Skocz do zawartości
IGNORED

Hi-endowe kolumny podstawowe do muzyki klasycznej


f16

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie kolumny podstawkowe polecacie do muzyki klasycznej? Kwota 20-25 tys. Kolumny o pięknej barwie, budujące przestrzeń i dające dobra dynamikę. Muzyka barokowa, Strauss, jak i fortepian.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie kolumny podstawkowe polecacie do muzyki klasycznej? Kwota 20-25 tys. Kolumny o pięknej barwie, budujące przestrzeń i dające dobra dynamikę. Muzyka barokowa, Strauss, jak i fortepian.

Dynaudio c 1 albo s 25

Ale jak masz duży pokój to harberthy 40.1 ,moze to nie wulkan energi ale barwa i wokale na świetnym poziomie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie kolumny podstawkowe polecacie do muzyki klasycznej? Kwota 20-25 tys. Kolumny o pięknej barwie, budujące przestrzeń i dające dobra dynamikę. Muzyka barokowa, Strauss, jak i fortepian.

Duży rozrzut upodobań...trudno w tej kwocie znaleźć coś co zagra to wszystko wybitnie...

Do muzyki barokowej to tylko wybrane modele Sonus Faber. Średnica jak marzenie.

Strauss to Sonus Faber Evolution (35 tyś s/h) - rozmach brzmienia jedyny w swoim rodzaju.

Fortepian to jak wyżej...tu potrzeba jak najlepszego basu...

Za dużo mniejsze pieniądze Sonus Faber Auditor M dobrze napędzone fajnie zagrają to wszystko co powyżej ale to nie będzie referencja jak w przypadku Evolution.

Warto koniecznie posłuchać Dynaudio C1 w różnych wcieleniach. Średnica gorsza jak w Sonusach ale wysokie wybitne i bas łatwiejszy do wysterowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35tys....chyba bym musiał w totka jak Wałęsa wygrać.

 

Teraz 35 tyś za monitory w Hajendzie to dolna półka...firmy obecnie tworzą ,,monitory" za 100, 150 tyś PLN...

 

np.

 

Wilson%20Benesch.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor na "stendzie" zajmuje dokładnie tyle miejsca co mała podłogówka .

 

To jasne jak słońce. Jednak monitor na stendzie jest dla wielu osób łatwiejszy w przestawianu, przesuwaniu, transportowaniu. Są osoby, które na przykład nie mogą dźwigać ciężarów większych niż 20 kg (np przepuklina pachwinowa, problemy z kręgosłupem, wysoka wada wzroku) i dla nich monitor jest idealny. Trzeba też o tym pamiętać bo czasami ograniczeniem nie jest budżet ani metraż a nasze zdrowie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mało kto pisze o częstej przypadłości współczesnych monitorów wliczając w to nowsze Sonusy czy nawet Utopie Diablo.

Owszem grają pięknie ale jak grają głośno. Na niższych poziomach głośności już tak pięknie nie jest.

Słychać to właśnie najbardziej na muzyce klasycznej. Myślę że warto to brać pod uwagę dokonując wyboru.

Przez kilka dni miałem w domu Electy, Guarneri i Diablo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała podłogówka nic nie wnosi. W tej cenie koniecznie Dynki C1 (najlepiej ostatnia wersja Platinum), może coś z Harbetha (30.1) lub Spendor SP2/3, ale tu będzie dużo słabsza góra i rozdzielczość za to ładna barwa jest w standardzie :-) Pytanie jeszcze jaki tor?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mało kto pisze o częstej przypadłości współczesnych monitorów wliczając w to nowsze Sonusy czy nawet Utopie Diablo.

Owszem grają pięknie ale jak grają głośno. Na niższych poziomach głośności już tak pięknie nie jest.

Doskonała ilustracja sytuacji kołdry za krótkiej z każdej strony. Mała objętość i próby uzyskania zejścia chociaż do E kontra (41Hz) skutkują niską efektywnością. Konstruktor ratuje się mniejszą kompensacją baffle step i dostajemy nadmiernie rozjaśnione brzmienie bez fundamentu basowego. Podkręcenie głośniej jest naturalnym mechanizmem obronnym, wykorzystującym krzywe izofoniczne słuchu człowieka, gdzie bas jest dobrze słyszalny dopiero przy wyższych głośnościach. Niestety łatwo wpaść wtedy w przestery.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Doskonała ilustracja sytuacji kołdry za krótkiej z każdej strony. Mała objętość i próby uzyskania zejścia chociaż do E kontra (41Hz) skutkują niską efektywnością. Konstruktor ratuje się mniejszą kompensacją baffle step i dostajemy nadmiernie rozjaśnione brzmienie bez fundamentu basowego. Podkręcenie głośniej jest naturalnym mechanizmem obronnym, wykorzystującym krzywe izofoniczne słuchu człowieka, gdzie bas jest dobrze słyszalny dopiero przy wyższych głośnościach. Niestety łatwo wpaść wtedy w przestery.

Misiomor porównywałem z monosami 211SE około 22W i DIY Pass 50W XA full wypas ten sam front te samo pomieszczenie i te same 50kg standy.

