Skocz do zawartości
IGNORED

Bateryjna Polaryzacja Zwrotnicy Głośnikowej - Wasze Doświadczenia


zjj_wwa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

p.s. właśnie ilość punktów karnych zeszła mi do zera, jestem wstrząśnięty ta wiadomością; czy ktoś mi pogratuluje?

Gratuluję i życzę aby było zawsze, więcej niż zero ;))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję i życzę aby było zawsze, więcej niż zero ;))

Nie dziękuję; taka sytuacja sprawia że bym żył przynajmniej tyle co to forum, będąc w wieku Prince'a to optymistyczna wiadomość choć ryzykowna; to forum przechodziło już parę zakrętów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy luzik! wszystkie drogi prowadzą do Rzymu; tylko dla czego tak drogo? ;)

 

Ten wątek jest o tym żeby było dobrze i w miarę nie drogo i proszę o powrót do meritum.

 

p.s. właśnie ilość punktów karnych zeszła mi do zera, jestem wstrząśnięty ta wiadomością; czy ktoś mi pogratuluje?

Brawo Ty :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Siemasz mała, wpadniemy do mnie posłuchać radia? mam nowy audiofilski kabel antenowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wątek jest o tym żeby było dobrze i w miarę nie drogo i proszę o powrót do meritum.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam pewną uważność!

 

Bo już od około 50V jak się ma w jednej ręce nie izolowane metalowe kombinerki a drugą ręką zamknie obwód to rękę z kombinerkami zaczyna już "ciągnąć". Przy wyższych niż 50V napięciach ciężej niż przy prądzie zmiennym odciągnąć ręce.

Na razie uzbierałem bateryjek na 110V ale się rozkręcam a jak wy ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, zlapalem kiedys rozebranego DBSa 72V z AQ i zabolalo :-)

Zamiast 9V mozna tez uzyc 12V bateryjek typu 23A.

 

Do testow powaznie polecam zasilaczyk laboratoryjny, maja ogranicznik pradu takze nikomu ani niczemu krzywdy nie zrobia a wiekszosc modeli idacych powyzej 100V ma raptem tylko kilkadziesiat/kilkaset mA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forumowy Piano kupił sobie ''cebulki'' bo takie mu pasowały do pomieszczenia, i niech mu grają, bo gość w porządku.

Pierwsze słyszę :)

 

Cebulki MBL-a nie są takie złe, ale też nie mają nic szczególnego. Po prostu standardowe / średnie granie - bez emocji, bez adrenaliny, bez Live-u. Nikt by nie chciał ich ustawiać koło moich starych JBL-i, bo nie byłoby co zbierać z tych MBL-i :-)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oo, i jest Pan Premier Piano :-), o którym tu zaczął pisać ten od replik MBL-a.

 

Czyżbyś i ty (jak i on) przyszedł z takim samym zamiarem przystosowania swoich zwrotnic pod Charge-Coupled

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez atlon11
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwrotnic

Nie, wpadłem z krótką, kurtuazyjną wizytą. Zwrotnica losu skierowana na funkcję salonowego premiera na uchodźstwie:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alton, zjedz snickersa bo zaczynasz gwiazdorzyć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Siemasz mała, wpadniemy do mnie posłuchać radia? mam nowy audiofilski kabel antenowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżbyś i ty (jak i on) przyszedł z takim samym zamiarem przystosowania swoich zwrotnic pod Charge-Coupled

 

Jesli o moją osobę idzie,w zasadzie ja nie przyszedłem tu w celu zmiany brzmienia swoich kolumn.Wpadłem zupełnie przypadkiem.

Co tu wielce przystosowywać,po dwukrotnie większe wartości po obu stronach bieguna bateryjki,ot cała filozofia.Dziecioki jak nie maja specjalnego zajęcia,to biorą co popadnie,tudzież bateryjki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cebulki MBL-a nie są takie złe, ale też nie mają nic szczególnego.

 

Pozwolę się z tym stwierdzeniem nie zgodzić. Po pierwsze ze względu na budowę są dość kłopotliwe, jeśli chodzi o ustawienie akustyki pomieszczenia odsłuchowego, a odmienność prezentacji dźwięku powoduje początkową fascynację tymi kolumnami. Po drugie mają szczególny i wyróżniający się wygląd.

 

I ten niestandardowy wygląd i oryginalność jest podstawową cechą kuszącą potencjalnych nabywców. A po pewnym czasie z reguły następuje powrót do bardziej konwencjonalnych rozwiązań. Bo wygląd i atrakcyjne wzornictwo (dla niektórych) niestety nie jest gwarancją dobrego dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się z tym stwierdzeniem nie zgodzić. Po pierwsze ze względu na budowę są dość kłopotliwe, jeśli chodzi o ustawienie akustyki pomieszczenia odsłuchowego, a odmienność prezentacji dźwięku powoduje początkową fascynację tymi kolumnami. Po drugie mają szczególny i wyróżniający się wygląd.

 

 

Z kolei ja muszę nie zgodzić sie z kolegą.

Budowa tych głosników jest kłopotliwa i bardzo skomplikowana,ale tylko dla wykonawcy.

