Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz 2000PLN - 2500 PLN


Ziutsane

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Chciałbym odświeżyć wątek i podłączyć się do tematu. Poszukuję wzmacniacza zintegrowanego w podanym zakresie cenowym, max do 3k PLN, tranzystor, lampa bądź hybryda. Sprzęt raczej używany, aczkolwiek mam możliwość kupienia nowego Creek'a Evolution 50A za ok. 3000 PLN. Słucham każdego rodzaju muzyki, jednak w przewadze jest to jazz i elektronika, gdzieś pomiędzy tym jest miejsce dla rocka z lat 70-tych i 80-tych. Wzmacniacz będzie towarzystwem dla gramofonu Technics SL-1610MK2, odtwarzacza Marantz CD63SE w wersji A.T.R. Modifikation 2 (kompletna przeróbka toru audio i zasilania, CD może stawać w szranki z odtwarzaczami za kilka tysięcy złotych), do kompletu kolumny JMR Millesime 2 Serie II (głośniki Vifa). Do tej pory za amplifikację odpowiadają amplitunery: Yamaha CR-1020, Sansui 5000X, Pioneer SX-990 i National Panasonic SA-5800.

Wiem, że cięzko jest za nieduże pieniądze kupić współczesny wzmacniacz, który dorówna walorom takich klocków, ale spróbujmy coś znaleźć. Po kilkuletniej fascynacji sprzętem vintage, chcę zostawić sobie jeden lub dwa z tych amplitunerów i nieco odświeżyć i wzbogacić mój zestaw o nowoczesne brzmienie. Jednak rozpieszczony "wintydżem" nie chcę ani trochę rezygnować z takiej przestrzeni i barwy jaką oferują moje amplitunery. Jeśli dołożę do tego głęboki, różnorodny i dobrze kontrolowany bas, perliste i szczegółowe wysokie tony, żywą i angażującą "średnicę", to mamy wzmacniacz idealny dla mnie. Tylko jaki? Pomóżcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 1500zl nie kupisz nawet 770ES...

to ze zobaczyles ostatnio 830ES na licytacji za 1800zl nie znaczy ze to jest jej wartosc bo kilka dni pozniej poszla za rownowartosc prawie 3000zl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastanawiałeś się ile to ma lat? Trzeba być nieprawdopodobnie naiwnym, żeby przyjmować że 20-30 letnia elektronika zagra z taką samą jakością jak za dawnych lat i że nie zaliczy awarii. Jako ciekawostka lub wzmacniacz zapasowy, czemu nie, ale jako główny? Sam bym nie zaryzykował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałeś się ile to ma lat? Trzeba być nieprawdopodobnie naiwnym, żeby przyjmować że 20-30 letnia elektronika zagra z taką samą jakością jak za dawnych lat i że nie zaliczy awarii. Jako ciekawostka lub wzmacniacz zapasowy, czemu nie, ale jako główny? Sam bym nie zaryzykował.

Tak mysli tylko ktos kto nie ma pojecia o elektronice

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używany Audiolab na przykład. Na pewno 8200A, jak się trafi, ale starsze też mają super oceny. Denony serii PMA-15XXAE też graja super.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj zgadzam się że audiolab to dobra elektronika ale na pewno nie z angazujaca średnica. W tej cenie wśród nowych poluj na nad 356bee. Wśród używek. Denon pma1520, nad375bee, musical fidelity m3.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mysli tylko ktos kto nie ma pojecia o elektronice

Wiesz co, przez kilka dobrych lat, kiedy te Twoje Sony produkowano pracowałem w serwisie RTV. Nie twierdzę, że ten sprzęt musi się zepsuć, ale tak może się zdarzyć. Możesz trzymać coś takiego mając dawcę w szafie. I druga rzecz, większość elektrolitów po 20-30 latach dawno straciła swoją pojemność. Twierdzenie że gra to jak dawniej, jest co najwyżej pobożnym życzeniem.

 

Proponując 20 letni sprzęt wpuszczasz człowieka w maliny. Za mniej niż 2k można trafić np. MF który jest znacznie młodszy i jest lepszym rozwiązaniem. Jeśli gość dozbiera jeszcze trochę i jest cierpliwy to można trafić wzmacniacz o niebo lepszy od jednego i drugiego. Za 3.5k trafiają się z drugiej ręki rzeczy naprawdę dobre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, przez kilka dobrych lat, kiedy te Twoje Sony produkowano pracowałem w serwisie RTV. Nie twierdzę, że ten sprzęt musi się zepsuć, ale tak może się zdarzyć. Możesz trzymać coś takiego mając dawcę w szafie. I druga rzecz, większość elektrolitów po 20-30 latach dawno straciła swoją pojemność. Twierdzenie że gra to jak dawniej, jest co najwyżej pobożnym życzeniem.

