Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny z nisko schodzacym basem


BlueDot

Rekomendowane odpowiedzi

Zmniejsz bazę...imho brak spójnej sceny powoduje dziurę w niskim paśmie...szerokość sceny nie uzyskuje się rozstawem głośników ponad ich możliwości...

 

Dzieki za rade. Bede modzil po pracy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piśnij proszę jeszcze na jakim nagraniu słyszałeś u siebie bądź gdzieś u kogoś niski bas, którego u Ciebie nie ma...

 

Slysze, ze kolumny nie graja tego co gra sub na niektorych utworach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz ze kolumny nie grają tego co sub? Jak masz wpięty sub?

Co do niskich zawartości to proponuje The XX...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra czy buczy...?

 

Gra. I to wysmienicie. Dlatego chcialbym miec kolumny, ktore zagraja takie cos.

Gdyby buczalo to bym go odlaczyl.

 

A skąd wiesz ze kolumny nie grają tego co sub? Jak masz wpięty sub?

Co do niskich zawartości to proponuje The XX...

 

Bo slysze. A wlasciwie to nie slysze z kolumn zejsc, ktore bez problemu generuje sub. Jest wpiety bezposrednio w zaciski glosnikowe w wzmacniaczu. Przez pre tez probowalem, ale nie zgrywal sie tak dobrze z kolumnami. Bylo slychac lekka dziure w dolnym pasmie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedząc 2.6m od kolumn to jest za blisko. Ja mam 2.3m i tez jest średnio. Ponad 3 metry jest już spora różnica. Bas schodzi zdecydowanie niżej i nie ma podbić. Nawet takie R300 potrafią miło zamruczeć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedząc 2.6m od kolumn to jest za blisko. Ja mam 2.3m i tez jest średnio. Ponad 3 metry jest już spora różnica. Bas schodzi zdecydowanie niżej i nie ma podbić. Nawet takie R300 potrafią miło zamruczeć.

 

Z Twojego opisu raczej jasno wynika że słuchasz właśnie podbić.

Jeżeli kolumna faktycznie produkuje bas to słychać go nawet siedząc 30cm przed nią, jak musisz siedzieć 2-3 metry żeby usłyszeć niskie tony to są one produktem wzmocnienia przez pomieszczenie.

W małych pomieszczeniach (8-10 metrów) słychać w zakresie basu tylko to co na prawdę wychodzi z kolumny bo odległość między ścianami jest zbyt mała aby doszło do wzmocnienia w zakresie tak długich fal (podobnie jest w słuchawkach i określa się to mianem basu ciśnieniowego, już o tym pisałem ale widzę że nikomu tutaj to nic nie mówi).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedze w odleglosci okolo 2.60m od kazdej z kolumn. To chyba nie tak blisko.

Przy takiej odległości to albo wielkie monitory (3 drogi i 10" bas, lub coś większego), albo podłogówki (większa odległość = większy wymagany SPL, a mały wooferek nie zagra przy niskich zniekształceniach bardzo niskich częstotliwości i w dodatku przy większej głośności).

 

ps. opteron dobrze gada - bardzo niski bas słychać nawet z bardzo małych odległości (np. 30cm), jeśli gra go kolumna ... natomiast jak ktoś musi się odpowiednio oddalić, to słucha podbić pomieszczenia

 

Siedząc 2.6m od kolumn to jest za blisko. Ja mam 2.3m i tez jest średnio. Ponad 3 metry jest już spora różnica. Bas schodzi zdecydowanie niżej i nie ma podbić. Nawet takie R300 potrafią miło zamruczeć.

Przy odległościach rzędu 3m to wpływ pomieszczenia (akustyki) jest tak ogromny, że za bas odpowiada w znacznej mierze pomieszczenie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jaka gwarancje da wam wsadzenie do takiego pomieszczenia 30cm woofera? Mialem dwa razy większe podlogowki i bas tak sie kotlowal ze gralo to jak z altusa. Masa podbić na wysokim basie. Idąc waszym tokiem rozumowania to trzeba sobie zrobic słuchawki z kolumn na 30cm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej odległości to albo wielkie monitory (3 drogi i 10" bas, lub coś większego), albo podłogówki (większa odległość = większy wymagany SPL, a mały wooferek nie zagra przy niskich zniekształceniach bardzo niskich częstotliwości i w dodatku przy większej głośności).

 

Słucham monitorów w pomieszczeniu grubo ponad 30m2. Trójkąt odsłuchowy 3m. Kolumny od ścian ok. 50cm. Niskiego basu nie brakuje ani z odległości 50cm ani z 3 m. Poprzednio miałem duże 3 drożne kolumny podłogowe na 2 wooferach 1.2m wysokie. Więc pisanie że do dużych pomieszczeń wielkie kolumny z wielkimi głośnikami to bajdurzenie. Sama wielkość pomieszczenie nie jest jedynym wyznacznikiem zastosowania takich czy innych kolumn. Dużo zależy od akustyki pomieszczenia, konfiguracji sprzętu, itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienilem na Kef r700 i jest lepiej, ale nadal subwoofer potrzebny. Napedza je Denon 2020ae.

