Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz 2000PLN - 2500 PLN


Ziutsane

Rekomendowane odpowiedzi

Krell nie jest prosty, zobacz sobie schemat kav 300i

 

Dobra dobra a krell ksa 50 :)

 

Densen to wzmacniacz miniaturka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ale to ma z 20 lat i nie ma zabezpieczeń . Wzbudzi się coś ze starości , poleci jakiś tranzystor i pa pa kolumna ...

 

Wzbudzać to się mogą twoje "konstrukcje". I nie ze starości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Zgadza się . Ja pisze o tym co miałem , słuchałem i mam do napisania chociażby od strony elektronicznej a Ty niekoniecznie Rafale .

Co do wspomnianego Densena - schemat poniżej . Brak układu zabezpieczeń na wyjściu , jak coś poleci , lecą i kolumny .

A to jest wzmacniacz który już ma ze 20 lat .

Owszem jak ktoś podpina jakieś tanie kolumny to jego sprawa ale z drogimi bym był ostrożny ..

 

Marcin, koledzy z forum pewnie nie wiedzą ale przeprowadziliśmy niejedną rozmowę. Co prawda przez telefon ale zwykle trwały dość długo. Uważam, że całkiem sympatyczny z Ciebie facet i masz sporo do powiedzenia w temacie audio tylko widzisz często Twoje opinie są... Kontrowersyjne. Kilka osób które poznałem osobiście na spotkaniu magnetofonowym nie zgadzało się z tym co piszesz. Ja także uważam, że Pioneer CT-959 wcale nie gra jasno - tak jak opisywałeś. Moje zdanie na temat CA Stream Magic 6 także nie pokrywa się z Twoim. Podobnie z Arcamem r-Dac bez względu na zasilacz. Jako kolega bardzo Cię proszę wyluzuj trochę z reklamą swoich usług audio. Nie wiem czy tego nie widzisz ale ludzie mają dość tej nachalnej promocji. Pamiętasz jak podszedłeś do Krella? Zapomniałeś o XLRach a Krella tylko w ten sposób można rzetelnie ocenić. Poza tym Krell z Kefami? Nie, dziękuję. Testowanego przez Ciebie S-300i nie da się nijak porównać do KAV300i. To był Krell robiony w Chinach. Zdaje się nawet, że jedyny. KAV280CD jest co najmniej o dwie a może o trzy klasy lepszy niż zachwalany przez Ciebie CA (abstrahując od ceny obydwu). I tak dalej, i tak dalej. Oczywiście każdy ma prawo do własnych sądów ale nie wszystko wszystkim musi się podobać. Tak właśnie jest z tuningowanym przez Ciebie NADem.

 

PS. Wszystkie moje wzmacniacze trafiały do przeglądu i niezbędnych regulacji zgodnych z instrukcją serwisową. Nie przypominam sobie aby była konieczność wymiany czegokolwiek. Najczęściej kończyło się na ustawieniu prądu spoczynkowego. I nie robił tego żaden domorosły elektronik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz sobie kupić C356BEE i słuchać go w fabrycznej wersji albo integrę to odpuść . Nie kupuj .

Chyba że masz DACa z regulacją głośności i wepniesz się w jego końcówki . Wtedy gra dobrze .

 

Wtedy gra INACZEJ - jak każda inna integra z wejściem na końcówkę mocy po ominięciu przedwzmacniacza.

 

Natomiast tzw. 'firmowe brzmienie' wzmacniacza, to jest właśnie głównie brzmienie przedwzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiń temat . Jakie to " konstrukcje " ?

Gdzie może tkwić błąd ?

 

Po twoich wpisach widać, że raczej coś takiego jak kryterium Nyquista jest dla ciebie pojęciem obcym. Natomiast "grają" ci kondensatory, kable, bezpieczniki i inne takie. Więc może lepiej tego tematu nie rozwijać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Jak do Hi ENdowego klocka ( KAV 280CD ) i NIE BAŁEM się napisać że to bubel . Odtwarzacz za taką kasę który żeby grał musi stać non stop pod prądem ( biorąc wtedy bodajże 50W ) , jest brzydki , okropny wyświetlacz , ścierające się napisy a praca szuflady rodem zajechanego DVD za 20zł .

Ma gniazda XLR i RCA a skoro ma to po RCA nie gra rewelacyjnie . To był najgorszy odtwarzacz jaki miałem .

S300i chiński czy nie ale KRELL - najniższa jakość wykonania wzmacniacza jaki miałem z burczącym trafem .

 

Było mi dane w życiu słuchać konstrukcji za setki tysięcy złotych. Znam wiele high-endowych bubli. Natomiast nie jest nim KAV280CD. Może po prostu ten który trafiłeś był zajeżdżony? Natomiast bublem jest niewątpliwie S-300i. Krel znany jest z solidności wykonania. Posłuchaj prawdziwych konstrukcji Krella a nie S-300i. KAV-500i, FPB-200, KSA-250 a z odtwarzaczy np KAV300CD. Choć moim zdaniem KAV-280CD jest brzmieniowo lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krel znany jest z solidności wykonania.

