Skocz do zawartości
IGNORED

Jak to jest z tym Bluetooth ?


Radauskas

Rekomendowane odpowiedzi

Najpopularniejszy standard w sprzętach audio to chyba A2DP. Ale słysze i czytam, że najlepsza jakość dźwięku jest przy APT-X. Tylko czy APT-X to jest alternatywny standard do A2DP czy po prostu jakiś podsystem w ramach A2DP ? Mój nowy amplituner ma podane jedynie A2DP i zastanawiam się czy to jest równoznaczne z gorszą jakością przesyłu przez bluetooth czy być może ma też APT-X tylko producent pominął ten szczegół w specyfikacji :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest? (troszkę nie w temacie)

KAŻDE jonizujące promieniowanie jest szkodliwe, dla uranizmu/ów. GSM, UMTS, LTE, Bluetooth, WI-FI. Panie ale dziś takie czasy że ludzie zamiast HI-FI wolą WI-FI.

"W lutym bieżącego roku francuski rząd wprowadził regulację znacząco ograniczającą użycie WiFi w szkołach pielęgniarskich oraz podstawówkach. Z kolei niemiecki rząd wydał zalecenia do ograniczenia zastosowania WiFi w miejscach pracy oraz w domu, a w mieście Los Angeles udało się zmniejszyć ekspozycję studentów na uczelniach na fale WiFi do poziomu 10 000 razy mniejszego niż dopuszczalny standard w USA. Coś więc musi być na rzeczy, prawda?"

W wielu krajach wi-fi wycofują. A Polacy się zachwycają.

 

Pierwszy z brzegu link

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

blu. a wi-fi co za różnica ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pierwszy z brzegu link

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

blu. a wi-fi co za różnica ...

 

Większych durnot dawno nie słyszałem. Znowu wciskają ludziom jakieś czarodziejskie kamienie...

Pozbądź się WIFI, sprzedaj mieszkanie i wyjedź z miasta najlepiej do najgłębszej dziczy i sprawdź czy nie ma tam dostępu do sieci ! jeśli nie ma zbuduj tam dom i mieszkaj... Pozbedziesz sie szkodliwego promieniowania!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpopularniejszy standard w sprzętach audio to chyba A2DP. Ale słysze i czytam, że najlepsza jakość dźwięku jest przy APT-X. Tylko czy APT-X to jest alternatywny standard do A2DP czy po prostu jakiś podsystem w ramach A2DP ? Mój nowy amplituner ma podane jedynie A2DP i zastanawiam się czy to jest równoznaczne z gorszą jakością przesyłu przez bluetooth czy być może ma też APT-X tylko producent pominął ten szczegół w specyfikacji :)

 

APT-X jest alternatywnym standardem do A2DP. Ma większą przepływność bitową, potrzebną do przesyłu plików FLAC. Ale do przesyłu MP3 wystarczającą przepływność ma A2DP.

Jeśli producent nie chwali się obsługą apt-X, to raczej sprzęt nie ma tego kodeka. Chociaż są wyjątki od reguły. LG G2 mini obsługuje apt-X, a nigdzie nie znalazłem takiej informacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A'propos durnot- co ma wspólnwgo wi-fi/ bt z promieniowaniem jonizującym??? Przecież "po drodze" do jonizującego mamy jeszcze kawał mikrofal, podczerwień, św. widzialne, i spory kawał ultrafioletu, gdzie więc w 2,4 GHz jonizacja???

 

No tak, coś dzwoniło, tylko nie wiadomo, czy w kościele, czy budzik :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

APT-X jest alternatywnym standardem do A2DP. Ma większą przepływność bitową, potrzebną do przesyłu plików FLAC. Ale do przesyłu MP3 wystarczającą przepływność ma A2DP.

Jeśli producent nie chwali się obsługą apt-X, to raczej sprzęt nie ma tego kodeka. Chociaż są wyjątki od reguły. LG G2 mini obsługuje apt-X, a nigdzie nie znalazłem takiej informacji.

 

Jak nie wiemy, to nie piszemy :-) Bo jak autor pyta to sie chce czegos nauczyc mam nadzieje :-)

A jak wiemy to piszemy:

A2DP - to profil ( tryb ) do transmisji audio w standardzie Bluetooth

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

aptX - to kodek w transmisji danych audio, niezalezny od Bluetooth

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) uzywany zazwyczaj w profilu A2DP gdy chip go obsluguje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli moje wątpliwości były słuszne :) Niestety mojego ampli nie ma na stronie "aptX" wśród urządzeń wyposażonych w kodek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mojego ampli nie ma na stronie "aptX" wśród urządzeń wyposażonych w kodek

Z tego co pamiętam, to z amplitunerów popularnych producentów tylko niektóre Pioneery mają aptX na pokładzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aptx to kolejna bajka, wrecz znikoma poprawa jakości dźwięku i sposób na nowosc i wyciągnięcie kasy.

kiedys interesowalem sie tym i czytałem wiele testów i niezależnych opinii w prasie zagranicznej .sami sprawdzcie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aptx to kolejna bajka, wrecz znikoma poprawa jakości dźwięku i sposób na nowosc i wyciągnięcie kasy.

kiedys interesowalem sie tym i czytałem wiele testów i niezależnych opinii w prasie zagranicznej .sami sprawdzcie...

