Skocz do zawartości
IGNORED

Ostre brzmienia


S0nic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zapodajcie jeszcze jakieś fajne sprzęty do odsłuchania.Robie przyszłościową listę :)

 

Kolumny:

 

1. Amphion

2. Gamut

 

Wzmaki:

 

1. Naim

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Cerwin Vega - kolumny

 

2. Carver Audio - wzmacniacz

 

 

Czy ktoś dostrzega różnicę w stosunku do Amphion + Gamut? Jeśli nie, to nie mój problem :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Cerwin Vega - kolumny

 

2. Carver Audio - wzmacniacz

 

 

Czy ktoś dostrzega różnicę w stosunku do Amphion + Gamut? Jeśli nie, to nie mój problem :-)

 

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Samael - Ceremony of Opposites to najlepsza ciężka płyta jaką znam, Sepultura - Chaos A.D. jest zaraz za nią. Cięższych klimatów nie jestem w stanie "zakumać"

Dissection - Reinkaos, teraz już mało metalu słucham ale to najlepsze co poznałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam dwa albumy o specyficznym brzmieniu gdyby miały być zrealizowane inaczej (zgodnie z Audiofilską filozofia lepiej ) cały klimat by zginął .

 

Rotting christ - the Mighty contract

Kyuss - Blues for the Red sun

 

Ze wzmaków polecam Hegel H200 oraz H300

Oba grają z dużą dynamiką lekko różnią się akcentowaniem ten pierwszy uszczęśliwi lubiących drive gitary ten drugi zadowoli dodatkowo maniaków perkusji brzmiącej live .

Porównałem je z Caspianem M2 wypadł niestety w ostrej muzie przy nich blado zlewał instrumenty , nie miał dynamiki

I bas był rozmyty mało zróżnicowany .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam dwa albumy o specyficznym brzmieniu gdyby miały być zrealizowane inaczej (zgodnie z Audiofilską filozofia lepiej ) cały klimat by zginął .

 

Rotting christ - the Mighty contract

Kyuss - Blues for the Red sun

 

Ze wzmaków polecam Hegel H200 oraz H300

Oba grają z dużą dynamiką lekko różnią się akcentowaniem ten pierwszy uszczęśliwi lubiących drive gitary ten drugi zadowoli dodatkowo maniaków perkusji brzmiącej live .

Porównałem je z Caspianem M2 wypadł niestety w ostrej muzie przy nich blado zlewał instrumenty , nie miał dynamiki

I bas był rozmyty mało zróżnicowany .

 

 

Kolumny:

 

1. Amphion

2. Gamut

 

Wzmaki:

 

1. Naim

2. Hegel

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie wydanie Lamb of God polecam rewelacyjna plyta i bardzo dobra realizacja.

 

 

lambofgodsturmfinalcdart2_420-315x315.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez war3z

-=SLAYER RUL3Z =-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmak Jolida jd1501rc...kolumn nie zaproponuje bo "troszkę" byś się zdziwił...

 

Kolumny:

 

1. Amphion

2. Gamut

 

Wzmaki:

 

1. Naim

2. Hegel

3. Jolida jd1501rc

 

 

zapodaj kolumny, w audio nic mnie juz nie zdziwi :)

 

 

 

ogień!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Kolumny:

 

1. Amphion

2. Gamut

 

Wzmaki:

 

1. Naim

2. Hegel

3. Jolida jd1501rc

 

 

zapodaj kolumny, w audio nic mnie juz nie zdziwi :)

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=757SiXkPlH4

 

ogień!

 

Nie mogę bo to będzie herezja na tym forum...i mnie spalą wirtualnie na stosie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę bo to będzie herezja na tym forum...i mnie spalą wirtualnie na stosie...

 

Chcemy, chcemy, marka + model, prosze :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od jakiegoś czasu lecę na Paradigm Monitor 9v6 + naim 5i

 

To w zasadzie pewniak. Naima wszyscy polecają, sam go sluchałem i jest rewelacyjny. Paradigmów niestety nie miałem okazji przesluchać ale też są zdecydowanie polecane.

 

Czy paradigmy mają jakieś wyraźnie podbicia w paśmie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sonic990

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Junior_AudioMix_Konin

(Konto usunięte)

Metal ma mieć sekcję, bas plus gary. Dwie centralki mają zgnieść. Miarowe, jak karabin.

Polecam, jak ktoś ma tyle miejsca i czym to napędzić - DYNAUDIO FOCUS 380. Razem z Accuphase 470 to robi taką robotę że naprawdę nic więcej nie musiałbym mieć. Selektywność, scena, moc...

Sekcja - bas i perkusja - zaznaczona, soczysta, sprężysta, taki "Tibi et igni" Vader rozsadził mi głowę.

