Jump to content
zjj_wwa

Bateryjna Polaryzacja Zwrotnicy Głośnikowej - Wasze Doświadczenia

Recommended Posts

Nic nie edytowalem, cewki polinka sa z dobrej miedzi, jesli juz szukasz to tak jak napisalem cewki w glosnikach sa większym ograniczeniem

I znow zablysnales twierdząc ze rdzeniowe cewki sa lepsze od powietrznych, nie wazne czy rdzeń jest EI, walcowy, szpulowy, czy to proszek FE czy metal, kazdy jest podatny na nasycenie

Sansui AU-α 907MR, Sony CDP-557ESD, T+A Criterion TCI 3R

youtube.com/user/Mr1Raziel

Atlon czyli jednak brodzisz w szambie historycznych wpisów i wyciągasz jakieś nieaktualne konfiguracje. A ty co - wygrzebałeś jakieś stare JBLe z niemieckiego śmietnika/wystawki, dorobiłeś do nich gówniane standy 'po taniości' i uważasz, że jesteś thebeściak. W dupie jesteś i gówno słyszałeś!!! Bredzisz o kondensatorach za tryliony zł, a pewnie jedziesz na ruskich olejakach i co najwyżej na M Supreme zbocznikowanych ruską miką. Przeklejasz miliony linków i kradzionych fotek, bo wstydzisz się pokazać własny SYF!!!

Odłącz te bateryjki, bo Ci szkodzą!

• Like 1

Trollu za swe wpisy powinieneś od razu wylecieć stąd.

Spójrz jaki syf masz u siebie sygnowany nazwą monster audio : http://www.audiostereo.pl/odgrody-na-starych-szerokopasmowcach_33727.html/page__st__3300?do=findComment&comment=1426625

Własnie widać te twoje ''gówno'' które masz u siebie na śmieciowatych niemieckich głośnikach Saba z niemieckiego śmietnika.

W przeciwieństwie do ciebie, u mnie nic z niemieckiego i żadnego innego śmietnika nie było brane. Takie kolumny i wypasione komponenty tylko w Kalifornii, USA.

O takich paczkach w takim stanie i z takimi komponentami jak u mnie, to możesz sobie co najwyżej pomarzyć. Jedna para driverów więcej warta niż u ciebie wszystkie razem wzięte. Widzę że zazdrość zżera starego piernika i nawet zazdrości także najlepszych na świecie standów do najlepszych kolumn.

O takim brzmieniu to możesz sobie tylko pomarzyć.

temat wydał mi się na tyle intetesujący, że zamówiem trochę gratów i za kilka dni rozpocznę eksperymenty.

Co małpiszonie już bateryjki zachciało się podłączać! ... do tych twoich płaskich desek :D ... tak płaskich jak twój rozum.

Edited by atlon11

Z czytaniem ze zrozumieniem też masz problemy?

Zamiast się tak podniecać, PRZEPROŚ wszystkich, którym tu zwymyślałeś...

...i odłącz bateryjki, bo strasznie spięty jesteś ;)

Edited by OBywatel
  • Like 1

Z czytaniem ze zrozumieniem też masz problemy?

Zamiast się tak podniecać, PRZEPROŚ wszystkich, którym tu zwymyślałeś...

Mówisz o sobie samym i swoich zwymyślaniach - to się zgadza!

Więc przepraszaj... jak masz choć za grosz godności i honoru.

Edited by atlon11

...i odłącz bateryjki, bo strasznie spięty jesteś ;)

Widzę że lubisz robić spięcia :-) ...to uważaj, bo po którymś możesz już nie wstać :D

Powtorze kolejny raz, pokaz pomiary przed i po cvc

Poszukaj, jest to w necie artykuł wraz z pomiarami kondensatorów w różnych konfiguracjach.

Pomiar zdjęty z kolumny jest raczej niemożliwy, nikt niema komory w chałupie...

poza tym analizowanie CMD było by raczej niemożliwe ze względu na sam charakter wykresu. Możliwe że THD było by widać

• Like 1

Siemasz mała, wpadniemy do mnie posłuchać radia? mam nowy audiofilski kabel antenowy :)

Nie trzeba komory, inaczej nikt by sie nie bawil w diy

Komory nie ma w chałupie?

