Skocz do zawartości
IGNORED

Sony 9000es jakie kolumny?


djmilkyway

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Od niedawna posiadam Sony E9000ES + N9000ES, całej reszty klocków od stereo się pozbyłem. Grają z kolumnami Usher Cp-730, nie narzekam, jest dobrze, ale chciałbym uderzyć półkę wyżej.

Po świętach chciałbym Ushery zamienić na coś innego. Pokój mam ok. 19m2. Muzyka jaka gra to przekrój różnych gatunków: smooth jazz, klasyka, muzyka elektroniczna, trochę popu. Dlatego poszukuję kolumn uniwersalnych które dobrze zgrają się z moim Sony. Źródłem docelowym będzie CD Sony Es który jest już w drodze.

Na czym mi zależy: kolumny tylko podłogowe, tylko używane (ale nie dwu czy trzy letnie, tylko starsze), kwota około 6tys.

 

Kiedyś moje marzenie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem Rotela też pre i końcówka, a Sony odziedziczyłem po moim bracie z USA, nie chciało mu się bawić w sprzedaż. A czytając na forach głownie zagranicznych dowiedziałem się, że ten zestaw do stereo jest idealny. I z tym się zgodzę, przepaść w jakości jest ogromna na korzyść Sony. A w końcówce masz opcję BTL.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem tego zestawu, ale zapytałem bo w większości przypadków jednak wzmacniacz stereo do stereo nadaje się najlepiej :)

Mimo iż zestaw jest dość mocny to na Logany bym się nie porywał..

Jaką sygnaturę ma według Ciebie ten zestaw i co chciałbyś osiągnąć nowymi kolumnami ? Jak z akustyką ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej szczegółowości szukam, może troszkę niższego basu. A akustyka jak na warunki mieszkaniowe wydaje się ok. Panele z gąbką + dywan, grube zasłony, trochę gratów w pokoju.

Czemu myślisz, że te Logany to zły pomysł, wydaje się, że końcówka powinna podołać. Nigdy nie słyszałem tych Loganów, ale kiedyś były one moim marzeniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem do Loganów pokój za mały.. Po drugie - z całym szacunkiem do tego zestawu - Logany powinny grać ze wzmacniaczami stereo z trochę innej półki :)

Z Twoim zestawem szukałbym używanych Audio Physic ( byle nie Avanti starsze - świetne kolumny ale nie pod ten wzmacniacz ), T+A Criterion może.. , Studio 16Hz Minas - sprawdzone, bardzo fajne kolumny, Focal może zagrać fajnie - ale większy bas to szerokie pojęcie.. Czy ma być twardy, czy raczej zaokrąglony.. Tak naprawdę warto byłoby abyś posłuchał z tym wzmacniaczem kilku par kolumn aby wyrobić sobie o nim zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślę ciągle nad tymi Loganami, zawsze można zrobić wycieczkę do Czech, kupić i w razie jakby nie zagrało sprzedać, Myślę, że w Polsce po sprzedaży za paliwo by się zwróciło. Myślałem włąsnie o Focalach, tylko dziwi mnie fakt bo sporo jest w różnych ogłoszeniach, jakby ludzie się ich pozbywali. A Audio Phycic chyba nie są kolumnami gustującymi w różnych gatunkach muzycznych. T+A posłucham koniecznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w Polsce po sprzedaży za paliwo by się zwróciło

Wisiały na allegro za 5400 - Czeski handlarz je kupił pewnie za 5tys i sprzedaje za 5.7 - jest to normalna praktyka u tego sprzedawcy i kilku podobnych.

 

Audio Phycic chyba nie są kolumnami gustującymi w różnych gatunkach muzycznych.

Kompletnie się z tym nie zgadzam, a miałem już Avanti I i teraz Avanti II + kilka innych modeli w salonach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc, odpuszczę te Logany, może jeszcze kiedyś przyjdzie na to czas:)

Może poleciłbyś konkretne modele z T+A, Focal i skoro tak polecasz to i AP:) przyszły tydzień mam wolny to chciałbym poświęcić go na odsłuchy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elo

- jesteś pierwszym człowiekiem którego tu spotkałem na tym forum

z takim samym systemem jak jak - dzielony 9000ES

 

u mnie grało z DALI 450 i ELAC 209 JET

 

oba zestawienia OK - dali trochę bardziej misiowaty

 

elac super góra i GiGANTYCZNY bas - nie potrzebowałem suba

 

ALE UWAGA - szukaj czegoś 8 ohm - koniecznie 8 -

bo w BTL wydajność tej końcówki jest podawana na 8 ohm

i u mnie z elacami które mają 4ohm i mniej

- przy dużej głośności trochę brakowało "zwarcia" - prędkości - jak zwał tak zwał -

nie jest to końcówka do 4ohm jeśli ma być grane mocno

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mój Lankasterze... Ryka... Ryki już nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elo

- jesteś pierwszym człowiekiem którego tu spotkałem na tym forum

z takim samym systemem jak jak - dzielony 9000ES

 

u mnie grało z DALI 450 i ELAC 209 JET

 

oba zestawienia OK - dali trochę bardziej misiowaty

 

elac super góra i GiGANTYCZNY bas - nie potrzebowałem suba

 

ALE UWAGA - szukaj czegoś 8 ohm - koniecznie 8 -

bo w BTL wydajność tej końcówki jest podawana na 8 ohm

i u mnie z elacami które mają 4ohm i mniej

- przy dużej głośności trochę brakowało "zwarcia" - prędkości - jak zwał tak zwał -

nie jest to końcówka do 4ohm jeśli ma być grane mocno

 

Te Ushery które mam są właśnie 8ohm. Jakie według Ciebie jest lepsze ustawienie jeśli korzystam tylko ze stereo BTL czy normalnie?

Wracając do kolumn to szukam chyba czegoś o klasę wyżej, jak pisałem używane starsze ale nie vintage:)

 

ps.1 czemu zdecydowałeś się na ten zestaw jeśli można wiedzieć? Jak wypadał z Twoimi innymi konfiguracjami?

ps.2 mało nas w tej Polsce z tym sprzętem, takie rodzynki hehe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to teraz mój 2 system - do kina i taki był zamysł

- ale kino u mnie to teraz mniej niż 20% grania

i mam głośniki podstawkowe bardzo secendHend :) i bardzo LOW_END

- nie mam miejsca na kino - na ekran - na razie...

 

w stereo zostały elacki i MF A300

 

BTL daje większą moc - ale właśnie to zależy od głośników - czy są 8ohm

bo jak 4ohm to zostaw bez mostowania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mój Lankasterze... Ryka... Ryki już nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.