Skocz do zawartości
IGNORED

Wstęga


yooro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam Dali Ikon 6 mk2 i tak ostatnio zdjalem maskownice i przylozylem ucho do wstegi. Zdziwilem sie bo zadnego dzwieku z tej wstegi nie slysze. Pytanie czy wstega jest wyraznie slyszalna czy tez pora na aparat sluchowy albo na wyslanie kolumn do horna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to zupełnie normalne. Mam Helicon'y i u mnie jest tak samo, choć moje ucho niestety słyszy prawie każdą ładowarkę do telefonu :/

Wstęgę byś usłyszał gdyby reszta głośników była odłączona (tzn. głównie kopułka), ale chyba nie byłoby to za przyjemne doznanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam Dali Ikon 6 mk2 i tak ostatnio zdjalem maskownice i przylozylem ucho do wstegi. Zdziwilem sie bo zadnego dzwieku z tej wstegi nie slysze. Pytanie czy wstega jest wyraznie slyszalna czy tez pora na aparat sluchowy albo na wyslanie kolumn do horna.

 

A brakuje Ci wysokich tonow w brzmieniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos nie odczuwam braku wysokich tonow. Zastanawia mnie po co ona w takim razie jest skoro to jest dla ludzi o czulym sluchu

 

Wiec moim zdaniem gra. Nie mozliwe zeby glosnik srednio/niskotonowy przenosil czestotliwosci, ktore powinna emitowac ta wstega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka testowych plików odtwarzających przejście od 20Hz to 20.000Hz i zdecydowanie na końcu słychać wstęgi. U mnie na przecięcie zwrotnicy jest w innym punkcie niż w Icon'ach, ale na Mentorach testowałem w podobny sposób i zdecydowanie na samej górze słychać pisk wstęgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe chodzi tu o zadne piski etc. spójrzcie sobie na pasmo np. skrzypiec -fortepianu ... skrzypce bowiem dochodza prawie do 40khz i nie chodzi o to aby usłyszeć 40khz bo trzeba byłoby być NIETOPERZEM :) ale o to chodzi ,ze te czestotliwosci sprawiają ,ze odczuwamy inaczej barwę ( chodzi by naturalniej) za pomocą bądz co bądz sztucznego instrumentu jakim jest kolumna głosnikowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Wam za pomoc - duzo sie wyjasnilo. Dzieki plikom od EvilD291 oraz plikom testowym 15khz i 16khz upolowanym na necie okazalo sie ze:

1. Nie slysze tych czestotliwosci.

2. Zona je slyszy.

Konkluzje sa trzy:

1. Kolumny mam sprawne.

2. Uszy mam do wymiany.

3. Zyskalem narzedzie do katowania zony ;)

Dziekuje wszystkim co wykazali zainteresowanie i pomoc w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie jak piszesz, wstęga sporo dodaje od siebie, ale człowiek chciał przetestować czy działa. Na takim syntetycznym teście przynajmniej można samemu się przekonać, że głośnik jest sprawny :)

 

PS. Ja od pewnego czasu mieszkam w domu, cisza, spokój... Ale w nocy muszę z gniazdek elektrycznych wyciągać ładowarki bo słyszę jak piszczą. Masakra - nigdy wcześniej tego nie słyszałem :/ A żona szczęśliwa śpi jak zabita, więc co ucho to inne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<br />NIe chodzi tu o zadne piski etc. spójrzcie sobie na pasmo np. skrzypiec -fortepianu ... skrzypce bowiem dochodza prawie do 40khz i nie chodzi o to aby usłyszeć 40khz bo trzeba byłoby być NIETOPERZEM :) ale o to chodzi ,ze te czestotliwosci sprawiają ,ze odczuwamy inaczej barwę ( chodzi by naturalniej) za pomocą bądz co bądz sztucznego instrumentu jakim jest kolumna głosnikowa :) <br />

 