PMA2020AE ma wyraźnie podbity wyższy bas kosztem " mięsa " na dole .

Kef R700 mają TWARDY bas i też podbity w wyższym zakresie .

I gra jak gra . Pisałem o tym połączeniu .

 

 

W monitorach na małym midwooferze bas zawsze będzie protezą .

Coś musi być kosztem czegoś . Albo jest zejście ale brak dynamiki i niskie możliwości mocowe .

Scan Speak 18W8545 jest głośnikiem który próbuje łączyć to wzytko ale znowu wymaga MEGA mocnego wzmacniacza .

 

R900 szybciej da się zaadoptować w małym czy dużym pomieszczeniu niż R300 .

R900 mają bas równy a jego siła pochodzi od większej powierzchni wooferów i nie musi być podbijany jak w R300 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham monitorów w pomieszczeniu grubo ponad 30m2. Trójkąt odsłuchowy 3m. Kolumny od ścian ok. 50cm. Niskiego basu nie brakuje ani z odległości 50cm ani z 3 m. Poprzednio miałem duże 3 drożne kolumny podłogowe na 2 wooferach 1.2m wysokie. Więc pisanie że do dużych pomieszczeń wielkie kolumny z wielkimi głośnikami to bajdurzenie. Sama wielkość pomieszczenie nie jest jedynym wyznacznikiem zastosowania takich czy innych kolumn. Dużo zależy od akustyki pomieszczenia, konfiguracji sprzętu, itp.

Wiem jakie są fizyczne możliwości głośników. Jeśli masz monitory z ~6,5" wooferem, które grają niski bas (np. 40Hz @-3dB) przy wysokim SPL (~100dB z jednego metra, czyli z 90dB z tych paru metrów), to będą miały duże THD, koniec kropka, czy Ci się to podoba, czy nie. To się tyczy nawet głośników basowych ~6,5" za 1000zł sztuka. Swoją drogą Dali Rubicon 2 nie grają niskiego basu (konkretnie: nie zejdą do np. 40Hz @-3dB), czego jestem pewien na ponad 90%.

 

W monitorach na małym midwooferze bas zawsze będzie protezą .

Nie zawsze. Jednak trzeba pamiętać o fizycznych ograniczeniach i nie zmuszać małych monitorów do wypełniania potężnym dźwiękiem wielkiego salonu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Wiem jakie są fizyczne możliwości głośników. Jeśli masz monitory z ~6,5" wooferem, które grają niski bas (np. 40Hz @-3dB) przy wysokim SPL (~100dB z jednego metra, czyli z 90dB z tych paru metrów), to będą miały duże THD, koniec kropka, czy Ci się to podoba, czy nie. To się tyczy nawet głośników basowych ~6,5" za 1000zł sztuka. Swoją drogą Dali Rubicon 2 nie grają niskiego basu (konkretnie: nie zejdą do np. 40Hz @-3dB), czego jestem pewien na ponad 90%.

 

Kyle...a jak oceniasz możliwość zejścia dwóch 6,5 calówek w kolumnie basrefleks, która korzysta z niego w minimalnym stopniu...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle...a jak oceniasz możliwość zejścia dwóch 6,5 calówek w kolumnie basrefleks, która korzysta z niego w minimalnym stopniu...?

Drugi głośnik 6,5" da po prostu 3 dB zysku. Można zrobić konstrukcję 2,5 drożną i zyskać tylko na samym dole 3dB (co w praktyce faktycznie rozciągnie zejście w dół). Oczywiście zniekształcenia IMD będą się przenosić na średnicę, czego nie ma w takim stopniu przy 3 drogach ... a jak iść w 3 drogi, to lepiej już większy woofer niż te 6,5" czy nawet 7". Zmierzam do tego, że nie jestem zwolennikiem pchania 2-3 i więcej niewielkich głośników basowych (lepiej jeden, a większy i przy przekroczeniu 7" pójście w minimum 3 drogi).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Drugi głośnik 6,5" da po prostu 3 dB zysku. Można zrobić konstrukcję 2,5 drożną i zyskać tylko na samym dole 3dB (co w praktyce faktycznie rozciągnie zejście w dół). Oczywiście zniekształcenia IMD będą się przenosić na średnicę, czego nie ma w takim stopniu przy 3 drogach ... a jak iść w 3 drogi, to lepiej już większy woofer niż te 6,5" czy nawet 7". Nie jestem zwolennikiem pchania 2-3 i więcej niewielkich głośników basowych.

