Skocz do zawartości
IGNORED

Komplet sprzętu Yamaha


kawka66

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich którzy będą przeglądali mój post mam na imię Paweł mam 24 lata na forum jestem zarejestrowany od dzisiaj ale kilku krotnie przeglądałem to forum i udawało mi się znaleźć odpowiedzi.

Dzisiaj zaczynam nowy temat ponieważ szukam sprzęty grającego do domu. Będzie to sprzęt który ma kilka dobrych lat i wizerunek który dzisiejszy sprzęt już nie ma. Chciałem złożyć nie wiem czy dobrze nazwę jeżeli źle proszę o oprawienie wieży segmentowej HI-Fi dodam że nie jestem audiofilem sprzętu szukam do posłuchania muzyki z laptopa czy też z tunera radiowego lub podpięcia go pod TV podczas jakiegoś filmu. Sprzęt będzie używany w pomieszczeniu około 25m2 o standardowej wysokości. Zestaw miał by się składać z elementów produkcji Yamahy, taki zestaw fajnie jak by Tuner FM, odtwarzacz CD, odtwarzacz kasetowy, wzmacniacz, amplituner, i equalizer czyli krótko mówiąc dość duży klocek jak na cały zestaw. Co do kolumn będę je rozpatrywał dopiero po złożeniu sprzętu lub też w trakcie. Niżej przedstawię moją listę elementów oczywiście mile widziane rady. Zapomniał bym dodać najlepiej jak by sprzęt był z jednej linii produkcyjnej aby się wszystko ładnie komponowało w całość dziękuję i pozdrawiam oraz Życzę Wesołych Świąt.

Tuner FM: Yamaha TX-592RDS

Odtwarzacz CD: Yamaha CDX-593

Odtwarzacz Deck: Yamaha 393

Wzmacniacz: Yamaha AX-392

Amplituner do TV: DSP-A1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu kupil bym dwa lepszej klasy klocki a nie szesc slabych.

Kupujesz amplituner i odtwarzacz cd i cieszysz sie przyzwoitej jakosci dzwiekiem. No chyba, ze chodzi o to zeby miec duzo klockow ustawionych jeden na drugim.

Jak kupisz wyzszej klasy amplituner to masz za jednym razem zalatwione trzy sprawy.

Po co Ci tyle klockow?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak by było najlepiej amplituner i cd tylko trochę poczytałem i dużo jest wypowiedzi że amplituner nie nadaje się do słuchania stereo więc teraz trochę się pogubiłem czy kupić amplituner i cd czy wszystko oddzielnie. Też myślałem żeby kupić amplituner odpada wtedy tuner i wzmacniacz do tego odtwarzacz CD i może jakieś DVD/Blue Ray. A co byś polecił/li

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak kolega wyżej pisze - lepiej dwa o klasę lepsze klocki niż sześc przeciętnych. Sama AX 392 to słaba budżetówka, nie warto się w to pchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz tuner,deck, to chyba szkoda kasy lepiej dołożyć do amplitunera tam już jest radio polecam na początek model powyżej 1500 czyli a1 wystarczy w zupełności do tego cd 860 ładnie komponuje i nie jest taki zły a jeżeli chodzi o stereo to z pewnością nawet Yamaha nie da rady w dobrym stereo to jest porostu wzmacniacz kina domowego i stereo tam jest ale...chyba każdy co słyszał to wie jak się to ma do zwykłego wzmacniacza stereo,nie polecam wzmacniaczy stereo z Yamahy nie słuchałem powyżej 8... mówimy o starych piecach co do nowych nie wiem.

Co lubisz słuchać?ile kasy masz na to przeznaczone?

I nie zwracaj uwagi na tych co zaraz z błotem by chcieli cie zmieszać bo to zwykłe barany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wysłane z mojego commodore 64 przy użyciu Joysticka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz tuner,deck, to chyba szkoda kasy lepiej dołożyć do amplitunera tam już jest radio polecam na początek model powyżej 1500 czyli a1 wystarczy w zupełności do tego cd 860 ładnie komponuje i nie jest taki zły a jeżeli chodzi o stereo to z pewnością nawet Yamaha nie da rady w dobrym stereo to jest porostu wzmacniacz kina domowego i stereo tam jest ale...chyba każdy co słyszał to wie jak się to ma do zwykłego wzmacniacza stereo,nie polecam wzmacniaczy stereo z Yamahy nie słuchałem powyżej 8... mówimy o starych piecach co do nowych nie wiem.

Co lubisz słuchać?ile kasy masz na to przeznaczone?

I nie zwracaj uwagi na tych co zaraz z błotem by chcieli cie zmieszać bo to zwykłe barany.

 

 

Ktos tutaj kogos wymieszal z czyms?

Wydaje mi sie, ze kolega dobre rady otrzymal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos tutaj kogos wymieszal z czyms?

Wydaje mi sie, ze kolega dobre rady otrzymal.

Chłopak jest nowy a tutaj zawsze się znajdzie ktoś kto lubi nowych....pisze tak na przyszłość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wysłane z mojego commodore 64 przy użyciu Joysticka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, chłopak dostał rady i może weźmie je do serca, każdy od czegoś zaczyna ale fajnie zacząć od czegoś przyzwoitego a nie czegoś słabego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, chłopak dostał rady i może weźmie je do serca, każdy od czegoś zaczyna ale fajnie zacząć od czegoś przyzwoitego a nie czegoś słabego.

 

 

Dokladnie. Dlatego takie a nie inne rady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki dzięki za rady czyli rezygnuję z tych klocków na rzecz czegoś lepszego a w mniejszym wydaniu klocków. A co sądzicie o nowym sprzęcie Yamahy lub denona który występują np na allegro które już mają wifi bluetooth i wiele innych bajerów i są w cenie do 3-4 tys. I do tego odtwarzacz CD. Co do kolumn tak jak ktoś wspomniał nie wiem jakie będą bo najpierw zacznę od klocków a później kolumny. Ja lubię różny rodzaj muzyki czasem rocka polskiego czasem jakieś techno czy dyskotekowa muzyka i nie ukrywam że jak by miało trochę basu dobrego to bym nie pogradzil.

 

Zapomniałem dopisać budżet jakoś nie mam określony nie jestem audiofilem czy też na tyle zakochany w muzyce żeby na sprzęt wydać 10tys. Szukam czegoś co mi posłuży i będę zadowolony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez bajerów ale sprawdzona marka .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.