Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz 2000PLN - 2500 PLN


Ziutsane

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Szukam wzmacniacza który ma dużą wydajność prądową. Bez odsłuchów się nie obejdzie. Szukam czegoś naturalnie brzmiącego.

Wymogi:

- Sprzęt używany

Rodzaj muzyki:

-ogólnie wszystko z naciskiem na Jazz

Chciałbym aby było w miarę neutralne

 

Reszta toru:

- Narazie gram z plików (Arcam rDAC z Tomankiem) i głośniki to projekt wg. Zaph ZD5

 

Za czym mogę się rozejrzeć w tej kwocie?

 

Z góry dzięki za sugestie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare harman kardon-y. Najlepiej model hk 6900. Stare yamahy od modelu ax-900 ewentualnie A1000. To poniżej twojego pułapu. Za ok. 2,5kzł pamiętam bywały flagowe sony ES.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydajne są na pewno wzmacniacze Naim-a. W tej cenie można kupić model 5i. Nie znam Twoich głośników ale powinien naim dać radę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atolla też weź pod uwagę z naciskiem na koncówkę, tańsza a lepsza od integry.

Do tego DAC lub streamer z funkcją pre, czy jak kto woli regulowanym wyjściem i masz zestaw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 2500 masz teraz Sony TA-F 800ES na alledrogo, mozesz szukac tez 870ES w tej cenie sa bez konkurencji, prywatnie gram na 830ES ktory niewiele będzie sie różnił od 800, a 870ES mam na serwisie wiec doskonale wiem co te wzmacniacze potrafia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie najwyższe integry Sony są warte max 1,5tyś płacenie więcej za te wzmacniacze to jakiś żart, to nie są wysokie klocki Accu, Krella czy Luxmana, żeby można było dyktować takie ceny, bądźmy poważni...

 

Za 2500 masz teraz Sony TA-F 800ES na alledrogo, mozesz szukac tez 870ES w tej cenie sa bez konkurencji, prywatnie gram na 830ES ktory niewiele będzie sie różnił od 800, a 870ES mam na serwisie wiec doskonale wiem co te wzmacniacze potrafia.

Za 2500 masz teraz Sony TA-F 800ES na alledrogo, mozesz szukac tez 870ES w tej cenie sa bez konkurencji.

 

Ty masz coś z głową?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty masz coś z głową?

Za 1500zl nie kupisz nawet 770ES...

 

to ze zobaczyles ostatnio 830ES na licytacji za 1800zl nie znaczy ze to jest jej wartosc bo kilka dni pozniej poszla za rownowartosc prawie 3000zl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 1500zl nie kupisz nawet 770ES...

 

to ze zobaczyles ostatnio 830ES na licytacji za 1800zl nie znaczy ze to jest jej wartosc bo kilka dni pozniej poszla za rownowartosc prawie 3000zl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Za 1500zl nie kupisz nawet 770ES...

 

to ze zobaczyles ostatnio 830ES na licytacji za 1800zl nie znaczy ze to jest jej wartosc bo kilka dni pozniej poszla za rownowartosc prawie 3000zl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

To przez takich jak Ty przeciętne, budżetowe wzmacniacze kosztują tyle, ale płaćcie sobie 3tyś za starego Sony, normalnie śmiech na sali :P To ja już nawet Accu E-206 czy Grundiga A-9009 taniej dostanę od Sonego normalnie SZOK!!! jakie te Sony jest dobre :D Bumpalump możesz podać rękę tym od Sansui nie różnicie się...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja już nawet Accu E-206 czy Grundiga A-9009 taniej dostanę od Sonego normalnie SZOK!!!

