Skocz do zawartości
IGNORED

Filmy BR róznica miedzy 24kaltek a 60FPS


spinacz66

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest różnica jakościowa między nimi czy tylko chodzi o wyświetlanie klatek na sekundę?

Czy film z 60FPS lepiej ogląda się od 24 i czy stacjonarne playery BR odtwarzają bezproblemowo filmy w 60FPS

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zreszta glownie chodzi o roznice miedzy 24 a 48 klatek w filmach. Na tych drugich byly juz masowe testy, skonczyly sie pozwami, zwrotem pieniedzy za seanse kinowe i nudnosciami. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spinacz Ty tak na poważnie z tym pytaniem? :)

Różnicę między 24, a wyższymi fps będzie widać tylko przy szybkich ruchach obiektów albo kamery. Przy normalnej akcji raczej nie dostrzeżesz różnicy.

A z tym Hobbitem to nie wiem o co ludziom chodziło... wersji 48 fps nie udało mi się namierzyć, ale widziałem fragmenty w 24 i 48 fps i ta druga wygląda zdecydowanie lepiej. Tym bardziej, że tego Hobbita kręcono wybitnie pod wysoki fps. Jest tam masa szybkich najazdów kamery, panoram itp. efektów, które wyglądają mega płynnie w 48 fps.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na TV Plasma... wolę standardową animację : )

Na projektorze wyłącznie 60 fps

Na projektorze te 24 fps to szmelc. Nie da się tego gówna oglądać.

To znaczy da się oglądać, jakieś 5 minut, po tym czasie człowieka kurwica bierze... : )

 

Ostatnio kupiłem trylogię Hobbita : ) Ale w normalnej wersji.

Jakoś zapomniałem o tej drugiej wersji w 48 fps : (

 

Oppo BDP-105D obsługuje 1080p / 60 fps

 

 

: )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem trylogię Hobbita : ) Ale w normalnej wersji.

Jakoś zapomniałem o tej drugiej wersji w 48 fps : (

 

To można u nas dostać go w 48 fps? Chodzi oczywiście o wersję rozszerzoną (zbiorczy pakiet), bo widzę dostępne tylko zwykłą i 3D.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To można u nas dostać go w 48 fps? Chodzi oczywiście o wersję rozszerzoną (zbiorczy pakiet), bo widzę dostępne tylko zwykłą i 3D.

 

Jak kupowałem trylogię 6 x Blu - ray ( Media - Markt ) to na Amen zapomniałem że jest wersja 48 fps.

Nie wiem i nie widziałem w Media - Markt tej wersji.

Pewnie pod zamówienie trzeba by było kupić w Media - Markt.

Wolę kupić w sklepie. Przez internety : ) już nie za bardzo

 

: )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na TV Plasma... wolę standardową animację : )

Na projektorze wyłącznie 60 fps

Na projektorze te 24 fps to szmelc. Nie da się tego gówna oglądać.

To znaczy da się oglądać, jakieś 5 minut, po tym czasie człowieka kurwica bierze... : )

 

Ostatnio kupiłem trylogię Hobbita : ) Ale w normalnej wersji.

Jakoś zapomniałem o tej drugiej wersji w 48 fps : (

 

Oppo BDP-105D obsługuje 1080p / 60 fps

 

 

: )

Szczerze mówiąc to nie mam pojęcia o co Ci chodzi z tym szmelcem na projku w 24fps-ach... miałem plazme teraz lecę na projku i jak dla mnie płynność taka sama... może coś masz nie halo z projem albo ustawieniami w nim...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to nie mam pojęcia o co Ci chodzi z tym szmelcem na projku w 24fps-ach... miałem plazme teraz lecę na projku i jak dla mnie płynność taka sama... może coś masz nie halo z projem albo ustawieniami w nim...

 

Co Tobie Yodas : ) tu nabazgrolić ? hmm Takie porównanie powiedzmy... O : ) już mam

 

PlayStation 3 The Last of Us

PlayStation 4 The Last of Us Remastered

 

Już wiesz o co chodzi...

