Skocz do zawartości
IGNORED

Ostre brzmienia


S0nic

Rekomendowane odpowiedzi

Myślisz, że to będzie efekt?...możliwe...obejrzę koncert to się przyglądne..

 

Jeśli mówimy o ty krótkich. W Kornie widziałem takie efekty gdzieś na filmiku ale nie moge znaleźć na YT.

Bass ma 4 strunowy więc najniższa struna to E przy normalnym strojeniu - 2 pierwsze dźwieki rozpoczynające płytę The Wall Pink Floyd - nie jest to aż tak nisko.

 

A propo Korna - Ray Luzier!!!

Świetne wideo. Facet który wie jak uderzyć w bęben żeby zabrzmiał! Bardzo dobra dynamika gry.....:) Gdzieś od 2 minuty się rozkręca do kawałków Korna. Werbel prawie cały czas traktuje z "rimshota" - czyli uderzenie o obręcz i membranę jednocześnie - podstawa w ciężkiej muzie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Piękne dzięki...potwierdzasz moją wizję brzmienia perkusji a szczególnie stopy w nagraniach :-)

W odróżnieniu od większości ja uwielbiam werbel... :-)

 

 

Werbel prawie cały czas traktuje z "rimshota"  - czyli uderzenie o obręcz i membranę jednocześnie - podstawa w ciężkiej muzie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meyer-sound_hd-1_high-def_studio_monitor_pair_f.jpg

 

Czytałem, że monitor bardziej interesujący niż ATC SCM50 ASL. Ciekawa sprawa, miał ktoś styczność?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sonic990

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Widzieliście tego cudaka?

 

Xindak-PA-20th-Anniversary-Edition-stereo-power-amplifier-reference-Hi-end-HiFi-Pure-Class-A-power.jpg

 

 

100W w klasie A, 75kg wagi, można kupić poniżej 20k zł a w Europie koło 25k. Wygląda zajebiście, brzmienie wg użytkowników jest też ciekawe.

 

Gdzie jest haczyk?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#1 Wywala korki - trzeba od razu kupić układ opóźnionego startu.

 

#2 Przy tylu elementach nastawionych na moc a nie na jakość - góra będzie bez detalu, przygaszona.

 

Zaznaczę, że z tym akurat nie miałem styczności, ale inne monstra z odległego pochodzenia miały jak powyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#1 Wywala korki - trzeba od razu kupić układ opóźnionego startu.

 

#2 Przy tylu elementach nastawionych na moc a nie na jakość - góra będzie bez detalu, przygaszona.

 

Zaznaczę, że z tym akurat nie miałem styczności, ale inne monstra z odległego pochodzenia miały jak powyżej.

 

W aktywnym systemie na niskotonowy (pomijam na chwilę aspekt ceny takiego zabiegu) :) ? Reszta lampy. Klasa A i lampy nie będą miały tak różnego brzmienia jak klasa D + lampa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten xindak ma absurdalną moc. 30 W w klasie A to tyle mocy, że można wy***rdolić okna nie dojeżdżając potencjometrem na 11tą :) I to w kolumnach o skuteczności 84db. 100W w klasie A to chyba do pokoju 70m2 i paczek dwa metry na dwa metry. Stosunek cena-moc bezkonkurencyjny, jak ktoś oczywiście potrzebuje tyle mocy, to miałbym ten wzmak na szczycie listy do posłuchania. Starsze odpowiedniki tej konstrukcji ze dwa razy trafiły na allegro w okolicach 7k (nowe były po ~12k).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten xindak ma absurdalną moc. 30 W w klasie A to tyle mocy, że można wy***rdolić okna nie dojeżdżając potencjometrem na 11tą :) I to w kolumnach o skuteczności 84db. 100W w klasie A to chyba do pokoju 70m2 i paczek dwa metry na dwa metry. Stosunek cena-moc bezkonkurencyjny, jak ktoś oczywiście potrzebuje tyle mocy, to miałbym ten wzmak na szczycie listy do posłuchania. Starsze odpowiedniki tej konstrukcji ze dwa razy trafiły na allegro w okolicach 7k (nowe były po ~12k).