Sprawdzałem jeszcze Metallica "Reload" bo akurat to też miałem tylko ze sobą - to samo. Czułem że oni tam są, w sali, że zespół gra obok. Mięso, mięso i jeszcze raz mięso.

Jak ktoś ma sporo kasy to jest naprawdę ogień.

 

A z racjonalnych klocków to jak najbardziej NAIM. Pompujący, szybki. Takiej muzyki nie można ugrzeczniać, to profanacja gatunku. Ma być ostro, szybko, do przodu. Czasem prostacko, czasem technicznie. Z głośników ma sączyć się bluźnierstwo, ma być strzał prosto w twarz. Żadnego ciepełka, chyba, że prosto z piekła, hehe... Może być jeszcze Rotel.

Ja lecę na DENON 1500 AE, solidnym prądowo wzmacniaczu, dynamika, soczystość i ostrość u góry. Heavy metal, thrash, death metal ale i klasyka rocka brzmi super. Jestem zadowolony. Razem z Paradigm 3v3.

 

Ale do takiej muzyki żadnej lampy. Chyba, że zrobiona na zamówienie, zestrojona pod muzykę ekstremalną. Bo raczej na lampie tylko hard rock i rock z klimatów lat 70. Bo death i thrash to tylko integra tranzystor. Moc, moc i moc.

 

Z głośników to odradzałbym jakieś nieduże pyrpecie, chyba, że ktoś nie ma większego lokum. Do tej muzyki musi być najlepiej duży niskotonowy, żeby sobie radził z sekcją, kolumny ze sporym basem.

Stare modele Tannoy bodajże 611, JBL "piramidki", właśnie starszy Paradigm.

 

Tak sądzę. Nigdy też nie przykładałem wagi aż tak do sprzętu, wolę dyskutować o muzyce. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Takiej muzyki nie można ugrzeczniać, to profanacja gatunku. Ma być ostro, szybko, do przodu. Czasem prostacko, czasem technicznie. Z głośników ma sączyć się bluźnierstwo, ma być strzał prosto w twarz. Żadnego ciepełka, chyba, że prosto z piekła, hehe...

 

Z tym się zgadzam w 100%...ale to absolutnie nie wiąże się z eksponowaniem niskich częstotliwości...osobiście lubię jak sekcja pięknie wybrzmiewa,...z całym pogłosem... po uderzeniu pałkarza...jak jest za mocno na dole tracimy tego typu efekt...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat. Kolumny do metalu to chyba twardy orzech do zgryzienia. Kilka lat temu szukałem zestawu mikro i to na nim słuchałem muzyki, ale pół roku temu przeszedłem na pełnowymiarowe klocki i kolumny. Tyle czasu człowiek błądził we mgle :) U mnie tylko metal, na który mam ostatnio "nawrót" powoduje chęć dalszego szukania kolumn.

 

Przy okazji dzięki za przypomnienie Ceremony of Opposites, tknięty posłuchałem w sieci, po czym, czym prędzej wygrzebałem i zakupiłem w sieci cd :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji dzięki za przypomnienie Ceremony of Opposites, tknięty posłuchałem w sieci, po czym, czym prędzej wygrzebałem i zakupiłem w sieci cd :)

 

I to jest największy pozytyw tego wątku :)

 

Nie w sieci szukać - tylko płyty kupować, na koncerty chodzić! - Metal nie jest wirtualny!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

klasyka gatunku !

 

@"Użytkownicy526 postów

Rejestracja: 23.03.2004

Napisano dziś, 12:25

Wyświetl postUżytkownik gebeth dnia 02.04.2016 - 10:30 napisał

Przy okazji dzięki za przypomnienie Ceremony of Opposites, tknięty posłuchałem w sieci, po czym, czym prędzej wygrzebałem i zakupiłem w sieci cd :)

 

I to jest największy pozytyw tego wątku :)

 

Nie w sieci szukać - tylko płyty kupować, na koncerty chodzić! - Metal nie jest wirtualny!"

 

niezupełnie tak jest - to już nie teczasy kolego....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezupełnie tak jest - to już nie teczasy kolego....

 

Umarłych się nie wskrzesi, ale chyba jest coś nowego, wartościowego... ?

 

Czyli co - prawdziwi "metale" już nie chodzą na koncerty? Siedzą tylko i wyłącznie przed komputerem?

To o czym będziecie dzieciom opowiadać?

 

O wyglądzie i ubraniu nawet nie mówię, bo za "moich czasów" długie włosy, ramoneska i glany u metala były na porządku dziennym, a ewentualny atak wliczony w ryzyko.

 

Ps. do dzisiaj chodzę w glanach i "flejersie", tylko łysy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziko - ave!

