Jump to content
IGNORED

Harman Kardon - pytanie o dzwięk


Wojjtecki

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Posiadam kino domowe Harman Kardon BDS 7773W. Podczas oglądania tv dostępne są wszystkie "formaty" dźwięku : ORIGINAL, STEREO, DOLBY VS REF, DOLBY VS WIDE, DOLBY PL II MOVIE oraz DOLBY PL II MUSIC. Dżwięk ze wszystkich 5 głośników i subw. dostępny jest w formacie DOLBY PL II MOVIE oraz DOLBY PL II MUSIC. Natomiast podczas odtwarzania filmu z dvd gdzie na opakowaniu napisane jest "Dźwięk : DD 5.1 te formaty DOLBY PL II MOVIE oraz DOLBY PL II MUSIC nie występują a co za tym idzie dźwięk jest tylko z 3 przednich kolumn i subw. Czy to jest normalny stan rzeczy? Nie można oglądać filmu na dvd i cieszyć się z dźwięku przestrzennego ? Z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

Wojtek

Link to comment
Share on other sites

DOLBY PL - to są polepszacze dźwięku stereo, czasami potrafią zablokować prawdziwe efekty zapisane na płycie.

Ustaw rozpoznawanie rodzaju dźwięku na AUTO.

Tylne głośniki w realizacjach 5.1 nie zawsze grają, wykorzystywane są tylko do efektów specjalnych, wszystko zależy od reżysera dźwięku. 100% dźwięku do okólnego jest na płytach z koncertami. Najlepsza płyta DVD do testów to AERO JMJ.

Link to comment
Share on other sites

Ok dzięki za wyjaśnienie. Zmyliło mnie to DD 5.1 na opakowaniu płyty dlatego byłem zdziwiony, że nie grają. Jeśli dobrze rozumiem to taki film dvd powinienem oglądać np na ORIGINAL bądź STEREO i "czekać na efekty specjalne" wtedy tyły zagrają. A jeśli mogę zapytać to na czym polegają różnice w dźwięku: ORIGINAL, STEREO, DOLBY VS REF, DOLBY VS WIDE ?

Dziękuję i pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.