Zgadzam sie z Kolegą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie należy także zapominać o tym że sporo głośników wstęgowych jest po prostu uszkodzona ,a nieuczciwi sprzedawcy dorobili teorię że emituja one dźwięk o częstotliwosci powyżej 16-18khz i dlatego są niesłyszalne przez dorosłego człowieka . Prawda jest taka że są one po prostu spalone i dlatego ich nie słychać . Tak dla jasności robiłem pomiary wielu głośników wstęgowych i wszystkie były uszkodzone -tylko jeden z tych ktore miałem w rękach był sprawny i grał . Słyszałem go doskonale bez jakiegoś wsłuchiwania się . Kolumna ze spalonymi głośnikami wstęgowymi łatwo się nie sprzeda i stąd ta wymyślona teoria .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

o matko, przecież to nie jest wyseparowany głośnik, nie jestem specem, ale te rozważania mnie bawią. Charakter wstęgi w Ikonach jest dość oczywisty, mam Ikon 5 mkII, ale wystarczy porównać je z ikon 5 "mkI" by poczuć "różnicę" :). Jej samej "dosłownie" nie słychać, bo chyba się nie da, sama nie zagra :D :D :D, jest sprzężona z kopułką, przykładałem ucho, gra po prostu góra, świetnie, nie umiem wyseparować, który dźwięk zagrała kopułka, a który wstęga. Po co mi to? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważania pojawiły się na skutek tego, że na innym forum jeden z użytkowników zastanawiał się czy przypadkiem wstęgi mu nie zakończyły żywota. Przyłożyłem ucho do swoich świeżych kolumn, żeby też się u siebie upewnić i ich nie słyszałem. Więc wiesz, albo nie słyszałem bo uszy nie takie albo nie słyszałem bo wstęgi wysiadły. Cenna rada dla tych co im się wydaje, że powinni naprawiać kolumny ze względu na uszkodzone wstęgi - wpierw trzeba się upewnić czy na pewno wymagają naprawy czy po prostu tego nie słyszymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

ja też nie zawsze je słyszę, raczej wręcz rzadko - a mam nówki i wszystkie nie mogą być chyba wadliwe :). Ja nie bardzo wiem jak Wy je chcecie ot tak wyraźnie słyszeć "oddzielnie", to chyba nie tak działa w ikonkach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie psy w okolicy wychodzą na papierosa :)

Buahahahhahahaahahhaahaa :D :))))) Dzięki za rozbawienie :P widac ,ze sa tu jeszcze ludzie z poczuciem humoru :P

 

Ps. zawyczaj ludzie słuchaja mp3 z komputera więc jak ma grać wstęga która zaczyna emitowac pasmo powyzej formatu mp3 ? :D hahahha Bądzmy powazni :) żaden głosnik ,który odtwarza pasmo od 16-18khz do np 40kzh nie będzie "grał" cały czas ponieważ nie są zawarte takie czestotliwosci w utworach :) i tak jak pisałem wczesniej tylko przy skrzypcach lub fortepianie oraz kilku innych instrumentach muzycznych pojawiają się składowe o których wczesniej mowa :) pzdr. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie stąd ten temat bo sam nie wiedziałem jak to finalnie jest ;)

 

tak sie sklada sie takze interesowalem sie tym tematem, wiec wynika z tego ze dali

pasmo wysokie podzielił przy fp 14 kHz uwazajac ze kopułka ładnie gra do tej czestoltiwosci

a powyzej az do prawie 40 kHz lepiej odtworzy wstega , w tym harmoniczne;;

 

http://www.independentrecording.net/irn/resources/freqchart/main_display.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(..)Dzieki plikom od EvilD291 oraz plikom testowym 15khz i 16khz upolowanym na necie okazalo sie ze:

1. Nie slysze tych czestotliwosci.

2. Zona je slyszy.

(...)

 

Mam podobnie niestety. Znaczy, że nie ma co się bawić we wstęgi ;)

CXN v2 // Roksan K3 // KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co to ma wspolnego z tym, ze ktos uwaza, ze wstega jest tylko jako bezuzyteczny dodatek w kolumnie, bo ludzkie ucho jej nie slyszy... Jak ktos 12khz nie slyszy to ma powazny problem ze sluchem I tam nalezy szukac przyczyny a nie w glosniku.

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.