Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz 2000PLN - 2500 PLN


Ziutsane

Rekomendowane odpowiedzi

Różny, ale drogi z wysokich półek.

 

Te wypasione kondensatory też puchły i też się sypały. Może nie tak często jak te tańsze, ale reguły nie było żadnej, a Ty robisz z tego właśnie regułę.

 

Sony z tamtych lat są wypchane elektroniką ma maxa. Dziś wiele droższych konstrukcji nie ma nawet 1/3 bebechów, a spokojnie daje radę. Dobry wzmacniacz, nie zawsze musi przypominać puszkę sardynek,

 

A bo Nad... Porównujesz ówczesny top za ogromne pieniądze, z dzisiejszą budżetówką. Porównaj to do odpowiedniej półki np. Accu, Krella FBI. To są odpowiedniki Twoich Sony z dawnych lat.

 

No i o czym tu gadać?

Odnieś się do zdjęcia które zamiescilem, rozmawiamy wylacznie o problemie kondensatorow

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli interesuje Cie nowy do 2500 zl to proponuje Audio GD Precision 1 . Może nie wygląda rewelacyjnie aczkolwiek co kto lubi ale gra rewelacyjnie . Miałem 2 lata i zamieniłem na wyższy model Precision 2 . Wejdz na strone 4hifi.pl i skontaktuj sie z nimi może jeszcze mają na stanie . Jest możliwość wypożyczyć

 

Pozdrawiam

 

Czytałem reckę na "stereo i kolorowo", nie ukrywam, że rozważam zakup tego sprzętu, tylko co do jednego mam zastrzeżenia: szczupła scena o jakiej wspomina autor testu. Możesz to potwierdzić? Szerokość i głębia sceny są dla mnie ważne, bo do tego przyzwyczaiły mnie moje dziadkowe amplitunery. Natomiast cała reszta wygląda bardzo obiecująco w tym Audio GD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scena nie jest szczupła ! Jest bardziej szeroka niż głęboka ,nie jest to proporcjonalne , ale na pewno nie jest szczupła.Do tego jest to wzmacniacz bardzo przeźroczysty z duża dynamiką i szczegółowością .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem reckę na "stereo i kolorowo",

A widziałeś kiedyś tam złą recenzję ?

;)

nie ukrywam, że rozważam zakup tego sprzętu, tylko co do jednego mam zastrzeżenia: szczupła scena o jakiej wspomina autor testu.

Scena zależy od kolumn , ustawienia i akustyki bardziej niż od wzmacniacza . A jest jeszcze źródło .

 

Panowie , nie ma i nie będzie bdb wzmacniacza fabrycznego za taką kasę . To proste , jakby taki firma zrobiła to by go sprzedawała drożej .

Przykład - Calyx CTI . Wzmacniacz na gotowych modułach za 600zł + pre z 200zł i obudowa . Wyszedł świetnie grający wzmacniacz ....

Wyceniony na 10 000zł !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem u siebie kilka piecykow a również zostałem przy Nad c356 plus mod.

Niestety obraz Nada zamydla dźwięk fabrycznego C356 który gra wręcz fatalnie.

Po modzie to całkiem inne urządzenie, aczkolwiek sam z chęcią porównał bym go bezpośrednio z AGD precision.

Ale prędzej miałem Audiolaby Marantza i Denony i ten NAD gra lepiej od wszystkich wymienionych a i mnie z modem wyszedł 2000 zł więc warto szukać taniej używki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnieś się do zdjęcia które zamiescilem, rozmawiamy wylacznie o problemie kondensatorow

Wzmacniacz, CD czy DAC to nie tylko kondensatory, ale nie zamierzam Cię przekonywać na siłę. Mogę się pobawić takim vintage z ciekawości, nawet zadbać o niego, ale nie wpakuję się w cały zestaw. Każdy ma jakieś hobby i przyzwyczajenia i niech tak pozostanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisales o kondensatorsch, udowodnilem ci ze sie mylisz, a teraz wymyslasz dalej.

 

Co teraz napiszesz, zimne luty? Nowe wzmacniacze zaczynaja na nie cierpiec po kilku latach, nawet 2-3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie znam sie na wzm lampowych, ale wybor wzmacniacza ze wzgledu na lampy zastozowane w nim to chyba kiepski pomysl, tak jakby wybierac tranzystorowy po zastosowanych w nim tranzystorach czy opampach. Nie same elementy ale ich aplikacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Ja miałem u siebie kilka piecykow a również zostałem przy Nad c356 plus mod.