Moje Reference 3A Studio Master, Sonusy Electa mk2 i Guarneri oraz Utopie Diablo.

Zamiarem było a może bym sobie nowe głośniki sprawił :) Odsłuch szybciutko pokazał głupotę tego pomysłu niestety.

Dwa ostatnie głośniki są zauważ wielokrotnie droższe od moich. Tylko że moje mają 8 calowy woofer/midrange i to niestety słychać szczególnie na niskim i średnim poziomie głośności.

 

Nie wiem ile dokładnie kosztują nowe Reference 3A DeCapo ale polecam F16 odsłuch.

Bonus jest taki że wzmak na 300B w zupełności wystarcza a scena jest taka że trzeba usłyszeć żeby uwierzyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiomor porównywałem z monosami 211SE około 22W i DIY Pass 50W XA full wypas ten sam front te samo pomieszczenie i te same 50kg standy.

Moje Reference 3A Studio Master, Sonusy Electa mk2 i Guarneri oraz Utopie Diablo.

Zamiarem było a może bym sobie nowe głośniki sprawił :) Odsłuch szybciutko pokazał głupotę tego pomysłu niestety.

Dwa ostatnie głośniki są zauważ wielokrotnie droższe od moich. Tylko że moje mają 8 calowy woofer/midrange i to niestety słychać szczególnie na niskim i średnim poziomie głośności.

 

Nie wiem ile dokładnie kosztują nowe Reference 3A DeCapo ale polecam F16 odsłuch.

Bonus jest taki że wzmak na 300B w zupełności wystarcza a scena jest taka że trzeba usłyszeć żeby uwierzyć.

Miałeś Guarneri Evolution ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Memento o ile się nie mylę.

No to spróbuj Evolution

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 25 mkw nie bawiłbym się w monitory. Za ok. 7000 Euro można upolować s-h Sonus Faber Olympica III. Nigdy nie słyszałem kolumn grających bardziej homogenicznie. Dźwięk jest po prostu piękny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co ? Chyba wyjaśniłem wyżej że zostałem przy 3A.

Sprawdź

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

proponuje posluchac Duette 1 - uzywane moga przy pewnej dozie szczescia zmiescic sie w budzecie.Niestety niezbyt latwo takowe znalezc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pokój to 25m2

 

Mam pokój ok 22m2. Słucham m.in podobnej muzyki. Wbrew pozorom monitory zajmują tyle samo miejsca co podłogówki. Dlaczego chcesz się do nich ograniczyć? Zdecydowana większość monitorów nie będzie w stanie poprawnie odtworzyć nawet wiolonczeli, że o kontrabasie nie wspomnę. Będziesz słyszał tylko dźwięk strun bez wsparcia pudła instrumentu, a to robi sporą różnicę. Fortepian też będziesz miał mocno zubożony. Monitory są fantastyczne, ale tylko do pewnej/określonej kubatury pokoju.

pzdr

Wu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowana większość monitorów nie będzie w stanie poprawnie odtworzyć nawet wiolonczeli, że o kontrabasie nie wspomnę

Posłuchaj ATC SCM20 to zmienisz zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Memento o ile się nie mylę.

 

Memento trudno zapomnieć...mają bardzo charakterystyczny wygląd...jednak z Guarnerich to akurat Memento nie udały się za bardzo Serblinowi...problemy z basem i środkiem...

 

 

No to spróbuj Evolution

 

Nie ma sensu...czym ma je napędzić? Lampką? Tam trzeba z 300 W na kanał i to chamskich tranzystorowych:)

 

Zdecydowana większość monitorów nie będzie w stanie poprawnie odtworzyć nawet wiolonczeli, że o kontrabasie nie wspomnę. Będziesz słyszał tylko dźwięk strun bez wsparcia pudła instrumentu

 

Tak było jeszcze kilkanaście lat temu ale współczesne topowe monitory potrafią dużo więcej niż się Tobie wydaje. Problem jest taki, że w Polsce mało kto jest zainteresowany tematem a jeszcze mniej osób miało kontakt nauszny z tego rodzaju podstawkami...większość opinii o mankamentach powstaje na podstawie odsłuchów słynnych monitorów sprzed 10 czy 20 lat bo takie krążą u nas na rynku wtórnym i takie się kupuje...nowe supermonitory kosztują chore pieniądze ale potrafią to o czym ich dziadkowie mogli tylko pomarzyć...

Pozdr.