Nie odnotowałem nigdy kłopotów z ustawieniem ,jedynie w kwestii wielkości pomieszczenia,te kolumny wymagaja sporej przestrzeni.

Kazda kolumna musi miec dobre i neutralne warunki akustyczne.

 

Wygląd,design...

Inność się podoba,ale nie każdemu,a ta cena jeszcze...

 

 

A po pewnym czasie z reguły następuje powrót do bardziej konwencjonalnych rozwiązań.

 

Powrót następuje do klasycznego stożka z powodu zbyt silnego przyzwyczajenia do tegoż.

 

 

Bo wygląd i atrakcyjne wzornictwo (dla niektórych) niestety nie jest gwarancją dobrego dźwięku.

 

Część nabywców prawdopodobnie skłania się ku"cebulkom"ze względu na mocno odmienny wygląd.

 

a odmienność prezentacji dźwięku powoduje początkową fascynację tymi kolumnami.

 

Według mojej opinii ich dzwięk jest początkowo nie atrakcyjny.Ale po pewnym czasie zaczyna się dostrzegać w dzwieku cebulek duża naturalnośc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny promieniujące dookólnie to dodatkowa porcja odbić, które przekładają się na brzmienie. Jest ono, bez zastosowania dodatkowych zabiegów odmienne od klasycznej prezentacji. Jeśli ktoś to lubi, to w porządku, ale trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że kolumna nie jest instrumentem muzycznym i ma reprodukować to co jest w nagraniu. A nagranie zwykle nie jest przygotowywane pod taką konstrukcję kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak głośniki NXT, można samodzielnie wykonać te że to tak nazwę "twory" przy bardzo niskich kosztach, przestrzeń jaką grają jest poza obszarem dostępnym dla czegokolwiek, ale niema róży bez kolców, obok gładkiej charakterystyki to one nawet nie leżą :)

 

ps. kolejne kondensatory dotarły do testów - Audiphiler MKP 10uF 400v 3%

niestety muszę zamienić olejaki na coś o cywilizowanych rozmiarach bo przestrajają mi TL'kę ;)

 

WP_20160422_17_18_48_Pro.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Siemasz mała, wpadniemy do mnie posłuchać radia? mam nowy audiofilski kabel antenowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk nawet z klasycznych kolumn rozchodzi się dookólnie (Fizyka się kłania) problemem producentów kolumn dookólnych jest tylko właściwy przetwornik elektroakustyczny mało obarczony wadami typowych przetworników.

 

Fala akustyczna w dobrych kolumnach powinna się rozchodzić dookólnie!!! No chyba że są to kolumny typu "słuchawkowego" które promieniuja tylko na twarz ot choćby tuby czy elektrostaty, magnetostaty

 

To co realizowano w nagraniu jest zupełnie nie obiektywne no bo jak np. na dwóch kolumnach mamy odtworzyć nagranie 30 mikrofonami instrumentów!!!

 

Mix to tylko sprawa umowna!

 

Słyszałem na klasycznych kolumnach fantastyczny miks zrobiony na słuchawkach w terenie aż się nie chce wierzyć że człowiek mając podsłuch live w czasie rzeczywistym jest w stanie coś takiego jak się to mówi w branży "ukręcić".

 

Kolejna sprawa masa osób słucha nagrań na słuchawkach a są one realizowane na kolumnach i w takim celu odsłuchu a sporo nagrań lepiej brzmi na słuchawkach?! Jakaś taka przewrotność natury :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alton, zjedz snickersa bo zaczynasz gwiazdorzyć

 

Ty nimi lepiej poczęstuj w kolejności, areczka, następnie piano, i na końcu rafaellllla :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki,znów zaczęły się te prywatne dywagacje,co jedna to różna,zalezna od prywatnych upodobań.

Wiekszość twierdzi,że cebulki wymagają najwiekszych zabiegów o akustyke pokoju bo promieniują wszędzie na około.

Ja nie słyszę żadnej rozmytej sceny,braku pozornych zródeł etc.Wręcz przeciwnie,poukładany dzwiek o wielkiej kulturze i naturalności.Z jednej strony dzwieki obszerne i odległe na scenie jak i czysto studyjne głosy na linii głosników bądz przed linią.

Także racji nie macie.

 

Ty nimi lepiej poczęstuj w kolejności, areczka, następnie piano, i na końcu rafaellllla :D

 

Dla mnie snickers za to,że podołałem konstrukcji?Lubię klasycznego snickersa,ale nie dziekuje,za moją pracę wystarczą usmiechy na twarzach słuchających.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez areczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie słyszę żadnej rozmytej sceny,braku pozornych zródeł etc.Wręcz przeciwnie,poukładany dzwiek o wielkiej kulturze i naturalności.Z jednej strony dzwieki obszerne i odległe na scenie jak i czysto studyjne głosy na linii głosników bądz przed linią.

Także racji nie macie.

 

Dobrze tak nie słyszeć ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dobrze, że teraz wie i niech sprawdzi zanim napisze, jakieś tam przypuszczenia.

