Skocz do zawartości
IGNORED

Dobry wzmacniacz


noovik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Jestem raczej czytelnikiem tego forum niż aktywnym uczestnikiem, za sprawą raczej małego pojęcia w tematach technicznych.

I pojawił mi się problemik, związany ze ponownym skompletowaniem zestawu stereo. Proszę o pomoc.

 

Ma to być zestaw do pokoju ok 20m. Kolumny ok +/- 3000. cena wzmacniacza podobna. O źródło nie pytam, bo chyba w tych cenach to sprawa drugorzędna. Wzmacniacz może być nowy lub używany. Chciałbym żeby był w miarę uniwersalny, ponieważ słucham różnej muzyki. Od filmowej przez klasyczną do śpiewanej w szerokim zakresie. hip hop - nie.ludowa - nie. Jazz - rzadko.

 

Większość wzmacniaczy które spotykałem osiąga swoje najlepsze możliwości dźwiękowe przy większych poziomach głośności. dotyczy to również kolumn. Lubię czasem posłuchać głośno, ale chciałbym cieszyć się dobrą jakością dźwięku od małych poziomów głośności. I tu jest właśnie mój problem.

 

Chciałbym kupić wzmacniacz który dobrze gra również cicho. Da mi niski bas, ale i wokal będzie super. (filmowa, śpiewające baby)

 

Chyba opisałem swoje wymagania. Bardzo więc proszę o sugestie i pomoc.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny Usher V-602 mk2, jedne z lepszych do co najmniej 10tyś z nowych, kosztują obecnie ponad 5tyś, ale może uda się wywalczyć jakiś rabat, lub na raty. Na pewno warto posłuchać ich, ktoś tu pisał, że znakomicie dogadują się z Krellem KAV 300i, ja słuchałem ich z Creek Destiny 2 i brzmiało rewelacyjnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Accuphase E-206 (mój obecny wzmacniacz) owszem przyzwoite granie, typowe dla Accu, analogowe, ciepłe, dość szczegółowe, ale to stary wzmacniacz wymaga przeglądu i konserwacji. Problemem są też ceny na pewno nie wart jest więcej jak 2-2,5tyś już ze względu na sam wiek, rozdzielczość i przestrzeń w tym wzmacniaczu też nie powala.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy wzmacniacz bez regulacji barwy i bez żadnych innych regulatorów oprócz regulacji wzmocnienia, połączony z dowolnymi zestawami głośnikowymi zagra inaczej głośno i inaczej cicho. Tego nie da się przeskoczyć z uwagi na pozostałe ograniczenia. Sprzęt bez wspomnianych regulacji, grający dobrze cicho (co by to nie znaczyło dla kogokolwiek) nie zagra dobrze głośno i odwrotnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kizol666

(Konto usunięte)

Każdy wzmacniacz bez regulacji barwy i bez żadnych innych regulatorów oprócz regulacji wzmocnienia, połączony z dowolnymi zestawami głośnikowymi zagra inaczej głośno i inaczej cicho. Tego nie da się przeskoczyć z uwagi na pozostałe ograniczenia. Sprzęt bez wspomnianych regulacji, grający dobrze cicho (co by to nie znaczyło dla kogokolwiek) nie zagra dobrze głośno i odwrotnie.

Bardziej nie mogłeś zawinąć. Napisz to jeszcze raz tylko powoli. Że co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie. Mam zestaw taki jak w "o mnie" i jest dla mnie OK. Ale gra na 50m. do małego pomieszczenia nie nadaje się zupełnie. Dlatego zależy mi na zestawie grającym dobrze już niezbyt głośno. To jeśli miałbym wskazać preferencje głośno czy niezbyt głośno.

 

czy któryś z Harmanów byłby dobry?

a może lampa?.......o lampie to już nie wiem zupełnie nic. może ktoś podpowie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ushery v602 v2 nie są już produkowane, a nowych w Polsce nie da się już kupić, sam ostatnio szykałem, obdzwoniłem dystrybutora u ze 20 sklepów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy wzmacniacz bez regulacji barwy i bez żadnych innych regulatorów oprócz regulacji wzmocnienia, połączony z dowolnymi zestawami głośnikowymi zagra inaczej głośno i inaczej cicho. Tego nie da się przeskoczyć z uwagi na pozostałe ograniczenia. Sprzęt bez wspomnianych regulacji, grający dobrze cicho (co by to nie znaczyło dla kogokolwiek) nie zagra dobrze głośno i odwrotnie

Dobry wzmacniacz zagra dobrze i cicho i glosno

Z doswiadczenia wiem ze, potrzebna jest swietna wydajnosc pradowa i spora moc w zapasie wtedy dzwiek jest wypelniony juz od najmniejszych poziomow glosnosci

