Skocz do zawartości
IGNORED

Radmory .... kilka pytań do ekspertów


msz

Rekomendowane odpowiedzi

Mały błąd bo na zdjeciach jest 5102 ale i tak to co napisałem jest słuszne. Ciężko mi powiedzieć jakie są różnice w brzmieniu między 5100,a 5102 bo nie małem tego pierwszego ale raczej duże nie są zwłaszcza jeśli chodzi o średnie tony. W każdym razie jeśli chcesz to napisze Ci co możesz jeszcze wymienić aby Twój RADMOR zagrał nieco inaczej:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tym konturem to jak w końcu? Na zdjęciach jest, w opisie napisane że dodano go w 5102, na allegro

(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )jakiś facet napisał, że orginalnie nie było...o co common?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz wszystko

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Jednak się pomyliłem więc przepraszam za wprowadzenie w błąd. 5100 jednak nie miał konturu ale więcej Ci już nie powiem bo całą swoją uwagę i pracę wkładałem w poprawę brzmienia Radmora 5102.Myśle,że załączony link sporo Ci wyjaśni:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kontur. Oryginalnie 5100 NIE MIAŁY konturu a 5102 tak. Na moich zdjęciach ten Radmor na dole to 5100. Tylko płyta czołowa jest po regeneracji w ZR Radmor. Niestety nie mają tam już matryc z napisami od 5100 więc nadruk jest od 5102. Stąd na panelu jest nazwa Radmor 5102 a nad przyciskiem "-16dB" napis "Kontur"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, trochę namieszał mi ten kontur. Jutro wielki dzień - jadę na wolumen zakupić mojego wymarzonego RADMORA - na miejscu zdecyduję między 5100 a 5102. Ah, te wskaźniki :))), będę siedział całą noc i się do nich uśmiechał pewnie :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomektoon -> jak zapewne pamiętasz, również jestem szczęśliwym posiadaczem RADMORa 5100 w kolorze czarnym? ciemnobrązowym? no brzydkim jednym słowem mówiąc i zniszczonym :-(

Stąd mojej pytanie - czy, na dzień dzisiejszy, jest jeszcze możliwa regenaracja płyty czołowej? Jeśli tak, to w jaki sposób się to załatwia i ile kosztuje?

 

RADMOR forever ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomektoon -> dzięki za info.

 

Wybacz, ale zupełnie zapomniałem o moich kolumienkach. Nie jestem nawet pewien, czy mają jeszcze jakąś etykietkę z tyłu - wiele lat minęło. Wg mojego rozeznania, jeżeli za dobrą cenę, to bierz. Będziemy je razem przywracać do życia :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, akurat nie o etykietkę mi chodziło tylko o brzmienie w zestawieniu z Radmorem :-) Ale i tak je kupię. Będzie już prawie kompletny zestaw polskiego audio. Ostatnio doszedł CD Radmor 5552, brakuje mi jeszcze jakiegoś szpulowca do nagrywania nocnych audycji z "Trójki".. Ile można nagrać na największej szpuli jaka wchodzi do "Arii" przy prędkości 9,5cm/s?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomektoon --> jutro pojadę to sprawdzę, ale to największa tego typu giełda jaką znam - muszą być.

 

odnośnie regeneracji paneli - czy mi też możesz podać adres/kontakt?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BeerfaN -> Cała filozofia polega na udaniu się do serwisu Radmora w Gdyni, kupnie panelu po regeneracji i oddaniu swojego w rozliczenu :-) Tylko trzeba mieszkać w pobliżu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo

- MAM!!! 5102, wersja "miedziana " z niebieskimi wskaźnikami. Dostałem gratis od wujka - kompletny i działa, tylko trzeszczy lewy kanał. Jak wrócę z wyjazdu to wymieniam kondensatory i czyszczę potencjometry. Jeszcze nie gra jak powinien, ale...ten kontur dał mi popalić. I wogóle rewelacjny sprzęt! Już go kocham :)))

 

(ps - ktoś wie, jak wyczyścić potencjometry, żeby ich nie rozwalić? - laik prosi o pomoc)

 

pozdrawiam

Bartek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze

Jesli chcesz wyczyscic potencjometr polecam specjalny srodek w spreyu o nazwie bodajze kontakt Ma wygodny aplikator zeby dostac sie w kazdy zakamarek Kupisz go w sklepie z czesciami elektronicznymi za smieszna cene no i najwazniejsze dziala

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale bez zdjęcia płyty czolowej nie podejdziesz aplikatorem. Po zdjęciu drewna ,wzdłuż górnej i dolnej krawędzi sa wkręty .musisz wykręcić je i po zdjeciu gałek ściągnać panel. I masz pełen dostep do potencjometrów i przelączników obrotowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomektoon pytanie:

 

mam 5102T -"brzydki brąz" . napisz coś na temat regeneracji czołówki i gałek /koszty i czy można by sie z tobą dogadać nt. oddania do serwisu -mieszkam w Krakowie/ i czy jest możliwość zmiany całości na srebro????