 

Czyli w praktyce on ma po prostu za dużo mocy do przeciętnego domowego grania? Wydawało mi się, że z taką mocą idzie też jakość bo ten wzmak tak zatańczy z kolumnami, że przełoży się to na precyzję i szybkość wybrzmienia itd itd.

 

7k to spoko cena jak za wzmak który można już zostawic na lata i pobawić się kolumnami.

 

Druga sprawa to fakt, że z takim wzmakiem albo jego młodszym braciakiem 80Wx2 w klasie A można podpiąć obudowę zamkniętą z całkiem sporym niskotonowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sonic990

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w praktyce on ma po prostu za dużo mocy do przeciętnego domowego grania? Wydawało mi się, że z taką mocą idzie też jakość bo ten wzmak tak zatańczy z kolumnami, że przełoży się to na precyzję i szybkość wybrzmienia itd itd.

 

W teorii niby tak, ale ja tego nie kupuję :) 30W w klasie A tak łapie za mordę niezbyt efektywne kolumny (pisałem wcześniej o sugdenie), że bardziej już się chyba nie da. Pozostałe 70W służyłoby tylko do grzania pomieszczenia... Kontrola nie idzie przecież tylko z mocą.

Ziomek ma bardzo fajny (chodź dla mnie trochę za ostry) zestaw marantza (PM KI lite), który niestety dobrze zaczyna grać jak jest trochę głośniej, przy cichym graniu troszeczkę kapcanieje. Widziałem też wzmaki, które przy cichym graniu siadają w ogóle.

Wzmacniacze mają przecież jakieś optymalne punkty pracy i logika mówi, że one są raczej bliżej środka mocy, niż skrajów. Co z tego, że masz wzmacniacz 200W, jak na codzień grasz na 10W, kiedy on optymalnie gra w zakresie np. 50W-150W?

 

Przy normalnych warunkach 80W z tranzystora w klasie AB już robi problemy, więc jakoś bardzo sceptycznie podchodzę do tych obecnych tranzystorów po 200W. Jak to obsługiwać w ogóle? Normalnie potencjometr prawie na 0, a jak chcesz trochę głośniej, to 2mm w prawo i nigdy więcej bo nie potrzebujesz. Cała para w gwizdek i ciągła praca w najmniej optymalnym ustawieniu? Niby ponoć więcej mocy = większa kontrola, ale jak ma być dobra kontrola to i przy 20W będzie... Nie kupuję tego wyścigu zbrojeń :)

 

Druga sprawa to fakt, że z takim wzmakiem albo jego młodszym braciakiem 80Wx2 w klasie A można podpiąć obudowę zamkniętą z całkiem sporym niskotonowym.

 

Nom, takie moce tylko do jakichś udziwnionych, egzotycznych, niskoefektywnych paczek, tak tym to widział :)

Kiedyś, kiedy był problem z uzyskaniem dużej mocy ze wzmacniacza konstruktorzy kolumn byli zmuszeni do produkowania efektywnych paczek. Dziś tego problemu już nie ma, prądu dostatek, można produkować niskoefektywne kolumny. Kupować 100W w klasie A, żeby to potem grało z kolumnami 89 db, 8 Ohm, to moim zdaniem spory przerost formy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ujemny

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teorii niby tak, ale ja tego nie kupuję :) 30W w klasie A tak łapie za mordę niezbyt efektywne kolumny (pisałem wcześniej o sugdenie), że bardziej już się chyba nie da. Pozostałe 70W służyłoby tylko do grzania pomieszczenia... Kontrola nie idzie przecież tylko z mocą.

Ziomek ma bardzo fajny (chodź dla mnie trochę za ostry) zestaw marantza (PM KI lite), który niestety dobrze zaczyna grać jak jest trochę głośniej, przy cichym graniu troszeczkę kapcanieje. Widziałem też wzmaki, które przy cichym graniu siadają w ogóle.

Wzmacniacze mają przecież jakieś optymalne punkty pracy i logika mówi, że one są raczej bliżej środka mocy, niż skrajów. Co z tego, że masz wzmacniacz 200W, jak na codzień grasz na 10W, kiedy on optymalnie gra w zakresie np. 50W-150W?

