Skocz do zawartości
IGNORED

Wharfedale EVO 2 30 alias Monitor Audio RX 6


Waldek1968

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładając ten post proszę o podpowiedź, które z powyższych kolumn będą lepsze do wzmacniacza Denon PMA-1510AE? Pomieszczenie odsłuchowe ma około 25 mkw., kable głośnikowe i interkonekt SUPRA. Chodzi mi przede wszystkim o stwierdzenie czy któreś z tych kolumn są wyraźnie lepsze, czy to podobna "półka"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Denona 2020ae i ostatnio odsluchiwalem na nim wlasnie KEF r300 a pozniej r700. Zabrzmialo to rewelacyjnie, dlatego zdecydowalem sie na r700. R300 tez graja swietnie, ale w moim pomieszczeniu r700 sprawdzily sie lepiej.

Moim zdaniem powinienes posluchac r300, bo mozesz je miec w cenie rx6 ktore moim zdaniem sa duzo slabsze jesli chodzi o brzmienie.

 

Nie wiem jakiej sluchasz muzyki, ale MA rx6 maja troche wyeksponowana gorna czesc srednicy co przy dluzszych odsluchach staje sie troche meczace. Wharfedali nie sluchalem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ten przedział cenowy. Wchodzą w grę kolumny podłogowe w cenie 3-4 tys. zł (podstawkowe mi się nie podobają). W ogóle to miałbym ochotę na Monitor Audio RX8, ale ciężko je kupić w rozsądnej cenie, stąd moje zapytanie o RX6. Nie chciałbym zbyt dużo dokładać po sprzedaniu Wharfedale.

 

A muzyki to słucham przeróżnej, głównie pop, disco i rock lat 80-tych.

 

Kolumny nie muszą być nowe. Myśląc o Monitor audio miałem na myśli kolumny używane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie czy jest sens wymiany tych Wharfedali na RX6. Zbyt wiele to sie chyba nie zmieni.

Czegos Ci brakuje w obecnym zestawie? Czy znudzil Ci sie wyglad?

 

Wesolych swiat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Monitor Audio. O EVO czytałem opinię, że brzmią tak jakby ktoś nakrył kolumny grubym kocem. Niestety, to prawda. Mam kolumny Wharfedale produkowane w tym samym czasie ale adresowane do bardziej wymagającej klienteli ;) - Opus 2M1.... Brzmienie bardzo budżetowe, wygląd high end.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie czy jest sens wymiany tych Wharfedali na RX6. Zbyt wiele to sie chyba nie zmieni.

Czegos Ci brakuje w obecnym zestawie? Czy znudzil Ci sie wyglad?

 

Wesolych swiat.

Niestety nie mam możliwości wypożyczenia kolumn Monitor Audio RX6. A tak pewnie byłoby najrozsądniej. Naczytałem się trochę.W sumie jedno z najlepszych kolumn do Denona 1510 to właśnie Monitor Audio RX8. Jako, że RX6 to ich młodszy brat, stąd temat wątku. Chciałem aby mój zestaw był optymalny i oczywiście aby nie przesadzić z kosztami. Niedawno wymieniłem wzmacniacz z Denona 710AE na 1510AE.

 

Zdecydowanie Monitor Audio. O EVO czytałem opinię, że brzmią tak jakby ktoś nakrył kolumny grubym kocem. Niestety, to prawda. Mam kolumny Wharfedale produkowane w tym samym czasie ale adresowane do bardziej wymagającej klienteli ;) - Opus 2M1.... Brzmienie bardzo budżetowe, wygląd high end.

Chyba lekka przesada z tym kocem. Ja odnoszę inne wrażenie. Wharfedale brzmią jak dla mnie bardzo dobrze. Zastanawiam się tylko czy nie można jeszcze lepiej. EVO 30 wydają się trochę słabe jak na możliwości Denona 1510. Nie za bardzo da się słuchać przekręcając potencjometr dalej niż 11.55.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem szkoda zachodu. Będzie to w stylu że poprawie wysokie kosztem średnicy itp. Jak masz czas/pieniądze to warto posłuchać u siebie.