 

odpisz jak możesz na moją poczte .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

>tomektoon> Ja sprzęgnąłem Radmora 5102 ze swoimi kolumnami z membraną bierną (40W, z przełącznikiem z przodu, 4gł: membrana, bas, średnie, kopułka - to o te kolumny choidz?) i efekt..... PIORUNUJĄCY! Te całe Altusy mogą się schować pod dywan, zestawy z subwoofer'ami - do piachu, miniwieże - nie dyskutujmy, z kolumnami audiofilskimi nie porównywałęm, ale mogę stanąć z nimi w szranki. Jeśli znajdziesz gdzieś takie kolumny, to się nie zastanawiaj. Ja swoje kupiłe baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo dawno (albo i dawniej ;-)) i dopiero teraz sa podłączone do tego do czego były zrobione.

Ciekawe: membrany basowego i biernej nie są zawieszone na piance (gąbce) tylko na.... impregnowanym materiale. Dzięki temu mimo wieku nadal są w idealnym stanie. Nigdy nie spotkałem się z takim typem zawieszenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>AlaN Tak, chodzi dokładnie o te :-) Masz nowszą wersję. Starsze miały inne wysokotonówki i zamiast przełącznika zwory z tyłu. Słyszałem te kolumny w akcji, podłączone do mojego 5412 i zaskoczyła mnie wielka różnica w brzmieniu w stosunku do podobnych kolumn, opartych na tych samych głośnikach tylko bez membrany biernej.

Jedyne miejsce w moim pokoju, gdzie mogę postawić kolumny jest na segmencie..

Ciekawe jak brzmią podłogówki pod sufitem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Jendrek> Nie ma sprawy - pstryknę fotkę i wkleję ją dziś.

>Tomektoon> Ja miałem te kolumny podwieszone zupełnie pod sufitem, i grały niexle, jednak stojąc na podłodze dopiero bas dostaje skrzydeł. Niestety trochę zajmują miejsca, więc trudność polega na znalezieniu miejsca dla nich w pokoju. Chyba faktycznie to nowsza wersja, bo widziałem na fotce gdzieś podobne ale było kilka różnic juz w wygladzie: m.in. cała ramka maskująca "wchodziła" w skrzynię, a u mnie maskownica jest na zatrzaskach i na zewnętrznej powierzchni skrzyń - jak w Altonach/Altusach.

Jedno co w nich zmieniłem, to kopułki - oryginalne padły (a dokładnie spaliłem je ;-) ). Zamocowałem potem tuby (GDWK) i musiałem trochę podtoczyć aluminiowe ramki głośnika, ale to nie było to brzmienie. Wróciłem do kopułek i uważam że tak ma być. Niestety po przetoczeniu tych aluminiowych ramek, juz nie mam w nich "imitacji" stożka - a szkoda, bo fajnie to wyglądało. Cóż.... ważne że nadal grają tak jak poprzednio :-)

 

Pozdrawiam - AlaN

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak obiecałem - fotki 'Radmor5102' + korektor 'Radmor5470' + kolumny z membraną bierną 40W. Potężnie wyglądają, co? A grają jeszcze lepiej :-) Polecam.

 

PS: ten koretor chętnie wymienię na taki sam, tyle że na srebrny. Może ma ktoś z Was czarny amplituner i srebrny korektor niepasujący do kompletu którego chciał by się pozbyć lub zamienić?

Sprawny, w dobrym stanie. Czekam na odzew.

[obrazekLUKASZ-165359_1.jpg] [obrazekLUKASZ-165359_2.jpg] [obrazekLUKASZ-165359_3.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-3810-100003634 1170258679_thumb.jpg

post-3810-100003635 1170258677_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Miałem kiedyś takie kolumny ale bez przełącznika i RADMORa 5102 TE,tuner AM 5422 i magnetofon UNITRA 8010,było wrecz idealne a dostałem to od wujka.Miałem wtedy tylko 9 lat.Po kilku latach magnetofon był zdewstowany min.glowica złamana,podrapany.Radmor był palony bezpieczniki padały co chwile palilłem je zwarciami na kolumnach,zmieniałem cos przy zwrotnicach.Średnie tony podłaczyłem bez zwrotnicy pograły kilka min potem coś strzeliło i przestały grać ale to było i teraz mnie głowa boli jak sobie czytam wasze wypowiedzi pozdrawiam Mariusz Bytom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

[obrazekLUKASZ-165373_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie kolumny w domu, jakiedyś były podpięte do wzmacniacza Diory. Pamietam że na głośniku basowym widniał napis -licenced by Pioneer- . Ogólnie ich brzmienie było znośne, zbyt bardzo dominował jednak bas no i ta mała moc. Obecnie stoją na strychu. Może ktoś się nimi zainteresuje ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AlaN dzieki!

Wyglada to po prostu super!

Czy mozna poprosic jeszcze zblizenie zawieszenia glosnika niskotonowego? Pisales ze jakies nietypowe. I czy moze ktos wie jakie sa typy glosnikow w tych kolumnach?

pozdro:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.