Skocz do zawartości
IGNORED

Kart. dźwiekowa lub DAC +Upgrade HyperX na ATH-AD700X


oetam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

aktualnie posiadam słuchawki Kingston HyperX Cloud podłączone do intergry, po długich namysłach postanowiłem wymienić słuchawki i dokupić do nich jakiś dobry wzmacniacz. Słuchawki służą mi głównie do słuchania muzyki (wyłącznie w domu) ale czasem też do grania. Wybrałem słuchawki Audio-Technica ATH-AD700X z uwagi na otwartą budowę. Dalej staram się znaleźć jakiś dobry wzmacniacz. Na forach znalazłem jednoznaczne odpowiedzi wew - SC808, zew - FiiO E10.

Prosiłbym o pomoc w rozstrzygnięciu tej sprawy, może ktoś z was ma lepsze rozwiązanie co do tego zestawu.

 

Pozdrawiam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj posiadam Aune X1s i podłączone słuchawki AT ATH-AD700. Jest nieźle.

Jeszcze coś dodam. SC808, FiiO i Aune zapewne grają porównywalnie, jeśli chodzi o jakość dźwięku. Ja wybrałem Aune z dwóch powodów. Może napędzić słuchawki o wyższej impedancji, gdybym zdecydował się takowe kupić oraz obsługuje pliki DSD. Chciałem przetestować czy to jakaś rewolucja. Sprawdziłem i zdania nie mam. Z sieci ściągnąłem takie cóś- "Ultimate Sound Test @ 192kHz 24bit FLAC + DSD 2.8MHz 1bit DSF". Nie wiem dokładnie jakie są warunki poprawnego odtwarzania takich plików. Trzeba chyba mieć natywny sterownik ASIO do DAC-a, w przeciwnym wypadku trzeba chyba zastosować takie ustawienia "DSD over PCM (DoP)". Zrobiłem tak, porównałem i owe DSD brzmiały tak jakby czyściej w sensie, nie było takiego jakby echa w tle. Napisałem to celowo, bo nigdy wcześniej się tym nie interesowałem i może ktoś bardziej obeznany w temacie coś od siebie doda. Tylko proszę o niezabieranie głosu złotouchym audiofilom bo już znam odpowiedź :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zakładać osobnego wątku, chciałbym jeszcze prosić o pomoc w wyborze słuchawek. Często dokonuje wyboru różnych artykułów na podstawie popularności w serwisie ceneo. W cenie jaką chcę przeznaczyć najlepszą opinią cieszą się Sennheiser HD600 lub HD650. Często też przewijają się wzmianki o nich przy recenzjach różnego rodzaju sprzętu stereo (no może w starszych recenzjach, bo i słuchawki do najnowszych nie należą). Zatem mam pytanie do użytkowników tychże słuchawek. Czy są naprawdę takie dobre w swojej cenie? Jaka jest też różnica między konstrukcją otwartą a zamkniętą, bo rozważam jeszcze AT ATH-A990Z. Gdzieś wyczytałem, że konstrukcja otwarta nie ma wady dudniącego basu, który żekomo występuje w obudowie zamkniętej. Denerwują mnie też takie syczącę wysokie tony w niektórych nagraniach zarówno w AT ATH-AD700, które obecnie posiadam jak i w kolumnach PA RTi A5. Znam odpowiedź złotouchych High-Endowców (jeśli posiada się chiński sprzęt i kable po 20 zł za metr, to nie dziw się, że HI-Res'y jak i cała reszta gra dla ciebie tak samo), dlatego swoje pytania kieruje do zwykłych zjadaczy chleba dla których kabel głośnikowy to zwykły przewodnik prądu elektrycznego a nie jeden z najważniejszych elementów toru audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forach znalazłem jednoznaczne odpowiedzi wew - SC808, zew - FiiO E10.

 

Wybierz to urządzenie, z którego będzie Ci się wygodniej korzystało :)

 

sylwon38, ja słuchałem póki co Sennheiser HD600 (HD650 jeszcze nie)

Po świętach będę wypożyczał oba modele na odsłuch i któryś kupię.

Jeżeli nie będziesz przeszkadzać innym domownikom, to słuchawki otwarte zawsze dadzą Ci lepsze wrażenia "przestrzeni" i "powietrza w dźwięku", niż konstrukcje zamknięte.

Mało kto świadomie wybiera słuchawki zamknięte, do domowego słuchania muzyki.

Ja bym na Twoim miejscu wypożyczył HD600, żeby mieć punkt odniesienia jak brzmi klasyczny dźwięk ze słuchawek.

Ani dudniący, ani syczący, ani konturowy, taki trochę przyciemniony - dla niewprawionego ucha może wydawać się nudny, nijaki - dla mnie jest relaksujący.

No ogólnie warto je posłuchać, żeby zrozumieć czy bardziej szukasz ciemniejszego grania, bardziej dociążonego, czy lekkiego, rozjaśnionego itp.

Zaryzykuję stwierdzenie, że HD600 to w ogólnym rozrachunku najbardziej neutralne słuchawki z otwartych konstrukcji dynamicznych.

Po prostu klasyka.

Każde inne nauszniki to jakaś odskocznia od tego klasycznego dźwięku, strojenie w inną stronę lub w innym charakterze.

Sennheiser HD600, to tak jakby we wzmacniaczu włączyć przycisk "source direct", natomiast przy ich brzmieniu każde inne słuchawki można porównać do wyłączonego "source direct" i bawieniem się regulatorami barwy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i gitara. Dzięki za podpowiedź. Co do zamkniętych obawiałem się, że jeśli będą za długo na uchlach to będzie trochę ciepło przy dłuższym słuchaniu. Brak wentylacji i wilgotne środowisko sprzyja też namnażaniu się bakterii :-) Jeśli odsłuchasz również HD650, to podziel się wrażeniami. Jeśli nie będą grały gorzej niż 600 to warto dopłacić te kilka złotych za lepszy kabel.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.