monitor? Raczej nie, ale będzie dodatkiem i uzupełnieniem. Możliwe że nie dla każdego. Ale wystarczy spojrzeć na Hololens Microsoftu (te mają większą szansę na walkę z monitorami) by zobaczyć w jakim kierunku to zmierza.

 

I na serio mówimy o wydaniu 600-800 euro (vive lub oculus) jako o wielkich pieniądzach gdy to cena lepszego smartphona, a na tym forum to wartość jakiegoś wzmacniacza lub lepszego subwoofera?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

600-800 euro za gadżet, z którym nie da się nic zrobić? No bo trzeba wydać naprawdę znacznie więcej, żeby kupić sprzęt który by pozwolił na zabawę. I kupowanie w tej w chwili czegokolwiek to już w ogóle abstrakcja jakaś. Jeśli jakimś cudem się to się przyjmie, to przecież zwycięzca będzie tylko jeden. No chyba, że wierzymy w bajki, że gry będą pisane pod wszystkich producentów tego cuda.

 

Jeśli ma to być sprzęt dla wybranych, to komu będzie się opłacało robić poważne gry?

 

Nie narzekam i naprawdę chciałbym się miło zaskoczyć, gdyby za kilka lat kolejna dopracowana generacja stała się zabawą dla mas. Ale nie widzę w tym wszystkim za grosz logiki :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko idzie w stronę minaturyzacji dziś mamy procesory o których 10 lat temu nawet nie myśleliśmy w jakimś kierunku musi to iść bo rynek gier naprzyklad staną w miejscu grafiki coraz lepsze sterowanie ruchami to wszystko musi iść dalej i nie widzę problemu aby to mogło się mieścić w takich okularach jak VR kwestia ceny musi być rozsądną a puzniej to już same pujdzie i to możliwe jak najbardziej za 10 lat tak mi się wydaje tutaj ludzie piszą o malych dobrych głośnikach za kwotę minimum...nawet tego pisać nie będę bo każdy wie..w ostatnich tygodniach widziałem gdzieś reklamę gdzie grafika czegoś takiego była już na poziomie obecnej konsoli playstacion czy x box one reklama była lub raczej premiera można to nazwać kandydaci chodzili po desce położonej na ziemi a wirtualnie byli na wysokości drapacza chmur i musieli uratować pieska po drugiej stronie deski dodam że grafika była za poziomie najnowszych osiągnięć rynku także za 10 lat to może być popularne jak dzisiaj w domu konsola do grania trzeba być otwartym bo to kwestia czasu kiedyś były unitra,diora,commodore 64,atari dziś o tym nikt nie pamięta poza ludźmi którzy to mieli mój syn wątpię aby potrafił włożyć kasetę do decka lub walkmena.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wysłane z mojego commodore 64 przy użyciu Joysticka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział że nie da się z tym nic zrobić?

Wiem że to co prawda produkty niszowe, ale do symulatorów samolotów i helikopterów jest to produkt idealny który zresztą działa. Niektóre obsługują natywnie (DCS) inne wymagają zewnętrznych rozwiązań typu opentrack. Ale generalnie sprawdza się to tam bardzo dobrze. Może mi się podoba bo patrzę na to właśnie pod takim kątem. Generalnie z czasem myślę pojawi się coraz więcej tytułów które nawet jeśli nie będą wspierać natywnie to będzie można łatwo dostosować. Steam ma umożliwiać zresztą granie w każdą grę która jest steamie (nie koniecznie w pełnym 3D lub z obsługą headtrackingu), ale odpalić będzie można.

 

3d Vision też jest nie tak często wspierany natywnie a jednak istnieje spora grupa, która często poprawia niedoróbki programistów by dobrze dało się grać w 3D.

