Skocz do zawartości
IGNORED

KEF LS 50 czy R100


marcinoss26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów.

 

Szukam opinii użytkowników na temat kolumn KEF LS 50 i R100

być może ktoś porównywał oba modele?

 

Pozdrawiam i dziękuje za informacje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema

 

Ja ostatnio wybieralem kolumny dla siebie i przy okazji posluchalem LS 50 i r100.

Moim zdaniem to bardzo podobnie grajace kolumny i gdybym mial wybierac, to padlo by na r100 ze wzgledu na wyglad. LS 50 jakos nie przypadl mi do gustu pomimo tego, ze jest dobrze wykonany.

Dzwiek z tych kolumienek jest bardzo przyjemny, bogaty w szczegoly, ale nie w sposob drazniacy uszy. Natomiast sprawa ktora najbardziej mi sie spodobala byla przestrzen i bardzo precyzyjna scena dzwiekowa, nawet wtedy gdy nie siedzi sie centralnie miedzy dwiema kolumnami. Jednak sa to zestawy do niewielkich pomieszczen. No chyba ze beda wspomagane przez subwoofer, bo inaczej bedzie troche chudo. Dlatego ja wybralem r700.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LS50 to świetne paczki mimo podobieństw z R100 ich dźwięku nie ma co porównywać inna klasa, do dobrze napędzonych LS nie potrzeba żadnych subwooferów...

 

Posłuchaj samemu i oceń , tego się nie da zrobić inaczej wszak to Ty będziesz ich słuchał a nie my ;)

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R100 i ls50 to dwie inne klasy brzmienia -moze podobna bo ta sama firma ale ls50 potrafi swietnie zagrać

Jeśli szukasz kefow to alternatywa dla ls50 mogą być r300 chociaz tez trochę inne granie z większym basem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam na odsłuch porównawczy, wybór zależy od Twoich indywidualnych preferencji. Obiektywnie Kef LS50 to klasa wyżej, to kolumny które potrafią pokazać wyjątkowo spójny, pełny dźwięk, szczególnie z dobrym wzmacniaczem. Seria R jest bardziej efektowna, jej charakterystyka to bardziej podbite skrajne pasma.

Wracając do naszego porównania - jesli chcemy brać pod uwagę LS50 i serię R, to zdecydowanie musimy zwrócić uwagę na model R300, który moim zdaniem wygra z LS50 tylko w większych pomieszczeniach oraz w przypadku, kiedy lubimy dźwięk lekko podbarwiony, podbity oraz jesli słuchamy mocniejszych gatunków muzycznych.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę że po chwilowym uniesieniu tego rodzaju dzwiękiem potem może być już inaczej

,jeśli będziesz miał okazje i wybrany model to dobrze posłuchać u siebie w pomieszczeniu

 

Na temat wspomnianych przez Ciebie kolumn ostatnio widziałem wypowiedzi w tym temacie

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

jeszcze jedno wskazane jest żeby kolumny nie były prosto z pudełka a miały za sobą okres wygrzewania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szsnuję ,,Elba,, sle tym razem to mówiąc po chłopsku się nie popisał pisząc o świetnym przetworniku współosiowym ,że to polipropylen (coś takiego na jego etapie zabawy to gafa) tym czym wyróżniają się LS to jest przestrzeń nie do podrobienia , natomiast góra jest rsczj kremowa i o szczegółowości to bym raczej nie rozmawiał ona owszem jest sle na średnicy która jest precyzyjna i poprostu nsjlepsza w tych monitorach, bas jest obszerny i dlatego trzeba je mocno odsuwać od tylnej ściany wtedy ulega dużej poprawie ale konturu nie uświadczymy niestety, csłościowo i tak świetnie s wybó zależy od indywidualnych preferencji , słuchanej muzyki (jazz super ,mocniejsze klimaty już bez szału) oraz reszty toru który musi być dobry żeby pokazać możliwości, w przeciwnym razie przeczytamy kolejną negatywną recenzję pod ich sdresem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szsnuję ,,Elba,, sle tym razem to mówiąc po chłopsku się nie popisał pisząc o świetnym przetworniku współosiowym ,że to polipropylen (coś takiego na jego etapie zabawy to gafa) tym czym wyróżniają się LS to jest przestrzeń nie do podrobienia , natomiast góra jest rsczj kremowa i o szczegółowości to bym raczej nie rozmawiał ona owszem jest sle na średnicy która jest precyzyjna i poprostu nsjlepsza w tych monitorach, bas jest obszerny i dlatego trzeba je mocno odsuwać od tylnej ściany wtedy ulega dużej poprawie ale konturu nie uświadczymy niestety, csłościowo i tak świetnie s wybó zależy od indywidualnych preferencji , słuchanej muzyki (jazz super ,mocniejsze klimaty już bez szału) oraz reszty toru który musi być dobry żeby pokazać możliwości, w przeciwnym razie przeczytamy kolejną negatywną recenzję pod ich sdresem...