CMD byłoby niemożliwe, THD może...

... ale Qrwa słychać!

Myślałem, że ta "profesjonalna" dyskusja i posiadanie grzmotów za tryliony pieniądza oparta jest na bazie przynajmniej komory bezechowej, zaawansowanych analizatorów sygnałów i przede wszystkim potężnej wiedzy.

A tu chłopcy bez wiedzy inżynierskiej poprawiają konstruktorów sprzedających zespoły głośnikowe na całym świecie. Chłopcy z forum AS. A przecież takich bateryjek za 5 zł sztuka to ci konstruktorzy wsadziliby po kilka gdyby ich zespoły głośnikowe miały zyskać tak znacznie na jakości/cenie.

no to pomierzyłem. 8 swep na każdy z pomiarów, wynik - średnia

THD

http://s29.postimg.org/5ru1egyrb/thd_bez_CC.png

http://s24.postimg.org/x1mqasz6t/thd_CC.png

Impuls

http://s12.postimg.org/esk6lyu4d/imp_bez_CC.png

http://s15.postimg.org/6h3omvwx7/imp_CC.png

Bateria daje nawet mierzalne wyniki ;P

• Like 1

Siemasz mała, wpadniemy do mnie posłuchać radia? mam nowy audiofilski kabel antenowy :)

Pokaz faze i modul impedancji!

Pokaz faze i modul impedancji!

:) a może frytki do tego? Jeśli coś piszesz w tej formie, nie używaj wykrzykników, nie jestem twoim pachołkiem i nie życzę sobie wydawania wobec mojej osoby rozkazów.

Chcesz faze i moduł impedancji (to akurat jest mocno zastanawiające, biorąc pod uwagę zbierzność SPL na poziomie 0,1dB)

weź kilka kondensatorów, miernik i heja.

• Like 2

Chcesz faze i moduł impedancji (to akurat jest mocno zastanawiające, biorąc pod uwagę zbierzność SPL na poziomie 0,1dB)

weź kilka kondensatorów, miernik i heja.

Chce faze i modul impedancji Twojego zestawu glosnikowego przed i po cvc.

wykrzyknik mial dac Ci do zrozumienia bys pokazal to co wazne, a nie odwracal uwage malo waznymi pomiarami w tej sytuacji

Chce faze i modul impedancji Twojego zestawu glosnikowego przed i po cvc.

wykrzyknik mial dac Ci do zrozumienia bys pokazal to co wazne, a nie odwracal uwage malo waznymi pomiarami w tej sytuacji

znowu zaczynasz od frytek do tego. Jeśli chcesz to sobie zmierz, nie masz luzem kondensatorów?

Logiczne myślenie nie jest twoją mocną stroną.

Jeśli miała by się zmieć albo faza albo impedancja to widziałbyś to na zgraniu głośników. Zatem są zbieżne tj. nie podlegają zmianie.

Jedyne co się zmienia to THD i Impuls

• Like 1

Logiczne myślenie nie jest twoją mocną stroną.

Jeśli miała by się zmieć albo faza albo impedancja to widziałbyś to na zgraniu głośników. Zatem są zbieżne tj. nie podlegają zmianie.

Jedyne co się zmienia to THD i Impuls

Widze ze z projektowaniem zwrotnic i pomiarami to malo wspolnego miales

znowu zaczynasz od frytek do tego. Jeśli chcesz to sobie zmierz, nie masz luzem kondensatorów?

Ja nie zamierzam podlaczac zadnych baterii do swoich zwrotnic

Widze ze z projektowaniem zwrotnic i pomiarami to malo wspolnego miales

Wobec powyższego twierdzisz że moduł impedancji by się zmienił i faza bez zmiany na spl... Brawo Ty.