 

Najpierw piałeś z zachwytu nad niższym modelem zmudyfikowanego Nada , po kilku miesiącach oddałeś do zmudyfikowania wyższy model C-356 , i znowu och i ach , by po chyba trzech miesiącach napisać w " Klub miłośników Nada " że z bólem sprzedajesz bo budujesz chałupę , facet przestań się kompromitować , ile ty masz lat ? :)))

 

Teraz wygłoś ze swoim guru starą śpiewkę . :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Najpierw piałeś z zachwytu nad niższym modelem zmudyfikowanego Nada , po kilku miesiącach oddałeś do zmudyfikowania wyższy model C-356 , i znowu och i ach , by po chyba trzech miesiącach napisać w " Klub miłośników Nada " że z bólem sprzedajesz bo budujesz chałupę , facet przestań się kompromitować , ile ty masz lat ? :)))

 

Teraz wygłoś ze swoim guru starą śpiewkę . :)))

Ale nie sprzedałem bo kasę na razie załatwiłem a wszytko w zasadzie sprzedałem poza kolumnami i właśnie wzmacniaczem czyli rzeczami które uważam za najlepsze w zestawie.

Ale twój umysł jest zbyt ograniczony aby to pojąć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie merytoryczne wpisy i ciekawe propozycje. Coś na pewno wybiorę i na pewno nie obejdzie się bez odsłuchów. W ciemno chyba tylko Creek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Można też kupić 20 letniego Densena i liczyć czas kiedy padnie i uszkodzi kolumny .

 

Marcin, fajnie byłoby gdybyś prowadził troszkę mniej nachalną reklamę. Kolega dartman robił dokładne pomiary elektrolitów we wzmacniaczu Yamaha B-2 (V-fety) z 1982 roku. W 2010 trzymały pojemność bez problemu. Densen to bardzo dobry wybór w tej cenie. Obawiam się, że dużo lepszy niż modyfikowane NADy bo bez modów to te NADy prawie nic nie potrafią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Rafał. Sprawdź i pisz

 

Na rynku większość tych starych wzmacniaczy to przeważnie na sztukę reanimowane szroty.

W niektórych drogich wzmacniaczach trzeba co kilka lat wymieniać.

 

Obawiam się, że nasze doświadczenie ze starymi wzmacniaczami jest nieporównywalne dlatego bardzo Cię proszę abyś przestał pisać głupoty. Koledzy pomyślą, że w ten sposób lansujesz swoje modyfikacje bo niestety tak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że nasze doświadczenie ze starymi wzmacniaczami jest nieporównywalne dlatego bardzo Cię proszę abyś przestał pisać głupoty.

Zgadza się . Ja pisze o tym co miałem , słuchałem i mam do napisania chociażby od strony elektronicznej a Ty niekoniecznie Rafale .

Co do wspomnianego Densena - schemat poniżej . Brak układu zabezpieczeń na wyjściu , jak coś poleci , lecą i kolumny .

A to jest wzmacniacz który już ma ze 20 lat .

Owszem jak ktoś podpina jakieś tanie kolumny to jego sprawa ale z drogimi bym był ostrożny .

 

Inny fajny przykład

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Przecież ktoś te kondensatory do czegoś kupuje ale w sieci cisza , nic się nie psuje ;)

 

Koledzy pomyślą, że w ten sposób lansujesz swoje modyfikacje bo niestety tak to wygląda.

Przecież jawnie polecam konkretny model wzmacniacza :)

Jak pewnie zauważyłeś od lat miewam przeróżne klocki ale wzmacniacze zawsze są nowe . Byś się zdziwił ile ludzi do mnie przez lata pisało i pisze w sprawie przeróżnych problemów ze starymi wzmacniaczami .

post-13108-0-56889700-1469201699_thumb.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się . Ja pisze o tym co miałem , słuchałem i mam do napisania chociażby od strony elektronicznej

 

Tak samo jak w sprawie plików o identycznej zawartości, pomiędzy którymi słychać różnice.

Autoreklama też powinna mieć jakieś granice.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten densen jest tak prosto zbudowany jak diora :p

 

I jak pass i krell i jeszcze trochę można powymieniać. Proste jest piękne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy,planuję zakup nada c356.Wpisując symbol w wyszukiwarkę forumową w co drugim temacie Muda włazi ze swoja modyfikacją,wpisując symbol w wyszukiwarkę allegro też Muda włazi ze swoją modyfikacją...Jestem tu krótko ale chłopie rzygać się chce od tego narzucania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.