Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny Pylon Topaz czy Pearl + wzmacniacz.


piooo999

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

około miesiąc temu zacząłem rozglądać się za nowymi kolumnami i wzmacniaczem. Na początku miał być to amplituner, jak zacząłem trochę czytać postanowiłem zakupić wzmacniacz stereo. Zestaw ma stanąć w pokoju 20 m2. Jeżeli chodzi o muzykę to dość zróżnicowana - głównie rock, trochę Depeche Mode, Pink Floyd, muzyka elektroniczna...

Kolumny - wybór padł na Pylon Audio - zastanawiam się pomiędzy Topaz 20 i Pearl 25. Chociaż po przeczytaniu kilku postów na Waszym forum to już właściwie nie jestem przekonany do nich na 100%.

 

Kolumny chciałbym nowe natomiast co do wzmacniacza - może być używka. Jeżeli chodzi o wzmacniacz to nie mam pojęcia jaki kupić.

Budżet - najlepiej żeby nie przekroczył 2500 zł.

 

Jest do kupienia nowy zestaw Pylon Pearl 25 + Denon 720ae za 2300 zł.

 

Ewentualnie myślałem nad Pylon Topaz 20 (teraz można kupić za 1700zł) plus jakiś wzmacniacz - no właśnie, jaki?

 

Mieszkam w Łodzi więc poszedłem do sklepu (nie będę pisał jakiego), bo chciałem czegoś posłuchać. Sprzedawca poinformował mnie, że owszem, jest taka możliwość - koszt 50 za kolumny i 50 zł za elektronikę - zwrot po ewentualnym zakupie... wolę dołożyć do sprzętu.

 

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwny sklep, pobierać kase za odsłuch, w Pabianicach jest profesjonalny salon Q21, zresztą często odpowiada na forum, myśle że cos doradzą :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie straszak na klientów którzy chcą posłuchać że by później taniej z sieci kupić po części rozumiem ale przy obecnej konkurencji takie zachowanie do niczego dobrego nie zaprowadzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie myślałem nad Pylon Topaz 20 (teraz można kupić za 1700zł)

 

Gdzie można kupić te kolumny za 1700 zł?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

zapraszamy do naszego salonu, u nas za żadne odsłuchy czy wypożyczenia nie płacisz (przy wypożyczeniu tylko kaucja, ale w przypadku oddania zwracana w 100%), a mamy ogromny asortyment sprzętu i kolumn.

Co do konkretów to myśle, że trzeba wybierać pomiędzy Pylon Audio Pearl 25 (http://q21.pl/pylon-audio-pearl-25.html), Topaz 20 (http://q21.pl/pylon-audio-topaz-20.html) a STX np. modelem Neutrino FX-150 (http://q21.pl/stx-neutrino-fx-150.html). Jest jeszcze jedna nowa kolumna, która możliwe że okazałaby się strzałem w dziesiątkę - Pylon Audio Opal 23 (http://q21.pl/pylon-audio-opal-23.html).

Każda z powyższych konstrukcji oferuje trochę inną szkołę grania, tak więc trzeba posłuchać i porównać.

W kwestii wzmacniacza spójrz proszę na integrę NAD C326 BEE (http://q21.pl/nad-c326-bee.html), natomiast mamy także wzmacniacz naszego Klienta, zakupiony u nas niecałe 2 lata temu w stanie idealnym, pełny komplet, opakowanie, pełna dokumentacja - Vincent SV-129 w cenie 1500 zł. Myśle ze to też opcja warta rozważenia.

 

Zapraszam serdecznie na odsłuchy, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie piszesz o jaki salon chodzi, przecież jeśli to prawda( a to fakt ;)), to co to ukrywać, cenzura polityczna, czy jak ? Dziwne zwłaszcza, że drogo tam nie mają, więc ci słuchacze i tak pewnie tam dokonają zakupu.

Jednak Q21 to inna jakość i wybór.

Pylona 25 w ciemno nie kupuj, ma specyficzne brzmienie, a za podobną cenę można mieć inne lepsze kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

 

Kolumny nie muszą być nowe, wzmacniacz również nie musi być nowy.

 

marantz_boy - Pylon Topaz 20 można kupić na Allegro (sprzedaje je Pylon Audio - wyprzedaż dekoru orzech amerykański)

 

arekm - jak pewnie wiesz, chodzi o RTVmax; jakie lepsze kolumny masz na myśli?