Uhm...

I stąd od lat w ilościach hurtowych są wystawiane elektrolity do nich

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ty masz swoje zdanie , ja mam swoje a wątek jest o wzmacniaczu z innego przedziału cenowego niż Krell ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bo nic nie napiszesz . Trujesz tu na forum od lat nie mając nic ciekawego do napisania . Ani wiedzy elektronicznej , ani słuchu . Tylko zamęt siejesz

 

 

Trujesz tu na forum od lat nie mając nic ciekawego do napisania. O słuchu też lepiej nie pisz, bo jeśli kto słyszy "różnice" między takimi samymi plikami, to jego pozostałe "odkrycia" są tak samo wiarygodne ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę o faktach , rzeczywistych porównaniach . Podaję przykłady , zdjęcia . Ty tylko walisz w tą klawiaturę żeby posty nabijać .

 

"Grające" kable to jeden z takich faktów? A różnice pomiędzy identycznymi plikami to następny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj opisy forumowiczów co sądzą o takim podłączeniu . Każdy twierdzi że gra inaczej - LEPIEJ

Jeden z nich

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

He he :D

 

I tak ma być, bo to głównie przedwzmacniacz kreuje tzw firmowe brzmienie :)

A końcówka? Końcówka ma być tylko i aż przezroczysta.

 

Ot i cała tajemnica "modyfikacji".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Uhm...

I stąd od lat w ilościach hurtowych są wystawiane elektrolity do nich

http://www.ebay.pl/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&_nkw=krell%20capacitors&rt=nc&LH_PrefLoc=2&_trksid=p2045573.m1684

Ty masz swoje zdanie , ja mam swoje a wątek jest o wzmacniaczu z innego przedziału cenowego niż Krell ;)

 

Różne rzeczy można kupić na ebay'u. Skoro mnie pouczasz abym trzymał się tematu to może sam byś to zrobił w końcu? Poleć koledze jakiś używany wzmacniacz za 2.000-2.500. Tylko błagam nie to barachło NADa któremu i tysiąc tjuningów nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak ma być,

Tak nie ma być.

 

bo to głównie przedwzmacniacz kreuje tzw firmowe brzmienie :)

Nie

 

 

A końcówka? Końcówka ma być tylko i aż przezroczysta.

Bo kto tak powiedział ?

 

Ot i cała tajemnica "modyfikacji".

No widzisz jakie to " łatwe " , to teraz możesz trzepać kasiorę ...

Tylko podpisuj że to ty robiłeś .

 

Różne rzeczy można kupić na ebay'u.

Jasne , a ludzie ot tak sobie wystawiają te kondensatory .

Przestań :)

 

Skoro mnie pouczasz abym trzymał się tematu to może sam byś to zrobił w końcu?

Zrobiłem i odpowiadam na zaczepki

 

Tylko błagam nie to barachło NADa któremu i tysiąc tjuningów nie pomoże.

Słuchałeś ?

 

Przegiąłeś Rafał .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłeś zaproszony do osobistego porównania kabli . Wymiękłeś .

 

 

Dla mnie każdy kto twierdzi, że "słyszy" kable ulega zwykłej sugestii. Jeśli się ma odrobinę technicznej wiedzy, powinno się wiedzieć dlaczego. A skoro nie wie, to oznacza, że lepiej, by się elektroniką nie parał, bo raczej nic dobrego z tego nie wyniknie.

 

Akurat tu nie trzeba mieć za dużo doświadczenia na tym forum wystarczy kilka dni i już widać co robią wyżej wymienieni przez kolegę Tomekkk1.

 

A co takiego robią?

 

Czy wytykanie komuś technicznej indolencji i ostrzeganie przed kablową szarlatanerią to coś złego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może autor tematu chciałby wzmacniacz lampowy ?

 

Nie wiem jak autor tematu, ale ja pytałem także o lampę jak i hybrydę. Zainteresował mnie m.in. Xindak MT-3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dlatego napisałem że nie masz jaj facet .

Setki godzin tu spędzasz , pitolisz o tych kablach a jak miałeś okazję sam się przekonać czy SAM usłyszysz ich wpływ to się zasłaniałeś brakiem czasu .

 

 

Czy to wymaga komentarza? Myślę, że nie. Język mówi sam za siebie.

 

Przyjedziesz do mnie , posłuchasz C356BEE a wnioski wyciągniesz sam .

 

Zapomniałeś wspomnieć, żeby zabrał ze sobą portfel ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dale nabija setki postów o tym samym ...

... i mudyfikuje nady ;)

 

Dziecko drogie, ja już dawno się dowiedziałem czego chciałem i wiarę w różne banialuki mam dawno za sobą. Czego i tobie życzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ha haaa...

Jasne , naczytałeś się i naoglądałeś obrazków na temat brzmienia sprzętu czy wpływu kabli .

 

To ty tu od lat piejesz o braku wpływu kabli a jak miałeś okazję się SAM o tym przekonać stchórzyłeś !

 

Przed czym stchórzyłem?

