Skocz do zawartości
IGNORED

Bateryjna Polaryzacja Zwrotnicy Głośnikowej - Wasze Doświadczenia


zjj_wwa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzeba by mi 360 uF,czyli po dwie sztuki 180 uF pomiędzy biegun baterii.Sumarycznie 720 uF na dwa średniaki.A gdzie jeszcze średniak-woofer...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez areczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzeba by mi 360 uF,czyli po dwie sztuki 180 uF pomiędzy biegun baterii.Sumarycznie 720 uF na dwa średniaki.A gdzie jeszcze średniak-woofer...

to bym bocznikował elektrolity MKP albo PIO, niema bata uzbierać 720uF porządnych foliowych :)

350uf elektrolit (w tym układzie nawet nie musi być bipolarny) 10uf MKP/PIO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Siemasz mała, wpadniemy do mnie posłuchać radia? mam nowy audiofilski kabel antenowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

areczek, z CC rozhulasz mbl-ki, że będą nie do poznania :-)

 

Bas ''subwoofery'', już rozhulałeś w jakimś stopniu. Z ilu i jakich baterii, i jaki VDC masz na niższym basie.

 

Częstotliwości podziału masz jak w oryginalnych 101 E MkII (105 / 600 / 3500 Hz) ?, czy trochę inne.

 

Niektóre trochę zbliżone do tych co u mnie (500Hz / 3.2kHz / 10kHz).

 

Będzie się działo :-) ... jak optymalny CC podepniesz dla mid-woofera, średniaka, i tweetera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

areczek, z CC rozhulasz mbl-ki, że będą nie do poznania :-)

 

Bas ''subwoofery'', już rozhulałeś w jakimś stopniu. Z ilu i jakich baterii, i jaki VDC masz na niższym basie.

 

Częstotliwości podziału masz jak w oryginalnych 101 E MkII (105 / 600 / 3500 Hz) ?, czy trochę inne.

 

Niektóre trochę zbliżone do tych co u mnie (500Hz / 3.2kHz / 10kHz).

 

Będzie się działo :-) ... jak optymalny CC podepniesz dla mid-woofera, średniaka, i tweetera.

 

Na subwoferze mam po jednej baterii 9V.Kondensatory mam elektrolityczne,bez bocznikowania.Ale zbocznikuję...

Podział mam taki o jaki pytasz.Różnice kilku nastu i kilku dziecięciu herców.

Subwoofer zrobił się plastyczniejszy,znaczy tez szybszy,ale nie zgubił najniższych ciężarnych basów.

Bardzo dobrze słychać kiedy kończy się brzmienie gitary basowej czy syntetycznego bardzo niskiego basu,jak by się nagle urwał,nagła pauza.Świetne brzmienie.Różnorodność na basie,czyli wielość barw.

Wyobrażam sobie mniej więcej,że z resztą głośników plus baterie będzie rewelacyjnie.

 

to bym bocznikował elektrolity MKP albo PIO, niema bata uzbierać 720uF porządnych foliowych :)

350uf elektrolit (w tym układzie nawet nie musi być bipolarny) 10uf MKP/PIO

 

Jeszcze tego nie zrobiłem,ale na pewno zrobię.

Moje elektrolity to Rubycon z polaryzacją + -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na subwoferze mam po jednej baterii 9V.

 

Ładne, jak na jedną bateryjkę. Bo przy dużych pakietach baterii połączonych szeregowo-równolegle, to ta jedna jak na delikatną rozgrzewkę ;-)

 

Będzie się działo jeszcze więcej, jak kiedyś stworzysz/dobierzesz jakiś optymalny pakiet/zestaw baterii, dla swych głośników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie się działo jeszcze więcej, jak kiedyś stworzysz/dobierzesz jakiś optymalny pakiet/zestaw baterii, dla swych głośników.

 

Wszystko do zrobienia atlon,tylko kłopot bo nie wejdzie mi tyle w skrzynkę za subwooferem.

Może po dwie baterie dam radę upchnąć,bo kondów zaraz wiela się zrobi.

