Skocz do zawartości
IGNORED

Radmory .... kilka pytań do ekspertów


msz

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem w ten sposób ..... Najważniejsze, żeby był Radmor ..... a kolor ?? ... kwestia gustu ..... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko z troszkę innej beczki. Wiem, że temat był poruszany przez chwilkę na tym forum przez Alana, ale chciałbym się dowiedzieć czegoś o kolumnach Unity 40 Wat z membrana bierną o których mowa stronę wcześniej. Czy ktoś z Was - a przede wszystkim Alan - może mi powiedzieć jak te kolumny grają? Generalnie chciałbym wiedzieć czy ich dźwięk nie jest aby podobny do Altusów? A może można porównać ich brzmienie do bardziej wyrafinowanych konstrukcji? Oczywiście w połączeniu z Radmorem 5102. Pytam bo chętnie zmienie swoje okropnie dudniące Tonsile na coś taniego ale "z duszą". Liczę na odzew i pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SZYBA

 

a masz!!:))

[obrazekLUKASZ-247172_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam brązowego. Był czarny ale troche przybladł... ;( Wie ktos gdzie mozna panel dokupić?? Bo nie usmiecha mi się do Gdyni gnać a i tam nie jestem pewny czy mają na poczekaniu. :/

 

RADMOR RULEZ!!!!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daro

 

napisz do natrixnatrix z allegro. Koleś ma sprzęt prosto z serwisu, może się z nim dogadasz?

 

Ja bym nie ruszał na Twoim miejscu. Zostaw aż zblednie do miedzianego i tyle. Przy brązowym/żółtym oświetleniu wygląda bardzo stylowo

 

chociaż srebrnemu nic nie dorówna:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam złą wiadomość. Jak ostatnio byłem w serwisie usłyszałem cenę za regenerowaną płytę do 5102.. Podrożały trzykrotnie :-( 150zł nie licząc gałek. Nie kupiłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narobiliście mi smaku tymi zdjęciami..zaczynam dopiero kompletowanie sprzętu i nie powiem,Radmor mnie bardzo ciekawi,poza tym przywołuje wspomnienia..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wygląda troche lepiej niż ten wyżej. :) ale jak zobaczyłem fotki jak wyglądał nowy to zapragnąłem taki mieć. Pewnie że dźwięk najważniejszy. Mam tylko problemy z radiem bo za słąbą antenke mam. Znacznie częściej słucham muzki z G 8010 ;) by Fonica!! To dobiero brzmi. No i muszę tył wymienic na słabsze kolumny bo mi tylko brzęczą a nie grają... Pozdro!!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasadniczo tylne kolumny nie przenoszą tego, co przednie. Sprawdź czy jak zamienisz przód i tył to nadal brzęczą tylne czy dla odmiany przednie. To może być np tylko wina zaśniedziałych wtyków .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamienię to graja tylne dobrze... Ogólnie dowiedzialem się że tył działa na zasadzie różnicowej, to znaczy że chyba nie ma odzielnego wzmacniacza czy że na tył zostaje to co zostało z przodu (zapas mocy)... Bo sam zgłupiałem.

PS. W sobotę jadę na giełdę w Łodzi gdzie podobno koleś sprzedaje panele do Radków. Jak cos się dowiem to napiszę Wam...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanko. Co właściwie robi Kontur?? Jak jest wyłączony to zmniejsza moc wzmocnienia czy jak włączam to uruchamia coś?? A moze po prostu przy wyłączonym ocina pewne pasmo częstotliwości?? Mam słaby budżet i niestety mnie nie stać na nowe głośniki a te które mam (od jakiejś starej wieży Sony) wysiadają juz przy 5 , a z konturem nawet przy 3!!! Znalazłem w komisie w łodzi ładne Altusy (390 PLN za komplet). Membrany niskotonowe podobno sa nowe, ale każda ma inny odcień co mi podpowiada że moga być z innego rocznika. Nie wiem czy mam temu zaufać czy lepiej kupic nówki (499 PLN za sztukę)??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daro

 

jak chcesz dobre kolumny to napisz na priv

 

Te altusy muszą być rzeczywiście rewelacyjne za taką kasę - napisz jaki to model

 

