Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny boczne i tylne tak jak w kinie a warunki domowe


darek2

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie tak ostatnio analizuję swoje ustawienia w salonie ze sprzętem i nie wiem, czy przy montażu kolumn tylnych i bocznych nie poniosło mnie z wyskością powyższych. Jak je wieszałem miałem do porownania kino w moim mieście i tak boczne kolumny wiszą do ich dolnej krawędzi od ziemii na wysokości 195 cm, tylne 200 cm. salon ma metraż 32 m, wysokość 235 cm. Jak siedzę na kanapie, to uszy mam na wysokości 100 cm od ziemii. Tylne celowo zawiesiłem trochę wyżej i na ścianie bocznej ponieważ, na tylnej ścianie mam balkon a podobało mi sie jak jest w kinie, że tylne wisiały wyżej i dźwięk fajnie szedł do góry. Prosiłbym o wypowiedź czy takie ustawienie jest do przyjęcia ? Kolumny mam na uchwytach BT 70 i mam skierowane do dołu czyli idą bezpośrednio na słuchacza. Czy waszym zdaniem przewiesić je na sugerowaną zawsze wysokość 80 cm ( byłoby 15 i 20 cm w dół ) nad uszami oraz też wyrównać poziom tylnych do bocznych. Ogólnie jestem zadowolony, tylko czasem brakuje mi mocy w tylnych kolumnach, w drodze jest do mnie końcówka mocy Marantz MM 8077, która może to zniweluje. W załaczeniu zdjęcia ułożenia moich bocznych i tylnych względem słuchacza, kolmny to Usher 510.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile mi wiadomo kolumny powinny być na wysokości uszu słuchacza a nie pod sufitem. I co z tego, że są skierowane w stronę słuchacza jak i tak zródło znajduje się w górze, nad głową. Gdyby to były dipole to inna sprawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. instrukcji np. firmy denon zalecają aby kolumny tylne efektowe były montowane tak aby głośnik wysokotonowy kolumny był 60-90cm nad wysokością uszu. Jak dla mnie 90cm w warunkach domowych to za wysoko. Miałem kolumny na wysokości uszy było beznadziejnie i bardzo kierunkowo, najlepiej jak dla mnie sprawdziła się wysokość ok50-60cm..;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślę obniżę kolumny tak na wysokość 80 cm nad głową, tylko kolumny boczne skierować najlepiej w dół w stronę głowy słuchacza czy lepiej żeby głośniki kolumn były na wprost siebie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy Twoich kolumnach będzie lepiej jak skierujesz kolumnę na głowę słuchacza tak, że jak na nią patrzysz z miejsca odsłuchu to nie będziesz widział ścianek bocznych.. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tak, jak byś miał pierwszy i drugi rząd w tedy tylne daje się wyżej bo dochodzi Ci podest i jego wysokość ale zachowana jest wysokość od ucha słuchacza siedzącego obok do kolumny. Czyli jak masz boczne przy pierwszym rzędzie 50cm nad głową to tylne kolumny również są zawieszone 50cm nad głową ale głowy słuchacza z drugiego rzędu. Bo jak byś dał na tej samej to tylne mogły by Ci wyjść na wysokości głowy... ;-) w zaleznosci od wysokości podestu. Reasumujac ta sama wysokość jak warunki pozwalają. ..;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tak, jak byś miał pierwszy i drugi rząd w tedy tylne daje się wyżej bo dochodzi Ci podest i jego wysokość ale zachowana jest wysokość od ucha słuchacza siedzącego obok do kolumny. Czyli jak masz boczne przy pierwszym rzędzie 50cm nad głową to tylne kolumny również są zawieszone 50cm nad głową ale głowy słuchacza z drugiego rzędu. Bo jak byś dał na tej samej to tylne mogły by Ci wyjść na wysokości głowy... ;-) w zaleznosci od wysokości podestu. Reasumujac ta sama wysokość jak warunki pozwalają. ..;-)

Dugiego rzędu nie planuję, podestu też nie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wysokość ta sama... ;-) Tak sciekawosci jaka masz odległość od głowy do kolumn bocznych i tylnych bo z fotki widać że to nie mała odległość ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wieszaj ~50-60cm nad słuchaczem i będziesz zadowolony.

 

Wieszanie na poziomie 0 to praktycznie zanik przestrzeni, wylansowane przez gówniane plastiki z marketu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.