 

Swoją drogą dlaczego MBL nie stosuje baterii?Jest to pewne na 100 procent!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez areczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc za waszym przykładem podmienię na początek w moich JBL kondensator na basie. Konkretnie Solena widocznego u góry, ma wartość 10uF, czyli daję 2 x 20 uF pomiędzy nie baterię (- do masy, + przez rezystor pomiędzy kondensatory - jaką dać wartość rezystora?)

Muszę lekko zebrać bas w kolumnach, czytając wasze wpisy powinny w tym miejscu sprawdzić się Vishay MKT 1813 - ma ktoś 4 sztuki 20 uF? Mogą być używane oczywiście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tymek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc za waszym przykładem podmienię na początek w moich JBL kondensator na basie. Konkretnie Solena widocznego u góry, ma wartość 10uF, czyli daję 2 x 20 uF pomiędzy nie baterię (- do masy, + przez rezystor pomiędzy kondensatory - jaką dać wartość rezystora?)

Muszę lekko zebrać bas w kolumnach, czytając wasze wpisy powinny w tym miejscu sprawdzić się Vishay MKT 1813 - ma ktoś 4 sztuki 20 uF? Mogą być używane oczywiście.

Jako kondy równoległe na bas polecam Audiophiler MKP,

a mogę ci sprzedać Miflex BM (PIO) ale są wielkie i musiał byś mieć na nie sporo miejsca

 

moja wyduma dotarła już do etapu finalnego, jestem wniebowzięty :) gra dla mnie igła. Na HT Mundorf Alu Oil i rezystory superes, na midwoofer Audiophiler MKP, cewki powietrzne Jantzena, cyna mundorf AgAu.

WP_20160509_00_46_03_Pro.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam Maik

Siemasz mała, wpadniemy do mnie posłuchać radia? mam nowy audiofilski kabel antenowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tymek, Ty masz podstawkowe 2-wu drożne Ti1000 (706G, 050Ti)

 

One mają bardzo dobre tytanowe tweetery 050Ti grające precyzyjne i z finezją, czysto, dźwięcznie, detalicznie, z doświetloną, otwartą i rozdzielczą górą.

 

Bas mają głęboki i mocny! ... jak na 2-wu drożne podstawkowe kolumienki o masie niecałych 17 kg/szt.

 

Z tymi kolumnami jest jeden problem, a taki, że są wymagające co do pomieszczenia i ustawienia (przez swój bas). Bo w jednym pomieszczeniu będą grały bez problemów z basem, a w innych może im bas się wzbudzać, i trzeba je ustawiać po przekątnej, albo wstawiać ustrojstwa które pochłoną trochę basu. Lub w ogóle do innego pomieszczenia.

W ich ten bas jakby przez bass-reflex troszkę dopompowany. Jak przytkasz im bass-raflexy to średnicę podciągnie i da jeszcze lepszą stereofonię, ale wtedy będzie dużo mniej basu.

 

Kiedy to było, chyba 1999 r. Sporo im dawały dodatkowe kable do Bi-wiringu. A najwięcej Bi-amping, tak jak ktoś tu kiedyś pisał :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Żadnego oleju na bas bo Ci się jeszcze rozwlecze, tylko jakieś szybkie o świetnej kontroli i prowadzeniu basu kondy.

Do tweeterów nie wstawiaj żadnych starych olejaków jak i nowych w stylu Jensen PiO Cu, bo już dużo lepiej grają z foliowymi, chyba nawet MIFLEX-a ;D

Wysokie z oryginalnymi SCR'ami były w porządku, to może im by pasowało coś jak Solen Silver Sound, lub Solen SB Film & Foil, oczywiście pod CVC.

Im mogłyby także pasować nowe Mundorfy Supreme Evo S/G/O, lub starsze Supreme S/G/O, ew. Jantzeny Silver Gold Z-cap - tyle że one wszystkie za drogie, jak do tych kolumn dla CVC. Lepiej coś tańszego i dobrego, świetnie dobrać, gdyż nawet w standardzie (bez CC) masz wartości: 0.8uF, 10uF, 10uF, 4.7uF.

 

Na bas od zwrotnicy do mid-woofer'a podłącz im srebrne kable Audio Note Kondo.

Na wysokich z tweeterami bardzo dobrze grały srebrne taśmy, jako głośnikowe, bardzo wyraźnie i jaśniutko z maksymalnym doświetleniem.

