Skocz do zawartości
IGNORED

Radmory .... kilka pytań do ekspertów


msz

Rekomendowane odpowiedzi

Ile dałeś za tego zepsutego Radka . Albo ten tuner nie jest przestrojony albo go przestrajał jakiś pijany elektronik nie wiem czy tak to można nazwać . Nie ma czterech kanałów tylko są dwa połączone na przełącznikach A/B . Potencjometry można wyczyścić ale lepiej je wymienić , cena jednego to około od 5 do 9 zł . Wyświetlacz , jak będziesz miał dobrego Radmoraka będzie migał prawie równo ale nie zawsze . To się da naprawić ale u specjalisty a nie pijaka takiego co przestrajał tunerek w twoim Radku ale nie wiem czy warto to też zależy ile dałeś za swojego starego . A co do kanału nie działającego dam pole manewru elektronikom bo ja się aż tak nie znam .

 

Powodzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200 zl dalem, ale gra jak z nut.

Jakbym umial sprawdzic napiecie na koncowkach, to bym wiedzial przynajmniej w czym tkwia nidoskonalosci dzwieku (choc i tak jest wspanialy).

Te potencjometry to widac chyba jest niewiele roboty .. 5-9 zł ... to niewiele

 

Sprzedajacy wydaje sie tak uczciwy (sam w to nie moge uwierzyc) ze pokrywa koszty przywrocenia sprzetu do normy lub proponuje odeslanie sprzetu. Ale przeciez tutaj na miejscu u mnie tez sie znajdzie porzadny elektronik ... wkoncu to Kraków

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam bym kupił Radka ale takiego zniszczonego sprawnego za rozsądną cene bo mam dużo sprawnych płytek prawie nowych tylko nie mam trafka .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pieniadze sie nie licza ...

ważny jest dźwięk : )

 

najważniejsze to spostrzeżenia osób, które siedzą w tym temacie

 

w sumie uważam, że mam bardzo bystre ucho i przez 48 godzin zdążyłem wychwycić małe niedoskonałości

