Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny z nisko schodzacym basem


BlueDot

Rekomendowane odpowiedzi

Nadal jestem na etapie poszukiwania kolumn, ktore godnie zastapia Usher x718. Wiem, ze troche to juz trwa, ale zamiast kupowac cos pochopnie wolalem poczekac. W zwiazku z oczekiwaniem moj budzet na ten cel powiekszyl sie do 10000 moze 12000 zlotych.

Przypomne, ze szukam czegos do 18m2 i niewazne czy to beda kolumny podstawkowe, czy podlogowe ale musza byc to kolumny, ktore pozwola wyeliminowac subwoofer z systemu. Zalezy mi na zestawie z jak najlepiej rozciagnietym basem. Moga byc uzywane, to nie ma znaczenia.

Wiem, ze moge poczytac testy, parametry techniczne, ale wybor na rynku jest ogromny i ze wzgledu na brak czasu nie moge sobie pozwolic na siedzenie i czytanie danych technicznych wszystkich kolumn dostepnych w tym przedziale cenowym. Prosze nie pytac jakiej slucham muzyki, bo wydaje mi sie, ze to nie ma w tym momencie znaczenia. Prosze tez nie myslec, ze pozostale aspekty brzmienia nie maja znaczenia. Oczywiscie maja, ale to mozna w jakims stopniu korygowac elektronika, ktora tez mam zamiar zmienic wiec w tym momencie nie ma to zbyt wielkiego znaczenia.

Potrzebuje kolumn, ktore zagraja naprawde niski bas.

Prosze o jakies sugestie czym powinienem sie zainteresowac.

Kolegow z branzy tez prosze o wypowiedzi poniewaz nie wykluczam zakupu nowych kolumn a nawet jestem bardziej za.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak bardzo zalezy Ci na niskim basie to napewno nie kolumny podstawkowe. Z drugiej strony 10k a nawet 12k nie kupi Ci nowych kolumn podlogowych z mega nisko schodzacym basem. Kiedys sluchalem podlogowe definitive technology jakis wysoki model te mialy duzo basu, ale reszta mnie nie zachwycala typowe amyrekancke lubudubu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

w Twoim pomieszczeniu powinny bardzo dobrze sprawdzić się kolumny KEF R700 (http://q21.pl/kef-r700.html) oraz trochę droższe i przy tym słyszalnie lepsze Audiovector SR3 Super (http://q21.pl/audiovector-sr-3-super.html). W naszym 20m2 pomieszczeniu szczególnie Audiovector jest w stanie zejść niesamowicie nisko z basem, zachowując świetną kontrolę szybkość.

 

Zapraszam serdecznie na odsłuchy do naszego salonu. W przypadku pytań oczywiście służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiosolutions, Pylon Diamond ma niezłe zejście, ale ciężko polecać coś tylko w 1 zakresie ;p

 

Wlasnie chyba latwiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xaviany 250 XN na 18 m2 kup . Bedziesz mieć wtedy naprawdę porządne kolumny i nie przesadzone na ten metraż, a bas jest w nich jak na podstawki niesamowity.

Nie podałeś jaką masz resztę systemu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to, że kolumny nisko schodzące...różnią się resztą i to znacznie :), nie wiem która podpasuje ;p

 

Pisalem ze to nie ma znaczenia. Chodzi o niski bas.

 

Xaviany 250 XN na 18 m2 kup . Bedziesz mieć wtedy naprawdę porządne kolumny i nie przesadzone na ten metraż, a bas jest w nich jak na podstawki niesamowity.

Nie podałeś jaką masz resztę systemu

 

One nie zejda tak nisko jak ja bym chcial. O elektronice pisalem.

 

chodzi mi o to, że kolumny nisko schodzące...różnią się resztą i to znacznie :), nie wiem która podpasuje ;p

 

 

Poslucham i zdecyduje, ale musze wiedziec czego warto posluchac.

 

Witaj,

w Twoim pomieszczeniu powinny bardzo dobrze sprawdzić się kolumny KEF R700 (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) oraz trochę droższe i przy tym słyszalnie lepsze Audiovector SR3 Super (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ). W naszym 20m2 pomieszczeniu szczególnie Audiovector jest w stanie zejść niesamowicie nisko z basem, zachowując świetną kontrolę szybkość.

 

Zapraszam serdecznie na odsłuchy do naszego salonu. W przypadku pytań oczywiście służę pomocą.

 

 

Audiovector w papierach wyglada interesujaco, ale jednak wykracza poza zalozony budzet.

 

Moze znajdzie sie cos w cenie do 12000 co zejdzie ponizej 30Hz.

 

Moga to byc zestawy aktywne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tylko trzeba coś utargować ale przede wszystkim posłuchać i najlepiej u siebie.

 

Z tym spadkiem zejściem poniżej 30 hz to trzeba zawsze zwracać uwagę z jakim spadkiem dB w parametrach jest to podawane.