 

Nie kwestionuję ze ls50 jest złe czy dobre tylko wskazałem że tam jest mowa o nich

najlepszym doradcą jest własne ucho a opinie są tylko podpowiedzią

która i Twoja jest cenna w tym temacie daje nam inny punkt widzenia a właściwie słyszenia

ja wybrałem inne ale każdy swoje brzmienie znajdzie :)

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dziękuje wszystkim za zainteresowanie, teraz już wiem że raczej LS50.

Szukam kolumn które sprawdzą się przy cichych odsłuchach w pokoju 22mkw.

Model R300 miałem okazje posłuchać ale porównać z LS50 już nie.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Ls-ach gram w 25 m2. Do Jazzu super no ale jak lubisz np Beyonce to już lepiej R300. Ja niedobór niskich częstotliwości uzupełniłem REL-em T5.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam model LS50 jak i R300 i są to dla mnie porównywalne modele (R100 - uważam z a sporo słabsze), pomimo, że ciągle nie umiem się zdecydować, bo każdy z tych dwóch Kefów ma swoje zalety. LS50 mają super średnicę i górę. R300 mają fajniejszy dół. Ale oba zestawy potrzebują wydajnych wzmacniaczy. U mnie grają z NAD C356 i jest w porządku. Podłączałem je kiedyś u kolegi do CA Azur A640 v2 i też grały całkiem dobrze, pomimo że jest o wzmacniacz znany z ostrego grania. Pomimo kopułki wysokotonowej metalowej, stosowanej w Kef-ach - oba modele, naprawdę nie jest dźwięk metaliczny nie ma przejaskrawień. LS50 pokazują swoje możliwości ustawione w dalszej odległości od ściany i w 25-30m2 mogą naprawdę dobrze zagrać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o muzykę jakiej słucham to raczej rock a jazz sporadycznie. Lubie Pink Floyd Tool itp.

 

Nie chce nagłaśniać prywatek raczej chodzi mi o wieczorne odsłuchy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz swobodę przy ustawianiu to ok, natomiast jeśli musisz "upchnąć" je gdzieś blisko ścian, to polecam zainteresować się Guru Junior.

Ja używam ich na ok. 22m - przystawione nieomal do samej ściany i jest rewelacyjnie, nawet przy niskich poziomach głośności.

Porównywałem bezpośrednio z R300 i sam byłem zaskoczony - wybór padł na Guru!

Oczywiście zakup kolumn za te pieniądze tylko i wyłącznie po odsłuchach u siebie.

Przy zakupach przez internet to żaden problem - zawsze masz 14 dni na zwrot ;))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Puszkin słusznie pyta, wg mnie LS50 są bardziej wymagające odnośnie wzmacniacza. R300 mogę podłączyć do Amplitunera i też zagrają w miarę dobrze a LS50 już przeciętnie. Naprawdę LS50 wymagają dobrej elektroniki i im lepsza tym lepiej pokażą swoje możliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Puszkin słusznie pyta, wg mnie LS50 są bardziej wymagające odnośnie wzmacniacza. R300 mogę podłączyć do Amplitunera i też zagrają w miarę dobrze

Ale dołożyłeś teraz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż to są moje doświadczenia i z Denonem AVR 3313 R300 grają lepiej niż LS50. Ale myślę że z Yamaha S2000 zagrały by super, tylko szkoda, że tak daleko od siebie mieszkamy:) Ale zarówno R300 jak LS50 mi się podobają tylko ten dół w R300 jest super i jakby to miały LS50 to bym je głównie słuchał a tak raz jedne raz drugie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm Chyba zaryzykuje R300 Jakie są obecnie ceny za którą można kupić R 300 w okleinie bo chyc=ba cena katalogowa 5300?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej poszukać uzywek? Czasem się pojawiają, chyba ze będziesz miał zamiar odsyłać w razie co.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami opłaca się podzwonić trochę po Polsce i negocjować cenę, używki roczne są sprzedawana na poziomie nówek z rabatem bo osoba która je kupiła po prostu kliknęła w opcję kup teraz. Kiedy mamy cenę 4200 za nówkę a 4000 za używkę - sytuacja dla mnie jest oczywista.

 

E: jak dobrze zagadasz to rabat rzędu 25-28% od ceny katalogowej jest możliwy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamawiałem R300 to cena padła 4200. Używki widzę 4000 więc nie wiem czy jest sens.

Spory rabat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem plotkę że Kef miał wypuścić LS50 w wersji aktywnej.

Może kiedyś zrobią coś podobnego ale na większym przetworniku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.