Nie wiem co serwisowales za sprzet ale chyba nie wysokiej jakosci audio.

Jak zapewne wiesz mam stycznosc z serwisowaniem audio, i moje wnioski sa takie, markowe kondensatory bardzo rzadko ulegaja uszkodzeniu z racji wieku.

 

Ma na to wplyw oczywiscie miejsce w ktorym pracuje kondensator, jednak zakladajac lagodne warunki pracy czyli np z dala od radiatorow czy tranzystorow to kondensator po 40 latach nie wykazuje znamion zuzycia dotyczy to pojemnosci jak i ESR / Uplywnosci.

 

a i tak zdarzaja sie wyjatki, sa wzmacniacze istne grzejniki w ktorych glowne elektrolity sa w sasiedztwie z radiatorami i kondensatory po 25-30 latach maja wciaz pojemnosc na poziomie 90% nominalu czyli w granicy tolerancji

 

2 dni temu robiłem Technicsa SU-8080 jednego z forumowiczow, wzmacniacz z roku 76-79, zakladajac nawet koncowke produkcji to wciaz daje nam 37 lat pracy i wiesz co? wymienilem dwa koncensatory o pojemnosci 1uF, reszta rowniez 1uF sprawne.

 

nie mozesz wydawac takich osadow na podstawie doswiadczenia z serwisowania komputerow, telewizorów czy radyjek.

 

W zasilaczach ATX owszem kondensatory szybko padaja ze wzgledu na temperature pracy ale bardziej zabija je czestotliwosc, to samo przetwornice telewizorów

 

Prosze, te elektrolity co po 20 latach stracily pojemnosc, nominalna pojemnosc 18mF, ESR 0,7mOhm

 

pomiary

 

mw89c1.jpg

 

rezystancja przewodów 0,28ohm zebys nie pomyslal ze kondensator ma take ESR :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się z opiniami, że Audiolab jest trochę "suchy" więc raczej nie zaryzykuję. S4home - sprawdzę Twoje propozycje, szczególnie NAD'a, którego już miałem na pokładzie, ale były to modele 3020 i 3130, stara szkoła. Co w temacie Creek'a, np. 5350?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając 3k na wzmacniaczy nigdy nie kupiłbym nowego wzmacniacza, fabryczny nad 356bee to poziom uzywanego wzmacniacza za 700zl, pomysl czy tego chcesz.

 

Sprzet uzywany po prostu musisz kupic z pewnego zrodla, wtedy bedziesz mial pewna gwarancje, to jak z samochodami, mozesz kupic 5 letniego grata a mozesz tez trafic 15 letniego wychuchanego i wydmuchanego do ktorego nie dolozysz nic przez kolejne 5 lat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się z opiniami, że Audiolab jest trochę "suchy" więc raczej nie zaryzykuję. S4home - sprawdzę Twoje propozycje, szczególnie NAD'a, którego już miałem na pokładzie, ale były to modele 3020 i 3130, stara szkoła. Co w temacie Creek'a, np. 5350?

 

Jeżeli nie chcesz suchego grania, a podobał się NAD to czemu nie pomyślisz o lampie EL34?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie chcesz suchego grania, a podobał się NAD to czemu nie pomyślisz o lampie EL34?

 

Jasne, że pomyślę. Może to być dowolny wzmacniacz na tych lampach, czy są tu jakieś polecane jednostki? Bumpalump, na wstępie napisałem, że preferuję sprzęt używany, myślę w podobny sposób jak Ty :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli preferujesz dynamiczne, pelne brzmienie z wzorowa kontrola basu i jednoczesnie nie boisz sie starego uzywanego sprzetu to do elektroniki jednymi z lepszych wzmacniaczy sa wlasnie sony es, praktycznie od modelu 730es, 800es, 830es, 870es

 

przy duzym szczesciu moze bys gdzies dostal krella kav 300i

 

Za mniej niż 2k można trafić np. MF który jest znacznie młodszy i jest lepszym rozwiązaniem

Jaki MF? moze E10 albo E11?