 

: )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasuwa mi sie tu porownanie do amatorskich filmow kreconych w 60fps. Mozna zobaczyc, nawet moze sie to podobac. Jednak profesjonalizmu tu tam nie ma. Ja wole klasyczna predkosc, bez zbednego strobowego przyspieszenia. ;)

 

Wszystko tez rozchodzi sie na jakiej predkosci pracuje migawka w kamerze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co Tobie Yodas : ) tu nabazgrolić ? hmm Takie porównanie powiedzmy... O : ) już mam

 

PlayStation 3 The Last of Us

PlayStation 4 The Last of Us Remastered

 

Już wiesz o co chodzi...

 

: )

Ale ja wiem o co chodzi od samego początku... i zdania nie zmienie jeśli chodzi o filmy... bo oczywiście gry to zdecydowanie wolę w 60fps-ach... ale filmy dla mnie w 24 jak najbardziej są ok... gry to zupełnie inna para kaloszy. ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja wiem o co chodzi od samego początku... i zdania nie zmienie jeśli chodzi o filmy... bo oczywiście gry to zdecydowanie wolę w 60fps-ach... ale filmy dla mnie w 24 jak najbardziej są ok... gry to zupełnie inna para kaloszy. ...

 

No Ja wiem że Lubisz gry Yodas : )

Większość melomanów lubi gry. Tylko niewielka część melomanów nie lubi tego rodzaju hobby.

Tak nam już zostało od czasów szaraczka... PlayStation.

PlayStation 4 ma super warunki. Konsole ( PlayStation ) służą jako centrum " graczowe " wysokiej klasy audio.

Najlepsze są gry w 60 fps : ) Szkoda że GTA V nie chodzi w 60 fps : ( Ale i tak fajnie wygląda : )

 

Co do filmów...

Ja jednak Jestem za większą płynnością... filmy... dotyczy to wyłącznie projektora.

 

: )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Myszator jaki masz projektor? Ja też narzekam na 24 fps w swoim Benqu ale moje narzekanie jest spowodowane że w projektorze brak systemu interpolacji klatek takiego jak np motionflow

w TV Sony. Niestety korzystanie z Motionflow przez wiele lat spowodowało że nawet w kinie mam dyskomfort podczas oglądania 24 fps. Hobbit w 48 fps trochę poprawił moje doznania.

Jeśli masz możliwośc podłączenia komputera do projektora to wypróbuj wtyczkę DmitriRender która z każdego materiału robi 60 fps. Może będzie się lepiej oglądało na projektorze.

 

Szczerze mówiąc to nie mam pojęcia o co Ci chodzi z tym szmelcem na projku w 24fps-ach... miałem plazme teraz lecę na projku i jak dla mnie płynność taka sama... może coś masz nie halo z projem albo ustawieniami w nim...

Czy przepadkiem nie masz plazmy z wyższej półki, która ma zapewne dopracowany system interpolacji klatek oraz projektor sony z motionflow? Więc prawdopodobnie każdy materiał 24 fps jest odpowiednio wyświetlany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr : )

Epson EH TW - 3500

 

Od połowy tamtego roku bardzo rzadko używam projektor.

Fajna sprawa projektor, jednak Ja wolę funkcjonalność.

Trza cały czas włączać audio jak chce się pooglądać filmy/pograć w gry.

 

Dzisiaj kupiłem sobie drugą plasme Samsunga, bo już mnie wk***iało to ciągłe włączanie audio.

Często mam napady obejrzeć sobie filmik z dysku HDD/pograć na PlayStation na telewizorku...

Jadę po TV w tym tygodniu...

 

: )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trza cały czas włączać audio jak chce się pooglądać filmy/pograć w gry.

Możesz mi wytłumaczyć o co chodzi z tym audio. Nie masz amplitunera który wszystkim by zarządzał?