 

Zobacz schemat zwrotnic gł. do tych Ti1000 :

185268-1.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Punkt podziału 3000Hz, to sporo średnicy przetwarza ten 165-mm mid-woofer, i w takim razie może lepiej MKP.

 

Poza tym SCR-em PB 00 ST MKP 10uF, masz tam żółtego bi-polara Bennic B03 22uF. Najlepiej wymień je oba, możesz zastąpić nawet takimi samymi, lub podobnymi, ale w układzie CVC ... który Ci te 165-mm mid-woofer'y wysteruje i rozrusza jak nic nigdy wcześniej.

 

(- do masy, + przez rezystor pomiędzy kondensatory - jaką dać wartość rezystora?)

 

Taką jak w K2 S9900 :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez atlon11
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za porady. Tak to male Ti1000, graja jak 3xtakie kolumny. Utemperowalem bas wzmacniaczem ktorego nazwa nie jest audiofilska, ale mnie zaskoczyl brzmieniem i jakoscia wykonania, a mianowicie Technics su 8080, prawdziwe dual mono z solidnym zasilaniem.

Wysokotonowy to faktycznie bardzo dobry glosnik czysty, jasny, przestrzenny bez ostrosci. Tytan staje sie moim ulubionym materialem na membrany, idealnie wpisuje sie w moj gust.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiegnę od tematu, wrzucę kilka fotek Technicsa z odkurzania. Polecam jak ktoś chce bas ujarzmić. Nie polecam słyszącym bezpieczniki, 8 sztuk może ostudzić zabawę w wymianę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-9957-0-76405800-1462898140_thumb.jpg

post-9957-0-70713900-1462898156_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W schemacie Ti1000 musi być 6.8uF, a nie tak jak na tym powyższym (mało wyraźnym) obrazie jpg gdzie widać 0 zamiast 6. Dopiero w formacie PDF po przybliżeniu ukazuje się 6.8uF (C1).

 

Oryginalne wartości zastąpisz takimi jak widzisz w nawiasach, to do CVC :

 

High Freq : C1=6.8uF (2 x 13.6uF), C2=10uF (2 x 20uF), C5=10uF (2 x 20uF), C6=4.7uF (2 x 9.4uF)

 

Low Freq : C3=10uF (2 x 20uF), C4=22uF (2 x 44uF)

 

A tam gdzie nie będziesz mógł dobrać szeregowo (do CVC) dwóch takich samych to możesz wstawić jak najbardziej przybliżone, np. w miejsce dwóch 20uF, dać 18uF i 22uF.

 

Jak już w Ti1000 zastąpisz oryginalne kondensatory i podłączysz VDC to napisz jak grają :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby lepiej zagrało to powinienem zainwestować minimum w SCR Solena. Zastanawiam się nad wstawieniem elektrolitów zbocznikowanych dobrymi kondami. Mam parę sztuk Audyn Capów plusów 0,1 uF to bym dał na wysokotonowy. Na bas mogę wrzucić ruskie teflony FT1. Co o tym sądzisz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz za dobre tweetery, aby wstawiać ruskie teflony które prawie do niczego się nie nadają, bo wygładzają, zmiękcza, rozmywają i maskują dźwięk/detale. To nie dla metalowych, szybkich i dokładnych membran.

A na bas tak jak pytasz, to może trochę teflonu nie zaszkodzi dla mid-woofer'a bo to jest papier, i tu gdy będziesz miał bas mocny, wykontrolowany i twardy jak kamień, wtedy teflon może wnieść zmiękczenie, wypełnienie, ładne rozciągnięcie, zmienić tonalność, także średnich tonów, bo ten głośnik gra od 3kHz w dół.

 

Tak było, kiedyś dla testu podłączałem FT-3 0.1uF 600V jako boczniki (z CVC zdecydowanie lepiej) ale i tak na MF/HF/UHF dyskwalifikacja - im więcej teflonu tym gorzej. A na LF zależy od wysterowania basu.