Są producenci, którzy chwalą się świetnym dołem pasma ale nie podają przy jakim spadku i na papierze wygląda to wspaniale ( np. Heco), a w rzeczywistości często przychodzi rozczarowanie, a basy są co najwyżej wyraźnie podbite w okolicach 80-100 hz dla efektu, a prawdziwego zejścia np.organów nie ma. Dlatego najlepszą oceną jest zawsze słuch w pomieszczeniu i ze sprzętem, w którym ma to grać. Poza tym niski bas to woofer min. 25 cm, albo 2x18-20 cm. Tylko wtedy wchodzimy w problem wielkości pomieszczenia i w małym może tego być za wiele i stwarzać kłopoty z akustyką czyli kompromisy i/lub koszty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej będziesz musiał sam posłuchać i wybrać,

może być ciężko zmienić przyzwyczajenie szczególnie po postawionym priorytecie,

jak już wyszedłeś z sub-a to pamiętaj ze nisko schodzący bas w kolumnach stereo może zniszczyć cala resztę włącznie z niskim pasmem, nie moze byc ze werbel brzmi jak stopa,

szukaj kolumn z niskim zejściem ale "elastycznym basem", mam na myśli urozmaiconym niejednostajnym charakterze brzmienia, ma zejść nisko wtedy kiedy powinien

unikaj przebarwionych brzmień, szukaj czystego i wyraźnego zakresu średniego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amphiony 7L mają pasmo przenoszenia od 27hz, -/+ 3db, wiec polecam. Właśnie takie sprzedaję -:)

 

Jaki kolor?

Za ile?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 30Hz to trzeba mieć pomieszczenie, nie 18m/kw.

 

Szybko wyleczyłem się z tego typu kolumn.

 

A, że tak się zwrócę kolega ma pewien wzorzec brzmienia z którym się spotkał i takiego oczekuje???

 

Bo nie jestem pewien czy zdaje sobie sprawę co oznacza 30Hz w 18m/kw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, powierzchnia pomieszczenia nie pozwala na dobre zejście. Pamietaj że nisko schodzące kolumny są raczej duże i możesz nie trafić w pole prawidłowego odbioru basu w takim pomieszczenu.

 

Z tańszych rozwiązań polecał bym Heco Celan GT 902 a wykorzystujące budżet ELAC FS 407, obie konstrukcje są bardzo dobre i w pełni wykorzystują budzet w jakim można je dostać.

W razie pytań lub wycen zapraszam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie jestem pewien czy zdaje sobie sprawę co oznacza 30Hz w 18m/kw.

Jeśli już, to zaraz po zakupie zadbałbym o szyby w oknach lub wymienił te ostatnie na solidne konstrukcje.

40-50Hz potrafi spowodować ostre drgania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... oraz trochę droższe i przy tym słyszalnie lepsze Audiovector SR3 Super (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ). W naszym 20m2 pomieszczeniu szczególnie Audiovector jest w stanie zejść niesamowicie nisko z basem, zachowując świetną kontrolę szybkość.

 

Nie żebym się czepiał ale polecanie kolumn za 12kzł na 16cm wooferkach szukającemu niskiego basu to nie jest delikatne przegięcie?

 

Dokładnie, powierzchnia pomieszczenia nie pozwala na dobre zejście.

 

A co ma piernik do wiatraka?

W małym pomieszczeniu masz sporą szansę że bas będziesz słyszał akurat bez podbarwień, poczytaj o tym jak działają słuchawki i co to jest bas ciśnieniowy.

post-1122-0-79036400-1459347268_thumb.gif

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Nie żebym się czepiał ale polecanie kolumn za 12kzł na 16cm wooferkach szukającemu niskiego basu to nie jest delikatne przegięcie?

A co ma piernik do wiatraka?

W małym pomieszczeniu masz sporą szansę że bas będziesz słyszał akurat bez podbarwień, poczytaj o tym jak działają słuchawki i co to jest bas ciśnieniowy.

 

Tak na oko w 18m2 będziesz miał mod pomieszczenia trochę poniżej 40Hz (w 16m2 mam ±42Hz) i będzie ta częstotliwość buczeć. Proste.

Linn ma fajna opcje zęby te okolice ściszyć i sugeruje -20db, na moje ucho -10db wystarcza. Nie uciekniesz od takich problemow w takiej dziupli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym się czepiał ale polecanie kolumn za 12kzł na 16cm wooferkach szukającemu niskiego basu to nie jest delikatne przegięcie?

 

 

 

A co ma piernik do wiatraka?

W małym pomieszczeniu masz sporą szansę że bas będziesz słyszał akurat bez podbarwień, poczytaj o tym jak działają słuchawki i co to jest bas ciśnieniowy.

 

To co proponujesz w takim razie?

 

Tak na oko w 18m2 będziesz miał mod pomieszczenia trochę poniżej 40Hz (w 16m2 mam ±42Hz) i będzie ta częstotliwość buczeć. Proste.

Linn ma fajna opcje zęby te okolice ściszyć i sugeruje -20db, na moje ucho -10db wystarcza. Nie uciekniesz od takich problemow w takiej dziupli.

 

 

Nic u mnie nie buczy jak narazie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie żebym się czepiał ale polecanie kolumn za 12kzł na 16cm wooferkach szukającemu niskiego basu to nie jest delikatne przegięcie?

Pierwszy raz się z tobą zgadzam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opteron, może się okazać że prawidłowy bas nie jest słyszalny w takim pomieszczeniu. Jeśli słuchający siedzi po prostu za blisko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Opteron, może się okazać że prawidłowy bas nie jest słyszalny w takim pomieszczeniu. Jeśli słuchający siedzi po prostu za blisko.

 

Poprosimy o przykład nagrania z takim niskim pasmem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opteron, może się okazać że prawidłowy bas nie jest słyszalny w takim pomieszczeniu. Jeśli słuchający siedzi po prostu za blisko.

 

Nie ma żadnego logicznego wytłumaczenia dla takiego stanu rzeczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opteron, może się okazać że prawidłowy bas nie jest słyszalny w takim pomieszczeniu. Jeśli słuchający siedzi po prostu za blisko.

 

 

Siedze w odleglosci okolo 2.60m od kazdej z kolumn. To chyba nie tak blisko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.