Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki wzmacniacz?


Ghost1989

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu zastanawiam się nad wymianą wzmacniacza w kwocie 3000- 4000 zl. Głównie słucham lekkiego rocka, blues oraz jazz. Zastanawiam się nad roksan'em caspianem, ale dzisiaj byłem u znajomego, który posiada wzmacniacz lampowy, i dla mnie lampa grała bardzo dobrze, lubię spokojny dźwięk z dynamicznym basem( ale nie za mocnym), i niezbyt jaskrawą górą. Męczy mnie jednak to czy w połączeniu z moimi kolumnami Indiana line nota 550 nie będzie on grał zbyt ciepło. Czy rozejrzeć się za jakimś innym wzmacniaczem. Sam już nie wiem. Rozglądałem się za używanym sprzętem i niestety jest ogromnym minusem to że nie idzie porównać sprzętu czy też wypożyczyć go do domu na odsłuch. Więc jestem w rozterce bo mogę polegać w dużej mierze na opiniach innych. Proszę o radę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

biorąc pod uwagę Twoje wymagania, zwróciłbym Twoją uwagę na świetny, polski wzmacniacz lampowy Fezz Audio Silver Luna (http://q21.pl/fezz-audio-silver-luna.html). To wystarczajaco mocny wzmacniacz, grający bardzo dynamicznym, dociążonym dźwiękiem ze świetnym wypełnieniem, plastycznością. To moja rekomendacja.

Jako alternatywa spójrz proszę na hybrydę lampową Vincent SV-500 (http://q21.pl/vincent-sv-500.html). To połączenie plastyczności, lampowego czaru z mocą, dynamiką tranzystora.

Obydwa urządzenia bardzo dobrze zgrają się z Twoimi kolumnami, natomiast na pewno w przyszłości warto będzie pomysleć o lepszym zestawie kolumn.

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Najlepiej było by gdybyś sprawdził obie konstrukcje u siebie w domu. Mówie tutaj o lampie oraz tranzystorze.

Sprawdz najpier esprzęty nowe, jakie brzmienie Cie interesuje i ktory efekt bardziej Ci odpowiada. Pozniej bedziesz mógł szukać w uzywkach. Choć jeśli wybierzesz lampe to rynek wtórny praktycznie odpada. Z tranzystorowych wzmacniaczy w tej cenie jest troche.

 

Zarówno ciekawe nowe propozycje jak i dobre nie tak stare uzywki.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.