Twój Epson jak i mój Benq nie mają systemu interpolacji klatek więc płynność obrazu jest jak jest. Mi to przeszkadza i będę zmieniał na Sony, ale osobiście nie wyobrażam już oglądania filmów lub grania na czym innym niż projektor. Powiem tak, nawet mimo że narzekam na płynność obrazu w moim projektorze to pomijając ten aspekt to obraz jaki mam w domu jest o wiele lepszy niż przeciętne kino w Polsce. Przed godziną wróciłem z nowego Supermana i to co widziałem w kinie jeśli chodzi o jakość obrazu to porażka. Brak ostrości, dziwne kolory, ciemny obraz. Przy kinie mój projektor to prawie 4k;-) i chyba był to mój ostatni seans w kinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi wytłumaczyć o co chodzi z tym audio. Nie masz amplitunera który wszystkim by zarządzał?

Twój Epson jak i mój Benq nie mają systemu interpolacji klatek więc płynność obrazu jest jak jest. Mi to przeszkadza i będę zmieniał na Sony, ale osobiście nie wyobrażam już oglądania filmów lub grania na czym innym niż projektor. Powiem tak, nawet mimo że narzekam na płynność obrazu w moim projektorze to pomijając ten aspekt to obraz jaki mam w domu jest o wiele lepszy niż przeciętne kino w Polsce. Przed godziną wróciłem z nowego Supermana i to co widziałem w kinie jeśli chodzi o jakość obrazu to porażka. Brak ostrości, dziwne kolory, ciemny obraz. Przy kinie mój projektor to prawie 4k;-) i chyba był to mój ostatni seans w kinie.

 

Z tym audio chodzi o to, że lubię oglądać filmy/ grać PlayStation 4 na samym telewizorku.

Chyba robię się Stary meloman / gracz : )

Szczególnie w GTA V ( PlayStation 4 ) i dodatkowo zapuszczam sobie muzę... lubię tak grać

Może trochę dziwne, ale lubię jak mi muza gra, i gram sobie w GTA V

Amplituner mam. I to nie jeden miałem...

Niestety kino domowe już Mi się przejadło... nie interesuje Mnie. Może wrócę za 10 lat do kina... zobaczymy : )

 

Druga sprawa...

 

Animacja !!!

Dla mnie to najważniejsza sprawa zaraz za rozdzielczością/kolorami. ( Chodzi wyłącznie o projektory )

Bez płynności te wszystkie super hiper projektory są gówno warte... ścierwo.

Ostatnio byłem na Zwierzogrodzie...

Super animka. Pod względem obrazu... referencja

Jedyne czego Mi brakowało to płynność obrazu !!!

 

Tu nie chodzi o projektor...

Przyczyna leży w źródle.

Trzeba iść do przodu. A nie wymyślą sobie nowy standard 4K i myślą że ludzie rzucą się jak szczerbaty na suchary.

 

: )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animacja !!!

Dla mnie to najważniejsza sprawa zaraz za rozdzielczością/kolorami. ( Chodzi wyłącznie o projektory )

 

Dla mnie też i niestety mój jak i Twój projektor może zawieść jeśli chodzi o kwestie płynności animacji a tym samym można się zrazić do projektorów.

Ja trochę braki w płynności niweluje stosując wspomnianą wyżej wtyczkę DmitriRender ale nie zawsze chce mi się podłączać laptopa do kina domowego, zwłaszcza że mam Oppo.

Widziałem na żywo Sonego HW55 i VW320ES 4K i tam animacja prawdopodobnie by Cię zadowoliła. Niestety to trochę inna półka cenowa:-(

 

 

Trzeba iść do przodu. A nie wymyślą sobie nowy standard 4K i myślą że ludzie rzucą się jak szczerbaty na suchary.

 

Jeśli się nie mylę to standard UltraHD będzie umożliwiał wydawanie filmów w fps większym niż 24 klatki więc animacja powinna być lepsza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze...chyba się nie rozumiemy : )

Jestem zadowolony z Epsona i nie zamieniłbym go na dwa razy droższy.