ale potrzebuję więcej fachowych danych : >

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z fachowcami będziesz miał problem bo ciebie nie znają . Widzę na tym forum że jak ktoś znany da temat to piszą jak posrani ciebie może tylko zbluzgają .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak naprawde to fachowcy z krwi i kosci zapewne nigdy na interenecie nie siedza (lub sa to wyjatki), tylko sobie grzebia w elektronice .. ja porzebuje malego wsparcia osob, ktore orientuja sie co nieco w temacie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem też, że gdy ustawie pokrętło dla tonów wysokich w pewnych miejscach, to w jednym kanale sopran jest o wiele wyższy a przy tym wyświetlacz dla mocy wyjściowej wyrównuje naświetlanie diod.. czyli chyba wówczas pojawia się równe napięcie na wyjściach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w archiwum forum informacji na temat tego Radmora... troche juz zostało powiedziane. A poza tym zajrzyj na forum elektroda.pl -> tam jeszcze wiecej znajdziesz na temat tego Radmora (i wielu innych). Może coś Ci to pomoże... jak sie zapoznasz z tym wszystkim i bedziesz miał jakieś pytania to pisz. A co do potencjometrow - w pierwszej kolejności przeczyść i sprawdz co się będzie działo. To jedna sprawa. Druga - kanały grają nie tak - zmien miejscami kabelki, które wchodzą w płytki sterowania (te pionowe, przy tranzystorach z końcówki mocy). Jeśli problem będzie identyczny (tzn. bedzie tak samo jak wcześniej) to wina leży w sterowaniu lub końcówce mocy. Jeśli jednak problemy zmienią się (kanałami), tzn. to co było na lewym, jest teraz na prawym i na odwrót, to coś jest zwalone w przedwzmacniaczu. Jak już to sprawdzisz, to może zrobić analogicznie ze sterowaniami końcówki mocy - wyjmij płytki, zamień miejscami i sprawdz. Tylko uwaga - nie wyjmuj płytek gdy kondensatory są jeszcze naładowane - może gdzieś przeskoczyć iskra i coś padnie (ale nie musi!). Dla pewności, przy wszelkich zmianach, odłączaniu kabelków itp. rozładuj zawsze kondensatory troche... weź np. rezystor 500 Ohm i przytrzymaj z 10 sekund. Oczywiście mówie o kondensatorach filtrujących (tych największych :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam po krótkiej przerwie. Chciałem się tylko podzielić swoją radością :) Oto dwie godziny temu zostałem szczęśliwym posiadaczem Radmora 5102TE w kolorze srebrnym:) Transakcji dokonano na Allegro, a zakupilem go od pana natrixnatrix po - jak mi się wydaje okazyjnej cenie - 152,50 zł po pełnym i profesjonalnym przeglądzie (jak wszystkie jego Radmorki). Jeśli tylko pozwolicie kiedy będę już upajał się jego dźwiękiem, podzielę się dalszymi spostrzeżeniami:) Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Oto i jest :) Radmor 5102TE wraz z tunerem AM 5122. Muszę się przyznać, że w rzeczywistości wygląde jeszcze bardziej imponująco :) Po rozpakowaniu nawet szanowna koleżanka małżonka, która była bardzo przeciwna zakupowi Radmorka (że niby taki grzmot, duży i staroświecki) aż oniemiała z wrażenia i stwierdziła, że ładniej wygląda niż dotychczasowy zestaw ;) A więc coś w tym jest. W dniu zakupu udało mi sę jeszcze dostać u siebie w jednym ze starych zakładów RTV tuner AM 5122 niemal nowiutki bez najmniejszej ryski:) Tak więc całość rzeczywiście wygląda niesamowicie... a jak gra?? Przed odpaleniem Radka wymieniłem dotychczasowe niteczki na Monstery 2x2,5mm włączyłem Stinga w wersji koncertowej, przezornie wyłączyłem kontur, potencjometry "niskich" i "wysokich" na 0 i ... zagrało tak jak na Kenwoodzie z loudnesem i gałkami na "max" :) Jakaz była moja radość, że nareszcie coś ze swoich Tonsili usłyszę... i usłyszałem ... następna płyta: Depeche Mode "The Singles 1981-86" i na nowo poznawałem utwory :) Reasumując: Radek rzeczywiście gra swoim indywidualnym dźwiękiem, chyba bez porównania z niczym. Ale apetyt rośnie w miare jedzenia: teraz intensywnie wierce dziure w brzuchu żonce w sprawie wymiany frontów. A może coś polecicie w cenie do max. 1200 zł?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za zaśmiecanie stronki, ale nie moghłem się oprzeć ;)

[obrazekLUKASZ-242131_1.JPG]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za zaśmiecanie stronki, ale nie mogłem się oprzeć ;)

[obrazekLUKASZ-242132_1.JPG]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za zaśmiecanie stronki, ale nie mogłem się oprzeć ;) To jest obecnie najważnieszy przedmiot w domu :)

[obrazekLUKASZ-242135_1.JPG]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jestem po raz pierwszy ale czytając wszystkie posty zauważyłem, iż rzesza użytkowników Radmorków rośnie w siłę!!! :D Jakiś rok temu zostałem posiadaczem Radmora 5102. Jedynie co zrobiłem to przestroiłem UKF na FM i działa rewelacyjnie!! Mam pytanie do osoby która dokonała renowacji panelu przedniego. Otóż czy mozna prosic o szczegóły takiej operacji?? Czy można np. dokonac tego za pomocą poczty bo mieszkam dość daleko od Gdyni. :(

 

Pozdroovka dla wszystkich userów Radków!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest wlasciwie z tymi Radmorami ? Ile modeli i jakie byly produkowane ? Chodzi mi tylko o amplitunery FM. Widzialem w kolorze brazowym, srebrnym, ze wskaznikami wychylowymi, czesciowo z wychylowymi i LED-ami, z samymi LED-ami. Mozna zestawic krotka liste z oznaczeniami i krotkim opisem charakteryzujacym dany model ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dudivan --> Mnóstwo informacji o Radmorach znajdziesz na stronie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ja sam mam Radmora 5102 i uważam, że jest to bardzo udany model.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej podoba mi się 5412 z małymi zmianami , jeśli chodzi o 51.. wole 5102 TE dużo bym zmienił w wyglądzie zewnętrznym .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.