 

Aby zdecydowanie lepiej zagrało musisz się trzymać co najmniej tego co w oryginale, a tam masz same MKP SCR/Solen dla High Freq.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Srebrne Solen-y Silver Metallized Polypropylene Film Capacitors mają wartości aż do 56uF (194.71$ CAD), są także 18uF i 22uF które by Ci pasowały, ale one pewnie za drogie. Poza tym, nie wiem jakbyś to wszystko wcisnął do obudowy, a i litraż by się zmniejszył.

 

Białe Solen-y SB Tin Foil & Polypropylene Film Capacitors to tylko do 3.9uF 150V DC (26.38$ CAD) w bardzo zbliżonej cenie do Solen-a (AGM Series) Silver Sound 3.9uF 700V DC (26.16$ CAD).

 

Może z tych czarnych Solen-ów MKP, wybierz jakąś najlepszą wersję - bo są różne rodzaje. Nie musi być drogo, najważniejsze aby były optymalnie dopasowane. Bo jak wstawisz jakieś inne i się nie wpasują, to możesz spartolić równowagę/balans i zamiast super detalu z blaskiem, to będzie jak z Jensen'ami PiO-Cu, czyli wiadomo jak.

 

Od ruskich teflonów, na pewno są o niebo lepsze metalizowane teflonowe niebieskie Solen-y Metallized Teflon™ FEP Film Capacitors 10uF 1000V DC (715.23$ CAD), jak i zielone Solen-y Tin Foil & Teflon™ FEP Film Capacitors.

Coś tak czuję po kościach ;-), że te teflonowe Solen-y z konkretnym bias'em mogłyby u Ciebie ładnie hulać z papierowymi mid-woofer'ami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Everest DD65000 Technical Manual :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Everest DD67000 Technical Manual :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

witam, bardzo ciekawy temat ale czy jest jakaś różnica brzmieniowa między polaryzacją bateryjną a diodową tak jak w podanych powyżej przykładach. Układ diodowy wydaje się o wiele prostszy w montażu i później bezobsługowy. Na oko wydaje się też bardziej uniwersalny i elastyczny tzn. sam dopasowuje odpowiednie napięcie polaryzacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice między polaryzacją bateryjną a diodową, są na pewno. Nawet przy bateryjnej polaryzacji są diametralne różnice, zależne od tego jak i ile baterii się podłączy. Więc każdy może dobrać taki ładunek, jaki będzie uważał za najbliższy optimum, dla swych kolumn/głośników. A w innych kolumnach które już firmowo mają zaaplikowaną bateryjną polaryzację, nawet z jedną 9V, to sam luksus, gdyż od razu można podłączyć duże pakiety (78V || 78V) baterii połączonych szeregowo-równolegle.

Choć na początek, dla kogoś kto nie słuchał wszystkich zestawień po kolei, to najlepiej dorzucać stopniowo (szeregowo i równolegle) kolejne baterie, aż się dojdzie do jakiegoś ulubionego zestawienia. A po drodze ile frajdy, ze słuchania :-)

 

Tu, w tym nowym modelu 4367 Studio Monitor (2216Nd-1, D2430K D2) :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Polaryzacja także za pomocą diod prostowniczych IN4935 i rezystorów 10k Ohm 1/4W Metal or Carbon Film.

 

Tak w nich wyglądają zwrotnice gł. z jakimś żółtymi polipropylenowymi kondensatorami MPT na 100V - wszystkie takie same dla drivera D2430K D2. A dla 15'' woofera 2216Nd-1 także MPT, ale uzupełnione jakimiś niebieskimi 91uF 100V NPE, DF < 4%.

 

Firmowe/fachowe schematy (zwrotnic gł. z 4367) we wpisie #74 :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...i pomiary tu ktoś wrzucił :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

15.jpg

16.jpg

Do pobrania dokument ''JBL 4367 STUDIO MONITOR WHITE PAPER'' :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...opisy i wszelkie dane, profesjonalnie bez żadnych sekretów, wszystko dostępne, fajnie.

 

I jak tu się nie zgodzić, jak oczywista prawda, także z tym co podkreśliłem :

 

''The networks also employ DC voltage bias to operate the capacitors effectively in a Class A mode. DC Bias for the 4367 Studio Monitor is accomplished using a diode charging circuit internal to the crossover network and driven by the applied signal, so no additional external power is needed for this feature.

