Skocz do zawartości
IGNORED

Velodyne SPL R800/Klipsch R-112SW


Gość Stivi89

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Stivi89

(Konto usunięte)

Witam jak w temacie który warto kupić dodał ze velo jest używany i jego cena to 1800zl a klipsch nowy 2000zl średnica tu 200 a w drugim 300 za to moc 1000w/300w ma grać w 26-7m2 i tylko w kinie muzyka nie jest brana pod uwagę. Aha zależy mi na szybkiej pomocy ponieważ dogadałem sie ze dam znać do jutra czy biorę velo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stivi89

(Konto usunięte)

Koledzy nik nie pomoże ??? Zdaje sobie sprawę ze z 200 mm zejścia niskiego nie będzie ale ta moc 1000/2000 daje do myślenia no i obudowa zamknięta piękny i szybki impulsy tylko nie niski... Co wybierać ?? Z góry dzięki za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak, poprzednio miałem suba z 20cm głośnikiem a teraz z 30cm. Tu i tu gra tyle, że jak robiłem testy na większym to po włączeniu mniejszego brakowało mi głębszego zejścia ale suby z różnych klas jakościowych i cenowych wiec nie bardzo co jest ze sobą porownywac. Podejrzewam, że w tym przypadku może być podobnie bo pewnych praw i fizyki się nie oszuka ale to velo spl ;-) i moźna sie zaskoczyc. Ponadto masz salon 27m2 wiec parę metrów jest do nagłośnienia. Wszystko zależy od preferencji też i czego oczekujesz bo może też się okazać że velo pomimo swoich gabarytów spełni w 100% Twoje oczekiwania bo to nie byle jaki sub a wyzszej klasy.. :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stivi89

(Konto usunięte)

Dziękuje za odpowiedz, w Polsce na 25 m2 miałem eltaxa atomic a-10 z 25 cm głośnikiem i słabym wzmakiem chyba 100-150 wart ale jak dla mnie był za słaby przy glosniejszych seansach np przy filmie star wars 2 sam początek gdy statek wylatuje z chmur i podchodzi do ładowania myślałem w tedy ze zaraz mi suba rozwali tz głośnik już furkotal ale zejście tez było w tedy niezłe był ustawiony na 1/3 mocy i odcięcie na minimum ale i tak dostawał po dupie a na ampli nie przekraczalem godz. 9:00 stary i podczciwy Sony str-db840qs z b&w w systemie 5.1 a teraz oczekuje ze jak będę oglądał filmy nie doświadczenia tego i będzie jeszcze zapas dlatego sie zastanawiam nad tym velo ta moc mnie przeraża... Ale czy z niej dostanę to czego oczekuje??? Dodam ze byłem wczoraj jeszcze na odsłuchu r-115sw w cenie 2500 nowka w salonie i niezłe ma on zejście i wydaje mi sie ze chyba dołożę i wezmę tego 115 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stivi89

(Konto usunięte)

Ujme to tak jak na razie grają sobie po cichu by podzespoły sie trochę rozruszaly na muzyce choć nie powiem bo mi sie podobało jak oglądałem Mad Maxa Fury Road tam sub pracuje cały czas szkoda ze nie mam dwóch R-115SW oj to by było ciśnienie choć za pierwszym razem ustawiłem na polowe potencjometr faza 0 stopni i odcięcie jak najniżej czyli 40 hz i sie wyłączyły na chwile po uderzeniu a potem sprawdziłem to jeszcze raz wiec wychyl membrany nie był maksymalny bo sztywne zawieszenie na razie wiec dla tego pewnie zadziałało zabezpieczenie o ile je ma heh. Pozdro

 

Ujme to tak jak na razie grają sobie po cichu by podzespoły sie trochę rozruszaly na muzyce choć nie powiem bo mi sie podobało jak oglądałem Mad Maxa Fury Road tam sub pracuje cały czas szkoda ze nie mam dwóch R-115SW oj to by było ciśnienie choć za pierwszym razem ustawiłem na polowe potencjometr faza 0 stopni i odcięcie jak najniżej czyli 40 hz i sie wyłączyły na chwile po uderzeniu a potem sprawdziłem to jeszcze raz wiec wychyl membrany nie był maksymalny bo sztywne zawieszenie na razie wiec dla tego pewnie zadziałało zabezpieczenie o ile je ma heh. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stivi89

(Konto usunięte)

Panowie pomocy przy glosniejszych ustawieniu słychać brzęczenie przy wybuchach z tunelu bass refleks jak by kabel dotykał głośnika jest to słyszalne w jednym jak i drugim subie. Co robić rozkręcić i przymocować kabel czy oddać na gwarancje a może to tunel wpada w wibracje choć raczej watpię w to??? Pomocy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny że to słychać z tunelu BR? U mnie w velo też było jakieś syczenie czy brzęczenie przy mocniejszym walnięciu i znalazłem przyczyne i miejsce.... z tyłu na subie na panelu sterującym są wejścia zdaje się wysokopoziomowe i to właśnie przez nie wydobywało się powietrze podczas mocnej pracy suba...owinąłem to materiałem i teraz żadnego syczenia ani brzęczenia...a przyznam że na początku odbierałem to jako właśnie jakieś brzęczenie luźnego czegoś z wnętrza suba...

Zlokalizuj dokładnie miejsce...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może powietrze pompowane jest przez inne "coś"tylnego panelu np.przez jakieś pokrętlo lub włącznik... wystarszy zapuścić dobry długi bas i np.ręcznikiem zakrywać tylne pokrętła wsłuchując się czy pomogło... ja tak robiłem i zlokalizowałem "wyciek" i u mnie był on właśnie przy wspomnianych wysokopoziomowych ale w innej marce lub modelu może być gdzieś indziej. ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stivi89

(Konto usunięte)

No właśnie ze nie sprawdzałem i to jest dźwięk brzęczenie sprawdzałem na talk dirty jeason derulo i im głośniej tym bardziej to sie nasila jak by kabel odbijał sie o kosz głośnika pod wibracjami a sub wychyla sie nawet całkiem sporo choć i tak sztywny jest resor i guma zawieszenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 27

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.