 

Pamiętam jak Therion nagrał Beyond Sanctorum - widziałem ich wtedy na żywo - kolana, nawet jak było bez "organów".

 

Co z nich zostało?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umarłych się nie wskrzesi, ale chyba jest coś nowego, wartościowego... ?

 

Czyli co - prawdziwi "metale" już nie chodzą na koncerty? Siedzą tylko i wyłącznie przed komputerem?

To o czym będziecie dzieciom opowiadać?

 

O wyglądzie i ubraniu nawet nie mówię, bo za "moich czasów" długie włosy, ramoneska i glany u metala były na porządku dziennym, a ewentualny atak wliczony w ryzyko.

 

Ps. do dzisiaj chodzę w glanach i "flejersie", tylko łysy.

 

 

Hehehe :)

 

Zartujesz chyba sobie w tamtym roku Impact Fest Lodz, AC/DC, Judas Priest niestety nie dojechalem na moja ulubiona kapele Slayer miala trase w Niemczech, w tym roku bylem juz na Splipknot w Gdansku napewno wybiore sie do Jarocina na Slayer oraz Five Finger Death Punch polecam moze ktos sie wybiera ?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

-=SLAYER RUL3Z =-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kreator, Sodom, Destruction - Mega Club, Katowice chyba grudzień, albo styczeń 2001, albo 2002 (sory, demencja) najlepsza chyba do tej pory reinkarnacja po latach - Kreator nagrał wtedy świeżo Violent Revolution.

Zaczęli i .. jak zwykle korki poszły - cisza i noc.

Millie przeprosił i zaczęła się rzeźnia - a pamiętam to wszystko bo wtedy właśnie Milik zadedykował występ "Czakowi" - niektórym wtedy poszła łezka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metal ma mieć sekcję, bas plus gary. Dwie centralki mają zgnieść. Miarowe, jak karabin.

Polecam, jak ktoś ma tyle miejsca i czym to napędzić - DYNAUDIO FOCUS 380. Razem z Accuphase 470 to robi taką robotę że naprawdę nic więcej nie musiałbym mieć. Selektywność, scena, moc...

Sekcja - bas i perkusja - zaznaczona, soczysta, sprężysta, taki "Tibi et igni" Vader rozsadził mi głowę.

Sprawdzałem jeszcze Metallica "Reload" bo akurat to też miałem tylko ze sobą - to samo. Czułem że oni tam są, w sali, że zespół gra obok. Mięso, mięso i jeszcze raz mięso.

Jak ktoś ma sporo kasy to jest naprawdę ogień.

 

A z racjonalnych klocków to jak najbardziej NAIM. Pompujący, szybki. Takiej muzyki nie można ugrzeczniać, to profanacja gatunku. Ma być ostro, szybko, do przodu. Czasem prostacko, czasem technicznie. Z głośników ma sączyć się bluźnierstwo, ma być strzał prosto w twarz. Żadnego ciepełka, chyba, że prosto z piekła, hehe... Może być jeszcze Rotel.

Ja lecę na DENON 1500 AE, solidnym prądowo wzmacniaczu, dynamika, soczystość i ostrość u góry. Heavy metal, thrash, death metal ale i klasyka rocka brzmi super. Jestem zadowolony. Razem z Paradigm 3v3.

 

Ale do takiej muzyki żadnej lampy. Chyba, że zrobiona na zamówienie, zestrojona pod muzykę ekstremalną. Bo raczej na lampie tylko hard rock i rock z klimatów lat 70. Bo death i thrash to tylko integra tranzystor. Moc, moc i moc.

 

Z głośników to odradzałbym jakieś nieduże pyrpecie, chyba, że ktoś nie ma większego lokum. Do tej muzyki musi być najlepiej duży niskotonowy, żeby sobie radził z sekcją, kolumny ze sporym basem.

Stare modele Tannoy bodajże 611, JBL "piramidki", właśnie starszy Paradigm.

 

Tak sądzę. Nigdy też nie przykładałem wagi aż tak do sprzętu, wolę dyskutować o muzyce. :)

 

O takie wpisy mi chodzi!

 

 

Co do reszty, to jedzie ktoś na Gojire do Krakowa? 1 czerwca?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Gojira moze sie wybiore wlasnie do Krakowa ale to jeszcze nic pewnego.

Zastanawiam sie ogolnie nad Hegel 360 sluchalem go ostatnio i zrobil na mnie zaje****e wrazenie mysle ze z moimi Focal 948 moze mega mocno zagrac :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

-=SLAYER RUL3Z =-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegel na pokładzie i jest moc potwierdzam .

 

W tym roku Slayer na Jarocinie obowiązkowo .

 

W tym roku Slayer na Jarocinie obowiązkowo .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.