Skocz do zawartości
IGNORED

STX Electrino 250 + SONY TA-FE900R QS


ryyba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów .

 

Proszę o informacje czy ktoś z was miał do czynienia z tymi produktami oraz czy warto je ze sobą połaczyć .

Salon 32 m2 , muzyka ( Od klasyki przez pop,rock do psy trance ) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To połączenie dosyć uniwersalne, najlepiej sprawdzi się w mocniejszych gatunkach muzycznych, gdzie dynamika, otwartość są pożądane. Musimy liczyć się z delikatnym wyeksponowaniem skrajow pasma.

 

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz na poziomie flagowca serii QS, ew. Sony ES serii 5xx

Jeśli nadal to Ci nic nie mówi - solidne budżetowe Hi-Fi

 

STX nie miałem, ale wierzę na słowo Koledze powyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STX Electrino 250 posiadam kolego, więc mogę Ci powiedzieć że to dobry wybór, pod warunkiem że nie będziesz musiał korzystać z serwisu firmy STX. Pan pod nazwą "dział handlowy" kryje się niezadowolony z życia, buńczuczny i zmęczony Pan, który robi łaskę że Tobą w ogóle rozmawia. Załatwienie czegokolwiek trwa (jak dobrze pójdzie) 2 tygodnie. Poza tym super :))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham psytrance i tutaj wzmacniacze sony mam na myśli modele z serii es grają jak dla mnie wybitnie kolumn niestety nie słuchałem więc nie będę się wypowiadał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie baw się w podbarwione kolumny"". jakie są 250-tki Ja mam fx 300 i polecam. Co prawda mam starsze soniaki i jest przyzwoicie z nimi. Zadziwiły mnie te kolumny jak potrafią zagrać z Technicsem v9(no ale to ciężka sztuka już do dostania , a w dobrym stanie mało realna). Scorpions zabrzmiał przepięknie co prawda z dobrym cedekiem. Psy Trance też bardzo dobrze , ze strony www z daciem. Nawet poczułem moc basu, a tam tylko jest 2x18 z tym, że ja mam 16m. W 45m kolumny zaginęły co prawda lepiej było niż na maestro s tonsila (one mają też podbite skrajne pasma).Nie wiem jak to zabrzmi w 30m może juz być na skraju możliwości. 250 będzie za słaba. Tak, więć jeśli decydujesz sie na stx to fx 300. W swoim przedziale cenowym , ba nawet trochę wyższym moim zdaniem numer 1. Nie wiem jak zagra to z twoim soniakiem, ale one nie są aż tak bardzo wybredne na wzmacniacz jak np altus 380 kolumnę nie łatwą do dobrego wysterowania. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem kiedys 900 na serwisie, bardzo fajne granie, dosc jasne i szczegolowe, na poziomie ciutke nawet lepszym niz 590ES, jednak mysle ze te kolumny zasluguja na drozszy i lepszy wzmacniacz w przyszlosci, a same kolumny sa chwalone i maja dobre opinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie baw się w podbarwione kolumny"". jakie są 250-tki Ja mam fx 300 i polecam. Co prawda mam starsze soniaki i jest przyzwoicie z nimi. Zadziwiły mnie te kolumny jak potrafią zagrać z Technicsem v9(no ale to ciężka sztuka już do dostania , a w dobrym stanie mało realna). Scorpions zabrzmiał przepięknie co prawda z dobrym cedekiem. Psy Trance też bardzo dobrze , ze strony www z daciem. Nawet poczułem moc basu, a tam tylko jest 2x18 z tym, że ja mam 16m. W 45m kolumny zaginęły co prawda lepiej było niż na maestro s tonsila (one mają też podbite skrajne pasma).Nie wiem jak to zabrzmi w 30m może juz być na skraju możliwości. 250 będzie za słaba. Tak, więć jeśli decydujesz sie na stx to fx 300. W swoim przedziale cenowym , ba nawet trochę wyższym moim zdaniem numer 1. Nie wiem jak zagra to z twoim soniakiem, ale one nie są aż tak bardzo wybredne na wzmacniacz jak np altus 380 kolumnę nie łatwą do dobrego wysterowania. Pozdrawiam

 

