Skocz do zawartości
IGNORED

Radmory .... kilka pytań do ekspertów


msz

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa AA Technicsa z klasą A ma raczej mało wspólnego.

 

Kiedy to przeczytałem chcąc dowiedzieć się o zasadzie pracy klasy A .

 

Inżynierowie Kasprzaka wymyślili klasę A , lecz z braku odpowiednich komponentów ( embargo ) , sprzedano licencję dla Technicsa .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wiele lat temu wybebeszyłem Radmora 5412, "najlepszy polski amplituner" z wszelkich wnętrzności i przerobiłem na obudowę do gainclone.

Dopiero wtedy zaczęło to jakoś grać.

Miałem też wzmacniacz A-5510 - dźwiękowo mizerny.

 

 

Radmor5102 jest technicznie lepszym amplitunerem od Radmora5412.

W pewnych warunkach jest zupełnie odwrotnie..

Z dużą pewnością miałeś złe kolumny(kolumny które mogą być niezłe z innym wzmacniaczem).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę na boku, dziś wytargałem 4 szt. B&O Beogram 2400-2 , Beomaster 901 i jakieś jeszcze stare Sansui AMP... czy jakoś tak to się tam nazywa... Wszystkie ustrojstwa w stanie sklepowym i z podobnych lat produkcji wszystkie z tzw z ówczesnej średnio wysokiej pułki

( højkvalitet ). Testowałem w identycznej konfiguracji ustawienie głośników i sposób podpięcia ambiofonicznego. Jasna cholera ta ambiofonia nie brzmi tak przestrzennie i ciekawie jak na radku. W dodatku to Sansui AMP i Beomaster 901nieco bardziej szumią... Ambiofonia jest bardziej płaska, natomiast dźwięki z radka bardziej falują i jest wyczuwalny efekt opóźnienia ( wędrówki dźwięku ze sceny na widownię ) w tych innych tego niema a jedynie np. w prawej kolumnie jest wokal a w lewej np. gitara..... Aranżacja jest zdecydowanie bardziej płaska ! A to co mam z radka dopiero mogę usłyszeć ze znacznie młodszych lepszych konstrukcji ( a nawet grają lepiej... np. NAD M3 :D :-) musiałem przytrzymać by radek mi nie odleciał. Tak że mówienie czy pisanie że radek jest przeciętnym ... jest nie na miejscu ! Proszę sobie urządzić konfrontację i zaprosić jeszcze ze 3 inne postronne osoby i samemu po odsłuchu wyciągnąć wnioski... Coś w tych najstarszych modelach jest, pewna lekkość której brakuje w późniejszych egzemplarzach - mam sporo tego i wiem co piszę...

Być może obniżenie parametrów wynikało z masowej produkcji i zastąpieniu polskimi komponentami - trudno mi powiedzieć, brak wykształcenia, przyrządów pomiarowych itd. NAD M3 był lepszy ale i przy radku goście przedziwnie zanurzają się i odpływają, miło być pół godz a zrobiło się 4.... Wędrówki dźwięku ze sceny na widownię, to wrażenie dopiero usłyszeliśmy na NAD M3 - taka miła lekkość, noszenie dźwięków po sali... Kolumny używane do odsłuchu to DIY ze sprowadzonymi jakimiś głośnikami z USA ( 2 głośniki w jednym ) a na tyły moje chińskie CERWIN VEGA. Chciałem zamieścić tu zdjęcia z odsłuchu, ale niestety właściciel nie wyraził na to zgody...

Radmor 5100 został konfrontowany z technika audio 21 wieku. Radio z sieci ( w jakości CD ) stereo dekoder przy porównaniach używałem oryginalny z 1976 :) - mniejsze szumy od pozostałych testowanych amplitunerów ( kilka miesięcy temu także była konfrontacja z kilkoma amplitunerami z lat 79 - 98, radek także wywarł bardzo pozytywne wrażenia na słuchaczach. NAD M3. był najlepszy ze wszystkich innych no ale wiadomo.... W odsłuchu brali udział melomani obcojęzyczni :D

W planach mam zabranie staruszka na odsłuch do Århus. Naturalnie na dobrych zespołach głośnikowych.Salon audio...

Amerykanie byli zachwyceni, napisał jeden z konstruktorów ! Czym ??? NIE TYM CO KUPOWALIŚCIE W SKLEPACH !