Widziałem co potrafią dużo droższe projektory...

Tutaj nie leży problem w projektorach. Projektor to nie Plasma : )

Problem leży w nośnikach Blu - ray

 

: )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie leży problem w projektorach. Projektor to nie Plasma : )

Na projektorze te 24 fps to szmelc. Nie da się tego gówna oglądać.

Może źle zrozumiałem powyższą wypowiedz na temat projektorów. Czyli na plazmie też widzisz problem z płynnością filmów Blu-ray?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam wyczulone oko na płynność.. W telewizorach mam ustawione na maksa i każda opcja poniżej powoduje że widzę klatkowanie czyli Judder. Alternatywą z komputer -projektor równiez mógłby być Smoth video player który dobrze radzi sobie z dorzucaniem klatek do 60ciu i wtedy powinno być mega płynnie,,,, dla innych tzw teatr a dla mnie jest dobrze.. aha dodam jeszcze żeby nie było przycinek muszę zawsze zmienić w karcie graficznej na 24hz wtedy jest bardzo dobrze i w tv(vt60) włacza się opcja Smoth i jest ok

 

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Plazmie Panasa i 3 odtwarzaczach BR mam ustawione to samo na 24(ale w tv upłynniacze na minimum a w playerach na profilach standardowych jadę bez polepszaczy też) i jak dla mnie jest git jak odpalę film z dysku albo płytki BR.Mam też ultrapanoramę 21:9 LG29 cali i podłączony pod niego BR w ustawieniach monitora nie mam opcji 24 a w odtwarzaczu ustawione na 24 i nie widzę też jakoś różnicy też jak odpalę film możliwe że monitor automatycznie rozpoznaję materiał filmowy jak jest nagrany

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może źle zrozumiałem powyższą wypowiedz na temat projektorów. Czyli na plazmie też widzisz problem z płynnością filmów Blu-ray?

 

Plasma ma taką animację " płynność " że żaden projektor nie uzyska takiego efektu naturalnego obrazu.

Jedynie pod 60 fps projektor uzyskuje taką jakość jak plasma w 24 fps.

Na plasmie mam ustawione na środku... : ) Medium że tak się wyrażę.

 

: )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plasma ma taką animację " płynność " że żaden projektor nie uzyska takiego efektu naturalnego obrazu.

ale bzdury :)

 

i zdania nie zmienie jeśli chodzi o filmy... bo oczywiście gry to zdecydowanie wolę w 60fps-ach... ale filmy dla mnie w 24 jak najbardziej są ok... gry to zupełnie inna para kaloszy.

100% racji

 

Ja również mam wyczulone oko na płynność.. W telewizorach mam ustawione na maksa i każda opcja poniżej powoduje że widzę klatkowanie czyli Judder.

Nie wiem jak można oglądać film z upłynniaczem na maksa - przecież ten teatrzyk wygląda koszmarnie na filmach. Na sport i ew. studio zgoda ale nigdy film. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plasma ma taką animację " płynność " że żaden projektor nie uzyska takiego efektu naturalnego obrazu.

Jedynie pod 60 fps projektor uzyskuje taką jakość jak plasma w 24 fps.

Na plasmie mam ustawione na środku... : ) Medium że tak się wyrażę.

 

Czyli w projektorze brakuje systemu który ma plazma więc to że jesteś nie zadowolony z obrazu w projektorze nie jest winą nośnika bluray a braku upłynniacza.

Nie wiem z jakimi projektorami miałeś styczność, jak były ustawione co było do nich podłączone ale np urządzenia Sony maja już bardzo fajną płynność, nie gorszą niż mój Sony TV.