Gdzie słuchałeś electrino 250, że twierdzisz że są podbarwione? Przede wszystkim FX-300 to jest najwyższy model, więc mogą być lepsze, ale za pewne koledze chodzi o kolumny do 2 tysięcy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym z salonów były 250 i 150. Sprzedawca miał rację nazywając je efekciarskie. Zdecydowałem sie na fx 300 w ciemno. Jestem bardzo zadowolony mam je w 16m2. Tak jak pisałem wcześniej sprawdzałem je w 45m po prostu zginęly. Tam mam wpięte Altusy 380. Obawiam się, że 250 w 32m też zginą. Druga sprawa to kwestia źródła z jakiego kolega będzie puszczał muzykę. Z własnego doświadczenia wiem jak wydawało mi się, że to już jest kres kolumn lub wzmacniacza w jakim byłem błędzie jak puściłem w tym przypadku płytę scorpions z dobrego cedeka konkretnie to model akai 73. Usłyszałem zupełnie inną głębię"" tak jak bym słyszał płytę na nowo, a pozostałe cd nie mam z najniższej półki. Dac który posiadam podpięty do kompa owszem gra przyzwoicie, ale to nie to co te CD. Nie wiem ile bym musiał zapłacić za daca, żebym usłyszał co z tego CD. Na pewno możliwości nie będę miał , żeby róźne daki potestować u siebie (kilka sztuk). Nie wiem może 250 robionę są bardziej pod kino domowe ? tam może się sprawdzą lepiej, ale w domu ich nie mam, godzina ich też nie słuchałem, więc za wiele też nie powiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównujesz kolumny, które mają średnicę i górę na poprawnym poziomie i nie wychodzą ponad bas.. do altusów.... Wszystko będzie się przy altusach gubiło.. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ale weż pod uwagę cenę 2800 za fx 300. Słuchałem przed zakupem tanoy, dali , klipsh, dynavoice wszystko w okolicach 4 i więcej tysięcy (pomijam marżę, a mała nie jest). FX 300 dla mnie okazał się lepszy. Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że bas nie gra. tzn nie wychyla się, ale jak potrzeba potrafi się pokazać. Nie ma tam efektu dudnienia. Tyle co mogę powiedzieć o fx 300. Góra i średnica jak napisałeś poprawna, a może nawet nieco więcej. Wracając do wątku autora ja bym sugerował jeśli ma takie możliwości finansowe jednak iśc w stronę fx 300 zwłaszcza, ze posiada pomieszczenie 32m2. Jedyne do czego sie przyczepić do stx to ich wykończenie i pakowanie :). Gdzieś słyszałem, że tonsil nie umie pakować, ale przy stx to poezja,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie tematem i doradztwo . W gąszczu kolumn natrafiłem jeszcze na kolumny :

 

CAMBRIDGE AUDIO AERO 6

 

MONITOR AUDIO BX5

 

oba w budżecie ~2000 , może któryś z nich "przebije" wspomniane STX? :)

Pozdrawiam .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej posłuchaj na swoim soniaku w salonie wszystkie te kolumny i zdecyduj. Weż pod uwagę, że kolumny, które wymieniłeś wyżej zapewne będą miały wyższą marże czyli w gruncie rzeczy ich podzespoły będą tańsze. System zagra ci zawsze tak jak jego najsłabsze ogniwo. Jak puszczasz muzykę z laptopa po jacku pewnie będzie to laptop. Pewnie używane kolumny w tej cenie byś kupił o wiele lepsze, ale Ja się zawsze bałem używanych kolumn stąd mam tylko nowe. Ze wzmacniaczem już łatwiej naprawa nie jest taka droga. W domu możesz słyszeć całkiem inaczej niż w sklepie. W jednym ze salonów puszczano mi Tannoye, dali itd. Wzmacniacz to pioneer nie znam modelu cena około 2tys plus cd cambridge za około 1500. Pioneer poszedł w tryb pure direct - no nie dało sie tego słuchać.Miałem wrażenie, że słucham jakiejś mini wieży. Sprzedawca twierdził, że nie chce dawać lepszego sprzętu , żeby mi nie koloryzować"" kolumn. Znowu wcześniej słuchałem ich na exposure trochę droższy sprzęt. Temat rzeka najlepiej jak możesz idź posłuchaj to jest najlepsze rozwiązanie, ale żebym ci trochę namieszać jeszcze napiszę, że jak usłyszałem altusy z pathosem to miałem na prawdę wielki dylemat czy je kupić. W domu na szczęscie okazało się, że to gra zupełnie inaczej (inne pomieszczenie, inne źródło inny wzmacniacz) i jestem zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.