Lepiej opisz metraż i co Ci brakuje w dźwięku, co drażni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głównie pop, disco i rock lat 80-tych

 

Do tej muzy RX6 to według mnie absolutna porażka. Jeśli już MA to rs8, rx8 lub silver8 a będzie zdecydowanie lepiej pod względem dynamiki, basu, ogólnego nasycenia dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że bez dorzucenia konkretnej kasy się nie obędzie. Chyba tymczasem sobie odpuszczę zmianę kolumn. Szkoda, że nie mam możliwości odsłuchania u siebie Monitor Audio RX8. Bynajmniej wiedziałbym czy taka wymiana ma sens. Znacie jakiś salon audio w kujawsko-pomorskim gdzie można odsłuchać te kolumny lub ich odpowiedniki ze wzmacniaczem Denona?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Monitor Audio MR6 - co o nich sądzicie? Są gorsze pod jakimś względem od Monitor Audio RX8?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

W ogóle to miałbym ochotę na Monitor Audio RX8, ale ciężko je kupić w rozsądnej cenie, stąd moje zapytanie o RX6.

 

Osoba ,która kupiła ode mnie zestaw kina 5.1 RX6 AV12 miała w domu RX8. Powiedział ,ze za duzy 'boom' robią w pomieszaniu i chce porównać czy RX6 będą sprawiały mniej problemu. A ma około 25m2 jak Ty. Mam tez znajomego który gra na RX8 z wzmacniaczem nad i ma podobny problem, zatyka porty i pułapki basowe budował. RX8 nie są lepsze, tylko przeznaczone do większych pomieszczeń.

 

Z brytyjskiej prasy o RX8:

But all this extra bass weight comes at a cost. The usually agile and punchy bassline sounds fat and there's a lack of distinction between the notes. This slows down delivery and prevents the RX8s from timing accurately. High frequencies have a good level of detail and they're expertly controlled with no hardness to speak of. The midrange is similarly detailed: vocals are clear and crisp.

 

If you're addicted to bass, these RX8s will be a real hit. But if you don't pine for extra low-end oomph (which comes at the expense of grip and timing) we think the Silver RX6s are a better all-round proposition.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna alternatywa w stosunku do RX6. Nie spieszy mi się, więc będę bardzo cierpliwy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są też teraz na allegro rx8 poniżej 4tyś i silver8 troszkę powyżej 4 tyś. To tak jakbyś jednak chciał już coś kupić :-) choć myślę że warto jednak poczekać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 tys. to dla mnie na ten moment za dużo. Wchodzi w grę 3 tys. Poczekam na jakąś okazję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Coś takiego znalazłem. Może uda wynegocjować się dobrą cenę?:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RX6 poszukasz i kupisz smialo za 2,5k. Jezeli lubisz duzo basu to RX8...RX6 ma go mniej za to jest lepiej kontrolowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RX6 poszukasz i kupisz smialo za 2,5k. Jezeli lubisz duzo basu to RX8...RX6 ma go mniej za to jest lepiej kontrolowany.

Mam odmienne zdanie. RX6 to ogólna porażka. Średnicy brak, a miast basów jest tylko jakiś bulgot, jak ze starych altusów.

Jak brać to tylko RX8, ewentualnie RX2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I komu tu wierzyć?

 

Witaj!

Coś takiego znalazłem. Może uda wynegocjować się dobrą cenę?:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam.

Czarny kolor odpada (nie pasowałby do kolorystki mebli w pokoju). Znalazłem na Allegro w tej samej cenie w jasnym kolorze. Tam spróbuję ponegocjować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam odmienne zdanie. RX6 to ogólna porażka. Średnicy brak, a miast basów jest tylko jakiś bulgot, jak ze starych altusów.

Jak brać to tylko RX8, ewentualnie RX2

 

Kazdy moze miec odmienne zdanie... kazdy ma inne konfiguracje i pokoje dlatego jak jest mozliwosc zawsze trzeba kolumny odsluchac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Totalnie różne kolumny. Wharfedale mocno wyraźny na górze. Czasem wręcz piskliwy. Wycofana średnica i dobrze kontrolowany twardy nisko schodzący bas. Monitor audio więcej średnicy góra też wyraźna ale nie aż tak i miękki dół. Do kwoty 3000 pomyślał bym jeszcze o tannoy dc6t.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.