 

The biasing of the capacitors is done through a diode that creates DC voltage from the input signal, and a large value resistor to isolate the diode from the input and limit the current drawn. This keeps the charging circuitry from affecting the audio signal in any way.

 

Each capacitor position is actually made up of two capacitors connected in series. The voltage generated from the resistor and diode combination is applied to the center connection of the two capacitors. This produces a voltage potential between the two plates within the capacitor. When the two parts are taken as a whole, there is no DC voltage that appears across them, but individually they are each biased. The sonic result of the biasing yields an increase in detail, increased smoothness and considerably more natural decay of sounds within the music.''

 

Studyjne to w ogóle co innego niż domowe. Ale i dużo tańsze, bo tylko $15,000.00 w USA.

 

Speaker type: 2-way Floorstanding Loudspeaker

D2430K D2 Dual Compression Driver (1.5 in) exit, (3 in) Dual Voice Coil, Dual Annular Polymer Diaphragms (U.S. patent no. 8280091).

High-Definition Imaging (HDI™) Waveguide Horn (U.S. patents pending).

2216Nd-1 15 in (381 mm) Differential Drive® Woofer, Dual Neodymium Magnets, Dual Voice Coils (U.S. patent nos. 5664023, 5748760, 6768804, 6847726, 6774510).

Alignment type: Bass-reflex via dual front-firing ports

Maximum recommended amplifier power: 300 watts

Frequency response (-6 dB): 30Hz – 40kHz

Bass response (-10 dB): 26 Hz

Nominal Impedance: 6 Ohm

Sensitivity (2.83V@1m): 94 dB

Crossover frequency: 700Hz

Inputs: Dual gold-plated five-way binding posts for bi-amp and bi-wire capability

Dimensions (H x W x D): 37-1/16" x 22-1/16" x 16-3/4" (941mm x 560mm x 425mm)

Weight: 135 lb (61.2kg)

 

No.512 + No.52 + No.536 + 4367 Studio Monitor

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez atlon11
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice między polaryzacją bateryjną a diodową, są na pewno. Nawet przy bateryjnej polaryzacji są diametralne różnice, zależne od tego jak i ile baterii się podłączy.

 

Pytanie.

Czy obserwujecie jakieś zależności czasowe? To znaczy, czy po włączeniu napięcia od razu jest lepiej, czy też trzeba poczekać trochę (ile)?

Analogicznie w drugą stronę, ile trwa "rozładowanie" brzmienia?

 

Irek.N.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma bata (nie ma takiej opcji), aby nie usłyszeć różnic, nawet zaraz po podłączeniu/odłączeniu i to każdej baterii z osobna, lub jednego kompletu przy większych zestawieniach (łączonych szeregowo-równolegle), nie mówiąc już o dużych/całych pakietach baterii z którymi wszystkie aspekty są ekstremalnie śrubowane (jak do bicia/śrubowania rekordów) a w tym szybkość, rozdzielczość, otwartość i multum detali, więc wszystko słychać idealnie.

 

Całych pakietów nigdy nie było trzeba odłączać, bo wszystko było po kolei sprawdzane, przy stopniowym dorzucaniu kolejnych baterii.

Nawet nie mam najmniejszego zamiaru ich odłączać, bo odetnie prąd, a wtedy wiadomo co się stanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez atlon11
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile trwa "rozładowanie" brzmienia?

Dwa razy Pi razy R razy C - tyle potrzeba czasu na zredukowanie efektu do 63,212055882855767840447622983854 procent jego pierwotnej wartości.

Po pięciu takich stałych czasowych, z pierwotnego efektu pozostanie już tylko 0,67379469990854670966360484231484 procenta, czyli w zasadzie prawie "nic".

 

C trzeba traktować jako "efektywne", czyli w tym wypadku należy liczyć 2 * C, bo obie połowy się muszą przeładować. Zarówno to po prawej, jak i to po lewej.

 

Oczywiście dokładnie te same liczby przy "ładowaniu".

 

czy też trzeba poczekać trochę (ile)?

Jeśli R wyrazisz w [Ohm], a C w [Farad], to 2 pi R C wychodzi w [sekunda].

Analogicznie: jeśli R wyrazisz w [megaohm], a C w [mikrofarad] to 2 pi R C wychodzi również w [sekunda].