Ja nie zamierzam podlaczac zadnych baterii do swoich zwrotnic

to po ch. dupe męczysz? w tematach o wzmacniaczach też się negatywnie udzielasz dlatego że nie chcesz takowego budować?

• Like 2

Nigdy nie widziales zmiany fazy bez większego wplywu na spl? Dodaj sobie 0.1ohm w szeregu z cewka wysokotonowki

Nigdy nie widziales zmiany fazy bez większego wplywu na spl? Dodaj sobie 0.1ohm w szeregu z cewka wysokotonowki

tak czy siak, nic z tych wykresów nie odczytasz bo nie jesteś w stanie słyszeć głośników grających u mnie.

ps. nie mam cewki w torze HT.

spodziewasz się zmiany rezystancji kondensatora po podłączeniu napięcia? :E

ok.

To co już nader dobrze jest pokazane na powyżej załączonych wykresach, że bateria pozytywnie wpływa i na THD i na Impuls, jakkolwiek miała by wpłynąć na moduł impedancji lub fazę nie będzie odwrotnie.

A teraz wytłumacz mi co chciałbyś odczytać z impedancji, bo o ile fazę to ok, impedancja? Za nic nie rozumiem jak chciałbyś ją interpretować.

• Like 1

Czekaj, co ty tak konkretnie mierzyłeś, całą kolumnę? Dobrze ja czytam wykres dzwoni ci jeszcze przez 0,1s? To już są odbicia w pokoju...

Seas L22+FW146+9950/FW146+WA30TW010/BG9/I-amp/China AK4490+Amanero/Nostromo3+RS headamp+Superlux HD681

Pomiar zdjęty w pokoju. Pisałem ze nie mieszkam w komorze :)

No to może samą wysokotonówkę i nearfield?

Seas L22+FW146+9950/FW146+WA30TW010/BG9/I-amp/China AK4490+Amanero/Nostromo3+RS headamp+Superlux HD681

spodziewasz się zmiany rezystancji kondensatora po podłączeniu napięcia? :E

ok.

Podalem Ci przyklad gdzie zmienia sie faza bez znacznego wplywu na wykresie SPL

Podalem Ci przyklad gdzie zmienia sie faza bez znacznego wplywu na wykresie SPL

nie rozumiesz, zresztą mnie to nie dziwi.

Pytasz o moduł impedancji którego nijak nie przeanalizujesz, bo twój akademicki pseudointelektualny bełkot do niczego nie doprowadzi, tak jak twoje notoryczne pytania.

Mówisz że podałeś przykład, a co twój przykład wniesie? słowo wytłumaczenia?

Pozatym jak masz zamiar przeanalizować moduł impedancji. Jak mi opiszesz co z niego wyczytasz w sposób misterny i magiczny, czego się spodziewasz, to go wykonam.

• Like 1

Wy tu gadu gadu, a tymczasem jeden kolega, jak mi donosi na prywie, zlutował taką alternatywną zwrotnicę i po prostu to organoleptycznie sprawdził. Wiewiórki szeptają, że bardzo mu się spodobało to co usłyszał, a teraz właśnie lutuje sobie drugi kanał.

"... Choose a job you love, and you will never have to work a day in your life. ..." - Confucius

Szanowny kolega Bumpalump prowadzi zupełnie bezsensowną dysputę zamiast sprawdzić, mnie Alton namówił, internety potwierdziły, zmieniłem od podstaw układ filtrów w zwrotnicy (przy podziale 1700 pojemności kondów są za duże na ten manewr) i... Podoba się.

Tyle w temacie.

Baterie w zwrotnicy działają.

• Like 1

Uprzejmie donoszę, że zapodałem bateryjki w następnej parze kolumn i też mi się podoba. Bateryjki zostają.

• Like 1

Podoba się.

Tyle w temacie.

Baterie w zwrotnicy działają.

Dasz się skusić na równoległy układ baterii w polaryzacji kondensatorów ?

A ile wy tej bateryjki dajecie? Wzmacniacz daje powiedzmy 50V, to ile, tyle żeby nigdy nie przepchnęło przez 0? Czy po prostu 9V?