 

Przy normalnych warunkach 80W z tranzystora w klasie AB już robi problemy, więc jakoś bardzo sceptycznie podchodzę do tych obecnych tranzystorów po 200W. Jak to obsługiwać w ogóle? Normalnie potencjometr prawie na 0, a jak chcesz trochę głośniej, to 2mm w prawo i nigdy więcej bo nie potrzebujesz. Cała para w gwizdek i ciągła praca w najmniej optymalnym ustawieniu? Niby ponoć więcej mocy = większa kontrola, ale jak ma być dobra kontrola to i przy 20W będzie... Nie kupuję tego wyścigu zbrojeń :)

 

 

 

Nom, takie moce tylko do jakichś udziwnionych, egzotycznych, niskoefektywnych paczek, tak tym to widział :)

Kiedyś, kiedy był problem z uzyskaniem dużej mocy ze wzmacniacza konstruktorzy kolumn byli zmuszeni do produkowania efektywnych paczek. Dziś tego problemu już nie ma, prądu dostatek, można produkować niskoefektywne kolumny. Kupować 100W w klasie A, żeby to potem grało z kolumnami 89 db, 8 Ohm, to moim zdaniem spory przerost formy.

 

Sensowne wyjaśnienie. No to mniejszy braciak Xindak A600P i do tego jakiś fajny projekt w obudowie zamkniętej na przetwornikach ATC np :)

 

 

Z drugiej strony w moim atollu w klasie AB 100Wx2 a nie da rady z większymi podłogówkami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sonic990

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No do standardowych głośników podłogowych w chacie, w bloku wystarczy dobra integra powiedzmy o mocy 2 x 180 W i myślę, że każdy będzie zadowolony. Do większych salonów monobloki jak ktoś narzeka na przyrost pieniędzy albo solidny zestaw dzielony i wtedy już cacy.

Takie monstra z mocą 100W w klasie A to chyba pojazd orbitalny można napędzić!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co wy opowiadacie.....mocy nigdy za wiele :)....ja napędzam małe monitory sonusa...250 W integrą mcintosha

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wzmakiem kl. A o mocy 25W i jest lepiej niż Yamha 250W

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.ja napędzam małe monitory sonusa...250 W integrą mcintosha

 

bez kozery powiem pińcet ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latem tego roku mam w planie pare ciekawych odsłuchów. Wpraszam się grzecznie z lokalnym piwem Raciborskim w rąsi :). Możliwe, że będą topowe ATC aktywne i pare innych niekonwencjonalnych, bardzo drogich systemów. Wszystko opiszę koło lipca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Po krótkiej przerwie :)

 

Dzięki uprzejmości Pana z STUDIO El-MUZYKI udało mi się posłuchać ATC SCM 50 oraz SCM 19. Kolumny grały z końcówką mocy na lampach KT120x4 50W na kanał oraz z najwyższym przedwzmacniaczem ATC. Źródłem były wyłącznie płyty CD.

 

Zacznijmy od tego, że 50W na kanał to trochę za mało i 20 cm niskotonowiec w ATC moim zdaniem nie pokazał wszystkiego co potrafi. Prawdą jest, co wielokrotnie tutaj czytałem, że ATC z uwagi na niską skuteczność potrzebują wybitnego prądu. Widzę tutaj 3 opcje. Pełna aktywność, piekielnie mocny tranzystor, albo jadąc po bandzie lamy na środek oraz górę pasma i tranzystor na dół. Te opcje są do przetestowania i opisania przez posiadaczy. Chętnie poczytałbym o rezultatach.