Mimo że specyfikacja blue-ray przewiduje materiał do 60 fps musimy się pogodzić że większość jest 24 fps i dlatego dla osób takich jak ja czy ty, którym to przeszkadza 24 fps, wymyślono

TruMotion, MotionFlow, Clear Motion Rate itd. Naprawdę spróbuj podłączyć do projektora komputer i odpalić film przez MPC z wtyczką DmitriRender i zobaczysz że obraz z projektora może być

płynny nawet z blue-ray.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale bzdury :)

 

Być może : )

Jak na razie nie widziałem w akcji projektor który w 24 fps zachowywałby się jak w 60 fps

 

: )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profesjonalne filmy nie sa krecone w 60fps. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem plazmę panasa i jesli chodzi o płynność to IFC ( Inteligent Frame Creation) panasonika niestety jest w tyle za Motionflow Sony... była to pierwsza rzecz na która zwróciłem uwagę...tzn.duzo lepsza płynność na projku Sony...

 

Profesjonalne filmy nie sa krecone w 60fps. ;)

... i czasem ten kinowy ,filmowy efekt 24fps-ów nie nosi nazwy Motion Blur...czy "cuś" takiego...dokładnie nie pamiętam..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może : )

Jak na razie nie widziałem w akcji projektor który w 24 fps zachowywałby się jak w 60 fps

bzdura goni bzdure - po co miałby się zachowywać w 24p jak w w 60p???? To tak jabyś napisał że jeszcze nie widziałeś odtwarzacza cd który z płyty stero nie gra w dts:):):).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzdura goni bzdure - po co miałby się zachowywać w 24p jak w w 60p???? To tak jabyś napisał że jeszcze nie widziałeś odtwarzacza cd który z płyty stero nie gra w dts:):):).

koledze zapewne chodziło że opcja w projektorze 24 klatki nie ma uplynnienia jak tv który te klatki dorabia.

 

Ja również nie wyobrażam sobie na żywo samochodu jadącego który co chwile na ułamek sekundy przycina się .Moje oko się prxyzwyczailo i nie akceptuje szarpan obrazu i nie uważam że to nadplynnosc po kilku latach z tym trybem, czytałem ludzi spostrzeżenia i większość po czasie nie wraca do nawet lekkiego juddera

 

Do Yodas. Mój drugi tv sony owszem ma lepszą płynność ale tylko z dekodera ,bo po włączeniu,tzn zapodaniu 24hz plazma również jest idealna(pisze o obu na maks) i w niczym nie ustępuje sonemu, jeśli oglądałeś filmy z ps4 to nie wiem czy tam jest opcja 24 hz i czy ją testowales.Drugą sprawa czy st ma taką samą płynność jak vt tego nie wiem na tym procesorze,, Hexa,, żart oczywiście.No i ostatnia kwestia to może że np minimalny motion w sonym i minimalny w plazmie np na sonym lepiej wygląda,tego nie wiem bo nigdy nie sprawdzałem

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz patrzałem dla pewności u siebie na G20 to to gówno mam wyłączone IFC w zaawansowanych (issccc) jak wyszło z kalibracji i tak samo zaleca na łamach AV w teście z maja 2010 G20 i nie widzę żadnego teatru jak odpalę film na BR 24 i tak mam od początku jak oglądam tv z dekodera cp i filmów na BR dla jest idealnie płynne bez zacięć. Chodź zdarzyło mi się parę razy jak odpaliłem film na samym początku tylko jak by przy starcie film szybciej chodził przez parę sekund potem jest ok ale zależy to od filmu jak zauważyłem jest to sporadycznie nie wiem czy to wina playera czy tv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledze zapewne chodziło że opcja w projektorze 24 klatki nie ma uplynnienia jak tv który te klatki dorabia.

 

No właśnie. Plasma sama dorabia klatki, i nie potrzebuję tych 60 fps na TV

Super mega płynnie wyglądają filmy w standardowej animacji : )

 

Przed chwilką brat powiedział że Epson ma funkcję dorabiania klatek...

Hmm... muszę to sprawdzić, jak będę miał więcej czasu : )

 

: )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.