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wzmacniacz zagra dobrze i cicho i glosno

Z doswiadczenia wiem ze, potrzebna jest swietna wydajnosc pradowa i spora moc w zapasie wtedy dzwiek jest wypelniony juz od najmniejszych poziomow glosnosci

 

no właśnie. tylko który wybrać z te całej masy rynkowej ? wolałbym żeby to nie był potwór 20 - 30 kg. Bo w tych można się prądu spodziewać ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinienes zaczac od kupna mozliwie najlepszych kolumn na jakie Cie stac, a pozniej dobrac do nich wzmacniacz po wczesniejszym odsluchaniu kolumn u siebie w domu przykladowo z obecnie posiadanym wzmacniaczem gotowe polecane duety niekoniecznie musza sie sprawdzic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinienes zaczac od kupna mozliwie najlepszych kolumn na jakie Cie stac, a pozniej dobrac do nich wzmacniacz po wczesniejszym odsluchaniu kolumn u siebie w domu przykladowo z obecnie posiadanym wzmacniaczem gotowe polecane duety niekoniecznie musza sie sprawdzic.

 

Dzięki.

wybrałem kolejność od wzmacniacza, ponieważ dużo trudniej chyba znaleźć wzmacniacz wydajny prądowo w takim przedziale cenowym, który nie ma 30 lat i nie kosztuje krocie. Jeśli wybiorę wzmaka to do ceny kolumn podejdę bardziej liberalnie i będę wybierał już tylko jedną rzecz, zostawiając wzmaka jako pewnik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krell KAV 300i napewno bedzie dobrym wyborem jesli chcesz bardzo wydajny pradowo wzmacniacz i w miare mlody

 

Ok. Jest propozycja. Czy jest w miarę uniwersalny, tzn czy nadaje się do różnych rodzajów muzyki. Jeśli tak to już mam jakiś punkt odniesienia i zostaną kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie grał troche jasno, ale ja mam jasne kolumny, mysle ze jest to dosc neutralny i uniwersalny wzmacniacz.

 

Napewno dobra propozycja bedzie tez Marantz PM-16 to rowniez wysokiej klasy wzmacniacz, swietnie zbudowany i bardzo wydajny, gra po ciemniejszej stronie ale rownie szczegolowo i detalicznie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie grał troche jasno, ale ja mam jasne kolumny, mysle ze jest to dosc neutralny i uniwersalny wzmacniacz.

 

Napewno dobra propozycja bedzie tez Marantz PM-16 to rowniez wysokiej klasy wzmacniacz, swietnie zbudowany i bardzo wydajny, gra po ciemniejszej stronie ale rownie szczegolowo i detalicznie

 

Nooo latam po necie i niełatwo wyśledzić Twoje propozycje...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może polować na np. używkę Hegel H 80 i do tego monitory Studio 16 Hertz z serii Canto też używki (ktoś ostatnio sprzedawał w bardzo dobrym stanie) i na początek byłby to myśle przyzwoity zestaw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś inne propozycje - gdyby te były nieosiągalne...

 

może ktoś na temat lampy się wypowie. Podobno są bardzo wydajne prądowo już w niskich mocach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli może być dużo taniej niż 3000 zł to denony 1500ae, 1510ae i 2000r można wziąć pod uwagę, jeżeli 3000 zł to 2000ae lub 1520ae, cały czas mowa o uzywkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli może być dużo taniej niż 3000 zł to denony 1500ae, 1510ae i 2000r można wziąć pod uwagę, jeżeli 3000 zł to 2000ae lub 1520ae, cały czas mowa o uzywkach.

 

Dzięki.

Oczywiście że może być taniej. Nawet dużo taniej. może być też trochę drożej Źle sformułowałem. Te 3000 to taka górna orientacyjna. Napisałem tak niejednoznacznie żeby nie trzymać się tego za bardzo.

Już "lecę wyśledzić te denony.

 

a może polować na np. używkę Hegel H 80 i do tego monitory Studio 16 Hertz z serii Canto też używki (ktoś ostatnio sprzedawał w bardzo dobrym stanie) i na początek byłby to myśle przyzwoity zestaw.

 

Dzięki.

Nie znam w ogóle f-my Hegel. Znalazłem H 70. Powiem szczerze że podoba mi się i cyferki ma obiecujące. H80 na razie nie znalazłem, ale nie wiem czy nie wyrwie się nazbyt nad mój budżet przeznaczony na wzmaka.

 

Czy ta 70siątka jest też warta uwagi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Oczywiście że może być taniej. Nawet dużo taniej. może być też trochę drożej Źle sformułowałem. Te 3000 to taka górna orientacyjna. Napisałem tak niejednoznacznie żeby nie trzymać się tego za bardzo.