Jeżeli chodzi o walory estetyczne to te kolumny są arcypiękne. Prosta obudowa, precyzyjna stolarka. Bez cudów, wianków i innych ceregieli. 50 litrowa obudowa w SCM 50 robi wrażenie. Tak sobie myślę, że SCM 150 będzie wymiarów przeciętnej szafy :)

 

Brzmienie. I tutaj mam problem ponieważ:

 

Po pierwsze, to co się dzieje na średnicy przechodzi ludzkie pojęcie. Na początek gitara akustyczna i wokal. BARWA, WYBRZMIENIA, REALIZM, NEUTRALNOŚĆ tak, to typowe określenia które bym użył ale tutaj jest coś więcej. Dźwięk jest z jednej strony bardzo muzykalny a z drugiej cholernie agresywny. Pierwszy raz słyszałem coś takiego. I to mnie najbardziej zdziwiło. Kilka razy miał okazje słuchać muzykalne zestawy ale nie było tam takiej agresji, dźwięk był po prostu ocieplony. To trochę tak jakby połączyć wodę z ogniem. To samo tyczy się gitary elektrycznej, jest szybko ale za razem z wygarem. Wcześniej słyszałem albo to albo to. Co do wokalu to ciężko powiedzieć cokolwiek innego niż "prawdziwy". Kropka. Ta kopułka ATC to majstersztyk!

 

Góra pasma. Tak bardzo skupiłem się na średnicy, że zapomniałem, że jest tutaj jakiś podział. Nie słuchałem również ATC z wysokotonówką seasa więc nie odniosę się jakoś specjalnie do zmian które ATC wprowadziło – mają teraz swój gwizdek, robią go w THE UK. Brzmienie mogę określić jako dobrze zszyte i nie wychodzące do przodu, czego jestem fanem. Nawet głośne granie nie sprawiło, że ostre talerze wychodziły przed szereg. Super różnicowanie, bardzo fajne wybrzmienia i wyciszenia. Z tej półki słuchałem esotara dynaudio i owszem, scena 3D będzie dla esotara ale całościowo ATC ciekawszy. Bardziej naturalny i lepiej zgrany z resztą.

 

I teraz problem. Dół pasma, czyli od 380Hz w dół z przetwornika 20 cm nie zagrało. Z tego co czytałem ATC są chwalone za bas, ale mój mózg zarejestrował brak separacji i uderzenia. O ile różnicowanie basu generalnie było bardzo dobre to np. timing stopy był nijaki. Zamulony, bez konturu, bez kopania. W moich magnatach jest lepsza stopa, serio jest lepsza. Tutaj spece od ATC muszą się wypowiedzieć, bo moim zdaniem to wina wzmacniacza. Przy tak niskiej skuteczności 50W z lampy nie da rady. Podejrzewam, że aktywne ATC 50 nie mają tego problemu ale muszę to potwierdzić. Oczywiście nie tyczy się to plumkania bo wszystko co wolne zagrało zacnie ale w tym temacie uważamy, że nie samym plumkaniem człowiek żyje i ma być ogień w każdych warunkach i na każdej płycie.

 

 

Podsumowując, jeżeli dół pasma to problem wzmacniacza to istnieje szansa, że ATC to strzał w 10. Prawdziwość tych kolumn jest wybitna. ATC zmieszało dużą dynamikę, naturalność i prawdę z magiczną przyprawą która sprawia, że te kolumny nie są jazgotliwe w miejscach gdzie realizacja nie jest idealna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk jest (...) cholernie agresywny. Pierwszy raz słyszałem coś takiego. I to mnie najbardziej zdziwiło.

 

Piszesz w temacie "Ostre brzmienia" i się dziwisz. Czy Ty aby na pewno wiesz czego chcesz? :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz w temacie "Ostre brzmienia" i się dziwisz. Czy Ty aby na pewno wiesz czego chcesz? :-)

 

Pozytywnie zdziwiło :) Jestem wielkim przeciwnikiem ocieplonych średnic i miękkiego basu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sonic990

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonic te ATC potrzebują prądu. Aktywne maja chyba 300W wbudowane z tego co pamiętam. Tucana je tez napędzi dość dobrze.

 

ATC scm50aslt anniversary i w górę albo wyższe modele PMC to prawdopodobnie będzie mój kolejny upgrade, ale to za jakieś 2-3 lata po zmianie lokum na większe.

 

Też lubię czasem mocniej pograć. Led Zeppelin, Ted Nugent, Motley Crue itd... I dopiero mój obecny system prezentuje dobrze taka muzykę. Mocny rock czy metal ciężko dobrze odtworzyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo prądu oznacza poprawę kontroli. Kolumny same z siebie powinny chcieć grać.