W zakładach Radmor -u nie pracowali nieuki, a raczej ludzie wykształceni - dlatego za to co tu pisze i w innych miejscach kilka szmaciarzy z kraju nad Wisły troszkę mnie prześladowało. Teraz nie ma po nich śladu łącznie z pewnym portalem który zapadł się podziemie... Pytanie co chcieli mi udowodnić i poco te obrazy, zniewagi, obelgi. Gdzie jest reszta tych najstarszych odbiorników skoro one są tak dobre - przecież nie zardzewiały, to sprzęt nie do zajechania. Dlaczego mimo umówionego terminu w 1977 wycofano się z zaprezentowania nowego odbiornika w jednej z audycji radiowej. ( jeszcze w trakcie eksploatacji kontrolowanej ) odbiorniki już istniały i były normalnie eksploatowane na terenie Trójmiasta. Proszę nie pisać negatywnej opinii na temat czegoś czego się nie słuchało i nie widziało na oczy - piszę to ogólnie. Radmor radmorowi nie równy a ze strzępów gazet i opowiadań, dziś już dziadków wynika że od samego początku ta konstrukcja wzbudzała duże emocje i zgrzyty. Dzisiaj jest to samo.... 1 sztuka w całym internecie... gdzie jest reszta ???? Do tego amplitunera potrzeba 5 kilogramowego młotka by to zniszczyć. Tyle fanów i 1 sztuka się ostała ! ( no ok... - ze 2 szt. ) Bardzo bym chciał poznać osobę która posiada egzemplarz z takimi samymi modułami jak moje, najlepiej jak by jej egzemplarz był w jednym kawałku. To troszkę poza tym tematem, ale nie mam pracy i nudzi mi się :D

Przewidziana nagroda za ujawnienie się :)

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jakie polecacie glosniki do radmora 5102???

Tu jet problem.

Miałem go i nie pasowały żadne z ówczesnych Polskich.

Najgorsze były Altusy(czysto - ale strasznie metalicznie),które z Diorą całkiem dobrze.

Do tak czułego wzmacniacza mniej czułe kolumny.

Najlepiej jak ktoś z użytkowników ma taki zestaw w praktyce.

A nie na zasadzie: te są dobre to do radka będą pasować().

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że Sansui to był model z samego dołu oferty bo topowe modele to niemal poziom mojego Krella. Zwłaszcza polecam integrę AU Alpha 907 w różnych wersjach. Czy Wy myślicie że ci którzy nie doceniają Waszych zabytków nie mają o nich pojęcia? Przerabiałem różne wersje Radmora i 2/3 wynalazków Unitry. W swoich czasach były świetne. Dla nas zwłaszcza którzy niczego innego nie słyszeliśmy i na nic innego nie było nas stać. Jak sytuacja się zmieniła Radmor trafił tam gdzie jego miejsce czyli do muzeum PRLu, do piwnicy lub na złom. Pierwszy lepszy wzmacniacz dużego producenta gra zdecydowanie lepiej. I to pod każdym względem. Ja rozumiem sentyment, religię nawet rozumiem ale nie zrozumiem nigdy wmawiania ludziom że czarne jest białe. Radmruś, Radmor5412 skończcie ze słuchaniem szmelcu zacznijcie słuchać normalnego sprzętu. Mamy XXI wiek a nie PRL!!! Nawet jak macie mało kasy to stać Was na coś lepszego niż Radmor. Wystarczy chcieć a oczy się same otworzą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę na boku, dziś wytargałem 4 szt. B&O Beogram 2400-2 , Beomaster 901 i jakieś jeszcze stare Sansui AMP... czy jakoś tak to się tam nazywa... Wszystkie ustrojstwa w stanie sklepowym i z podobnych lat produkcji wszystkie z tzw z ówczesnej średnio wysokiej pułki

( højkvalitet ). Testowałem w identycznej konfiguracji ustawienie głośników i sposób podpięcia ambiofonicznego. Jasna cholera ta ambiofonia nie brzmi tak przestrzennie i ciekawie jak na radku. W dodatku to Sansui AMP i Beomaster 901nieco bardziej szumią... Ambiofonia jest bardziej płaska, natomiast dźwięki z radka bardziej falują i jest wyczuwalny efekt opóźnienia ( wędrówki dźwięku ze sceny na widownię ) w tych innych tego niema a jedynie np. w prawej kolumnie jest wokal a w lewej np. gitara..... Aranżacja jest zdecydowanie bardziej płaska ! A to co mam z radka dopiero mogę usłyszeć ze znacznie młodszych lepszych konstrukcji ( a nawet grają lepiej... np. NAD M3 :D :-) musiałem przytrzymać by radek mi nie odleciał. Tak że mówienie czy pisanie że radek jest przeciętnym ... jest nie na miejscu ! Proszę sobie urządzić konfrontację i zaprosić jeszcze ze 3 inne postronne osoby i samemu po odsłuchu wyciągnąć wnioski... Coś w tych najstarszych modelach jest, pewna lekkość której brakuje w późniejszych egzemplarzach - mam sporo tego i wiem co piszę...