Już "lecę wyśledzić te denony.

 

 

 

Dzięki.

Nie znam w ogóle f-my Hegel. Znalazłem H 70. Powiem szczerze że podoba mi się i cyferki ma obiecujące. H80 na razie nie znalazłem, ale nie wiem czy nie wyrwie się nazbyt nad mój budżet przeznaczony na wzmaka.

 

Czy ta 70siątka jest też warta uwagi?

 

H 80 będzie lepszą opcją i bardzo chwaloną przez użytkowników. W tej integrze masz zintegrowany DAC, który na początek nie jest zły o ile interesuje Cię opcja puszczania muzyki z kompa. Jeżeli budżetu nie da się bardziej naciągnąć to może opcja H 80 i do tego szukać używki np. KEF LS 50 lub Monitor Audio GX 100(używane oczywiście, zeszłoroczny model!!)- ale tu polecałbym odsłuch. Można skontaktować się również z Panem Grzegorzem ze Studia 16 Hertz i z nim porozmawiać o monitorach. Z tego co widziałem ostatnio ma na sprzedaż modyfikowane przez siebie Dynaudio.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

lub

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - tu kwestia wynegocjowania ceny, choć do 20 m2 mogą być małe.

 

Wszystko zależy od tego co będzie u Ciebie źródłem, bo to podyktuje dalsze wydatki. Można zwrócić uwagę na integry Baltlab lub Exposure też chwalone przez użytkowników lub polować na Roksan Caspian M1 NG (koniecznie ta wersja!).

 

Co do H 70 nie słyszałem jej. Jeżeli natomiast miałbyś kupić H 80 w cenie 4500 - 5000 to zdecydowanie lepiej w tej cenie kupić model wyżej Hegel H 100 (mam osobiście i jak dla mnie gra świetnie).

 

W podanym przez Ciebie budżecie być może warto zwrócić uwagę na Baltlab lub Exposure. Choć jak dodasz to tego CD lub DAC to i tak zrobi Ci się cena H 100 lub H 80.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H 80 będzie lepszą opcją i bardzo chwaloną przez użytkowników. W tej integrze masz zintegrowany DAC, który na początek nie jest zły o ile interesuje Cię opcja puszczania muzyki z kompa. Jeżeli budżetu nie da się bardziej naciągnąć to może opcja H 80 i do tego szukać używki np. KEF LS 50 lub Monitor Audio GX 100(używane oczywiście, zeszłoroczny model!!)- ale tu polecałbym odsłuch. Można skontaktować się również z Panem Grzegorzem ze Studia 16 Hertz i z nim porozmawiać o monitorach. Z tego co widziałem ostatnio ma na sprzedaż modyfikowane przez siebie Dynaudio. Wszystko zależy od tego co będzie u Ciebei źródłem, bo to podyktuje dalsze wydatki. Można zwrócić uwagę na integry Baltlab lub Exposure też chwalone przez użytkowników lub polować na Roksan Caspian M1 NG (koniecznie ta wersja!).

 

Co do H 70 nie słyszałem jej. Jeżeli natomiast miałbyś kupić H 80 w cenie 4500 - 5000 to zdecydowanie lepiej w tej cenie kupić model wyżej Hegel H 100 (mam osobiście i jak dla mnie gra świetnie).

 

dziękuję

hegel bardzo mnie zainteresował. Poczytałem trochę i chyba jest to sprzęt który spełni z nawiązką moje oczekiwania. Szukam więc 80siątki. :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję

hegel bardzo mnie zainteresował. Poczytałem trochę i chyba jest to sprzęt który spełni z nawiązką moje oczekiwania. Szukam więc 80siątki. :-)

 

Myślę, że nie będziesz zawiedziony. Na początek wg. mnie to bardzo dobre rozwiązanie. A co do monitorów to można fajne znaleźć, trzeba tylko poszukać i popytać ludzi:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wzmacniacz zagra dobrze i cicho i glosno

 

Można tak to określić, ale słuchacz granie ciche zazwyczaj odbierze jako gorsze względem głośniejszego, bo tak działa zmysł słuchu. Chyba że ma sprzęt zaprojektowany z myślą tylko o cichym słuchaniu, jednak w takim przypadku granie głośne nie będzie już tak dobre. Do częściowej kompensacji tych różnic stosuje się we wzmacniaczach regulację barwy. Tak, czasem nawet w tych najdroższych. Wzmacniacze bez regulacji odbieramy jako lepsze gdy grają głośniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję bardzo wszystkim za wypowiedzi.Mam już kierunek i podzielę się wrażeniami po skompletowaniu zestawu.

Może ktoś jeszcze będzie miał tego typu wymagania, to skorzysta z mojego - już wtedy - doświadczenia.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.