To kup i sluchaj, w czym problem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bumpalump proszę Cię nie pisz , że dla Sonego nie ma konkurencji, bo Ty nie masz odpowiedniego sprzętu do testowania tych lepszy klasowo wzmacniaczy które ponoć miałeś, dla Ciebie wszystko brzmi podobne, a opis brzmienia sprowadza się zwykle do oceny basu i góry pasma przy muzyce typu łubudubu...tyle w temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bumpalump proszę Cię nie pisz , że dla Sonego nie ma konkurencji, bo Ty nie masz odpowiedniego sprzętu do testowania tych lepszy klasowo wzmacniaczy które ponoć miałeś, dla Ciebie wszystko brzmi podobne, a opis brzmienia sprowadza się zwykle do oceny basu i góry pasma przy muzyce typu łubudubu...tyle w temacie.

Nie znasz moich kolumn wiec nie mozesz wypowiadac sie czy sa dobre czy nie, a muzyka na ktorej testuje sprzet to nie tylko muzyka elektroniczna i prosze Cie nie wrzucaj muzyki elektronicznej do jednego worka z lubudubu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rydz

(Konto usunięte)

Bumpalump proszę Cię nie pisz , że dla Sonego nie ma konkurencji, bo Ty nie masz odpowiedniego sprzętu do testowania

 

Ależ tu nie chodzi o jakieś tam testy .

 

Przecież w " O mnie " stoi jak byk ".u Bumpalump . Elektronik , Elektromechanik Serwis elektroniki audio , naprawy modyfikacje regulacje , konserwacje .

 

Co Ty zeta-j chcesz ? :)

Gdzie Branża ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Szukam wzmacniacza który ma dużą wydajność prądową. Bez odsłuchów się nie obejdzie. Szukam czegoś naturalnie brzmiącego.

Wymogi:

- Sprzęt używany

Rodzaj muzyki:

-ogólnie wszystko z naciskiem na Jazz

Chciałbym aby było w miarę neutralne

 

Reszta toru:

- Narazie gram z plików (Arcam rDAC z Tomankiem) i głośniki to projekt wg. Zaph ZD5

 

Za czym mogę się rozejrzeć w tej kwocie?

 

Z góry dzięki za sugestie.

 

tego bierz! poważnie!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sir.jax, ale trafiłeś. Wczoraj zacząłem się właśnie rozglądać za pre + końcówka :D

Jak byś się postarał to nawet nową koncówkę Atoll AM100 można wyhaczyć za mniej niż 3tys zależy od salonu jaki dadzą rabat, tym bardziej na wtórnym.

Ja przez rok miałem CA SM6 w roli streamer DAC/pre z AM100 teraz rolę DACa/pre przejął Hegel HD12, a CA SM6 został w roli streamera dla Spotify i Tidala, czasem je puszczam przez lapka przez Bubble UPnP i JRivera bezpośrednio na HD12.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Szukam wzmacniacza który ma dużą wydajność prądową. Bez odsłuchów się nie obejdzie. Szukam czegoś naturalnie brzmiącego.

Wymogi:

- Sprzęt używany

Rodzaj muzyki:

-ogólnie wszystko z naciskiem na Jazz

Chciałbym aby było w miarę neutralne

 

Reszta toru:

- Narazie gram z plików (Arcam rDAC z Tomankiem) i głośniki to projekt wg. Zaph ZD5

 

Za czym mogę się rozejrzeć w tej kwocie?

 

Z góry dzięki za sugestie.

 

Z tych, jakie znam/mam/słyszałem, mogę polecić:

- Marantz, np Pm-7000, dostaniesz go za 900-1000 zł. Z nowszych np Pm-6003/6004/6005. Ogólnie melodyjność i pełny dźwięk.

- Block V-100. Wydajny, neutralny brzmieniowo i czysto grający (używany ok. 900, nowy 2200).

- Teac, np A-1D ( z drugiej ręki za ok 700), pełne mocne brzmienie, mocny bas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie podpiąłem teraz do przetestowania Pineera SA-608. Średnica się poprawiła zdecydowanie, czuć, że jest on bardziej wydajny prądowo od NAD'a. Brakuje mi konturowości basu. Jest on bardzo odczuwalnie zaokrąglony. Troszkę na Pioneerze brakuje tej przestrzeni.