 

Zresztą na wyjazdy służbowe oglądanie netflixa przez GearVR jest bardzo fajne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A wiec tak dziś pierwszy dzień testowałem takie okulary jestem pod dużym wrażeniem okulary mam firmy VR BOX pozatym że na youtube jest dużo materiału na vr to google też dokłada swoje trzy grosze aby rozpowszechniać ten system i to cieszy testowałem to na note 4 wszystko chodzi płynnie i bez jakiejkolwiek zacięcia gra to razem z sluchawkami scullcandy crasher znane są z tego ze potrafią swoim basem zatrzasć zawartością głowy i wydaje mi się to bardzo dobrym połączeniem jako że VR BOX jest biało czarny to i Crashery tez mam biało czarne wszystko naprawdę ładnie wygląda optycznie teraz może trochę minusów damy brak klawiszy funkcyjnych jakichkolwiek Note 4 mieści się tam dosłownie na styk ze tak powiem zostaje 0.5 cm luzu jeżeli oglądamy sobie fil lub gramy bateria idzie dość szybko w duł na szczęście mamy otwory na kable do ładowania no i na słuchawki za krótko bawiłem się tym aby coś więcej powiedzieć w tym tygodniu myślę że będę miał czas to trochę jeszcze ogarnę ten sprzed i postaram się coś więcej napisać lecz na pierwszy zapowiedź mogę powiedzieć że zabawa jest przednia i ciesze się ze nie kupiłem koronu okularow z pewnością by nie było tak wygodnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wysłane z mojego commodore 64 przy użyciu Joysticka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

]

A wiec tak po niespełna 2 tygodniach testowania mogę powiedziec więcej nie jest to zły pomysł tak jak mówiłem YouTube wspiera dosć poważnie tą technologie gry jak nakazie są krótkie ale dosć grywalne chciało by się więcej są odtwarzacze 3d darmowe gry także i wiele innych aplikacji jak to wpłynie na wzrok w przyszłości nie wiem ale nie spodziewał bym się orlego wzroku na starosć zabawa przednia była z nimi z przyład powiem gdy po obfitej kolacji zapodałem sobie roller Costera to o mało nie zwruciłem kolacji,także zabawa jest na wysokim poziomie filmy 3d bardzo ladnie się ogląda złudzenie przypomina tak gdyby byliśmy w kinie zależy w jakim wormacie chcemy ogladać film na przyklad 360 czyli obracamy się gdzie chcemy to już inna bajka zdjęcia sferyczne są piękne tyle mogę powiedziec a sferyczne 3d to już konkret gdy jesteśmy w muzeum i możemy na przyklad zobaczyć ze w ścianie jest szczelina czyli stoi to na przyzwoitym poziomie z pewnościa jest to technologia przyszlości mogę powiedziec szczerze minusy....z pewnościa na początku uczucie ze coś na głowie się ma ale to tylko przez pierwsze godziny pózniej jakkos się już o tym nie myśli jeżeli gra jest wymagająca czytaj dopracowana gdzie jest dużo szczegołów to oczy szybko się meczą można powiedzieć wszystko chciało by się zobaczyć po 4,5 godzinach urzytkowania nie czułem jakiegos wielkiego zmęczenia mój model także był dośc wygodny także nie mogę narzekać za to moja zona po 10 minutach ma bóle głowy nie wiem od czego to zależy dzieci jako testerzy tez sprawdzili się zadowoleni bardzo byli także na 4 osoby tylko jedna bolała Głowa czyli coś w tym jest co piszą polecam jak najbardziej do zwiedzania na przyklad miasta jakiego kolwiek czy to rodzinniego czy słonecznej hiszpani.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wysłane z mojego commodore 64 przy użyciu Joysticka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno zdanie a zajmuje osiem linijek. Masa błędów stylistycznych, interpunkcyjnych i ortograficznych. Przebiłeś sam siebie w tym wątku. Czemu kaleczysz język polski?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony CDP-557ESD -> Inakustik Monitor Lemnos ->; Sony HAP-Z1ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-E80ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-N55ES/N80ES (bi-amp) -> Kimber Kable 8TC -> Jbl TL260.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać że na szybko to pisałem i nie zwróciłem uwagi na ortografię może też dlatego ponieważ 10 lat na obczyźnie robi swoje ale trudno poszło :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wysłane z mojego commodore 64 przy użyciu Joysticka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.