 

Przykład:

C= 100uF

C-V-C = 100uF + 100uF = 200uF.

R = 2,2 megohm

 

Tau = 2 pi R C = 2764 sekund = 46 minut.

5 x Tau = 5 x 46 minut = 260 minut = 3,8 godziny.

 

Krzywa rozładowania: V = V_zero * ( e^(-t/tau) )

Krzywa ładowania: V = V_zero * ( 1 - e^(-t/tau) )

 

e^(-1) = 36,78%

e^(-5) = 0,67%

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy Pi razy R razy C - tyle potrzeba czasu na zredukowanie efektu do 63,212055882855767840447622983854 procent jego pierwotnej wartości.

Po pięciu takich stałych czasowych, z pierwotnego efektu pozostanie już tylko 0,67379469990854670966360484231484 procenta, czyli w zasadzie prawie "nic".

 

Kurcze, w takim razie napiszę inaczej.

Czy obserwujecie opóźnienie w poprawie brzmienia od momentu zaraz po NAŁADOWANIU kondensatorów do napięcia bliskiego maksymalnemu? :)

Analogicznie, czy jak kondensatory się rozładują, to efekt poprawy zanika od razu, czy z opóźnieniem?

 

Zastanawiam się jakie zjawiska zachodzą w kondensatorach i czy potrzebny jest czas na ich zaistnienie.

 

Miłego.

Irek.N.

ps. A po co łączyć równolegle? Przecież napięcia się w ten sposób nie zmieni, a przez 2.2M to raczej nie ma mowy o modulacji napięcia baterii sygnałem z kondensatorów, więc wydajność nieistotna jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co łączyć równolegle?

Prawo Kirchoff'a. Szeregowe są Równolegle. Tako Rzecze Bateria i Opornik.

 

jakie zjawiska zachodzą

Repolaryzacja dielektryka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zjj_wwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ps. A po co łączyć równolegle? Przecież napięcia się w ten sposób nie zmieni, a przez 2.2M to raczej nie ma mowy o modulacji napięcia baterii sygnałem z kondensatorów, więc wydajność nieistotna jest.

Tu się słucha , a nie ...... ;-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Nakamichi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

"... Siły występujące w polaryzacji elektronowej, atomowej i jonowej mają charakter sprężysty, zależność przenikalności dielektrycznej od częstotliwości będzie więc w nich miała charakter rezonansowy. Zmiany uporządkowania dipoli w czasie mają charakter relaksacji dipolowej.

Ponieważ wszystkie mechanizmy polaryzacji wymagają przyspieszania mas polaryzacja nie nadąża za polem, co powoduje straty energii, która rozpraszana jest w dielektryku w postaci ciepła. Straty energii zmiennego pola elektrycznego w dielektryku noszą nazwę strat dielektrycznych. Wystąpią one nawet w idealnym (to znaczy zupełnie nie przewodzącym stałego prądu elektrycznego) dielektryku.

W rzeczywistych dielektrykach wystąpią jeszcze dodatkowe straty energii związane z przewodzeniem prądu elektrycznego, określone przez prawo Joule'a-Lenza.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Kąt strat i tangens kąta strat -

W zależności od kontekstu część urojona przenikalności może zawierać również prąd przewodzenia. W literaturze (zwłaszcza technicznej) tangens kąta strat bywa również nazywany współczynnikiem strat, podobnie jak część urojona przenikalności i podatności, co może prowadzić do nieporozumień.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

jakie zjawiska zachodzą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

W zmiennym polu elektrycznym polaryzacja nie nadąża za zmianami pola elektrycznego i wektor polaryzacji jest przesunięty w fazie w stosunku do przyłożonego pola. Podatność dielektryczna jest wtedy zespoloną funkcją częstotliwości;

Zależność podatności od częstotliwości nosi nazwę dyspersji. Część urojona podatności [chi] opisuje straty dielektryczne.

 

Tu się słucha , a nie ...... ;-))

Eh ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli zmiana brzmienia powinna być natychmiastowa po naładowaniu/rozładowaniu.

 

Nie załapałem Twojej odpowiedzi:

Prawo Kirchoff'a. Szeregowe są Równolegle. Tako Rzecze Bateria i Opornik.

