Jump to content
IGNORED

Przedwzmacniacz zewnętrzny. Czy warto?

Borixon

Recommended Posts

witam, to mój pierwszy temat na forum, widziałem kilka podobnych podjętych dyskusji lecz nie zawsze konkretnie o tym czego oczekuje :)

Mianowicie: szukam info na temat przedwzmacniacza zewnętrznego do gramofonu. Na tą chwilę mam Pro-Jecta Carbon z wkładką 2m RED podłączonego bezpośrednio do amplitunera ONKYO TX-NR818, pytanie moje jest czy warto kupić zewnętrzny przedwzmacniacz o wartości np ok 500-600 zł coś na poziomie Cambridge Audio 551p lub Pro-Ject Phono box S bądź jak się da to taniej :)

Zawsze posiadałem również wzmacniacz stereo lecz obecnie nie posiadam lecz nie wykluczam kupna, tak czy inaczej przedwzmacniacz może się przydać bo taki wzmak jak posiadałem CA 650a nie miał wejścia phono.

Szukam konkretnych informacji czy zewnętrzny przedwzmak poprawi brzmienie ?????

Pozdrawiam.

Na tą chwilę mam Pro-Jecta Carbon z wkładką 2m RED podłączonego bezpośrednio do amplitunera ONKYO TX-NR818

Pomimo najszczerszych chęci trudno mi uwierzyć, że w amplitunerze dedykowanym dla kina domowego o którym piszesz moduł pre phono jest porównywalny z np. Project phono box S. Ale jak już pisali przedmówcy najlepszy sposób to konfrontacja poprzez odsłuch.

Zapewne wiele wbudowanych pre we wzmacniaczach zintegrowanych będzie brzmiało lepiej,

niż zewnętrzny na amplitunerze KD.

Poza tym zapominamy o jednej sprawie w przypadku zewnętrznego pre:

żeby to jakoś działało trzeba jeszcze jedną parę IC, która czasem tak znacząco

degraduje dźwięk, że lepiej zabrzmi ze zwykłego wzmacniacza z wejściem phono :-(

... i zamiast IV RP jest PRL II

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.