 

Co myślicie o wzmacniaczu Vincent, który proponuje Q21?

Chyba jednak w tym tygodniu wybiorę się do Q21 czegoś posłuchać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pylona 25 w ciemno nie kupuj, ma specyficzne brzmienie, a za podobną cenę można mieć inne lepsze kolumny.

 

Podaj proszę przykłady.

 

Pylony są średnie i nie odzyskasz z nich pieniędzy.

 

Po co miałby odzyskiwać? Uważasz że nowi użytkownicy są tak nawiedzeni jak niektórzy handlarze złomem (samochodami), że muszą zmieniać "zabawki" co 2-3 mies.? Nie po to człowiek kupuje nowe by je sprzedawać. A jesli nawet za jakiś czas będzie chciał to zrobić to wybacz ale niewiele rzeczy (audio) w tym budżecie zyskuje po czasie na wartości. Często jest to ogólna napinka środowiska pseudoaudiofili, którzy pieją z zachwytu nad "dobrym" brzmieniem jakiegoś klocka, bo nie w smak im fakt że ktos kupił coś tańszego, nowego i dla niego lepiej grającego.

 

Kolego piooo999. Posłuchaj parę konfiguracji Pylonów ze wzmakami i cd i po prostu wybierz to co ci się podoba. Topazów nie słuchałem ale Pearl w tej cenie są nie do pobicia. U mnie rozłożyły na łopatki kolumny prawie 3-krotnie droższe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Pylonów Sapphire 31 z dobrą elektroniką - brzmienie na poziomie dużo droższych konstrukcji . Dlatego nawet tańsze modele tej firmy warto posłuchać z jakimś dobrym wzmacniaczem u nich a najlepiej u siebie tak jak radzi Q21 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co miałby odzyskiwać? Uważasz że nowi użytkownicy są tak nawiedzeni jak niektórzy handlarze złomem (samochodami), że muszą zmieniać "zabawki" co 2-3 mies.? Nie po to człowiek kupuje nowe by je sprzedawać. A jesli nawet za jakiś czas będzie chciał to zrobić to wybacz ale niewiele rzeczy (audio) w tym budżecie zyskuje po czasie na wartości. Często jest to ogólna napinka środowiska pseudoaudiofili, którzy pieją z zachwytu nad "dobrym" brzmieniem jakiegoś klocka, bo nie w smak im fakt że ktos kupił coś tańszego, nowego i dla niego lepiej grającego.

Powinien być ostrożny jeżeli planuje pierwsze audio, tym bardziej nowe. Sam wiem że trudne jest do osiągnięcia zadowolenie kompletne po pierwszym zakupie. Zawsze coś, któryś element układanki nie pasuje. Ale żeby to zrozumieć trzeba osłuchania się ze sprzętem w własnym pomieszczeniu.

Też mam tańszy, stary wzmacniacz i nie uważam żeby był gorszy od tych z napisem Marantz czy Grundig. Ale używane a nowe to inna bajka.

 

 

Sapphire 31 to inna liga. Są znacznie lepsze od Peral 25 czy Topaz 20.

 

 

Do Twojego metrażu powinieneś rozpatrywać tylko Pearl 25, bo one mają trochę więcej basu niż Topaz 20. Grają ciepło, bez porywu szaleństwa.

Zastanów się też nad Tonsil Siesta Front.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wytrzymałem. Byłem dzisiaj w salonie Q21. Chciałem umówić się na posłuchanie Pylonów, ale okazało się, że pokój odsłuchowy był wolny... nie miałem przy sobie żadnych płytek, ale jako, że słucham różnorodnej muzyki pomyślałem, iż znajdę coś dla siebie pośród płyt dostępnych w salonie. Miły pan zaprowadził mnie do pomieszczenia, w którym samotnie mogłem delektować się muzyką. Niestety nie miałem zbyt wiele czasu (a ten płynie bardzo szybko w rzeczonym miejscu).

Kwota 3000 zł za kolumny i wzmacniacz... jeżeli chodzi o wzmacniacz tu (z tego co zauważyłem) nie było wątpliwości - NAD 326bee. Zdążyłem posłuchać przez chwilę z kolumnami STX (bodaj Electrino 150) oraz Pylon Pearl 25. Zdecydowanie bardziej przypadły mi do gustu Pearl`e (nie mam pojęcia o audiofilskim graniu, ale poczułem większą swobodę i uniwersalność w Pylonach - dla niewprawionego ucha w sam raz).