 

Zrozumiałem, że łączycie baterie równolegle do siebie, pytałem w jakim celu. O ile rozumiem co napisał atlon11 - łączycie baterie szeregowo, a następnie takie pakiety równolegle i dopiero taki zestaw służy do ładowania kondensatorów - przez opornik oczywiście.

Czy ktoś zadał sobie pytanie, co jak kolumnę odłączy się od wzmacniacza i zostawi na dłużej? Czy jest szansa, że na zaciskach kolumny pojawi się napięcie polaryzacji (lub jego część)* ? Jeżeli tak, to podłączenie takiej kolumny do wzmacniacza może być ciekawe ;) Może warto dodać jeden oporniczek na zaciski - tak na wszelki :)

 

Miłego.

Irek.N.

* oczywiście nie każdy przypadek

 

Tu się słucha , a nie ...... ;-))

 

Oj tam, oj tam. Zastanawia mnie, jaki procent kolumn z górnej półki ma polaryzację. Coś mi się wydaje, że bardzo mały.

 

Miłego.

Irek.N.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiałem, że łączycie baterie równolegle do siebie, pytałem w jakim celu. O ile rozumiem co napisał atlon11 - łączycie baterie szeregowo, a następnie takie pakiety równolegle i dopiero taki zestaw służy do ładowania kondensatorów - przez opornik oczywiście.

 

Po przeczytaniu pierwszych stron wątku poznasz genezę , bo rzeczowej odpowiedzi raczej się nie doczekasz .

 

Zastanawia mnie, jaki procent kolumn z górnej półki ma polaryzację. Coś mi się wydaje, że bardzo mały.

 

 

To niczego nie dowodzi , tytanu tez używają rzadko .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Nakamichi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. A po co łączyć równolegle? Przecież napięcia się w ten sposób nie zmieni, a przez 2.2M to raczej nie ma mowy o modulacji napięcia baterii sygnałem z kondensatorów, więc wydajność nieistotna jest.

 

Tu nie tylko napięcie się liczy, i dlatego łączy się szeregowo i równolegle. Im więcej ... ... tym więcej ... ... ... ..., by ... ... ... .

 

Dla mnie to oczywiste, a Nakamichi nie ma bladego pojęcia, bo nic nie ma.

 

Tu się słucha , a nie ...... ;-))

Po przeczytaniu pierwszych stron wątku poznasz genezę , bo rzeczowej odpowiedzi raczej się nie doczekasz .

 

Ośmieszasz się, pajacu.

 

To niczego nie dowodzi , tytanu tez używają rzadko .

 

ty to pewnie jedziesz na szmacie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie tylko napięcie się liczy, i dlatego łączy się szeregowo i równolegle. Im więcej ... ... tym więcej ... ... ... ..., by ... ... ... .

 

Dla mnie to oczywiste,

To napisz sensownie czego masz więcej za opornikiem 2,2M , bedzie oczywiste dla wszystkich

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napisz sensownie czego masz więcej za opornikiem 2,2M , bedzie oczywiste dla wszystkich

 

A co ty tu przyszedłeś, truć komuś dupę obrabiając i oczerniając innych. a teraz o opornikach 2,2M, jak ty ich w ogóle nie masz bo nie masz do czego podłączyć.

 

Ty w życiu na wysokich nawet nie miałeś i nie słyszałeś topowych mundorfów sgo z bateryjkami, czy na średnicy, amerykańskich pio lepszych w tym zakresie od top mundorfów.

 

A gdybyś nawet najdroższe kondy podłączył oczywiście bez CC jak to u ciebie, to bym ci je rozjechał w pył podłączając średniego MKP z CC.

 

Ale co ty tam możesz u siebie usłyszeć na szmatach, bo tam gdzie podłączają CVC to mają alu., tytany, magnezowe, berylowe itd.

 

Nakamichi, który nawet nic nie podłączył, bo nie ma co, a przylazł zatruwać wątek.

 

Gdybyś nawet u siebie podłączył 78V DC, a następnie 78V || 78V i jeszcze więcej 78V || 78V || 78V, i nic byś nie usłyszał, to mógłbyś ten swój systemik wyrzucić na śmietnik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.