 

Ale tak do ilu myślisz da się zejść bez słyszalnych zniekształceń...oczywiście zakładając, że będzie pracować prawie jak kolumna zamknięta...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze. Jednak trzeba pamiętać o fizycznych ograniczeniach i nie zmuszać małych monitorów do wypełniania potężnym dźwiękiem wielkiego salonu.

Przecież o tym napisałem ;)

Coś musi być kosztem czegoś . Albo jest zejście ale brak dynamiki i niskie możliwości mocowe .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak do ilu myślisz da się zejść bez słyszalnych zniekształceń...oczywiście zakładając, że będzie pracować prawie jak kolumna zamknięta...?

To zależy jak głośno będzie głośnik grał, bo to bezpośrednio przekłada się na wychylenia membrany, co przekłada się na poziom zniekształceń THD. Można zejść baaardzo nisko ... ale np. by nie było słyszalnych zniekształceń, to tylko cichy odsłuch. Np. takie Genelec 8240A (woofer 6,5", bassreflex) schodzą do 41Hz @-3dB (widziałem pomiary niezależne) i są to monitory bliskiego pola, które nie są przeznaczone do nagłaśniania salonów (czyli wskazane nie wielkie SPL). ADAM A77X (2 woofery 7", 2,5 drogi, bassreflex) też schodzą w okolice 40Hz @-3dB ale też nie są to "monitory główne".

 

ps. a obudowa zamknięta to JESZCZE WIĘKSZE WYMAGANIA odnośnie basowca (dużo większe) - tu już nie ma odciązenia w postaci BassReflex. Przy zamkniętej budzie i nawet 7" wooferze, to bym sobie odpuścił schodzenie do np. 43 Hz @-3dB, bo będą za duże wychylenia membran przy graniu basu (większe zniekształcenia)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z sumowaniem głośników ? obudowa i konstrukcja ma tez znaczenie, tzn.widziałem raz konstrukcje bez obudowy,

 

chciałbym napisać jak tego słuchałem ale w rzeczywistości próbowałem zrozumieć jak to działa, inaczej, jak to możliwe ze wydobywa niskie tony ?

 

big_36194969_0_760-509.JPG

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

ps. a obudowa zamknięta to JESZCZE WIĘKSZE WYMAGANIA odnośnie basowca (dużo większe) - tu już nie ma odciązenia w postaci BassReflex. Przy zamkniętej budzie i nawet 7" wooferze, to bym sobie odpuścił schodzenie do np. 43 Hz @-3dB, bo będą za duże wychylenia membran przy graniu basu (większe zniekształcenia)

 

Chodzi mi właśnie o wykorzystanie basrefleksu tylko w znikomym stopniu..."prawie zamknięta ale nie do końca"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z sumowaniem głośników ?

Zrobiłem teraz symulację w WinISD . Dodałem kolejny głośnik przy obudowie zamkniętej. Pociągnęło to za sobą konieczność zwiększenia objętości x2. Całość gra 3dB głośniej przy tej samej dostarczonej mocy, zejście jest identyczne, ale co ciekawe widzę pojawiła się rezerwa w wychyleniu, czyli można by popędzić to jeszcze o kolejne 3dB (zwiększając moc dwukrotnie). ... to wszystko przy założeniu że WinISD 0.7.0.900 się nie myli ;)

 

Chodzi mi właśnie o wykorzystanie basrefleksu tylko w znikomym stopniu..."prawie zamknięta ale nie do końca"

Nawet robiłem takie symulacje (np. głośnik 8,66" i BR zestrojony na ~20Hz). Efekt jest taki, że jest nieco odciążenia na basie (mniejsze wychylenia niż przy 100% zamkniętej = THD będą mniejsze, dodatkowo uzyskałem lepsze zejście niż przy OZ). Na 6,5" będzie podobnie. Musiałbyś się tym sam pobawić i pooglądać jak to wszystko się zmienia.

 

link do WinISD:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Zrobiłem teraz symulację w WinISD . Dodałem kolejny głośnik przy obudowie zamkniętej. Pociągnęło to za sobą konieczność zwiększenia objętości x2. Całość gra 3dB głośniej przy tej samej dostarczonej mocy, zejście jest identyczne, ale co ciekawe widzę pojawiła się rezerwa w wychyleniu, czyli można by popędzić to jeszcze o kolejne 3dB (zwiększając moc dwukrotnie). ... to wszystko przy założeniu że WinISD 0.7.0.900 się nie myli ;)

 

Nawet robiłem takie symulacje (np. głośnik 8,66" i BR zestrojony na ~20Hz). Efekt jest taki, że jest nieco odciążenia na basie (mniejsze wychylenia niż przy 100% zamkniętej = THD będą mniejsze, dodatkowo uzyskałem lepsze zejście niż przy OZ). Na 6,5" będzie podobnie. Musiałbyś się tym sam pobawić i pooglądać jak to wszystko się zmienia.