Na pewno chciałbym tam wrócić żeby posłuchać jeszcze Pylon Audio Opal 23 (mam nadzieję, że można ich posłuchać w Q21).

Co do zakupu, dla mnie - amatora - Pearl 25 myślę, że będą akurat (ewentualnie Opal). Wzmacniacz, z którym grały też wydawał mi się OK (NAD 326bee).

Ponoć do NAD 356bee ma być dostępny na dniach moduł sieciowy MT1; hmmm... to rozwiązało by problem źródła.

Tak z 2500zł (max 3000zł) robi się 5000zł...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnym razem wypożycz zestaw ze sklepu i posłuchaj go u siebie w domu , godzina dwie słuchania w innych warunkach nie jest miarodajna . Miło że są takie sklepy jak Q21 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie,

 

wybór wzmacniacza padł na NAD c356bee z DAC 2.0.

 

Jakie kolumny do tego proponujecie? Co sądzicie o Magnat Quantum 677 lub 675?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam! Noszę się z zakupem nowych kolumn.

Mam na nie 2000 zł (ewentualnie jakąś drobnicę mogę dołożyć).

Podpinam się pod temat bo także myślę o kolumnach Pylon Audio .

Zastanawiam się nad modelami:

- Pearl 25

- Topaz 20

- Tonsil Siesta

- Tonsil Maestro II 180

Jeśli faktycznie warto (chociaż z moimi ultrapatriotycznymi pobudkami wolę wspierać rodzime produkcje) to mam jeszcze na oku w tym przedziale cenowym konstrukcje zagraniczne

De facto chodzi tutaj o muzykę a nie patriotyzm :P

Są to:

Klipsch RF 42 II

Roth Oli 40

Boston Acoustics A250

Wharfedale Diamond 155

Może ktoś coś doradzi?

Moją przygodę z muzyką zaczynałem od Marantz SR-47 (ampilituner) + Altus 110 a w chwili obecnej mam Yamahę R-N500 która gra na kolumnach Canton Fonum 501.

Moje nowe kolumny miałyby współpracować z ową Yamahą.

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Dodam, że ciężko w moich okolicach o odsłuch. Do Gliwic mam 90 km, gdzie najbliżej mógłbym odsłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przez ponad rok Używałem PylonTopaz 20. Grały ze wzmacniaczem Rotel RA 1520 i CD Rotel RCD 1520 a potem ze wzmacniaczem Cambridge Audio 651A. Mogę ze swojej strony bardzo polecić te kolumny. Podobno idealnie grają ze wzmacniaczami NAD ale nie miałem ich okazji słuchać w tej konfiguracji. Pylon Topaz 20 mają naprawdę przy tej cenie oczywiście klasę, bardzo dobry bas, spójność grania. Na pewno nie są efekciarskie. Nawet jeszcze ich z braku czasu po przejściu na większe kolumny nie zdążyłem wystawić na sprzedaż.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Co do kolumn nowych to zdecydowanie lepsze są Magnat Quantum 677 oraz Heco Music Style 500.

Do Twojej Yamahy RN500 wybrał bym jednak Heco.

Zapraszam do nas na odsłuch. Mogę Ci także wysłać kolumny abyś w swoich warunkach stwierdził co gra lepiej.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Koledzy. Jeśli chodzi o odsłuch to mieszkam 13 km od Czeskiej granicy i mam daleko do wielu dużych, Polskich miast . Z wysyłką pomyślę. Co do heco - wolałbym nie napychac kieszeni naszym zachodnim sąsiadom. Z resztą są poza tym są poza zasięgiem mojego budżetu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli z przekonania chcesz kupić polskie kolumny to pylon jest ok. Po prostu heco są ciekawsze.

Drogę z pod czeskiej granicy masz bardzo dobra. Na zywiec Bielsko i jesteś w Oświęcimiu.

Jak odsluchasz i ci się spodobaja możemy pogadać o cenie.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a co z modelem TONSIL Premium? Dwie sztuki kosztują dokładnie połowę tego co PYLON Topaz a spotkałem się wielokrotnie z opiniami, że w tym przedziale cenowym lepiej kupić sprytnie niż dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.