Być może obniżenie parametrów wynikało z masowej produkcji i zastąpieniu polskimi komponentami - trudno mi powiedzieć, brak wykształcenia, przyrządów pomiarowych itd. NAD M3 był lepszy ale i przy radku goście przedziwnie zanurzają się i odpływają, miło być pół godz a zrobiło się 4.... Wędrówki dźwięku ze sceny na widownię, to wrażenie dopiero usłyszeliśmy na NAD M3 - taka miła lekkość, noszenie dźwięków po sali... Kolumny używane do odsłuchu to DIY ze sprowadzonymi jakimiś głośnikami z USA ( 2 głośniki w jednym ) a na tyły moje chińskie CERWIN VEGA. Chciałem zamieścić tu zdjęcia z odsłuchu, ale niestety właściciel nie wyraził na to zgody...

Radmor 5100 został konfrontowany z technika audio 21 wieku. Radio z sieci ( w jakości CD ) stereo dekoder przy porównaniach używałem oryginalny z 1976 :) - mniejsze szumy od pozostałych testowanych amplitunerów ( kilka miesięcy temu także była konfrontacja z kilkoma amplitunerami z lat 79 - 98, radek także wywarł bardzo pozytywne wrażenia na słuchaczach. NAD M3. był najlepszy ze wszystkich innych no ale wiadomo.... W odsłuchu brali udział melomani obcojęzyczni :D

W planach mam zabranie staruszka na odsłuch do Århus. Naturalnie na dobrych zespołach głośnikowych.Salon audio...

Amerykanie byli zachwyceni, napisał jeden z konstruktorów ! Czym ??? NIE TYM CO KUPOWALIŚCIE W SKLEPACH !

W zakładach Radmor -u nie pracowali nieuki, a raczej ludzie wykształceni - dlatego za to co tu pisze i w innych miejscach kilka szmaciarzy z kraju nad Wisły troszkę mnie prześladowało. Teraz nie ma po nich śladu łącznie z pewnym portalem który zapadł się podziemie... Pytanie co chcieli mi udowodnić i poco te obrazy, zniewagi, obelgi. Gdzie jest reszta tych najstarszych odbiorników skoro one są tak dobre - przecież nie zardzewiały, to sprzęt nie do zajechania. Dlaczego mimo umówionego terminu w 1977 wycofano się z zaprezentowania nowego odbiornika w jednej z audycji radiowej. ( jeszcze w trakcie eksploatacji kontrolowanej ) odbiorniki już istniały i były normalnie eksploatowane na terenie Trójmiasta. Proszę nie pisać negatywnej opinii na temat czegoś czego się nie słuchało i nie widziało na oczy - piszę to ogólnie. Radmor radmorowi nie równy a ze strzępów gazet i opowiadań, dziś już dziadków wynika że od samego początku ta konstrukcja wzbudzała duże emocje i zgrzyty. Dzisiaj jest to samo.... 1 sztuka w całym internecie... gdzie jest reszta ???? Do tego amplitunera potrzeba 5 kilogramowego młotka by to zniszczyć. Tyle fanów i 1 sztuka się ostała ! ( no ok... - ze 2 szt. ) Bardzo bym chciał poznać osobę która posiada egzemplarz z takimi samymi modułami jak moje, najlepiej jak by jej egzemplarz był w jednym kawałku. To troszkę poza tym tematem, ale nie mam pracy i nudzi mi się :D

Przewidziana nagroda za ujawnienie się :)

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Mam Radmora5412 + korektor + tuner. Drugi taki zestaw uratowałem przed śmietnikiem(całkowicie sprawny - krewniak chciał wyrzucić). Mówię ,,przecież to parę setek,, a on na to,, z sarkazmem - tak naprawdę,,. Pomyślałem - schowam sobie. Ale z drugiej strony,,jeśli ten mój służył mi tyle lat(25) to po co trzymać 2 zestawy I go sprzedałem dalej. Nie dość,że nieoczekiwanie zarobiłem. To jeszcze cieszy się nim ktoś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę na boku, dziś wytargałem 4 szt. B&O Beogram 2400-2 , Beomaster 901 i jakieś jeszcze stare Sansui AMP... czy jakoś tak to się tam nazywa... Wszystkie ustrojstwa w stanie sklepowym i z podobnych lat produkcji wszystkie z tzw z ówczesnej średnio wysokiej pułki