 

Dorzuce jeszcze Marantza PM-16, kupisz go taniej niz sony czy krella, to sprzet rowniez bardzo dobry, gra nieco po ciemniejszej stronie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest taka 730-ka, nie za drogo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Starego sprzętu się nie obawiam, w końcu moje amplitunery mają po 40 lat na karku :), jednak tym razem wolałbym coś z XXI wieku :) Aczkolwiek takie Sony mogło by być taką fajną przejściówką między epokami, pomyślę i o tym. Przypomnę tylko, że elektronika to nie wszystko czego słucham, jazz i rock jest dla mnie równie ważny, może nawet ważniejszy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta 730ES widac w bardzo ladnym stanie ale i tak za drogo o dobre 600-700zl, nie boi sie zadnej muzyki, ja rowniez slucham jazzu, rocka ogolnie muzyki akustycznej i w kazdej sobie radzi swietnie

 

730 nie dzieli przepasc miedzy 830 czy 870, za to w cenie jest to ponad 2 krotna roznica, tak wiec mysle ze 730 to dobry kandydat, zainwestujesz mniejsze pieniadze w razie gdyby Ci nie pasowal, a jesli przypasuje i bedziesz chcial isc dalej w Sony to z odsprzedaza nie ma zadnego problemu, ostatnio caly podrapany i powgniatany 730 poszedl za 950zl

 

Jesli jestes z dolnego slaska to zapraszam do mnie na odsluch

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzę na tę aukcję, może uda się potargować. Chętnie bym posłuchał Twojej 830-tki, ale raczej mi nie po drodze, szkoda. Dzięki za sugestie, pozbieram to wszystko jakoś do kupy i może coś wymyślę. Nie ukrywam że ciągnie mnie do marek "audiofilskich", sprzętu o minimalistycznym, często niepozornym wyglądzie, ale i tak wybiorę to co zagra wg mojego gustu. Najgorsze jest to, że nie da się posłuchać każdego interesującego sprzętu, liczę się z zakupem w ciemno więc chcę żeby było to przemyślane i poparte Waszym doświadczeniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam że ciągnie mnie do marek "audiofilskich", sprzętu o minimalistycznym, często niepozornym wyglądzie,

Taka potrzeba posiadania czegos unikalnego moze ;p ja na to mowie nalesniki, ani to gra ani wyglada, oczywiscie wyjatki sie zdarzaja, ale najczesciej sprzet ktory dobrze wyglada w srodku to tez dobrze gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co serwisowales za sprzet ale chyba nie wysokiej jakosci audio.

Różny, ale drogi z wysokich półek.

 

Te wypasione kondensatory też puchły i też się sypały. Może nie tak często jak te tańsze, ale reguły nie było żadnej, a Ty robisz z tego właśnie regułę.

 

Sony z tamtych lat są wypchane elektroniką ma maxa. Dziś wiele droższych konstrukcji nie ma nawet 1/3 bebechów, a spokojnie daje radę. Dobry wzmacniacz, nie zawsze musi przypominać puszkę sardynek,

 

A bo Nad... Porównujesz ówczesny top za ogromne pieniądze, z dzisiejszą budżetówką. Porównaj to do odpowiedniej półki np. Accu, Krella FBI. To są odpowiedniki Twoich Sony z dawnych lat.

 

No i o czym tu gadać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 3000zl można mieć nowego C356BEE z modyfikacją. Wzmacniacz nowy więc te minimum 10 lat spokoju , gra uniwersalnie a o poziomie pisałem ja i inni jego właściciele .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 3000zl można mieć nowego C356BEE z modyfikacją. Wzmacniacz nowy więc te minimum 10 lat spokoju , gra uniwersalnie a o poziomie pisałem ja i inni jego właściciele .

 

Mieszkasz w Warszawie albo okolicy? Chętnie posłuchałbym takiego NAD'a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C356BEE z modem zastąpił u mnie takie wzmacniacze jak Denon PMA2020AE , Krell S300i , Xindak A600P, Calyx CTI , Stello AI500 i wiele innych .

Ostatnim który miałem do porównania był Marantz PM11S3 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że tobie się tak wydaje, nie oznacza, że kto inny będzie miał takie samo wrażenie.

 

Ktoś wcześniej wspominał Densena B-100. Moim zdaniem to dobry wybór.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli interesuje Cie nowy do 2500 zl to proponuje Audio GD Precision 1 . Może nie wygląda rewelacyjnie aczkolwiek co kto lubi ale gra rewelacyjnie . Miałem 2 lata i zamieniłem na wyższy model Precision 2 . Wejdz na strone 4hifi.pl i skontaktuj sie z nimi może jeszcze mają na stanie . Jest możliwość wypożyczyć

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym nie był tego pewien to bym o tym nie pisał i używał innego wzmacniacza tak jak to było do tej pory chociaż inne NADy przerabiam od 2007r. Są też wpisy na tym forum i komentarze.

Są też opinie klientów o tym z czym je porównywali.

 

Można też kupić 20 letniego Densena i liczyć czas kiedy padnie i uszkodzi kolumny .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.