Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz tranzystorowy do 3500-4000, detalizm i realizm


maxiak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcę zmienić swój wzmacniacz lampowy i przesiąść się na tranzystor. Budżet: 3500 +-500. Raczej będę skupiał się na okazyjnych używkach,ale wcale nie pogardziłbym czymś co mogę pożyczyć w Katowicach na odsłuch w swoim systemie. A system to mianowicie:

Główne źródło - komputer i przez USB DAC na konstrukcji Fikusa (lampizator) ogólnie sprzet DIY ale gra to bardzo fajnie.

Dodatkowe źródło: Project 1.3 i phonobox s - gramofon (tutaj zaznaczę że nowy wzmacniacz może mieć wejście phono ale nie musi)

3 źródło (obecnie nie wykorzystywane bo obecni wzmak ma tylko 2 wejścia także nowy powinien mieć co najmniej 3,4.) - Arcam Alpha 7 SE CD

Kolumny - Guru q10.

kabel głośnikowy - alphard da vinci

I dla jasności dodam, że Kolumny, Dac i gramofon są elementami, których nie chcę wymieniać, będą ze mną jeszcze przez długi czas, szczególnie te pierwsze.

Teraz środowisko - pokój około 20-25 mkw, dywan na podłodze i firany w oknach, podłoga z kamienia.

Czego słucham: w zasadzie wszystkiego poza muzyką bardzo elektroniczną, hiphopem i pochodnymi oraz metalem i ciężkim rockiem. Lżejszy rock, progresywny, muzyka alternatywna, mnóstwo jazzu, czasem klasyka to główne gatunki.

I jak to ma grać:

Przede wszystkim dokładnie i precyzyjnie, ale bez zimna ani ostrości. Jestem fanem smaczków i szczegółów ale nie kłujących, jaskrawych. Lubię na scenie dobrze narysowane instrumenty, fajną holografię i separację (i wiem, że moje kolumny to potrafią, szukam do nich wzmacniacza, który pozwoli im robić to lepiej niż teraz).

Co do zakresów to basu nie trzeba dużo, pokój jest nie duży a kolumny dają radę naprodukować go sporo, średnica i góra, to najważniejsze sprawy, bez podbarwień, naturalnie i z detalami wymienionymi wcześniej (holografia i szczegółowość)

Jaki ma to być wzmacniacz? Raczej będę szukał okazyjnie czegoś używanego. Cena podana wyżej (3500 +-500), co najmniej 4 wejścia, może być jakieś phono, ale jeśli tylko będzie faktycznie fajne (lepsze niż phonobox s) koniecznie z wejściem prądowym IEC i bez regulatorów bass i treble (nie ufam takim rozwiązaniom z podbarwiaczami).

Mam nadzieję że postawiłem sprawę jasno, gdybym mógł jeszcze jakoś coś doprecyzować, czekam na pytania. No i oczywiście na propozycje sprzętu jakim warto się interesować, jakimi markami lub liniami warto się interesować w moim przypadku, a jakimi nie. Czym warto się dodatkowo kierować przy zakupie?

Dotychczasowe potencjalne targety to Baltlab Epoca, Roksan Caspian, Atoll 100, hegel 100, primare, copland, exposure

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając opis pasuje mi tu Advance Acoustic MAP-306, koszt około 3,5tysia lub... jak dobrze poszukasz to za 4-5tysi dostaniesz MAP-800 ale to już poza budżetem. Ciężko jednak te modele dostać na rynku wtórnym, bardziej za granicą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co 2 tematy zakładasz?

poprzedni temat dałem do zamknięcia, otworzyłem nowy bo zmienił mi się budżet a w poprzednim nie było odzewu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś z mazowsza kto ma jakiś wzmacniacz o podanych kryteriach i byłby skłonny (za kaucją nawet) wypożyczyć mi taki sprzęt do przetestowania na kilka dni?

I czy mogę liczyć w ogóle na jakieś odpowiedzi w temacie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atoll 100 z nowych Denon PMA 1520 z uzywek.

Ciekawym wzmacniaczem jest także Onkyo 9070 choć o niego problem na rynku wtórnym.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atoll 100 z nowych Denon PMA 1520 z uzywek.

Ciekawym wzmacniaczem jest także Onkyo 9070 choć o niego problem na rynku wtórnym.

 

Pozdrawiam

Atolla 100 słuchałem, słabo, nie wiem gdzie tam ten detalizm słyszycie w tym wzmacniaczyku, gra poprawnie, nic poza tym, na szczęście pojechałem wczoraj wypożyczyć Abrahamsena V20 UP. GENIALNY! Dźwięk jest przepyszny, detale, stereofonia, holografia, separacja, nie podbarwia, z moimi kolumnami sprawdza się świetnie, jedyny mankament póki co to kiepskie oddanie kontrabasu, ale poza tym wszystko jest w zasadzie tak jak sobie wymarzyłem, włącznie z basem ogólnie. Czy jest coś co można dostać co zagra ewentualnie z jeszcze lepszą separacją i dobrze odda kontrabas ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź go ze sobą i przyjedź z nim do mnie .

 

Porównasz sobie z

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I na sprzęcie widocznym na zdjęciu .

Nowy wyjdzie Ciebie jakieś 3000zł a 1000zł zostanie na przyzwoity używany interkonekt .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź go ze sobą i przyjedź z nim do mnie .

 

Porównasz sobie z

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I na sprzęcie widocznym na zdjęciu .

Nowy wyjdzie Ciebie jakieś 3000zł a 1000zł zostanie na przyzwoity używany interkonekt .

Trochę mi do gaworzyc nie po drodze, poza tym musiałbym testowac na swoich kolumnach, bo Guru nie z każdym wzmacniaczem gra dobrze, a z tym Abrahamsenem jest bosko, chyba że zgodziłbyś się na wypożyczenie i na odsłuch u mnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić używany zrobić moda i jak Ci nie podejdzie to pomogę sprzedać. Nie mam wersji demo ale w tym roku pomyślę o tym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.