Kontur to korekcja fizjologiczna - inaczej loudness - podbijająca bas i treble (tak to z grubsza działa)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli przy wyłączonym konturze moc jest nieco zmniejszona??? Czy może zwiększone jest pasmo przenoszenia częstotliwości??? :/ Bo już sam nie wiem jak mam to traktować. Wiem że Loudness w dzisiejszym sprzęcie jest to sygnał wzmacniany cyfrowo. Używałbym kontur gdybym miał na czym... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, te Tonsile Altus 200. :) trzysetek może RAdmor nie uciągnąć... I jeszcze pytanko. Jakiej mocy ma Radmor 25 na wyjściu??? Podłączyłem nowoczesne głośniki o mocy 200 Watt i harczą... ;) Tak było na pudełku...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Kontur (loudness) podbija skraje pasma. Kiedyś zalecano stosowanie tego przy cichym słuchaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w radmorze kontur jest "osłabiany" w miarę podgłaśniania. Na 6ce u mnie z konturem czy bez gra tak samo.

 

To, że bez kontura gra ciszej jest winą najsłabszego ogniwa radka 5102-przedwzmacniacza. Po odcięciu kontura w diabły gra na 2ce tak jak na 4ce. I czyściej na dokładkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poratujcie dobrą radą świeżaka: mam okazje kupić radmora 5412- nie wiem co to za model i czy w ogóle warto. Jest na chodzie i kosztuje 150 pln?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

do tego przeczytaj opinie (na górze między forum i czat).

 

Jeśli jest 100% sprawny to bierz, to całkiem fajny kawałem polskiej myśli technicznej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, na początku chciałem się przywitać :-)

 

A teraz pytanie.]

 

za kilka dni dostane amplituner radmor 5412. Ale nie mam do niego kolumn. Jakie kolumny polecacie w rozsądnej cenie (1500 max 1700 zł)?

Najszęśćiej to słucham rock`a i pop, czasem też radyjko .

moje wymagania:

dający się odczówać bas :-)

sopran też powinien być słyszalny, ale nie piskliwy

 

słyszałem, że tanoy są dobre, ale jaki model?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no i stało się..chyba to głównie dzięki Wam i Waszym opiniom stałem się od kilku dni posiadaczem 5102-ki..pierwsze wrażenia jak najbardziej pozytywne,aczkolwiek nie do końca..zastanawia mnie to,że przy przestawieniu balansu w skrajne pozycje i tak słyszę dźwięk z przeciwnego kanału,oczywiście na poziomie dużo niższym,ale jednak..nie wiem zatem czy to objaw jakiegoś uszkodzenia,czy też radek tak ma?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p_awelo moje gratulacje :)

Muszę Cię uspokoic .. w moim Radku jest podobnie a na 100% mój sprzęt jest sprawny :) Te typy tak mają :) Pozdrawiam i życzę pociechy z nowego domownika ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki,już jestem spokojniejszy..,na razie z braku wolnego czasu na pewno nic będę przy nim robił,przymierzam się teraz do jakiegoś CD,może ewentualnie zmienię kolumienki na coś konkeretnego..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, jezeli twoje pomieszczenie odsłuchowe nie przekracza 20m kw. to możesz śmiało pokusic sie na Kefy Q1 bardzo dobre monitory jak za takie pieniądze jedne z najlepszych ewentualnie z podłoguwek Audio Academy -phoebe tez znakomite w swojej klasie są też inne typu B&W Tannoy... itp ale te modele polecam szczególnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie dosyć poprawnie grają Eltaxy Liberty, nie rzucają n a kolana ale to dosyć "bezpieczne" kolumny. Nie wiem ile w tej chwili kosztują Bowersy, ale one są dosyć wybredne jeśli chodzi o wzmacniacze. Godne polecenia są IMO Tonsile, nie znam modelu ale chodzi o te słupki co grały na Audio Show (jeśli ktoś pamięta model niech poda)... Do hi-endu oczywiscie przepaść, ale jak za 1400 PLN to jest b. dobra propozycja, brak ewidentnych błędów, dosyć umiarkowany charakter, bez ewidentnych wyostrzeń. Stali bywalcy AS wiedzą, że jeśli coś gra poprawnie w tych pokojach to już jest dobrze, o to właśnie grało poprawnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 25

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.