( højkvalitet ). Testowałem w identycznej konfiguracji ustawienie głośników i sposób podpięcia ambiofonicznego. Jasna cholera ta ambiofonia nie brzmi tak przestrzennie i ciekawie jak na radku. W dodatku to Sansui AMP i Beomaster 901nieco bardziej szumią..

 

Proszę sobie urządzić konfrontację i zaprosić jeszcze ze 3 inne postronne osoby i samemu po odsłuchu wyciągnąć wnioski.

 

 

Daj najpierw szybko zdjęcia z wymienionym sprzętem .,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A JA WOLE COŚ LAMPOWEGO(zasilacz sieciowy wielkości twojej głowy a głośnikowy trochę mniejszy)

CO W ZABYTKACH JEST NIE TAK ???

Przerabiałem różne wersje Radmora i 2/3 wynalazków Unitry - TO MUSIAŁEŚ SIĘ NAMĘCZYĆ

W swoich czasach były świetne - RÓWNIEŻ PRODUKTY ZACHODNIE

na nic innego nie było nas stać - NIE BYŁY TANIE A ZNIKAŁY WPROST PROPORCJONALNIE DO SWOJEJ CENY

Radmor miejsce muzeum PRLu, - LEPIEJ MUZEUM NARODU POLSKIEGO

do piwnicy - A NIE NA ZŁOM ???

na złom - A MOŻE DO PIWNICY ???

Ja rozumiem sentyment - NO CIEBIE TO RACZEJ NIE DOTYCZY

religię - ???

Radmor5412 skończcie ze słuchaniem szmelcu - ???

Mamy XXI wiek a nie PRL!!! - TAK I MP3,BUŁKĘ ZE ŚWIŃSKIM RYJEM Z DONALD...OSZUSTÓW WCISKAJĄCYCH NAM PLASTIKOWE AUDIO ZE WZMACNIACZEM PROCESOROWYM. LUDZIE Z GŁODU UMIERAJĄ ALE Z KOSMOSU Z SUPER NOWOCZESNEJ STACJI ORBITALNEJ ZA MILARDYTEGO NIE WIDAĆ . ZRESZTĄ SLEPYCH I GŁUCH NA ZIEMI TEŻ NIE BRAKUJE.

 

BALD JAK CI BIEDOTA NIE PASI TO SIĘ PRZENIEŚ - OBRAŻANIE OD ŚMIETNIKA LUDZI TO JUŻ PRZESADA

 

POZDRAWIAM RADMOR5412

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było u kogoś w domciu ... nie nagrywałem. Za to mam kilka fotek luzem.

NAD M3, ( bardzo ciężki ) kolumny DIY i monobloki ( lampa :) niestety nie są moja własnością ...

Beomaster 901 z 1977 jest mój - jest na sprzedasz wraz z papierami, stan nienaganny... - to ze schematem.

Beogram 2000 też mój. Reszta kiedy indziej...

Fotki nie są z internetu są własnością prywatną - proszę nie kopiować. zresztą nie bardzo jest co.

Postaram się nagrać i zapisać opinie z odsłuchów i testów jakie zamierzam przeprowadzić w jednym z salonów audio w Århus - ale to dopiero w planach.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-39340-0-90109900-1351619623_thumb.jpg

post-39340-0-40299100-1351619646_thumb.jpg

post-39340-0-94251400-1351619657_thumb.jpg

post-39340-0-48403000-1351619674_thumb.jpg

post-39340-0-97033300-1351619687_thumb.jpg

post-39340-0-40120700-1351619710_thumb.jpg

post-39340-0-17356800-1351620226_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

WITAM, jakie kolumny podłogowe polecacie do Radmora 5412, pokoj 25m2, rodzaj muzyki mozna powiedziec, ze kazdy z naciskiem na reggae i pochodne, zalezy mi na cieplym brzmieniu i dobrym kulturalnym basie. cena to ok 600zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z tego nie będzie - na 25 mkw Radmor jest za słaby ...

 

Jeżeli już koniecznie - to łatwe do wysterowania - czyli 8-Ohmowe i o efektywności wyższej niż 90 dB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.