 

Na moje wyczucie o co innego chodzi niż wysterowanie.

W parametrach ATC ma od dołu 55 Hz. To typowa wartość dla niedużych monitorów. Studyjny rodowód chyba sprawia, że ucina się problematyczne częstotliwości, żeby wyżyłować cechy w środku i w górze pasma. W rezultacie kuleje ogólna równowaga energetyczna (ekspresja basu mniejsza niż środka).

 

W każdym razie trudno powiedzieć (patrząc na pasmo przenoszenia), że to pełnopasmowa kolumna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55hz jest chyba przy 3dB ale przy 6dB jest już inaczej. Nie jestem pewien, ale można sprawdzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo prądu oznacza poprawę kontroli. Kolumny same z siebie powinny chcieć grać.

 

Na moje wyczucie o co innego chodzi niż wysterowanie.

W parametrach ATC ma od dołu 55 Hz. To typowa wartość dla niedużych monitorów. Studyjny rodowód chyba sprawia, że ucina się problematyczne częstotliwości, żeby wyżyłować cechy w środku i w górze pasma. W rezultacie kuleje ogólna równowaga energetyczna (ekspresja basu mniejsza niż środka).

 

W każdym razie trudno powiedzieć (patrząc na pasmo przenoszenia), że to pełnopasmowa kolumna.

 

To znaczy, że trza dorzucić sekcję superniskotonową w postaci suba. Minus to koszty, plus to podobnie jak w WLM możliwość dokupienia z czasem poszczególnych elementów bez bawienia się w odsprzedaż starych.

 

Sonic te ATC potrzebują prądu. Aktywne maja chyba 300W wbudowane z tego co pamiętam. Tucana je tez napędzi dość dobrze.

 

ATC scm50aslt anniversary i w górę albo wyższe modele PMC to prawdopodobnie będzie mój kolejny upgrade, ale to za jakieś 2-3 lata po zmianie lokum na większe.

 

Też lubię czasem mocniej pograć. Led Zeppelin, Ted Nugent, Motley Crue itd... I dopiero mój obecny system prezentuje dobrze taka muzykę. Mocny rock czy metal ciężko dobrze odtworzyć.

 

PMC mają taką samą kopułkę średniotonową co ATC. Tylko tam jest linia transmisyjna, bas będzie na pewno schodził niżej ale będzie wolniej?

 

Co do wzmaka to tam jest aktywne 350W na kanał, 200W napędza samą sekcję niskotonową. Bardzo trudne do napędzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sonic990

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonic a sluchales moze baltka endo 1? Podobno gra tak samo bez przysypiania jak nasze in 100se ale nie gra tylko wypchnietym pierwszym planem jak atoll, nie ma na sobie tego kocyka i tak okrutnie zaokraglonego konturu na basie? Niby taki poprawiony pod kazdym wzgledem in 100se z tego endo 1. Po wakacjach bede chcial wypozyczyc te maszyne, moze w koncu pokaze sie glebia sceny a nie tylko nachalny pierwszy plan z atoll-a. W naszym ulubionym Fusicu powinni go miec.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonic a sluchales moze baltka endo 1? Podobno gra tak samo bez przysypiania jak nasze in 100se ale nie gra tylko wypchnietym pierwszym planem jak atoll, nie ma na sobie tego kocyka i tak okrutnie zaokraglonego konturu na basie? Niby taki poprawiony pod kazdym wzgledem in 100se z tego endo 1. Po wakacjach bede chcial wypozyczyc te maszyne, moze w koncu pokaze sie glebia sceny a nie tylko nachalny pierwszy plan z atoll-a. W naszym ulubionym Fusicu powinni go miec.

 

Tylko Epoke 3. Endo 1 nie znam.

Te baltlaby są bardzo neutralne więc do dynaudio będą ok. Nie chcesz kocyka i zaokrąglonego basu? Sprzedaj dynaudio :D

A brałeś w końcu te ATC na test? SCM11/7? Ja to kupiłem motor ostatnio i odpuściłem ale może jesienią ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.