 

Nie zgodzę się. przy standardzie apt-x jest ustawiony stały bitrate 352kbps. Spokojnie wystarcza to przesyłu audio w niezauważalnej dla słuchu kompresji. Oczywiście mówię tu o przesyle przez bluetooth w standardzie apt-x do odbiornika bluetooth i pozniej z tego odbiornika kablem cyfrowym (spdif lub coaxial) do dobrego przetwornika DAC. Oczywiście można kupić malutkie odbiorniki bluetooth z wbudowanym DAC i podłączyć wyjście analogowo - ale nie oczekujmy że przetwornik DAC wielkości połowy pudełka od zapałek da nam super jakość dźwięku.

 

W starszych formatach przesyłu dźwięku (zazwyczaj SBC) bitrate jest ZMIENNY, z maksymalnym bitrate 328kbsp. Używałem takiego i zazwyczaj ten bitrate spadał do marnych 128kbsp lub nawet 96kbsp. Dało się ustawić 328kbps na sztywno, ale skutkowało to przerywaniem dźwięku.

 

Należy także pamiętać, że aby korzystac ze standardu apt-x, zarówno odbiornik jak i nadajnik muszą obsługiwać ten standard

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli moje wątpliwości były słuszne :) Niestety mojego ampli nie ma na stronie "aptX" wśród urządzeń wyposażonych w kodek.

 

Jak chcesz koniecznie wiedziec, czy ampli moze uzywac aptX to najpierw zidentyfikuj kosc ( uklad ), ktory jest odbiornikiem Bluetooth ( caly nr ukladu jest wazny ), nastepnie sprawdz dokumentacje techniczna tego ukladu na stronie producenta

 

Natomiast odnosnie jakosci dzwieku w praktyce to zazwyczaj sam aptX nie wnosi zmian brzmienia. Jest wiele innych czynnikow, ktore maja rowniez wplyw, wiekszy i mniejszy.

 

Inna sprawa jest marketingowe znaczenie zwrotu "ma aptX". To jest bardzo duze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie słuchałem muzyki przez BT bo zawsze kojarzyło mi się to z utratą jakości. Ostatnio kolega kupił słuchawki BT za prawie 1.000,- i jakość dźwięku jest naprawdę zaskakująca. Zacząłem zgłębiać temat i trafiłem na temat aptX. Dla tego pytam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam transmiter BT TPlink HA100. Podłączałem telefon przewodem i po BT, z mp3 320k różnice brzmienia są raczej nieuchwytne. Należy dodać, że transmiter jest prosty i niedrogi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja puściłem z komórki muze z Flac'ów przez BT i było słabiutko,.. dudniący dół. Nie porównywałem przez kabel ale jak puścisz z wyjścia słuchawkowego to też tracisz na jakości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja puściłem z komórki muze z Flac'ów przez BT i było słabiutko

Mój kolega, posiadający któryś z amplitunerów Denona z Bluetooth na pokładzie, miał podobny problem - grało to zdecydowanie gorzej, niż np. z pamięci USB.

 

Podłączenie cyfrowo odbiornika Bluetooth z aptX rozwiązało ten problem.

 

Nie wiem jednak, czy jest to zasługa tylko samego aptX, czy może jeszcze czegoś innego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja od kilku dni użytkuję adapter firmy Logitech.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bez aptX ale do słuchania z serwisów streamingowych wystarcza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Czy, oprócz wrażeń słuchowych jest jakiś znak, ikonka na ekranie smartfona, informujący o włączeniu trybu aptx.

 

Mam yamahę yba-11 łączącą sie z LG mającym APTX, ale nie ma informacji - w jakim trybie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

W specyfikacji oraz na samym urządzeniu nie ma informacji ani logotypu aptx. Jeśli urządzenie miało by ten standard posiadało by także nadrukowane logo. Więc głowy nie dam ale raczej nie ma

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda dotyczy to tylko smartfona, ale model LG G2 mini posiada kodek apt-x chociaż nigdzie nie znalazłem o tym informacji.

Loga też nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przesyłam dźwięk z LG G2 mini przez bluetooth na Stream Magic 6, to na ekranie odtwarzacza jest wyświetlane aptX.

Przy transmisji z tabletu pojawia się napis SBC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy lepszym wyborem od tego Tp Linka H100 będzie Renkforce lub Philips AEA 2700,gdzieś tu czytałem że ten ostatni zamienia kanały na wyjściu cyfrowym,co jeszcze ujdzie,chodzi o okazjonalne odsłuch z laptopa,nie chcę plątaniny kabli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 34

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.