 

Wesołych Świąt

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzałbym z tymi różnicami pomiędzy tym co kiedyś a tym co dziś. Podstawki posiadają naturalne ograniczenia, zarówno te stare jak i nowe. Progres w technice głośnikowej jest powolny i absolutnie nie dramatyczny. Ja mam temat monitorów dobrze przećwiczony i w pewnym momencie trzeba postawić podłogówkę żeby był progres w pewnych aspektach, tylko porządną, nie tam jakieś dwudrożne pierdziawki w małej skrzynce bo to samo dostaniemy w podstawkach. Arek zaproponował Sonusy, jak się zmieszczą to może Dynki C2 lub Sapphire, ale zależy jakie to 25mkw - jak nie zagracone to można próbować z podłogówką, jak ciasno to lepiej monitor. Polecam również szukać w markach, gdzie jeszcze marketingowcy nie poupadali na głowę jak np. w takim Magico bo to co tam np. dostajemy za ponad 60kzł w najmniejszej podłogówce pominę milczeniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak było jeszcze kilkanaście lat temu ale współczesne topowe monitory potrafią dużo więcej niż się Tobie wydaje. Problem jest taki, że w Polsce mało kto jest zainteresowany tematem a jeszcze mniej osób miało kontakt nauszny z tego rodzaju podstawkami...większość opinii o mankamentach powstaje na podstawie odsłuchów słynnych monitorów sprzed 10 czy 20 lat bo takie krążą u nas na rynku wtórnym i takie się kupuje...nowe supermonitory kosztują chore pieniądze ale potrafią to o czym ich dziadkowie mogli tylko pomarzyć...

Pozdr.

 

Wesołych Świąt

Moreno już sam na to wpadłem i supermonitory na zamówienie są ... w drodze :)

I tylko z nazwy i z postawki to będą monitory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzałbym z tymi różnicami pomiędzy tym co kiedyś a tym co dziś. Podstawki posiadają naturalne ograniczenia, zarówno te stare jak i nowe. Progres w technice głośnikowej jest powolny i absolutnie nie dramatyczny. Ja mam temat monitorów dobrze przećwiczony i w pewnym momencie trzeba postawić podłogówkę żeby był progres w pewnych aspektach, tylko porządną, nie tam jakieś dwudrożne pierdziawki w małej skrzynce bo to samo dostaniemy w podstawkach. Arek zaproponował Sonusy, jak się zmieszczą to może Dynki C2 lub Sapphire, ale zależy jakie to 25mkw - jak nie zagracone to można próbować z podłogówką, jak ciasno to lepiej monitor. Polecam również szukać w markach, gdzie jeszcze marketingowcy nie poupadali na głowę jak np. w takim Magico bo to co tam np. dostajemy za ponad 60kzł w najmniejszej podłogówce pominę milczeniem.

 

Jasne że Magico S1 to taki mały skandalik za spora kasę...kto słuchał i ma słuch wyczulony na koherencję brzmienia to wie o co chodzi...

 

Postęp w technice głośnikowej jest a szczególnie to dobrze słychać w monitorach. Wystarczy posłuchać podczas jednego odsłuchu legendarnych niegdyś Guarneri Homage sprzed 20 lat i cytowanych Guarneri Evolution aby zrozumieć jak wiele się zmieniło w ciągu tych dwóch dekad...te pierwsze w takim porównaniu okazują się kuriozalnie ,,zamknięte" w swoim pudełeczku i przegrywają nawet w kwestii ,,jedwabistości" brzmienia z Ecolution. O co w tym wszystkim chodzi zostało dobrze opisane w pewnej relacji z takiego porównania dokonanego w Krakowie przez członków Krakowskiego Towarzystwa Skarpetkowego...o pardon Sonicznego...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak było jeszcze kilkanaście lat temu ale współczesne topowe monitory potrafią dużo więcej niż się Tobie wydaje. Problem jest taki, że (...)

 

...mimo wszystko fizyki nie oszukasz.

W jednym z moich ulubionych wątków napisałeś:

Posłuchajcie czegoś niebiańskiego...to pasuje idealnie...

 

 

Jak zapewne wszyscy wiemy, warto posłuchać najsampierw „Matrycy” by później do niej robić odniesienia.

Dali Bóg, nie chcę być Ci wrogiem, ale czy słyszałeś kiedyś na żywo Haydna pod J. Savalem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali Bóg, nie chcę być Ci wrogiem, ale czy słyszałeś kiedyś na żywo Haydna pod J. Savalem?

 

Matrycę jedną mam u siebie...taką z białymi i czarnymi klawiszami...

 

Ostatnio słyszałem Kurzak jako Gildę w Rigoletto...ta matryca bardzo miła dla ucha była....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że Magico S1 to taki mały skandalik za spora kasę...kto słuchał i ma słuch wyczulony na koherencję brzmienia to wie o co chodzi...

 

Postęp w technice głośnikowej jest a szczególnie to dobrze słychać w monitorach. Wystarczy posłuchać podczas jednego odsłuchu legendarnych niegdyś Guarneri Homage sprzed 20 lat i cytowanych Guarneri Evolution aby zrozumieć jak wiele się zmieniło w ciągu tych dwóch dekad...te pierwsze w takim porównaniu okazują się kuriozalnie ,,zamknięte" w swoim pudełeczku i przegrywają nawet w kwestii ,,jedwabistości" brzmienia z Ecolution. O co w tym wszystkim chodzi zostało dobrze opisane w pewnej relacji z takiego porównania dokonanego w Krakowie przez członków Krakowskiego Towarzystwa Skarpetkowego...o pardon Sonicznego...

 

Postep w technice głosnikowej ???

W Guarneri Evolution sa głosniki które mają ze 20 lat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Ostatnio słyszałem Kurzak (...)

 

Qrzajka Fajna jest. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.