 

link do WinISD:

https://www.facebook.com/WinISD/posts/126113234166443

 

Dzięki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to będą miały duże THD, koniec kropka

 

Nic z tych rzeczy. W tym konkretnym przypadku. Takie prawidłowości w obecnych czasach już się zdezaktualizowały (oczywiście nie w najtańszych konstrukcjach).

 

Swoją drogą Dali Rubicon 2 nie grają niskiego basu (konkretnie: nie zejdą do np. 40Hz @-3dB), czego jestem pewien na ponad 90%.

 

Być może tak. Nie zmienia to faktu, że w rzeczywistości bardzo dobrze sobie radzą z przetwarzaniem niskich częstotliwości bez oznak kompresji. A są to przecież niezbyt duże monitorki z średniej wielkości midwooferkiem. Nagłaśniają spore pomieszczenie gdzie wcześniej poległo kilka zespołów kolumn podłogowych. To cały czas wprawie mnie w zdumienie. I już nie będę nikogo przekonywał, że do dużych pomieszczeń to tylko wielkie kolumbryny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie prawidłowości w obecnych czasach już się zdezaktualizowały (oczywiście nie w najtańszych konstrukcjach).

Każdy głośnik, jak się zbliża do swojego Xmax to ma większe zniekształcenia THD - nie zdezaktualizował się ten fakt. Tyczy się to i najtańszych i najdroższych głośników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co robi z kolumnami oprogramowanie Devialeta "SAM", które np. w przypadku moich kolumn wyciąga z nich dół do 17hz, gdzie producent podaje 29hz?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Czy to możliwe, czy to sztuczne podbicie i zniekształcenia? Nie miałem możliwości tego posłuchać ale ciekaw jestem jak to działa. Inna sprawa, że te 16hz to muzyki tam już nie ma, może najniższe organy co najwyżej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy głośnik, jak się zbliża do swojego Xmax to ma większe zniekształcenia THD - nie zdezaktualizował się ten fakt. Tyczy się to i najtańszych i najdroższych głośników.

 

Z tym się zgadzam to oczywiste, że zniekształcenia te się zwiększają. Ale wcześniej pisałeś, że generalnie przy obranych założeniach zniekształcenia te będą duże. Natomiast obecna technologia dąży do zminimalizowania tego efektu. Obecni firmy potrafią to robić choć z różną skutecznością. Współczesne konstrukcje dość dobrze radzą sobie z tym problemem na różne sposoby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może tak. Nie zmienia to faktu, że w rzeczywistości bardzo dobrze sobie radzą z przetwarzaniem niskich częstotliwości bez oznak kompresji

 

Obawiam się że, my tutaj, dyskutujący mamy zupełne inne wymagania dotyczące dynamiki i basu.

Jeżeli ktoś słuchania muzyki "stękanej" do snu to może i 6" wystarczy ale ja oczekuję basu impulsowego - nie rozwleczonego, ma być szybki i atakujący w każdym rodzaju muzyki, ma schodzić nisko ale nie z powodu braku kontroli czy rezonansu pomieszczenia tylko pod dyktando nagrania. Nie bez powodu mam w pokoju 4x10" w OZ napędzane 2x1kW wzmacniaczem, dopiero to daje mi możliwość słuchania z głośnościami klubowymi - live. Jak czytam że komuś monitorek dali z wooferkiem 6" gra bardzo dobrze na basie bez oznak kompresji to się zastanawiam czy ze mną jest coś nie tak, czy ten ktoś po prostu nigdy nie słyszał muzyki na żywo...

 

Czy to możliwe, czy to sztuczne podbicie i zniekształcenia? Nie miałem możliwości tego posłuchać ale ciekaw jestem jak to działa. Inna sprawa, że te 16hz to muzyki tam już nie ma, może najniższe organy co najwyżej

 

Można programowo w domenie cyfrowej dowolnie modyfikować charakterystykę, sęk w tym że fizyki nie przeskoczysz i prędzej zostaniesz postrzelony przez cewkę małego woofera niż wydobędziesz z niego niski bas przy dużej głośności i żadne czary-mary super technologie tutaj nie pomogą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja oczekuję basu impulsowego - nie rozwleczonego, ma być szybki i atakujący w każdym rodzaju muzyki, ma schodzić nisko ale nie z powodu braku kontroli czy rezonansu pomieszczenia tylko pod dyktando nagrania.

 

Twoje oczekiwania niczym nie różną się od moich. A pozostałe kwestie to czasem przerost firmy nad treścią. Oczywiście nie bronię nikomu tego ale po co wmawiać wszystkim, ażeby osiągnąć satysfakcjonujący efekt trzeba koniecznie iść po bandzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.