 

Pisząc drugie zdanie, musiałeś mieć na myśli swoje repliczki, na podstawowych zwykłych zwrotnicach głośnikowych bez CVC

 

 

To Ty umniejszasz mojej pracy,za to ja Tobie zaznaczam,że to co robisz z bateriami,nie jest żadnym wyczynem.Wyczynowe może jest,ale brzmienie po bateriach.

Nie idzie tu o zwrotnice bez CVC,a z CVC,a o różnice w nakładzie pracy(Ja vs Ty),więc mi nie ujmuj.

Ludzie czytają,a ty krzywisz mój prywatny obraz.

...............................................................................................................................................................................

Jednym słowem,wiesz tyle o mojej kolumnie co nic,czyli zero,a wypowiedzi tworzysz na 100...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..............................................................................................................................................................

..................................................................................................................................................................

..............................................................................................................................................................

 

Tamten twój tytuł woła o pomstę - bo tak nadęty jest jak sam autor. trochę skromności by ci się przydało.

 

Mogłeś zatytułować tak jak ci inni później tam sugerowali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez cir
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alton, po kiego robisz z tego tematu prywatne wycieczki emocjonalne?

Tu piszemy o CVC, nie o .................................................................... czy everesty to szczyt możliwości, i czy Cebule są gorsze od stożka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Siemasz mała, wpadniemy do mnie posłuchać radia? mam nowy audiofilski kabel antenowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się Adam czepiasz; właśnie robi doktorat z Everestów ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alton, po kiego robisz z tego tematu prywatne wycieczki emocjonalne?

Tu piszemy o CVC, nie o .................................................................... czy everesty to szczyt możliwości, i czy Cebule są gorsze od stożka.

 

Coś nie tak u ciebie ze spostrzegawczością, bo nie potrafisz dostrzec faktów, a takie są fakty że te wycieczki robią inni, ci co w rzeczywistości nie mają nic wspólnego tematem wątku.

 

Tu piszemy o CVC, tak jak ja, a nie o jakichś waszych cebulkach, stożkach i takich tam.

 

Co się Adam czepiasz; właśnie robi doktorat z Everestów ;)

 

Odnośnie Everestów DD66000/DD65000/DD67000, zostało napisane w temacie zwrotnic głośnikowych z CVC.

 

A ty w temacie wątku masz coś do powiedzenia, jak jeszcze standardowych zwrotnic ze swoich kolumn nie wyrwałeś bo mówiłeś, że jakiś idiota tak je zamocował że dojście jest skandaliczne a bez łoma się nie obędzie żeby je z budy wyrwać.

 

Na razie uzbierałem bateryjek na 110V ale się rozkręcam a jak wy ;)

 

Uzbierałeś, a kiedy podłączysz? ... i coś napiszesz w temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez atlon11
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzbierałeś, a kiedy podłączysz? ... i coś napiszesz w temacie.

 

Robię tuż obok tematu, wbrew pozorom to bardzo podobne zagadnienie i .....problemy.

 

A ty w temacie wątku masz coś do powiedzenia, jak jeszcze standardowych zwrotnic ze swoich kolumn nie wyrwałeś bo mówiłeś, że jakiś idiota tak je zamocował że dojście jest skandaliczne a bez łoma się nie obędzie żeby je z budy wyrwać.

 

Dokładnie tak napisałem! Nie mam obecnie na to czasu. Teraz robię na temat ale obok tematu; będzie Ci to trudno zrozumieć no ale wytłumaczę. Ta wiedza przy CVC może mieć zastosowanie na innym poletku audio. W lakierniach znam ją z połowy lat 80" i tam działała z sukcesem; napięcie polaryzacji jest znacznie wyższe. Tak że polaryzacja to fajna sprawa nawet w takich mało znanych w elektrostatach zakładanych na głowę ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny promieniujące dookólnie to dodatkowa porcja odbić, które przekładają się na brzmienie.

To dobrze. Instrumenty na żywo również propagują "dookólnie".

 

Jest ono, bez zastosowania dodatkowych zabiegów odmienne od klasycznej prezentacji. Jeśli ktoś to lubi, to w porządku, ale trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że kolumna nie jest instrumentem muzycznym i ma reprodukować to co jest w nagraniu. A nagranie zwykle nie jest przygotowywane pod taką konstrukcję kolumn.

To bywa prawdą.

 

W ogóle pytanie, czy nasze pomieszczenia odsłuchowe nadają się być salami koncertowymi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrumenty na żywo również propagują "dookólnie".

To zbyt ogólne stwierdzenia, bo np. trudno mówić o dookólności instrumentów dętych. Większość instrumentów gra jak najbardziej kierunkowo. Nie cała muzyka składa się z dzwoneczków ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, z początku było miło i przyjemnie, sporo się można było dowiedzieć, za co oczywiście dziękuję, ale widzę taką tendencję że rozmowy tu czy tam zaczynają być nie tyle merytoryczne, co raczej noszą znamiona wycieczek osobistych. Uprzejmie apeluję do uczestników o przywrócenie odpowiedniego tonu rozmowy, i powstrzymanie się od 'wycieczek', a koncentrowanie się na tematyce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.