Na placu boju pozostają propozycje:

Audio GD - Precision 1

Naim 5i

Atoll

 

Coś Waszym zdaniem jeszcze warto brać pod uwagę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś Waszym zdaniem jeszcze warto brać pod uwagę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Akurat wyjdzie około 2500zł a jak Ci się nie spodoba to pomogę Ci go sprzedać .

 

Wyczytałem że masz C320BEE po lekkiej modyfikacji cokolwiek to znaczy .

Ten model i po tej modyfikacji to całkiem inny świat nawet z C320BEE + porządny mod a kupujesz wzmak który ma góra kilka lat chociaż ja zawsze namawiam do dołożenia 500zł i zakupu nowego .

Pograć z 10 dni i wtedy mod .

I mamy nowy wzmak który przy odpowiedniej wentylacji pogra te z 10 lat ( nie ma się co łudzić że dzisiejsza elektronika pogra z 20 lat ).

 

Na zdjęciu masz system w którym gra i opis co w num grało .

Możesz przyjechać i samemu posłuchać .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norma ROHS wykończy elektronikę .

Czasy starej wręcz niezniszczalnej elektroniki już były i nie wrócą bo nikt nie ma na tym interesu . Z reszta tyczy się to każdej dziedziny .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to do którego mniej wiecej roku jeszcze produkowali trwałe sprzęty, choćby japonskie wzmaki, cdki itp?

i co mówi ta norma i od kiedy obowiązuje? luty bezołowiowe itp?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to do którego mniej wiecej roku jeszcze produkowali trwałe sprzęty

Są wyjątki ale tak mniej więcej koniec lat 90 tych .

luty bezołowiowe

Zgadza się . Taka cyna bez ołowiu będzie pękać , kruszyć sie itd . Do tego tak się robi dzisiaj elektronikę żeby padła po kilku latach ale myślę że te 10 lat to i tak kupa czasu . Kto tyle będzie trzymał wzmacniacz i to jeszcze kosztujący niedużo ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muda44, wzmacniacz dobrze znasz (tego C320BEE). Wsadzone tam są kondensatory Jantzena czerwone, wywalone zbędne ulepszacze. Mogę wrzucić fotkę jak nie kojarzysz.

Do aktualnych głośników ten NAD jest zdecydowanie za mało wydajny prądowo. Góra jest szczegółowa, ale... po podłączeniu Pioneera czuć poprawę, jak pisałem wyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze , może i znam ale nie pamiętam bo robię ich sporo .

C356BEE z modem to całkiem inny świat jakości brzmienia , mocy także .

Mi zastapił Denona PMA2020AE a wcześniej ten Denon Krella S300i - Xindak A600P itd .

Mi spokojnie napędza Kefy R900 . Ma niby te 120W według AUDIO ale można z nim zagrać tak głośno i czysto że i tak nie idzie wytrzymać więcej niż kilka minut .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jakim cudem grają jeszcze sprzęty z początku wieku którym stuknęło już 15 lat? I zepsuć się ani myślą :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jakim cudem grają jeszcze sprzęty z początku wieku którym stuknęło już 15 lat? I zepsuć się ani myślą :)

Wszystko zalezy od konkretnego urzadzenia, napewno najbardziej narazone na awarie sa urzadzenia ktore wytwarzaja sporo ciepla.

 

W najlepszym wypadku zimny lut objawia sie zakloceniem pracy urzadzenia, ale sa tez przypadki drastyczne jak np odlaczenie rezystora badz tranzystora biasu w koncowce mocy, odlaczenie kluczowych kondensatorow odsprzegajacych ktore np doprowadzi do wzbudzenia na cz. ponad akustycznych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Właśnie sobie przeczytałem opinię o tym Audio GD. Troszkę mnie martwi to co pisze Pan na Stereo i Kolorowo na temat głębokości sceny.

Staram się umówić na odsłuchy, sam się przekonam.

Czy są jeszcze jakieś warte uwagi wzmacniacze z tego przedziału cenowego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.