Doskonale wiesz, że nie bardzo mogę się ruszać z miejsca i doskonale wiesz dlaczego. To po pierwsze.

A po drugie mam już przedszkolny etap fascynacji kablami za sobą. Dla mnie nie grają i grać nie będą. Co ciekawe w mojej obecności "słyszący" ten wpływ jakoś dziwnie tracą tę umiejętność.

Więc racz przestać wprowadzać czytelników w błąd i zajmij się czymś pożytecznym. Może np. edukacją? Oczywiście swojej własnej osoby ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak autor tematu, ale ja pytałem także o lampę jak i hybrydę. Zainteresował mnie m.in. Xindak MT-3.

 

Nie znam. Lampa el34 ok ale jak brzmi w tej aplikacji nie wiem.

 

Przypomnij do jakiej kwoty i czy musi być nowy ?

 

Podobno haiku audio robi bdb hybrydę , nie znam ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam. Lampa el34 ok ale jak brzmi w tej aplikacji nie wiem.

 

Przypomnij do jakiej kwoty i czy musi być nowy ?

 

Podobno haiku audio robi bdb hybrydę , nie znam ceny.

 

Jak w temacie, 2-2,5 kzł, max 3 kzł, nie musi być nowy, ale też żebym nie musiał na dzień dobry wymieniać przepracowanych lamp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam natomiast opinie jego klientow ktorzy porownuja jego NADy do duzo drozszych klockow,

 

Każda liszka swój ogon chwali .....

 

Zgodzę się, że w hi-endowych klockach za cenę odpowiedzialne jest przeważnie audiofilskie powietrze. Zgodzę się również, że pominięcie sekcji przedwzmacniacza, zwłaszcza takiego, który ma regulację barwy dźwięku daje często poprawę brzmienia, ale nie jest to epokowe odkrycie, ani też jakaś bardzo skomplikowana przeróbka. Jest to rzecz oczywista i od dawna znana. Dużo integr posiada przycisk direct, który tę przerobkę czyni zbędną

 

NAD to NAD - zwykły wzmacniacz jakich wiele i doszukiwanie się w nim jakichś cudownych własności wynika li tylko z fascynacji sprzętem, właściwej początkującym adeptom tego hobby, którzy po raz pierwszy usłyszeli coś co gra lepiej niż boombox.

 

Za 2000 - 2500 PLN są dostępne rożne wzmacniacze, które nie wymagają żadnych przeróbek,jak chociażby wspominany przeze mnie Beat B-100, którego kolega Muda posądza o jakieś wzbudzanie się, spowodowane starzeniem się elementów. Takie przekonanie świadczy o dużych lukach w wiedzy, zwłaszcza dotyczącej stabilności wzmacniaczy, metod projektowania i to przecież na poziomie elementarnym.

 

Zresztą wszystko to wcale mnie nie dziwi. Niedawno na portalu infoaudio.pl ukazal się wywiad z projektantem i producentem urządzeń audio o nazwie Lampizator - segment hi-end - produkcja rodzima, przeważnie na eksport. Sygnalizowałem już pewne rzeczy w wątku o mitach i pewnie do tego wrócę. W wywiadzie tym nasz kochany producent pokazal, że kompletnie nie rozumie co to jest tor zbalansowany i jak zbudowany jest wzmacniacz w konfiguracji push-pull (!). Więc nic mnie już nie zaskoczy ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
C356BEE z modem zastąpił u mnie takie wzmacniacze jak Denon PMA2020AE , Krell S300i , Xindak A600P, Calyx CTI , Stello AI500 i wiele innych .

Ostatnim który miałem do porównania był Marantz PM11S3 .

Czy ten NAD brzmi LEPIEJ od Marantza PM14s1 SE? Bo się zastanawiam co kupić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muda, zobacz ile zlego jest przez twoje nieprawdziwe wpisy jakoby wszystko co zmodyfikujesz gra tak, ze kladzie wszystko do 10kzl. Sam jeszcze zanim zaczales zarabiac na mudyfikacjacj c 356 nazywales ten wzmacniacz ostatnim g..nem o szrotem i kazales omijac go z daleka. Potem gdy wpadles na pomysl zarobkowania na nim, zaczales natretnie na naszym forum trabic, ze c356 by muda kladzie wszystkie piece do 10 kzl. Jak mozesz wypisywac takie klamstwa i potem jeszcze sie dziwic, ze osoby z forum, ktore maja wieksze doswiadczenie w audio niz ty pisza ci to co wiesz, czyli ze oszukujesz nieswiadomych posiadaczy nie grzebanego c 356, zeby na ich niewiedzy zarabiac. Kiedy w koncu przestaniesz uprawiac ten swoj natretny i klamliwy proceder?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chłopaki sobie jadą, ahhh!

 

Stary audio mędrzec, który osiągną najwyższy stopień audio-oświecenia i wszystkie rozumy pozjadał kontra mudyfikator. Co za starcie!

 

I bez ściemy z fabrycznym Nadem c356, że niby co lepiej zagra w tej cenie? Rotel, Cambridge? Nad c356 przy kwocie do około 2500zł jest niemal nie do pobicia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.